znalazłam

18.06.12, 09:44
moje tajemnicze mieczyki
to
Gladiolus communis subsp. byzantinus (:)
    • asta6265 Re: znalazłam 18.06.12, 10:36
      Super. Gdzie je upolowałaś, bo nie sądzę, że na Polskim rynku?
      To prawda, że one są mrozoodporne, bo gdzieś mi się o uszy obiło?
      • lellapolella Re: znalazłam 18.06.12, 10:59
        no, ponoć i u nas jest mrozoodporny:) Asta, one bywają na all., trzeba patrzeć o właściwej porze, bo teraz wszystko w archiwum;)
      • leloop Re: znalazłam 18.06.12, 14:14
        Asta, juz pisalam, ze w jakims tubylczym (francuskim) discouncie, w ktorym bywa wszystko. francuskie wina, wloskie makarony, polskie ciastka, estonski majonez ;) sa tez i fiatki a to z Niemiec a to z Anglii, za przyslowiowe euro, tyle tez chyba kosztowala paczka tych moich cebul. moje tajemnicze lososiowozolte roze tez stamtad.
        • lellapolella Re: znalazłam 18.06.12, 14:24
          moje tajemnicze lososiowozol
          > te roze tez stamtad.

          jakie róże? okazać!
          • leloop Re: znalazłam 19.06.12, 08:54
            > jakie róże? okazać!
            Lella, ja już je kiedyś pokazywałam.
            kupiłam jako 40 cm drobinki, myślałam, ze miniaturki. teraz jedna dorasta mi do pasa, za przeproszeniem ;)
            w sprzyjających warunkach pączki lekko rozchylają się i brudnoróżowy przechodzi w brudnożółty, bardzo lubię ten kolor. nigdy nie otworzyły się zupełnie, w takim stanie potem zamierają. nie wiem czy one tak maja czy ja coś nie tak z nimi.
            te na zdjęciu oberwały deszczem i zimnem oczywiście.
            https://lh3.googleusercontent.com/-tOvf2XUCSOI/T-AghSo9vjI/AAAAAAAAOFI/MQ34U2eoc18/s800/roze%252020122.jpg
Inne wątki na temat:
Pełna wersja