Dodaj do ulubionych

Sobota bladym świtem ;)

23.03.13, 07:23
U mnie słońce jak dzwon, a na liczniku - 11 stopni!
Obserwuj wątek
    • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 07:53
      ..a u mnie -7.......ale od jutra dzionki mają być na plusie...to najwazniejsze,,,a zeby przyspieszyć topnienie sniegu otworzę se okna w mieszkaniu...:)
      • se_nka0 Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 08:01
        Słońce i -12. Newill - w te dzionki na plusie w mojej okolicy, będę jeszcze musiała długo poczekać. U Was pewnie szybciej doczekacie.
        • horpyna4 Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 08:46
          Senko, u mnie podobnie. Dobrze, że trochę śniegu nasypało, bo przykryło rośliny, które już ruszyły.
          • yoma Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 12:03
            Słońce i -12 rano, teraz na Wsi -6.
            • yoma Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 13:19
              Podziwiam ludzi, którzy na tym mrozie trzepią dywany, bo tak wypada, kurka :)
              • asta6265 Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 14:03
                Teraz -3 i słonecznie, ale w nocy -12 było
                • lellapolella New Dawn w samo południe 23.03.13, 14:26
                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mb/mc/xb7f/s0KVdixbjlCMdbaTKX.jpg
                  • yoma Re: New Dawn w samo południe 23.03.13, 14:32
                    piękna :)
            • horpyna4 Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 14:57
              Widziałam dziś rano przy tych -12 taką młodą dziewuchę, co zasuwała w cieniutkich rajstopkach i chyba jakiejś miniówie, bo spod kurtki ledwie zasłaniającej tyłek nic nie wystawało. Potem wszyscy będziemy dopłacać do leczenia takiej durnej pindy, co choruje na własne życzenie.
              • yoma Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 15:03
                Dziś rano, czyli w sobotni poranek. Z imprezy wracała, jak wychodziła na imprezę, to było zaledwie koło zera...
              • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 23:27
                > Widziałam dziś rano przy tych -12 taką młodą dziewuchę, co zasuwała w cieniutki
                > ch rajstopkach i chyba jakiejś miniówie. Potem wszyscy będziemy dopłacać do leczenia takiej durnej pindy, co choruje na własne życzenie.
                Horpyno, młodość ja grzeje. sama będąc młodą studentka przy -25 stopniowych mrozach przemieszczałam się po mieście Toruń w miniówie i cienkich rajstopach, często również bez czapki. przeżyłam, nie chorowałam, nie mam problemów z nerkami.
                teraz chodzę w czapce do czasu gdy temperatury nie zjeżdżają poniżej +12, inaczej ból gardła i katar murowany.
    • edziakrys Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 19:19
      U nas -10 ale to po zachodniej stronie domu. Od ruska wiało więc na bank było mniej. Teraz już jest -9, więc chyba będzie zimniej...
      • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 23.03.13, 23:22
        Newill, pozwoliłam sobie wyrzucić ten grubo niesmaczny żart. mam nadzieje, ze nie miałeś złych intencji tylko palnąłeś bez zastanowienia :/
        • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 06:06
          ..jesli tak uwazałaś....nie gniewam się......zaslyszałem go w tvp...kabarety
          ...ale w czym byl niesmaczny,,,samo zycie...:)))...ok...../.
          • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 08:23
            U mnie w końcu się ociepliło... jest tylko -10 :((((
            • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 08:37
              Dorcia...to u mnie -4....lekkie zachmurzenie i....no..kurka wodna śnieg zaczyna padać...a miałem sałatę wysadzić...:)))
              • dorka556 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:16
                Newill, w nocy miałam -19, teraz świeci piękne słońce.
                Sałaty nie sadzę, ale czekam na krokusy, które mam przed oknami. Na razie są metr pod śniegiem.

http://i45.tinypic.com/14a902.jpg

Ups, chyba Twój wątek nie był do mnie...
                Pozdrawiam imienniczkę.
                • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:29
                  Dorka...:))) yst ok...:)....brrrrr........piknie u Ciebie
                • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:51
                  Dorka, obrazek jak malowany, ja mogę tylko pozazdrościć choć może już nie o tej porze roku ;)
                  nie dziwie się jednak, ze masz dość.

> Ups, chyba Twój wątek nie był do mnie...
                  > Pozdrawiam imienniczkę.
                  Ty pozostaniesz Dorką u Newilla, do zdrobnienia ma prawo wyłącznie Dorkasz :)
                • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:28
                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mb/gd/r2fi/UKg5gfGlmvRHfObt6A.jpgNie!Nie!Nie! Zimy nie ma w kalendarzu jest wiosna i już!!!!! Wiedzmy drogie i (jak jest męska odmiana wiedzmy? Wiedzmin?) Czarujemy WIOSNĘ !!! Nie śpiewamy kolęd , nie czytamy dzieciom bajki o królowej śniegu i nie robimy zdjęć tej pani. Tej pani już dziękujemy.Zamykamy oczy i co widzimy? Nasze ogrody!
                • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:40
                  dorka ale u ciebie pięknie. Daleko masz do cywilizacji ?Góry ładniejsze i wyższe niż moje. Bajka.
                  • se_nka0 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 11:33
                    Leloop - szacun za skasowanie wpisu.
                    Widziałam, czekałam dużo mnie kosztowało nie odezwanie się.
                    Bużka!

Do mrozu i słońca doszło delikatne prószenie. Białego.
                    • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 22:19
                      > Leloop - szacun za skasowanie wpisu.
                      Senko, po to m.in. derekcja jest ;)
                      a ze nie było mnie cały dzień wczoraj to dopiero późnym wieczorem zauważyłam. co innego dogadywanie sobie i pokazywanie języków a co innego machistowskie dowcipy :/
                  • dorka556 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 12:03
                    Mieszkam w połowie Gubałówki.
                    Z górki za niecałe 0,5 godz.jestem na Krupówkach.
                    Z powrotem 2x tyle i często z lekką zadyszką.
                    • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 19:21
                      Dorko, z jednej strony zazdraszczam Ci. Uwielbiam góry, choć bardziej łagodne Bieszczady niż Tatry. Ale pięknie tam u Ciebie. Kiedyś nawet przymierzaliśmy się do kupienia domu letniego w Kotlinie Kłodzkiej, bo to najbliżej nas. Ale nasz znajomy, który taki dom ma, dosyć skutecznie nas wyleczył. Ciągłe włamania do pustego domu były raczej zniechęcające.
                      Ale z drugiej strony jak pomyślę sobie, że wtedy, gdy ja już zajadam rzodkiewkę ze szklarni, Ty nadal masz za oknem biało, to Ci nie zazdroszczę.
                      • lellapolella Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 19:40
                        A mnie się bardzo podoba to, co Dorka pokazuje, krajobrazy, cała ta oprawa dla ogrodu ale wcale a wcale jej nie zazdroszczę;P
                        Nie lubię pod górkę chodzić, do morza, które kocham nad życie, daleko... No i nie ma jezior do kąpania latem, kajakować też się nie da. Po tygodniu bym wymiękła i zalała się gorzkimi łzami.
                        Sigrid, ja Cię bardzo proszę, pomyśl o widzących inaczej i popracuj nad wstawianiem większych zdjęć, bo sterczę nad monitorem z jęzorem do pasa i ciemność widzę:)) Czy to róża?
                        • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 20:05
                          No właśnie Sigrid... my tu już starsze panie :) Gdyby było tak jak kiedyś, to do emerytury byłoby już całkiem niedaleko, więc wzrok już nie ten. To drugie, to taka pikna róża?
                          • dorka556 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 21:21
                            No właśnie, zaczarujmy wiosnę, może wreszcie się pokaże.
                            Fotka duża, lupy nie trzeba, wiosenne kwiatki widać.
                            U mnie wiejski ogródek, jedno na drugim rośnie, nie trzeba plewić.

http://i45.tinypic.com/jzbcxc.jpg
                          • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 22:43
                            Dobrze popracuję nad tymi zdjęciami. Uczę się obsługi tego programu. Jutro mam korepetycje może się uda. Tak to jest jak się człowiek uczy na stare lata. Tylko ja mam wadę wzroku akurat w drugą stronę :-))))
                            • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 22:46
                              Oj nic sie nie dzieje ,,czasem nie pesz się...buziaczek:)
                              • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 06:35
                                Piękna wiosna... a za oknem nadal biało, a na termometrze -9 ... :(
                                • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 08:09
                                  > Piękna wiosna... a za oknem nadal biało
                                  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/575298_573732012646041_471888696_n.jpg
                              • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 10:19
                                Nie peszę się po prostu człowiek uczy się całe życie a Was tylko proszę o odrobinę wyrozumiałość i cierpliwości. Co nie dam rady ? Ja nie dam rady? A po takiej motywacji!! ;-))
                                Chciała bym pokazać co już zrobiliśmy w naszym ogrodzie chociaż muszę przyznać że to głównie dzieło gospodarza. Nie mam wielkiego doświadczenia ale myślę że dzięki Wam to się zmieni. Na początek mam pytanie. Od mamy dostałam śliczną roślinę ja nazywam ją Drzewko Lawendowe bo pachnie jak lawenda na śliczne niebieskie kwiatki wysoka jest tak do kolan taki mały krzaczek. Od dwóch lat próbuję ją rozmnożyć i nie bardzo się udaje.
                                • horpyna4 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 12:44
                                  A czym różni się od lawendy? Może jakaś fotka?
                                • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 13:45
                                  > inę ja nazywam ją Drzewko Lawendowe bo pachnie jak lawenda na śliczne niebieski
                                  > e kwiatki wysoka jest tak do kolan taki mały krzaczek.
                                  a może to jakaś odmiana perovskii ?
                                  • lellapolella Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 16:20
                                    może to jakaś odmiana perovskii ?
                                    albo jakieś caryopteris?
                                    tinyurl.com/c6xkk4p
                                    • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 16:49
                                      A czy one pachną lawendowo? Może to po prostu lawenda :) Odmian trochę jest, może być taka większa.
                                      • yoma Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 17:15
                                        Jeśli coś pachnie jak lawenda, wygląda jak lawenda i zachowuje się jak lawenda.... :)
                                    • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 19:35
                                      Nie to nie jest lawenda. Na zdjęciach które mi wysłałaś znalazłam. To chyba beechwood landscape.blogspot czy ta roślina ma polską nazwę? Bardzo ją lubię i chciałam ją rozmnożyć ale od dwóch lat próbuję. Zaczęłam zamieszczać zdjęcia naszego ogrodu.
                                      • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 21:39
                                        Wejdź głębiej beechwoodlandscape.blogspot.com/2012/10/blue-mist-spirea-shrub-woody-plant-of.html
                                        A co Zojeczka na to? zojalitwin.wordpress.com/tag/caryopteris-x-clandonensis/
                                        • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 22:15
                                          Tak to ta roślinka. Dziękuję spróbuję ją rozmnożyć mam nadzieję że przetrwała zimę.
                                          Ale macie wiedzę !! Jestem pod wrażeniem. Szacunek.
                                          • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 26.03.13, 06:35
                                            Jak się pozadajesz trochę z Horpyną i innymi chodzącymi encyklopediami, to też zasób wiedzy Ci się powiększy :)
                                            Zapamiętaj sobie stronę z opisami Zojeczki. To naprawdę solidny kawał wiedzy, co w internecie raczej niezwykłe.
                                      • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 25.03.13, 21:46
                                        > echwood landscape.blogspot czy ta roślina ma polską nazwę?
                                        Barbula klandońska :)
            • horpyna4 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 08:39
              U mnie wręcz upał. W nocy było może jakieś -8 (pewnie dlatego tylko tyle, że się zachmurzyło - poprzedniej nocy niebo było czyste), teraz już -4. Da się wyżyć jeszcze te kilka dni, bo mróz ma być coraz mniejszy.
              • se_nka0 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:17
                O godz.6 było -14, świeci więc może łaskawie będzie cieplej. Teraz -4. Chyba jeszcze długi taka nocno - dzienna temperaturowa huśtawka będzie.
                • se_nka0 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:23
                  Szukam optymistycznych prognoz. I co znajduję?
                  tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/prognoza,45/pogoda-na-kwiecien-zdecydowanie-cieplej-w-drugiej-polowie-miesiaca,81008,1,0.html
                  • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:36
                    z..mojego archiwum ...
                    fotoforum.gazeta.pl/photo/3/nf/fi/tb1u/N4AD03kJqnRjKLuYYB.jpg
          • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:45
            ciesze się Newill, ze się nie pogniewałeś :)
            z takich rzeczy się nie żartuje, to jest dramat zarówno dla kobiety i normalnego mężczyzny (nie myślę o tych, którzy w takim akcie uczestniczą oczywiście)
            • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:51
              ..oczywiście ..to jest Twoje tylko zdanie........nie dramatyzuj za bardzo...
              to sadzimy te sałate czy nie....:)))_
              • dorkasz1 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 09:59
                W szklarni mogę coś tam posadzić, choć akurat sałata już tam rośnie. Ale w warzywniku, to musiałabym kilofem wyrąbać dziurę na sałatę.
                Dorka, widok piękny, ale nie zazdroszczę. Zanim to wszystko stopnieje...
              • leloop Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:03
                > ..oczywiście ..to jest Twoje tylko zdanie...
                obawiam się, ze nie tylko moje ale nie będę wywlekać postu na światło dzienne bo gotowa wywiązać się kłótnia.
                a Tobie radze poczytać trochę na ten temat, myślę ze zmienisz zdanie po lekturze.
                • newill6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:11
                  Leloop....uparciocho....post juz na swietle dziennym był...i sama go schowałaś....więc zbastuj .....a lektury czytac nie bede bo to zycie samo ,,,a troszke przezyłem...
                  • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:34
                    fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mb/gd/r2fi/xTTZNpSA7woQMkxAnA.jpg" border="0" alt="https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mb/gd/r2fi/xTTZNpSA7woQMkxAnA.jpg">O co się kłócicie ?
                    Nie kłóćcie się tylko podziwiajcie wiosnę.Na razie w moim sercu :-)))))
                    • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:36
                      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mb/gd/r2fi/xTTZNpSA7woQMkxAnA.jpgups znowu się nie udało powtórka
                      • sigrid6 Re: Sobota bladym świtem ;) 24.03.13, 10:37
                        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mb/gd/r2fi/kraTpPZcKaIoHfNh2A.jpgI jeszcze jedno

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka