Dodaj do ulubionych

Sterroryzowałam Panią Doktor

20.02.13, 18:07
Normalka, najpierw z młodymi po nocy po pogotowiu w weekend (40stopni gorączki+ omamy słuchowe) a teraz moja kolej; omamów jeszcze nie mam ale jestem na najlepszej drodze:( Zawlokłam siebie i dzieciaki do przychodni i kategorycznie zażądałam czegoś, co mnie postawi na nogi do soboty, bo przecież Gardenia jest. No cóż, p. doktor uśmiechnęła się i stwierdziła że do soboty dużo czasu, więc może... Trzymajcie kciuki; w akcie desperacji już syrop z cebuli zarządziłam do picia!
Obserwuj wątek
      • edziakrys Re: Sterroryzowałam Panią Doktor 20.02.13, 19:46
        Młodzi mają zapalenie gardła, u mnie od przeziębienia z kaszliskiem idzie w zatoki. Przebieg jak zwykle, tylko mam nowa lekarkę i kobitka jest super w wynajdywaniu nowości wszelkich, tylko nie antybiotyków. Czasem stosuje mieszanki syropów różnych i rzeczywiście młodych wyciągnęła z niejednego choróbska bez antybiotyków. Młodemu na pogotowiu od razu pan dr walnął antybiotyk; może i słusznie, ale od piątku do dziś gorączkuje. Dam radę, do tego cebulowego syropu najem się czosnku. Jak szaleć to szaleć.
                  • niebieska.kokardka Re: Sterroryzowałam Panią Doktor 22.02.13, 21:39
                    Zdrowiej Edzia!
                    Ja mam nawracające zapalenia zatok i nie miałam antybiotyku już dłuuugo. Pomagają inhalacje z soli np albo inhalatorem z soli fizj. Inhalacje z gotowanych ziemniaków i okłady na czoło z rozgrzanej soli. Oprócz tego maść rozgrzewająca na klatę, czoło, wokół nosa - gdzie się da (nie wiem co by na to lekarz powidział:D) i chodzenie w czapce, opasce po domu. Po tygodniu nie ma bata, żeby nie przeszło. Wietrzenie mieszkania tak często jak się da i mycie rąk do zdarcia skóry;) Witaminy ściśle wskazane, i same gotowane potrawy, lekkostrawne, dieta czyni cuda:D

Trzymaj sie!
                    • horpyna4 Re: Sterroryzowałam Panią Doktor 23.02.13, 08:54
                      Kokardko, zapalenie zatok często ma podłoże alergiczne i wtedy antybiotyki mogą zaostrzyć objawy. To samo jest zresztą z zapaleniem spojówek - przepisywane często przy tej przypadłości krople z antybiotykami (bodajże dicortineff) potrafią dodatkowo podrażnić i wzmóc stan zapalny.

Ja od dziecka chorowałam na zatoki, potem zaczęłam się leczyć po swojemu i jakoś z tego wyszłam. Ale zdarzyło mi się kiedyś ropne zapalenie zatok kiedyś podczas czerwcowych upałów. Temperaturę miałam mocno podwyższoną, więc lekarz przepisał mi antybiotyk. Jakoś wyzdrowiałam (można powiedzieć, że pomimo tego antybiotyku). Ale w następnych latach powtarzało się zapalenie o tej samej porze roku, a ja szybko kojarzę fakty i wyszło mi, że to musi być silna alergia na coś, co wtedy kwitnie. No i bez antybiotyku przechodziło znacznie szybciej, a takim drobiazgiem, jak krótkotrwały silny wzrost temperatury, nie przejmowałam się.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka