Dodaj do ulubionych

czy to depresja?

03.03.11, 16:43
Witam, z depresją miałam kontakt 2 razy, za każdym razem 2 letnie leczenie i spokój na 2-3 lata. Nie jestem pewna czy teraz to też w 100% to.
Od tygodnia bolała mnie głowa, było mi niedobrze, uciskało w gardle, teraz pobolewa mnie żołądek, mam tak jak za pierwszym razem problemy z oddechem, przy głębszych oddechach robi mi się słabo, a wieczorem mam wypieki jakby mi ktoś dupę obrabiał.Nie mogę się na niczym skupić, formy rozładowania stresu które kiedyś mi pomagały nie skutkują. Czuję się fatalnie, jestem jakby śpiąca, wszystko mnie denerwuję. Kiedyś na małego doła po piwku mi mijało było tak jakby po tabletce, a teraz jakby gorzej.Próbowałam leków które brałam poprzednio- bioxetin, ale nie uzyskałam poprawy, tzn. niby było lepjej, ale czułam się jakby dawka była za silna.Nie pracuję i to mnie chyba przytłacza jeszcze bardziej , bo nie widzę większego sensu w mój codzienny wysiłek- codzienna rutyna. Często mam takie objawy na wiosnę, kiedy czekam, aż wreszcie wyjdę na działkę i to mnie naprawdę uspokaja.
Zastanawiałam się nad wizytą u psychiatry, ale zrezygnowałam, z moim kiepskawym zdrowiem zawsze się zastanawiam czy to naprawdę nerwy czy też moja alergia, zaburzenia krążenia itd. Nawet teraz jak piszę , to normalnie przy nerwach by mnie puściło, bo wiadomo jak z siebie coś wyrzucisz to ci lżej, a mi lżej nie jest.
Obserwuj wątek
    • agae5 Re: czy to depresja? 04.03.11, 14:31
      Witam,
      Depresja ma to do siebie, że często jest problemem nawracającym, zwłaszcza jeżeli leczenie ograniczało się do zażywania leków. Czy zastanawiała się pani nad wizytą u psychologa/psychoterapeuty?
    • berta-live Re: czy to depresja? 07.03.11, 18:27
      A czemu nie chcesz iść do psychiatry? Piszesz, że leczyłaś się kiedyś, to chyba wiesz, że to nic strasznego.
      Ktoś kto nigdy u psychiatry nie był to jeszcze może mieć jakieś obiekcje, ale żeby weteran? ;)
      • atm345 Re: czy to depresja? 14.03.11, 15:51
        byłam u lekarza ,zrobiłam badania, morfologia ok, tsh też, mam niewielkie problemy z krązeniem, cały tydzień starałam się być w ruchu, ale dziś spadło ciśnienie i znów ból głowy wrócił, dusi mnie w gardle i brak mi tchu, może rzeczywiście czas odwiedzić psychiatrę niż się męczyć
        • rotkaeppchen1 Re: czy to depresja? 15.03.11, 00:55
          TSH ok, tzn ile? Wg najnowszych norm wszystko ponad 2 kwalifikuje sie jako niedoczynnosc. Poza tym warto zbadac fT3 i fT4, mozna miec TSH ok a mimo wszystko za niski poziom ft3 z powodu zlego przetwarzania z ft4. 20% osob leczacych sie na depresje choruje na niedoczynnosc tarczycy. Ja sama leczylam sie od 17 roku zycia na depresje - dopiero rok temu zdiagnozowano hashimoto niedoczynnosc tarczycy. Pare lat temu mialam TSH 3,5 i tez bylo w normie, lekarz stwierdzil lekka niedoczynnosc i dal jod. A ja sie meczylam. Dlatego jestem teraz ostrozna, jesli chodzi o szybka diagnoze depresji.
          • atm345 Re: czy to depresja? 15.03.11, 09:19
            TSH wyszło 1, ft3 i ft4 nie zrobiono mi, kiedyś miałam niedoczynność i wole, po wyleczeniu przestałam myśleć o mojej tarczycy, teraz chyba czas się wybrać ,ale u nas specjaliści przyjmują tylko prywatnie, a u mnie krucho z kasą, wiem to nie jest wytłumaczenie ale wizyta się odwlecze
    • mskaiq Re: czy to depresja? 15.03.11, 09:59
      Mysle ze to stres. Olbrzymia wiekszosc ludzi spina sie aby pozbyc sie
      stresu co wywoluje problemy z oddychaniem, zaladkiem, itp.
      Cwiczenia fizyczne, pojscie na dzialke zwalniaja taki stres, ale
      najlepszym rozwiazaniem jest nauczyc sie zyc bez stresow.
      Serdeczne pozdrowienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka