Dodaj do ulubionych

Galeria Ogrodnika

10.09.10, 20:56
zdjęcia ogrodów własnych i cudzych, balkony, tarasy i skrzynki kwiatowe. mile widziane zdjęcia-ciekawostki niekoniecznie ogrodowe a także chwile, które zdały się nam ważne i mielibyśmy ochotę podzielić się nimi :)
do dzieła :)
Obserwuj wątek
    • leloop Wollerton Old Hall Garden 11.09.10, 21:27
      na początek moje klimaty, taki np. Wollerton Old Hall Garden, głównie forma, odcienie zieleni, mało koloru, właściwie tylko w miesiącach letnich. ogród nie taki stary, założony w 1984. dla mnie wzór, do którego chciałabym dążyć :), oczywiscie w miare sil własnych i zasobu kieszeni ;)
      strona:
      www.wollertonoldhallgarden.com/garden.html gdzie można zobaczyć zdjęcia
      film:
      www.france5.fr/silence-ca-pousse/silence-ca-pousse-video.php?id_rubrique=136&id_article=1457 kliknąć "voir la video"
      • lellapolella Re: Wollerton Old Hall Garden 14.09.10, 15:14
        podoba mi się, miejscami zbyt uporządkowany ale to akurat przy dużym ogrodzie chyba plus. Przepiękne mają róże, najbardziej mnie wzięły te buraczkowe, podobne do tych, które sąsiadowi dalszemu wyrastają spod betonu na placu:)
        • leloop Re: Wollerton Old Hall Garden 14.09.10, 21:26
          lellapolella napisała:
          podoba mi się, miejscami zbyt uporządkowany ale to akurat przy dużym ogrodzie chyba plus

masz racje, zresztą tam pracuje tabun ogrodników, jest komu robić ;). czasem jak jadę przez Holandię i autobus aby ominąć koszmarne, holenderskie korki skręca w "polne" drogi obserwuje sobie tambylcze ogródki, mało koloru, głównie forma i zabawa odcieniami zieleni. cala produkcja kolorowej egzotyki idzie na Polskie ;)
          generalnie odpowiada mi klimat tego ogrodu i taka nienachalna malowniczość :)
          róże piękne :) ja najbardziej lubię te bladoróżowe, tak jak nie znoszę koloru różowego w życiu tak uwielbiam przy okazji róż :)
    • leloop Re: Galeria Ogrodnika 15.09.10, 16:17
      to teraz pomarudze ;)
      piękne fotki pięknych roślin ale tylko Krista pokazała kawałek ogródka, reszta napawa się możliwościami sprzętu, wiem, wiem sama tak robię :P
      bardzo proszę o odrobinę więcej, nawet jak będzie bałagan to nic nie szkodzi, przecież to nie dla tv ;)
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/hb/gi/oxkv/17h4nzP3g5ZzKTtekX.jpg
      tak wyglądał mój ogród na początku lata, gdy jeszcze niewiele kwitło (zaczynały róże) i zaczynało rosnąc.
      po lewo kąt porzeczkowo-jabłonkowy, pośrodku warzywnik zasłonięty grzędą kwiatowo-warzywna, irysy już przekwitły, po prawo fasole i za nimi pomidory, a "przede mną" dynie ;) kwiaty są bardziej w głąb dlatego nic nie widać a tam gdzie stoję z aparatem będzie oczko wodne, które chwilowo jest w prawym dolnym rogu zdjęcia ale, ze zabiera najlepsze słońce, będzie przeniesione. zdjęcie duże ale na małym nic nie byłoby widać ;)
      zdaje sobie sprawę, ze to co widać dalekie jest od ideału, do którego dążę ale pracuje nad tym ;)
      • hesperia1 No dobra.... 15.09.10, 17:06
        Zdjęcie zrobione tuż przed zakupem działki,więc stałam przed siatką jeszcze.Na wprost za tujami stoi altanka,więc zupełnie nas nie widać gdy tam siedzimy:)https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vi/qi/zkme/USUv3EvtmvtgZ6CQeB.jpg
        To zdjęcie jeszcze wiosenne.Po prawej widać kawałek grządki truskawkowej.Obok są maliny których nie widać,za to są widoczne na pierwszym zdjęciu.Krąg na deszczówkę teraz zarośnięty i już tak nie szpeci.Podczas upałów niezastąpiony.Teraz mam już więcej roślin.
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vi/qi/zkme/j3Y6VQqAVcVPkEZxbB.jpg
        Na początku zajmowaliśmy się głównie sprzątaniem,bo wyglądało mniej więcej to tak: https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vi/qi/zkme/oMBfmRIBDATO6uJooB.jpg
        I to tyle.Nie ma jak widać czym się chwalić,ale i tak jest lepiej niż na początku.A w przyszłym sezonie jak się rozhasam,jak się rozbujam,bo już nie będę musiała głowy sobie zawracać sprzątaniem.C.D.N. w przyszłym roku......
            • newill6 Re: No dobra.... 16.09.10, 18:27
              ..taki żarcik, :),,,to stroje kobiet Wikingów wystawiane na sprzedaż podczas festiwalu w Wolinie.
              Ta roślinka na zdjęciu z białym szpicem to TOJEŚĆ.- LISIMACHIA CLETHROIDES .Kokoryczki bardzo się rozrastają,nie wiem dlaczego u Ciebie problem.
        • leloop Re: No dobra.... 15.09.10, 20:59
          Hesperio,
          sielsko tam u Ciebie, kamienny krąg rozpoznałam, pisaliśmy o nim na PO jeszcze :) takie rzeczy łatwo ukryć, choć kamienna studnia to nie jest ;)
          kiedyś widziałam zdjęcie na którym były drzewka tak jak u Ciebie a miedzy drzewkami zrobione były podłużne rabaty z lawenda bądź irysami, mogą być margerytki albo inna polna mieszanina :)
            • se_nka0 Re: No dobra.... 16.09.10, 07:03
              W pażdzierniku minie rok, jak wzięliśmy działkę w posiadanie :)

Było tak :

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/EWNmydcP511eH72vSB.jpg

Wygląd 1 maja 2010.

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/E4SU1NGpr6DiDL5NJB.jpg

24 maja 2010 :)

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/gGGO5FQnmwzUoHudaB.jpg

...i sierpień 2010 :)

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/kj/fc/t7nd/OOO9CsfIGbOv2ZqbMB.jpg

Reszta przed nami :)
                • se_nka0 Re: No dobra.... 16.09.10, 09:03
                  Hesperio - wszyscy w tym towarzystwie wiemy, że bez pracy nic się nie da. U każdej/każdego z nas to widać :) Dlatego cieszy to co jest na swoim kawałku ziemi :)
                  • krista57 Re: No dobra.... 16.09.10, 09:46
                    Fajnie się ogląda jak działki pięknieją z miesiąca na miesiąc,z roku na rok.
                    Dobrze mają ci co mają je w miarę blisko.
                    Postaram się pokazać jak to było u mnie...jak poszukam.
                    • lellapolella Re: No dobra.... 16.09.10, 15:57
                      no i tak, wyszło na to, że mój fioł ma się dobrze:( Przeglądałam fotki, żeby pokazać ogród a tu tylko róże i róże...
                      na pierwszym planie bohaterka zdjęcia- Eden Rose, w tle coś tam można wypatrzyć:)
                      http://img801.imageshack.us/img801/6568/img3870t.jpg

• newill6 Re: No dobra.... 16.09.10, 17:28
                          ,,też mi się podoba taki styl,:) fajosko
                          nawierzchnia super-cegła i kamień,ciekawe są takie mieszanki,,,może być płytka betonowa,nie koniecznie nowa,,,,,odradzam polbruki-ogród to nie parking ,nie chodnik w mieście.
                            • krista57 Re: No dobra.... 16.09.10, 20:54
                              Dobrały się cztery rodziny i wspólnie dokonały zakupu kawałka ziemi na wsi blisko jeziora.
                              http://img534.imageshack.us/img534/1179/2007sierpien1.jpg

Ta droga nadal istnieje w takim stanie jako tzw polna.

Wiosna 2008-ogradzamy teren,siejemy trawę,przezywamy pierwsze niepowodzenia .Po deszczach na nierównym terenie woda zrobiła
                              kałużę w której zgniły pierwsze iglaki/świerk serbski.
                              http://img811.imageshack.us/img811/7584/20kwietnia2008.jpg

Od czego tu zacząć??

Rok 2009- stawiamy budę bo przecież musi kosiarka mieć jakieś schronienie/oczywiście nie kosimy co tydzień/,nam zostaje namiot ogrodowy.Gdy go nie złożymy przed wyjazdem to poleci z wiatrem.
                              http://img517.imageshack.us/img517/401/20090704weekendrodzinny.jpg

Rodzinna integracja.

http://img94.imageshack.us/img94/401/20090704weekendrodzinny.jpg

Musi być wiele miejsca,każdy ma w ręku paletkę...

http://img26.imageshack.us/img26/8535/20090625re023.jpg

a i miejsca na lądowisko helikoptera musi starczyć.

Tak obecnie wyglądają moje nasadzenia z rabatami przy płocie.
                              http://img823.imageshack.us/img823/2613/94417183.jpg

wiosna.

http://img148.imageshack.us/img148/4011/19lipca2010018.jpg

Lato 2010.
                              • krista57 Re: No dobra.... 16.09.10, 21:09
                                Przepraszam ,że wstawiłam zdjecia a nie linki do nich.

Chciałam tylko dodać,że inaczej zapewne wygląda ogród przydomowy,
                                inaczej działka rodzinna a jeszcze inaczej taka jak moja rekreacyjna,duża
                                i oddalona od miejsca zamieszkania.
                                Do tej pory nie znalazłam wzorca do którego należy dążyć.Jeden z moich sąsiadow ma już postawiony letni dom z wytyczonymi betonowymi
                                scieżkami,z rabatami obsypanymi kolorowymi zrębkami kory.
                                • leloop Re: No dobra.... 16.09.10, 21:30
                                  bardzo dobrze, ze wstawiłaś zdjęcia, lepiej się ogląda choć może niektórym gorzej się otwiera ;)
                                  teraz wszystko zależy od tego jaki charakter ma mieć Twoja działka, czy musi mieć duzo miejsca na rodzinno-przyjacielskie harce czy tez chciałabyś rozwijać swoja ogrodnicza pasje. na mój gust trochę pusto pośrodku ale być może potrzeba Wam tyle wolnego miejsca. no i chyba puściłabym coś pnącego po tym betonowym parkanie, trochę mi nie pasuje do reszty ;)
                      • hesperia1 Re: No dobra.... 16.09.10, 20:29
                        Piękne te Wasze ogrody i roślinki:)Piękne...mam nadzieję że i moja działka kiedyś będzie choć trochę tak wyglądała.A te cegły i kamienie to moje klimaty,w ogóle to co Lella pokazała nieziemsko urokliwe,niesamowicie podoba mi się .Posiedziałabym w takim ogrodzie.....
                          • krista57 Re: No dobra.... 16.09.10, 22:16
                            Zgadzam się,że betonowy płot jest okropny.
                            Wiedzieliśmy o tym od początku...ale taka była konieczność...
                            Mam już dwa rdesty i wystarczy.Rosną błyskawicznie.
                            Ta działka nigdy nie będzie ogrodem, bo po pierwsze jest zbyt odległa
                            a po drugie w przyszłości może powstanie dom.Jak narazie nie chcemy
                            mieszkać na wsi.
                            • se_nka0 Re: No dobra.... 17.09.10, 06:36
                              Piękna, spokojna,rekreacyjna działka. Jest gdzie pojechać, jest się gdzie spotkać. Płot jaki jest, każdy widzi, ale o solidność chodziło, prawda? Moja na razie w ogóle nie ogrodzona i mogłaby nawet tak zostać. Wśród innych działek Ogródka, nie ma konieczności. W Twoim terenie sądzę, lepiej, że solidne ogrodzenie oddziela skutecznie teren. Też chcę tak ,,pod płotem,, zasadzenia robić jak przyjdzie pora.:) Fajnie się odpoczywa na swoim, prawda?? I o to w tej całej działkowej zabawie chodzi :)
                            • leloop Re: No dobra.... 17.09.10, 08:48
                              to fajnie, ze już się coś pnie po tym "płocisku" ;)
                              mieszkam w kraju, gdzie zwykle ogrodzenie z palików i paru desek wystarcza a czasem parę krzaków i drzew, zeby zaznaczyć "to mój teren, nie wchodź bez zaproszenia", odzwyczaiłam się od takich twierdz :( ludzie sadza żywopłoty raczej z powodu, ze jest to "dostatnio i po modzie" ;)
                              ludzie bardziej szanują cudza prywatność i własność (zwłaszcza), choć nie twierdze, ze nie ma wyjątków :/. gdybym ja miała się ogradzać i chować wszystko pod klucz, ło matko zwariowałabym :}
                              Na Twoim miejscu spróbowałabym jednak zrobić kawałek ogródka z roślin, które nie wymagają stałej obsługi, np. trawy w miejscu najbardziej nasłonecznionym, albo różne konstrukcje z wierzby i wikliny (tak dla zabawy) poszukam trochę zdjec i powklejam :)
                              • newill6 Re: No dobra.... 17.09.10, 09:05
                                trawy,,,masz rację.....świetnie wyglądają centralnie a i przed płotem,,,,,ja swoje Miskanty ( lubią słońce wówczas zakwitną)rozsadziłem na tle płotu drewnianego,mimo że w innych miejscach pojedynczo też mam,,zebrinus jest efektowną trawką.rozplenica,owies,kostrzewy itp.duży wybór -warto
                                • lellapolella Re: No dobra.... 17.09.10, 15:40
                                  napar z kwiatów czarnego bzu lub wiązówki + miód, pod warunkiem, że nie jesteś uczulony na salicylany.
                                  Ta ostatnia roślinka Newilla- baaaaardzo ładna. Co zacz?
                                  Wszystkie ogrody urokliwe i zawsze można coś podejrzeć:P
                                  • newill6 Re: No dobra.... 17.09.10, 20:01
                                    fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/4z7BVvEbb4FQTc6vgB.jpg
                                    fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/AexGcsT8Aygzi6I6TB.jpg
                                    fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/Pnw1I2zgEjsTtlisAB.jpg
                                    fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/BIDnLkIy2VeacUIGcB.jpg
                                    fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/Ikc78aAIu4D21qpvBB.jpg
                                    kilka następnych fotek z mojej działeczki,rośliny ozdobne rosną po lewej i prawej stronie od wejścia na ok 5m wgłąb,następnie od str południowej szpalery porzeczek,i warzywniak do końca aż do folii,wzdłuż płotu maliny,strona prawa,troszkę truskawek ,malin agrestu piennego iwarzywka niewielki trawnik,altana obrośnięta bluszczem trójklapowym,leszczyna czerwona-,pergola obrośnieta glicynią,lubię to przejście pod nią zwłaszcza gdy kwitnie,,,z prawej wzdłuż altanki skalniak z ziemi po wykopaniu piwniczki,,,,,dalej z tyłu altanki oczko wodne i placyk wypoczynkowy,,,to tak w skrócie o mnie.jednym słowem ciasnota,,horyzontu nie widać:)
                                    • hesperia1 Re: No dobra.... 17.09.10, 20:41
                                      Newill ja tez tak chcę:(Jaki ten Twój ogród piękny.Piękny,piękny, piękny,pię............. jak patrzę na te Wasze cuda to jednak budzi się w mym sercu nadzieja że ja ze swoją ograniczoną wyobraźnią stworzę dzięki Wam tez coś pięknego:)Newill-już nic nie mówię:)
                                        • leloop Re: No dobra.... 17.09.10, 21:29
                                          10 lat szybko zleci ;) za szybko ...
                                          kasy aż tak duzo nie, wystarczy się zakolegować na sympatycznym forum ;) i wymieniać roślinami :)
                                          poza tym podpytywać u zaprzyjaźnionych działkowiczów, większość ma nadprodukcje roślin po jakimś czasie i chętnie oddaje w dobre ręce :) no i nauczyć się rozmnażać rośliny, wtedy inwestycje będą najwyżej w jednym egzemplarzu.
                                      • newill6 Re: No dobra.... 18.09.10, 06:03
                                        ,,od bramy głównej 50m prosto,dalej prawa alejka skos ok 100m i moja furtka zarazem 1sza z prawej strony ,:) charakterystyczne dwa olbrzymie jałowce przy furtce, zapraszam :)

Miło słyszeć tak ciepłe słowa :),faktycznie ok 8-10lat gdy zabrałem się za niego,wówczas to miałem trzy lata bzika!,każde wolne minuty przyporzadkowane ogrodowi.wkopywanie,wykopywanie-przesadzanie to była normalka,rozmnażanie roślin dla siebie i sąsiadów także ,nie bylo wówczas tych szkółek,sklepików z roślinami,wszystko ściągane z zachodu za jeszcze DM.wyszukiwałem w literaturze nazwy łacińskie roślin a po nich już nie było problemu z zakupem,radocha była ogromna gdy przejeżdżałem już z nimi granicę ech:)))
                                        • lellapolella Re: No dobra.... 18.09.10, 14:04
                                          mnie też się bardzo newillowa ciasnota podoba, szczególnie glicynia na pergoli jest magiczna. Od lat mi się coś takiego marzy, M.nawet budował podobne pergole ale jakoś nigdy nie u nas... W dobie szajby różanej widoki maleją, nic to, czasem popatrzę na Twoją i musi wystarczyć...:)
                      • leloop Re: No dobra.... 27.09.10, 09:14
                        Lello,
                        dopiero teraz otworzyło mi się Twoje zdjęcie :}
                        w klimacie ogród podobny do ogrodu wuja mego męża, naszego rodzinnego guru od dyn, pomidorów i papryki :) u niego jest podobnie, maksymalnie jak największa liczba roślin na metrze2 :)
                        podobie mnie się
    • newill6 Re: Galeria Ogrodnika 24.09.10, 17:33
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/Pbr4C0TVvbPGdw5biB.jpg
      ciekawostka-kolonie kormoranów ,swoimi odchodami niszczą drzewa
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/LCxmJHqb9vTLAvtBZB.jpg-zachód słońca ,wiadomo:)
          • leloop Re: jesien jak nic 06.10.10, 19:30
            a wlasnie u Kristy czyżby nie wałkowana dziś rudbekia ? szkoda, ze zdjęcie się przewróciło ;)
            żurawka piękna, zresztą hosta jej nie ustępuje urodom, ze tez slimory jej nie pożarły ...
                • lellapolella Re: jesien jak nic 07.10.10, 16:09
                  Leloop, ten biały kwiat na zdjęciu z pięknotką, to co?
                  BTW, o nasionka z pięknotki można się uśmiechnąć?
                  Czym się różni chłopiec od dziewczynki, tzn. czy się różnią, zanim zaowocują( w wieku siewkowym, że tak powiem...)
                  • leloop Re: jesien jak nic 08.10.10, 14:00
                    aleś mnie zażyła ta pięknotką, znowu se musiałam guglac ;)
                    otóż jest to anemone japonica wersji lengłydż a jak mi wiki przetłumaczyła zawilec japoński, proponowałam Ci przywiezienie ale milczałaś ;) lubi wilgoć choć glebę przepuszczalna i półcień, pięknie się rozsiewa :)
                    nic straconego, mogę dowieźć następną razą :)
                    • lellapolella Re: jesien jak nic 08.10.10, 14:21
                      aaa, to to:) zawilec kiepsko mi się kojarzy po prostu, zdaje się, że załatwiłam jakieś metodą "na lilie", tzn. długo było niewidzialne i ja to dziab, dziab i finito, amen...Ino mój był czerwony i tak znów nie było mi żal, biały to co innego...
                      mam dwa piękne kawałki ogrodu w planie, tylko przez brak wyobraźni przestrzennej mej czekają do wiosny, bo jednego nie potrafię wyobrazić sobie bez foliaka a drugiego z:)Poza tym, spodziewam się tam krzątaniny, chaosu i ostrego deptania w trakcie, ale jak już się przewali i ułoży, pomyślę o przerwaniu milczenia:D
        • se_nka0 Re: Galeria Ogrodnika 12.10.10, 19:29
          Leloop - ładne :) Na jednej z działek w n/O.D rosną sobie takie pod brzózkami zostawione jako ozdoba :) Działka zadbana, typowo rekreacyjna na skoszonej trawie widać tylko liczne, czerwone łebki.
          • leloop Re: Galeria Ogrodnika 12.10.10, 21:07
            Senko, te rosły na jedynej polance, na której nie było ani jeżyn ani kolcolistu.
            a w ogóle to było tak:
            miałyśmy już dwa wypełnione po brzegi pudelka + jednego olbrzyma do trzymania każda w jednej ręce + smycz ze psem na końcu. zamiast, po bożemu wracać droga do domu zboczyłyśmy jeszcze do jednego lasku, gdzie oczywiscie znalazłyśmy tyle, ze wypełniłyśmy kieszenie ;) lasek był wąski ale długi i nie chciało nam się zawracać, poszłyśmy na szagę wiedząc, ze tam są chaszcze jeżyn i onego kolcolistu (kłujący potwor w każdym stadium).
            była jeszcze polanka z tymi ślicznymi grzybkami a potem już tylko plątanina. co jakiś czas jawiło się nam coś na kształt ścieżki (znalazłyśmy butelkę po piwie), ale koniec końców zatrzymała nas ściana kolcolistu, musiałyśmy zawrócić :/ pies miał dość, ciągnął nas niemiłosiernie, jak dotarłyśmy w końcu do domu, padł na pysk. ja podrapane cale łydki (wybrałam się w przykrótkich legginsach :}), ręce, dziecko na szczęście poszło w kaloszach :). nie zgubiłyśmy ani jednego grzyba a większość to są prawdziwki :)
            w pewnym momencie dopadł mnie strach, ze się zgubiłyśmy, pierwszy raz tak irracjonalnie się przestraszyłam, a powodu nie było bo te nasze laski tycie i co chwile jakieś pole z kukurydza, wiec zupelnie bez sensu ;)
        • newill6 Re: cd. nieogrodowego 06.11.10, 01:27
          fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/OlNC8toyMtcWPzeRLB.jpg
          fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/p86sOOmhZrrcfuuHtB.jpg
          fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/vor7nBS23QMas48BUB.jpg
          fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/kCGZaCc0KNPWc9jqBB.jpg
          fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/TlJF28cv6lQZ3NJaRB.jpg
          • newill6 Re: cd. nieogrodowego 06.11.10, 01:36
            należy sie mały komentarz :
            Hortulus -Dobrzyca, ruiny to wiadomo,poza tym krzew z białymi kwiatami to przepiękna moim zdaniem hortensja-jeszcze jej nie mam :( ,oraz kolorowy krwawnik-tego skubańca już nabyłem:)
            • leloop Re: cd. nieogrodowego 06.11.10, 08:01
              rzeczywiście piękny ogród, piękne ruiny z małym ale, dlaczego ten ohydny cement i to w takiej ilości, im grubiej to wcale nie znaczy, ze będzie lepiej trzymało :/
              hortensja rzeczywiście godna zakupu a krwawnik (nie taki, czerwony) wysiałam sobie onegdaj i teraz wydłubuje zewsząd bo się rozsiewa drań na potęgę ;)
    • newill6 Re: Galeria Ogrodnika 22.11.10, 20:18
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/d9AxIMdgn7KIgImecA.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/c033mby8AjxTwjTboA.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/KZcsTvLbSb9nwk9StB.jpg
      fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/bNvQPZehYGhTDZs3pA.jpg
      czerwcowe wspomnienia z ogrodu.....
    • leloop czary-mary i jest nowy ogrodek 23.11.10, 11:18
      jak szybko i boleśnie (dla kieszeni) zmienić stary ogródek starszej pani na nowy (pani zostaje ta sama ;) )
      przy okazji można podziwiać typowa, nowa zabudowę wsi bretońskiej (ta akurat nad brzegiem oceanu) oraz podejrzeć obrzydliwy francuski zwyczaj obcałowywania się na dzień dobry i do widzenia ze wszystkimi, nawet nieznajomymi. NIENAWIDZE !!!
      www.france5.fr/silence-ca-pousse/silence-ca-pousse-video-semaine.php?id_rubrique=351&id_article=3332
        • leloop Re: czary-mary i jest nowy ogrodek 24.11.10, 10:41
          To obcałowywanie mamy na co dzień :)
          z sąsiadką tez ??? i z mama kolegi syna, którą widzisz 3x w roku ??? jeżeli tak, to mocno się obyczaje zmieniły :( bleee ...
          mój mąż swego czasu robił kursy dla młodocianych adeptów murarki, przyjeżdżało do nas np. 14 pryszczatych, niedomytych młodzieńców, prosto z obiadu, po kilku dymkach i ja musiałam się ze wszystkimi wycałować niejednokrotnie 4x (po 2x na każdy policzek). opary czosnku, wina i papierochów, lepiej sobie nie wyobrażać :( moja wyciągnięta ręka na powitanie wprawiała ich w osłupienie ...
        • leloop Re: czary-mary i jest nowy ogrodek 24.11.10, 10:55
          Co do otoczenia, tylko sobie westchnę ;)
          rozumiem, ze lad i porządek robią wrażenie ale muszę Ci Senko powiedzieć, ze nie jest to najlepszy przykład architektury. Bretania ma wspaniale tradycje w tym względzie i to co widzisz na filmie to jakieś smętne popłuczyny, właściwie tylko dachy są tradycyjne bo z lokalnego materiału, łupka. współczesna, tania zabudowa nieodwracalnie zmieniła na gorsze tutejszy krajobraz, zwłaszcza ten nadmorski, wiadomo każdy chce mieć widok z sypialni na ocean ;)