Dodaj do ulubionych

U Was też tak zimno?

16.05.12, 13:26
Zimno,wieje,masakra.wczoraj już słońce zaczęło przebijać się przez chmury,a we mnie nadzieja.Dziś znowu paskudnie:(
Papryki już owocują,pomidory sięgają sufitu,a tu zimno:(
Obserwuj wątek
    • yoma Re: U Was też tak zimno? 16.05.12, 13:43
      Jak pierun, i ciśnienie poniżej gruntu. Od jutra stopniowo lepiej.
      • bakali Re: U Was też tak zimno? 16.05.12, 14:11
        U mnie zimny wiatr, ale wieczorami i w nocy dośc ciepło. Wygląda na to, że ogrodnikowy kryzys minął.
        • se_nka0 Re: U Was też tak zimno? 16.05.12, 15:44
          12 st. Jeśli pada, to jakby ktoś delikatnie konewką podlewał. Równo, spokojnie, żeby nasion nie wypłukać. Jutro na działkę bez względu na pogodę, trzeba sprawdzić co i jak rośnie.
    • leloop Re: U Was też tak zimno? 16.05.12, 22:54
      u mnie piździ z każdej strony zimny, arktyczny wiatr, ale słonce jest. w nocy +4 maksymalnie w dzień jak doczołga się do +14 to jesteśmy zadowoleni. od jutra powoooli cieplej :)
      • newill6 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 00:00
        ..u mnie także jak w kieleckiem:)..ale lelije zakupione wszystkie wysadziłem........czy pisałem żeby rzodkiewka w liście nie szła nalezy 2-3 x dziennie zimną wodą polewać?
        • leloop Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 00:25
          > .....czy pisałem żeby rzodkiewka w liście nie szła nalezy 2-3 x dziennie zimną
          > wodą polewać?
          nie pisałeś ale już napisałeś. dobrze wiedzieć, dzięki :)
      • yoma Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 08:38
        > od jutra
        > powoooli cieplej :)

Dópa tam - zimno, coraz zimniej - wczoraj było 13, na dzisiaj zapowiadają 11 maks.
        • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 08:48
          Cieplej to ma być od soboty, a na poniedziałek zapowiadają upały.
          • yoma Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 09:12
            Ma być, szma być. Od dzisiaj miało być.

Imprezę rodzinną muszę zrobić, na sobotę zaplanowałam, oczywiście pod chmurką, no cóż, zobaczymy :)
            • se_nka0 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 09:24
              Wszystko w/g harmonogramu;) Miało padać do 9 i właśnie przestało :) Wszystkie prognozy zapowiadają ciepły weekend i sucho aż do... wtorku. Tylko te 8 st. za oknem trochę mnie stopuje. Rękawiczki trza brać ? :)
              • hesperia1 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 09:25
                5 stopni tylko!Zośka popamiętasz mnie!
                • lellapolella Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 11:43
                  zimno jak w psiarni ale przynajmniej przestało padać i niech tak trzyma, bo zawału dostanę patrząc na te rzęsę, która porasta mi ogród...
                  • yoma Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 12:02
                    Zimno! A piiiiiii... jak na szczycie Giewontu, gdzie tam Kieleckie! Czyje to dzisiaj imieniny, powiadacie?
                    • yoma Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 12:02
                      Wrocsława popamiętasz ty mnie!
                    • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 13:06
                      Imieniny, jak imieniny... niektórzy to mają akurat urodziny. Starzejemy się.
                      • yoma Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 13:23
                        Nie mów? No to 1000 lat młodości duchem, jeśli nawet nie ciałem, i niech ci rośnie w domu i w zagrodzie, i CIEPŁA rodzinnego :)
                      • se_nka0 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 13:50
                        Wszystkiego co najpiękniejsze Horpyno.

Wątek zleciał ze szpilki, skończyły się urodzinki - imieninki ;)
                        • hesperia1 Horpyno 17.05.12, 15:01
                          https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vi/qi/zkme/3PGUaxAIsLwcnAC3nB.jpg
                          Sto lat w zdrowiu,szczęściu i z nami:)
                          • horpyna4 Re: Horpyno 17.05.12, 15:12
                            Dzięki, dziewczny. Życzcie mnie (i sobie), coby się ociepliło nieco. I rozumiem, że jest pełna zgodność odnośnie tych życzeń...
                            • yoma Re: Horpyno 17.05.12, 16:47
                              Nie śmiej wątpić.
                              • dorkasz1 Re: Horpyno 17.05.12, 17:09
                                Horpyno, zdrowia, spokoju i żeby Ci się codziennie chciało rano wstawać, i żeby życie miało sens, blask i słodki smak oraz naprawdę maluśką łyżeczkę dziegciu, coby Cię nie zemdliło :) No i żeby Ci się chciało odpowiadać na nasze wszystkie pytania, a na dodatek żeby sprawiało Ci to radość.
                                https://lh6.googleusercontent.com/-KmZl8d5fUDc/S1oN2gaVyWI/AAAAAAAADKI/uCQ_RNZrhcg/s640/DSC06287.JPG
                            • lellapolella Re: Horpyno 17.05.12, 20:01
                              absolutnie nie śmiej wątpić, Horpyno:) Ciepła, ciepła i ciepła Ci życzę oraz zdrowia, także do nas:)
                              • lampka_witoszowska Re: Horpyno 18.05.12, 12:02
                                ode mnie też - słońca! dużo słońca! noca deszczyku, w dzien słońca!

i życzę Ci jeszcze dużo miłości i słońca :)
                  • yoma Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 12:03
                    Wyjmij rzęsę z oka swego...
                    • asta6265 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 12:19
                      Zimno jak cholera:(
                      • se_nka0 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 21:36
                        Zapowiedzieli w moim rejonie -3 przy gruncie. Dziś w nocy.
                        • lellapolella Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 22:28
                          Trzymaj się, Senka. U mnie też koszmarnie, będę palić znicze nocą w foliaku:/
                          • dorkasz1 Re: U Was też tak zimno? 17.05.12, 22:37
                            U mnie teraz +1, ale do rana... Kto wie? Przykryłam dalie i ogórki w gruncie. Może rzeczywiście trzeba znicze zapalić w szklarni?
                            • dorkasz1 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 08:07
                              M. wstawił "farelkę". I całe szczęście, bo było -2,1.
                              • yoma Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 10:36
                                Telewizor mówił, że było +1 i chyba nie kłamie, bo pomidory żyją. W chałupie + 12. I tak nieźle :) No to, drogie Wiedźmy, najgorsze za nami, a teraz wiosna.
                                • yoma Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 10:47
                                  Idzie ku dobremu

już mi łapki dolne nie kostnieją, lecz zwyczajnie marzną.
                                • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 10:48
                                  U mnie było nad ranem jakieś +6, a wtedy przeważnie jest najzimniej. Teraz 13,5 i zaraz biorę się do zaległej roboty. Na razie wysłałam do ogródka chłopa z kosiarką.

Aha, dziś i jutro są Dni SGGW. Jak znajdę wolną chwilę, to się przespaceruję; mają m.in. cóś sprzdawać.
                                  • yoma Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 10:59
                                    No masz, teraz mi to mówisz. Zdaj relację przynajmniej.
                                    • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 11:12
                                      Przed chwilą dopiero się dowiedziałam i od razu to mówię. Postaram się wybrać, chociaż nie spodziewam się niczego ciekawego - to nie będzie sam kiermasz ogrodniczy, tylko trochę sprzedaży przy okazji innych "atrakcji". Jak mi się uda, to zajrzę jeszcze dzisiaj, bo jutro pewnie będzie głównie tłok i hałas. A coś konkretnego cię interesuje? Mam na coś zwrócić szczególną uwagę?
                                      • yoma Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 11:55
                                        Nie, tak po prostu opowiedz, jak było i co było.
                                        • lampka_witoszowska Re: dziś Aleksandry 18.05.12, 12:04
                                          więc nie ma mocnych, musi podgrzewać
                                          • yoma Re: dziś Aleksandry 18.05.12, 12:09
                                            No masz :) No to niech ci 100 lat rośnie :)
                                            • lampka_witoszowska Re: dziś Aleksandry 18.05.12, 12:20
                                              dzięki :) może polubię imieniny, jak rzeczywiście zacznie mi rosnąć ;)
                                              • hesperia1 Re: dziś Aleksandry 18.05.12, 13:46
                                                Rośnie i kwitnie:)
                                                • lampka_witoszowska Re: dziś Aleksandry 18.05.12, 14:03
                                                  :D
                                                  na razie koperek bije się o przestrzeń z pachnącym groszkiem, groszek wychodzi na prowadzenie, a do kwitnienia zabiera się winogron przycięty, że mu w sumie tylko nogi od kolan w dół zostały... ale puścił się nieco i proszę, wedle życzeń :)

no, głupio wysiałam ten koper, fakt
                                                  • hesperia1 Re: dziś Aleksandry 18.05.12, 14:35
                                                    Puszczalski winogron;)
                                        • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 14:21
                                          No to byłam. Faktycznie roślin mało. Jest trochę azalii, żurawiny, stoisko z roślinami balkonowymi i w innym miejscu z bylinami. Nabyłam biały bożykwiat, bo mam różowy.

Poza tym można się nażreć i w ogóle wieś tańczy i śpiewa. To znaczy, na razie szykowali się do występów; biegali w jakichś strojach, biłgorajskich chyba, ale nie tylko. Aha, można sobie zrobić zdjęcie we dwoje, takie z wsadzanymi buźkami w otwory.

Poza tym są różne zwierzaki, nawet dość urodziwe. Najładniejsze chyba kury.
                                          • hesperia1 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 14:36
                                            Lubię takie wsiowe odpusty i te zdjecia z głowami w otworach uwielbiam:)
                                            • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 14:53
                                              Taka tablica była tylko jedna (przedstawiała tańczącą parę w strojach ludowych), bo tak naprawdę to było tam pomieszanie z poplątaniem. Trochę informacji dla chętnych na studia, a przy okazji różni tacy się wystawiali. Na przykład jakieś lasy sudeckie, czy miłośnicy żubra.
                                              • hesperia1 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 15:01
                                                Oooooooooo,ja lubię żubra... w puszce :P
                                                • horpyna4 Re: U Was też tak zimno? 18.05.12, 15:03
                                                  Też chyba był, bo stoły i ławy pod parasolami obrodziły.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka