Dodaj do ulubionych

relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!!!

16.10.09, 07:45
relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!!!
jeżeli jesteś na etapie brak wyjść z domu...
jak ja miałam - prełam się poleciła mi koleżanka - wirtualna szkoła
TAŃca - poszukaj GattaActive szkoła tańca - zapominałam pomaga a
tancze tam czyli w domku do dziś .....
Obserwuj wątek
    • lucyna_n to chyba o tańcu świętego wita? 16.10.09, 09:40
      wpis bardzo fajny choć niezrozumiały
      co to znaczy "na etapie brak wyjść z domu"?
      brak możności, brak chęci, brak okazji?
      "prełam się poleciła" - tego to całkiem nie rozumiem
      "a tańczę tam czyli w domku do dziś" - brzmi wręcz wariacko:)
    • mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 16.10.09, 12:40
      Tutaj jest pare slow na temat rozwijania sie kontaktow z partnerem
      przez taniec.
      "Fenomen tanga argentyńskiego, przywracającego pierwotne i drzemiące
      w obydwu płciach role i pragnienia, trwa i rozwija się tym szybciej,
      im szybciej cywilizowany świat dookoła nas galopuje przed siebie bez
      wytchnienia. Bo tango, to chwila powrotu do źródeł męskości i
      kobiecości, do płciowych korzeni, do ról, za którymi tęsknimy, a
      które coraz trudniej jest nam realizować w otaczającym nas świecie;
      to w końcu rodzaj terapii dla dwojga osób, połączonych
      niewidzialnymi więzami w trakcie tego tańca."
      http://www.partnerforlife.pl/do-tanga-trzeba-dwojga/
      Mysle ze mozesz poszukac w necie lepszych publikacji na temat tanca
      z partnerem i tworzeniu sie relacji z partnerem, o respektowaniu
      tego co robi partner w czasie tanca i rozumieniu jego ekspresji.
      Taniec uczy respektu do partnera, do wybaczania wlasnych i partnera
      bledow. Slowem samo zycie.
      Serdeczne pozdrowienia.
        • gantra do mskaiqa 16.10.09, 13:26
          A tak w ogóle, jak czytam w różnych wątkach, co piszesz, to mam wrażenie, że ciągle robisz to jakby z jakiegoś piedestału - wszechmądrości, wszechwiedzy, wszechkompetencji itd. Coś tu nie gra, i to bardzo. I nawet potrafię sobie wyobrazić, co możesz mi odpowiedzieć, idąc swoim tokiem myślenia - będziesz pisał o emocjach, wybaczaniu i bieganiu etc... Doprawdy, nie da się tego dłużej czytać
          .
          • mskaiq Re: do mskaiqa 16.10.09, 14:28
            gantra napisał:
            > A tak w ogóle, jak czytam w różnych wątkach, co piszesz, to mam
            >wrażenie, że ciągle robisz to jakby z jakiegoś piedestału -
            >wszechmądrości, wszechwiedzy, wszechkompetencji itd. Coś tu nie
            >gra, i to bardzo. I nawet potrafię sobie wyobrazić, co możesz mi
            >odpowiedzieć, idąc swoim tokiem myślenia - będziesz pisał o
            >emocjach, wybaczaniu i bieganiu etc... Doprawdy, nie da się tego
            >dłużej czytać
            A skad takie wrazenie ze pisze z piedestalu ? Co sie takiego dzieje
            z Toba ze zlosci Cie pisanie o emocjach, wybaczaniu czy bieganiu ?
            Serdeczne pozdrowienia.

• mskaiq Re: do mskaiqa 16.10.09, 15:53
                Tak myslalem ze nie bedziesz miala odwagi napisac niczego o sobie.
                Tak przywalic komus to jeszcze mozna ale napisac o sobie to juz za
                trudne.
                Serdeczne pozdrowienia.
                • bazoooka Re: do mskaiqa 16.10.09, 21:20
                  mskaiq napisał:

> Tak myslalem ze nie bedziesz miala odwagi napisac niczego o sobie.
                  > Tak przywalic komus to jeszcze mozna ale napisac o sobie to juz za
                  > trudne.

mask, czy Ty w tej chwili napie...sz z jednego kompa z euforykiem?
                  serdeczne. dla obu.
                  • grosik68 Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 17.10.09, 21:51
                    mskaiq napisał:

> Jest wiele slow ktore nie utraca dla mnie wartosci chocby nie wiem
                    > jak gorzko sie odbijaly.
                    > Kiedys je stracilem, potrzebowalem wielu lat aby je odzyskac.
                    > Serdeczne pozdrowienia.
                    >
                    >
                    Cudownie dla Ciebie!!! Na prawde sie dla Ciebie ciesze. Ale czlowieku, otworz
                    oczy i przejrzyj - meczysz z tego swojego piedestalu.
                        • grosik68 Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 17.10.09, 22:18
                          kundaini_dwa_razy_i_frytki napisała:

> Na początku było słowo. Od Pana z góry było słowo. Pan z góry patrzy i
                          > przekazuje wiedzę. A gdzie miłość?

O cos takiego mi chodzilo. Sprawiasz wrazenie, jakbys byl wszystkowiedzacy i ta
                          wiedze cytowal. Tak jak katarynka, ciagle to samo. Bez odrobiny empatii tylko
                          wiedza i wiedza. Nie zastanawiasz sie, ze mozesz ludzi tymi suchymi slowami
                          zasypac i przygniesc?

Gdyby forumowiczom o wiedze i teorie tylko chodzilo, to czytaliby fachowe ksiazki.

Nie mam czasu, ani specjalnie ochoty wyszukiwac wszystkich Twoich postow, zeby
                          poznac Twoja historie. Ale wierze na slowo (z ostatniego miesiaca :), ze wiele
                          przezyles i wiele sie w zyciu nauczyles. Wierz mi, ja naleze do bardzo
                          lagodnych ludzi i irytuje mnie ludzka agresja, ale jak czytam Twoje suche posty,
                          to mam ochote krzyczec: "CZLOWIEKU PRZEJRZYJ!!!"
                          • mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 17.10.09, 22:58
                            Nie jestem wszystkowiedzacy Groszku68. Mysle ze to Twoja projekcja
                            na mnie.
                            Owszem prezentuje moja opinie tak samo jak Ty swoja, czy kazdy
                            uzytkownik tego czy innego forum. Mozesz sie z nia nie zgadzac i
                            polemizowac.
                            Mysle ze moze warto zastanowic sie nad emocjami i agresja. Dlaczego
                            pojawily sie w stosunku do slow serdeczne pozdrowienia i do mnie.Czy
                            nie myslisz ze lepiej porozumiewac sie bez zlosci.
                            Napisalas "CZLOWIEKU PRZEJRZYJ". Czy uwazasz ze pisanie tak jak Ty
                            bys chciala abym pisal byloby lepsza forma ekspresji niz moja
                            wlasna.
                            Serdeczne pozdrowienia.
                            • jakas_wyrwa Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 17.10.09, 23:17
                              Mysle ze moze warto zastanowic sie nad emocjami i agresja. Dlaczego
                              > pojawily sie w stosunku do slow serdeczne pozdrowienia i do mnie.Czy
                              > nie myslisz ze lepiej porozumiewac sie bez zlosci.

Dlaczego słowa groszka uznane zostały za agresywne? Wyraziła swoja opinie na
                              twój temat.

Czym jej słowa różnią sie od Twojej opinii " To Twoja projekcja na mnie" czy
                              domniemania złości?
                                • grosik68 Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 17.10.09, 23:42
                                  mskaiq napisał:

> GROSIK68 sam napisal o agresji
                                  > >lagodnych ludzi i irytuje mnie ludzka agresja, ale jak czytam Twoje
                                  > >suche posty, to mam ochote krzyczec: "CZLOWIEKU PRZEJRZYJ!!!"
                                  > Nie jestem wszystkowiedzacy i nie uwazam sie za takiego, to zostalo
                                  > mi przypisane.
                                  > Serdeczne pozdrowienia

Ale zachowujesz się, jakbyś był. Zastanów się nad tym, może zrozumiesz
                                  reakcje forumowiczów.
                                  >
                                  • mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 15:18
                                    Rozumiem reakcje forumowiczow, niejednokrotnie otrzymywalem sygnaly
                                    ze irytuje i denerwuje ludzi.
                                    Zwykle sie tak dzieje bo inny punkt widzenia wywoluje reakcje zlosci
                                    i agresji. Zwykle jest to sygnal ze warto przyjrzec sie swoim
                                    emocjom i zastanowic sie nad nimi bo brak zgody na inny sposob
                                    myslenia to brak tolerancji.
                                    Serdeczne pozdrowienia.
                                    • pichka Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 15:33
                                      Piszesz o projekcji, a wyglada to na przeniesienie jesli juz. Natomiast sam ta
                                      agresje to chyba sobie cos projektujesz.

Czemu agresje tu widzisz? a moze ludzie widza twoja gdy prawisz im kazania i
                                      mowisz co musza zrobic, musza wybaczyc. Wchodzisz w ich sumienia, natomiast
                                      niewiele o sobie. Tu czesto nie ma rownowagi, ze jest jakis temat do dyskusji, i
                                      kazdy sie wypowiada, a po tobie jedzie. Jest nieraz tak, ze ktos pisze o sobie,
                                      a ty mu piszesz ze musi cos zrobic. To nie jest brak zgody na innosc, tylko brak
                                      zgody na kazania.

Powiedziales kiedys, ze jak ktos nie umie czegos zrobic, robi zle, to mu nie
                                      mowisz jak niech robi po swojemu. wiec moze trzymaj sie tego co mowisz. a nie
                                      ratuj swiata, bo pieklo brukujesz.
                                      • pichka Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 16:17
                                        wyzej byl link.

jak ci sie widza tamte tezy?

a. „Potrzeba rzutowania i podtrzymywania obrazu zmusza narcyza do
                                        niedopuszczania do świadomości wszelkich uczuć sprzecznych z tym obrazem.
                                        Zachowanie sprzeczne z obrazem jest racjonalizowane w kategoriach obrazu.”

c. „Kiedy osoba identyfikuje się z obrazem, często postrzega inną osobę, która
                                        reprezentuje jakiś odrzucony aspekt Ja. Narcyzm rozszczepia rzeczywistość
                                        jednostki na aspektu akceptowane i odrzucane, przy czym te drugie są później
                                        rzutowane na innych. Na przykład oszust, który uważa się za przebiegłego
                                        postrzega swoją ofiarę jako naiwną i głupią.

czyz nie wyglada to tak ze masz obraz dobrego ratownika zbawiciela, i rzutujesz
                                        na ludzi wlasna agresje, od ktorych chcesz ich ratowac?

e. „Obraz jako taki stanowi zaprzeczenie uczuć. Identyfikując się z
                                        wielkościowym obrazem człowiek ignoruje bolesność własnej rzeczywistości
                                        wewnętrznej, ale obraz pełni również rolę zewnętrzną w relacji do świata.
                                        Stanowi sposób akceptacji ze strony innych uwiedzenia ich i zyskania nad nimi
                                        kontroli.

czy wchodzisz w inne relacje niz ratownicze?

. „Chociaż (u narcyza) zaprzeczenie uczuciom dotyczy wszystkich uczuć,
                                        szczególnie dwie emocje są poddane znacznemu zablokowaniu - smutek i strach”. -
                                        Są tak znaczące, bo ich ekspresja uwrażliwia na zranienie. „Zaprzeczenie
                                        strachowi pozwala jednostce rzutować obraz niezależności, odwagi i siły.

czyz nie smutek i strach kazesz ignorowac?

„odszczepienie zostaje zakodowane w ciele jako rozszczepienie pomiędzy funkcjami
                                        percepcyjnymi umysłu, a funkcjami czuciowymi ciała. Zaprzeczanie własnym
                                        uczuciom zamienia się nawyk, zakorzeniony w osobowości. Działanie podejmuje się
                                        tylko w oparciu o rozum i logikę. W gruncie rzeczy postrzega się świat uczuć
                                        jako nierzeczywisty, a przez to związany z szaleństwem. Choć taka osoba ma
                                        świadomość istnienia uczuć (???), to nie potrafi im się poddać - to znaczy
                                        pozwolić, aby wyznaczały one jej zachowanie.

czyz nie kazesz ignorowac uczucia, doznania cielesne i kierowac sie rozsadkiem?

czyz nie ostrzegales nie raz przed uczuciami prowadzacymi do szalenstwa?

. „Ponieważ życie bez uczuć jest bezsensowne, (jednostki narcystyczne), często
                                        odwołują się do wszelkich środków niosących obietnicę ekscytacji i żywotności.
                                        (...) To właśnie znieczulenie, pozwala na pogłębienie doznań.”

czyz nie biega sie po to zeby ozyc?
                                      • mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 17:03
                                        Ja nie napisalem ze mnie denerwuje odmienne zdanie innej osoby wiec
                                        nie ma u mnie projekcji. O agresji napisal Groszek68.
                                        Ty zarzucasz mi za to ze pisze kazania. Mysle ze sie mylisz bo
                                        kazanie z definicji oznacza:
                                        >Kazanie (łac. sermo) gatunek literatury stosowanej, przemowa
                                        >wygłaszana zwykle przez osobę duchowną wyznania chrześcijańskiego,
                                        >która ma za zadanie nauczanie i przekazanie treści religijnych
                                        Poza tym kazania sa rowniez innym rodzajem wypowiedzi a wiec
                                        negatywna reakcja na kazanie jest po prostun brakiem tolerancji na
                                        innosc.
                                        Kiedy probujesz cytowac co kiedys napisalem to warto podac link do
                                        tego co napisalem a nie wyrywac poszczegolne slowa z tego co pisze
                                        bo slowa traca sens kiedy sa wyrwane z kontekstu.
                                        Serdeczne pozdrowienia.
                                        • pichka Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 18:22

> Ja nie napisalem ze mnie denerwuje odmienne zdanie innej osoby wiec
                                          > nie ma u mnie projekcji. O agresji napisal Groszek68.

nie ma zadnych podstaw do tego zeby przypisywac ja grosikowi. a co ma pisanie o
                                          zdenerwowaniu? fakt posiadania uczuc nie jest projekcja. pytanie w jaki sposob
                                          ty interpretujesz to co pisze sie do ciebie. to ze nie wyrazasz zadnych emocji
                                          swiadczy niby o braku mechanizmow obronnych?

o boze, ty na serio nie lapiesz zadnej ironni, przenosni, metafory, analogi.

> Poza tym kazania sa rowniez innym rodzajem wypowiedzi a wiec
                                          > negatywna reakcja na kazanie jest po prostun brakiem tolerancji na
                                          > innosc.

powstancy tez mieli brak tolerancji na innosc wermachtu. ups, analogia i w
                                          dodadtku ad hitlerum.

> Kiedy probujesz cytowac co kiedys napisalem to warto podac link do
                                          > tego co napisalem a nie wyrywac poszczegolne slowa z tego co pisze
                                          > bo slowa traca sens kiedy sa wyrwane z kontekstu.

to napisz co jest wyrwane z kontekstu, bo niektore tezy z tego linka sa
                                          nominalnie przecistawne teza ktore ty glosisz, jakby ta ksiazka miala antymask w
                                          podtytule. bo zaraz sie dowiemy ze piszesz cos przeciwnego niz piszesz

• pichka Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 18:38
                                            a czy ty masz tolerancje na to ze ktos pisze ze jest w depresji, a ty kazesz mu
                                            biegac i wybaczac i walczyc z tym stanem,albo piszesz ze projektuje? cczym sie
                                            roznia twoje wpisy gdy piszesz o kims od tych gdy inni pisza o tobie? zelzyl cie
                                            ktos w tym watku? o zmiane ciebie pisal, tak jak ty piszes o zmianie depresyjnych
                                            • mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 22:10
                                              Nie karze nikomu biegac ale pisze o bieganiu ze pomaga, czesto
                                              podaje link do rozmaitych publikacji gdzie podkresla sie bardzo
                                              pozytywny wplyw cwiczen fizycznych na depresje.
                                              Pisac o czyms a kazac komus to robic to olbrzymia roznica.
                                              Jesli chodzi o projekcje to kiedy pojawiaja sie zlosc skierowana na
                                              inna osobe bez zadnych przyczyn tzn osoba nie obrazila, nie pisze o
                                              drugim czlowieku zle, itp to psychologia nazywa projekcja.
                                              Serdeczne pozdrowienia.

• pichka Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 22:24
                                                > Pisac o czyms a kazac komus to robic to olbrzymia roznica.

o boze. czy ja napisalem ze stoisz z kalaszem nad depresiaczkiem? ile jest
                                                twoich wypowiedzi do depresiaczkow, ze musisz, powinienes, wmawianie im
                                                odpowiedzialnosci za cos za co nie odpowiadaja. to budzi irytacje. traktujesz
                                                depresiaczkow z gory. a moze ktos depresiacza w realu takim obwinianiem wpedza w
                                                depresje. wiec jak ma to samo na forum od ciebie to sie irytuje.

Jesli chodzi o projekcje to kiedy pojawiaja sie zlosc skierowana na
                                                > inna osobe bez zadnych przyczyn tzn osoba nie obrazila, nie pisze o
                                                > drugim czlowieku zle, itp to psychologia nazywa projekcja.

to jest bardzo wygodne ukryc sie za serdecznymi pozdrowieniami, co oczywiscie
                                                implikuje brak przyczyny.

a tak wogole projekcja z wikipedi :

rojekcja (od łac. proicere, wyrzucać przed siebie) — w psychologii jeden z
                                                narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych poglądów,
                                                zachowań lub cech, najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność
                                                tych poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze
                                                podciąganie pod daną kategorię.

Przykład: Matka krzyczy na dziecko. Sądzi, że dziecko jest wyjątkowo
                                                agresywne. W rzeczywistości sama jest agresywna.

to o czym ty piszesz to jest przemieszczenie

pl.wikipedia.org/wiki/Przemieszczenie_%28psychologia%29

znasz zydowskie powiedzenie? jak ci trzech ludzi mowi ze jestes pijany, to
                                                chocbys nic nie pil, moze sie przespij lepiej.

bardzo latwo sobie wytlumaczyc, ze depresiaczki owladniete przez zle wartosci
                                                reaguja agresja na dobroc serdecznych pozdrowien, jak diabel na wode swiecona.
                                                ale moze sie zastanowisz co w twoim pisaniu sprawia ze budzi negatywne emocje.
                                                dlaczego pisza ze traktujesz ich z gory. dlaczego we wszystkim co napisza,
                                                widzisz tylko obraz depresji, a nie ludzi ktorzy chca ci cos zakomunikowac.
                                        • grosik68 Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 19.10.09, 23:08
                                          mskaiq napisał:

> Ja nie napisalem ze mnie denerwuje odmienne zdanie innej osoby wiec
                                          > nie ma u mnie projekcji. O agresji napisal Groszek68.

Grosik68 - Prosze.

A o Agresji napisalam:

"Wierz mi, ja naleze do bardzo
                                          lagodnych ludzi i irytuje mnie ludzka agresja, ale jak czytam Twoje suche posty,
                                          to mam ochote krzyczec: "CZLOWIEKU PRZEJRZYJ!!!" "

W calej mojej lagodnosci chce mi sie krzyczec. Brak tolerancji? Byc moze. A moze
                                          nawet z pewnoscia.

Najbardziej przykry jest fakt, ze njaczesciej zgadzam sie z tym, co piszesz. Ale
                                          forma, w ktorej to podajesz, jest niestrawna jak celuloza.
                                          Ja nie mowie przy tym: Mskaiq, badz inny, pisz tak i tak. To sa sygnaly, ze to
                                          co piszesz jest suche, ciezko przyswajalne i takie bardzo z wysokosci. Sygnaly,
                                          zebys sie zastanowil, czy nie wrto cos zmienic, jezeli chcesz pomoc. Bo chyba po
                                          to piszesz. Ale moze nie po to.

Zrobisz, jak zechcesz. Ja jestem w stanie z Towim pisaniem zyc, nawet jezeli nie
                                          koniecznie zgadzam sie z ta forma i tonem, bo przeciez nie musze.
    • mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 21.10.09, 18:10
      Tlenoterapia napisala
      > Gozej jest z radzeniem wszystkim tego samego to juz jest niemądre. > To tak
      jak by np.lekarz wszystkim z problemem agresji, mowil ze to > dla tego ze mieso
      jedza.Fiksacja.
      Mysle ze ludzie nie roznia sie tak bardzo pomiedzy soba. Kazdy czlowiek zna
      strach, zal, zlosc, nienawisc, poczucie winy, wyrzuty sumienia, zawisc,
      zazdrosc, itp.
      Badania naukowe wykazaly ze ze cwiczenia fizyczne sa pomocne w przypadku
      depresji i dotyczy to wszystkich ludzi.
      wyborcza.pl/1,75476,4753411.html?skad=rss
      Podobnie wyglada sprawa z dieta i nie jest prawda ze jednym zdrowa dieta nie
      pomaga a drugim pomaga. Pomaga wszystkim.
      Tlenoterapia napisal rowniez
      > Jedni maja swiadomosc swych wad inni uwazaja je za atuty.
      Mysle ze te osoby ktore uwazaja wady za atuty maja przestawine wartosci. Trudno
      sie zyje z wartosciami ktore nie obowiazuja w swiecie ktory nas otacza bo trzeba
      w nim ciagle dzialac wbrew wartoscia ogolnie przyjetym a to oznacza nieustanna
      kolizje z innymi ludzmi, co prowadzi do depresji.
      Serdeczne pozdrowienia.
      • chory_czlowiek_forum Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 22.10.09, 01:40
        > Mysle ze ludzie nie roznia sie tak bardzo pomiedzy soba. Kazdy czlowiek zna
        > strach, zal, zlosc, nienawisc, poczucie winy, wyrzuty sumienia, zawisc,
        > zazdrosc, itp.

w koncu wszyscy sa elementem twojej jazni

mskaiq napisał :

> Tlenoterapia napisal rowniez
        > > Jedni maja swiadomosc swych wad inni uwazaja je za atuty.
        > Mysle ze te osoby ktore uwazaja wady za atuty maja przestawine wartosci. Trudno
        > sie zyje z wartosciami ktore nie obowiazuja w swiecie ktory nas otacza bo trzeb
        > a
        > w nim ciagle dzialac wbrew wartoscia ogolnie przyjetym a to oznacza nieustanna
        > kolizje z innymi ludzmi, co prowadzi do depresji.

oraz napisal wczesniej :

"Czy uwazasz ze pisanie tak jak Ty
        bys chciala abym pisal byloby lepsza forma ekspresji niz moja
        wlasna. "

wiec jestes tolerancyjny, czy chcesz zeby wszyscy mieli jednakowe wartosci?
        zarowno tlenoterapia pisala o ekspresji jak i ty. temat ten sam i w zaleznosci
        jak ci wygodnie, dajesz dokladnie sprzeczne odpowiedzi.
      • tlenoterapia Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 22.10.09, 01:58
        Zakladasz z gory ,ze znasz przyczyne depresji u ludzi,( nadmierna
        emocjonalnosc,zlosc ,nienawiszc...)Jest wiele czynnikow, ktore
        powoduja depresje.Czy zdajesz sobie z tego sprawe? Umiesz wymienic
        inne potencjalne przyczyny?

Z Twoich postow wnioskowac mozna, ze nie bierzesz roznych przyczyn
        pod uwage ,nie uwzgledniasz roznych aspektow sytuacji ,nie jestes
        w stanie nawet ich rozwazyc, tak jak i kontekstu nie pojmujesz w
        jakich emocje wystepuja,oraz tego ze sa potrzebne.

Twierdzisz ,ze znasz metody usuniecia depresji .(sporty
        ,zywienie,zaprzeczanie wlasnm odczuciom).Nawet nie wnikasz komu to
        radzisz i jakie sa jego rzeczywiste przyczyny zlego samopoczucia.

Radzenie tego samego wszystkim , jest nie tylko nie mądre ale i
        nasuwa podejrzenia ,ze ta monotematycznosc skojazen,mechanicznosc
        udzielanych odpowiedzi, jest wynikiem zaburzen ,ktore u siebie
        zamieniasz w atuty zamist nad nimi popracowac.

"Emocje są kapitanami życia"

• mskaiq Re: relaks !!! Taniec !!! na wszystko pomoże !!!! 22.10.09, 23:33
          Mysle ze psychologia i psychoterapia okresla przyczyny powstawania
          depresji. Teorie poznawczo-behawioralne depresji zakładają, że osoba
          depresyjna przyswoiła sobie nieadaptacyjny wzór reagowania, który
          można zmienić w procesie uczenia się nowych umiejętności.
          W modelu psychodynamicznym uważa się, że depresja (tak jak i inne
          zaburzenia) ma swoje źródła w nierozwiązanym konflikcie z przeszłości
          i zajmuje sie analiza emocji.
          Zgadzam sie z jednym jak i drugim punktem widzenia. Obie metody sa
          stosowane z jednym jak i drugim punktem widzenia.
          Jesli chodzi o cwiczenia fizyczne i zdrowa diete to sa pomocne w
          leczeniu depresji co zostalo zauwazone przez nauke. Zalaczam jeszcze
          raz link do artykulu w ktorym naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu.
          Stwierdzaja ze wysiłek fizyczny ma znaczenie dla odporności na stres
          i prawidłowy sen. Uczeni mają dowody na to, że ruch zapobiega
          depresji - osoby mało aktywne fizycznie dwukrotnie częściej zapadają
          na tę chorobę. Z kolei właściwe ćwiczenia pozwalają chorym na
          depresję wracać do zdrowia.
          wyborcza.pl/1,75476,4753411.html?skad=rss
          Nie podaje sie w artykule na jaki typ depresji pomaga aktywnosc
          fizyczna bo pomaga na kazdy.
          Jesli chodzi "o radzenie" to ja nie radze, pisze o cwiczeniach
          fizycznych ze pomagaja, diecie, dezadaptywnym zachowaniu i mysleniu
          a takze o emocjach. Zwykle za kazdym razem inne emocje i inne
          zachowania dezadaptywne sa przyczyna pojawiajacej sie depresji.
          Serdeczne pozdrowienia.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka