Dodaj do ulubionych

Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda

11.05.11, 23:20
Czy probowaliscie może leczyć się tym specyfikiem?
Moja mamadlugo leczyła depresję lekami, właściwie niemal wszystkimi opisywanymi tu na forum. Zaczęła pewnego dnia, po kilkudziesięciu nieudanych kuracjach, prawie 10 latach, pic nalewke z dziurawca właśnie. I się kobita wylizala z tego bagna, ku naszemu totalnemu zdziwieniu.
Polecam w imieniu mamy zatem, sprobujcie tego cuda...
Obserwuj wątek
  • lucyna_n Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 12.05.11, 02:58
   zwlaszcza w takim słońcu jak się ostatnio zrobiło i biorąc jednocześnei leki antydepresyjne, niespodziewane efekty murowane.
   Przez 10 lat nikt nie przechodzi kilkudziesięciu kuracji bo nie ma nawet tylu leków antydepresyjnych.
   Pierdoły kolega wypisujesz.
  • nowy99 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 12.05.11, 10:07
   Nie spodziewalam się, szczerze mówiąc, takiego wyzlosliwiania się wobec czyichś rad udzielanych w dobrej wierze.
   Nie mnie nikogo przekonywać, wiem o na ręce tyletylko, ile zobaczyłam efektu u mamy. Fakt, z dziurawcem trza z dala od słońca, nie pamietam jak mama to brała, o jakiej porze roku.
   O właściwościach nalewki, bo ta forma jest w leczeniu depresji najskuteczniejsza, mówią sami psychiatrzy, chcecie to pytajcie swoich lekarzy.
  • hiob888 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 12.05.11, 21:44
   Co do dziurawca, to jego działanie antydepresyjne jest znane zielarzom od wielu lat.
   A nalewki alkoholowe z tego zioła naprwadę dają ukojenie i nie trzeba czekać tych długich 2-3 tygodni na jakieś rezultaty jak w przypadku leków antydepresyjnych.
   Ale dziurawiec to niejedyne zioło, które pomaga w depresji.
   Podobne działanie mają też szyszki chmielu, korzeń kozłka lekarskiego i liście melisy.

   Jak ktoś nie ma dostępu do nalewki z dziurawca to można sobie zafundować neospazmine z apteki (mieszanka ziołowa tonizująco-nasenna), cherbatę z melisy, albo po prostu piwko :). Tylko bez przesady ;).
    • hiob888 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 13.05.11, 06:49
     "proponowanie ludziom z chorobami i zaburzeniami psychicznymi melisy i piwa to już nawet nie jest lekkomyślność, to bezczelność? no dobra, niech będzie że to tylko zwykła głupota." - ???

     Tak a propos głupoty:
     Może mi koleżanka powiedzieć kiedy i gdzie ja proponowałem komuś z chorobami i zaburzeniami psychicznymi takie metody? Bo jakoś sobie nie przypominam czegoś takiego!?
     Następna sprawa to to, że depresja wg mnie to nie jest choroba psychiczna, tylko naturalna reakcja człowieka na utratę jakiegoś ważnego czynnika życiowego dla tej osoby. I ja w tym nie widzę nic chorego!

     Ps. W tym kraju jest za duże zaufanie do psychologów i psychiatrów. A uwierzcie mi, że naprawdę niewiele jest osób naprawdę kompetentnych w tych zawodach!
     Wielu kończy studia, bo albo mamusia kazała, albo dlatego że to niezłe zarobki są.

     • blackglass Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 13.05.11, 08:46
      lucyna_n napisała:
      > mylisz jad z faktami
      > i brak wylwenej serdeczności z wrogościa
      > wrażliwość wśród depresyjnych istnieje, ale z reguły skierowana do wewnątrz,

      Niczego nie mylę...a faktem jest ze jesteś złośliwa ( i kilka innym pań też)...i bardzo nieprzyjemnie się Ciebie czyta. Czasem mam wrażenie ze nie jesteś tu po to żeby "pomagać" ale żeby wylewać swoje frustracje na innych. A wydaje mi się że niezależnie od wszystkiego takie miejsce o takiej tematyce powinno być "przyjazne".

      hiob888 napisał:
      > Ps. W tym kraju jest za duże zaufanie do psychologów i psychiatrów. A uwierzcie
      > mi, że naprawdę niewiele jest osób naprawdę kompetentnych w tych zawodach!
      > Wielu kończy studia, bo albo mamusia kazała, albo dlatego że to niezłe zarobki
      > są.
      Zgadzam się z Tobą - to nasza smutna prawda.
      • blackglass Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 13.05.11, 14:22
       ichnia napisała:

       > hiob888 napisał:
       > > Następna sprawa to to, że depresja wg mnie to nie jest choroba psychiczna
       > , tylk
       > > o naturalna reakcja człowieka na utratę jakiegoś ważnego czynnika życiowe
       > go dla
       > > tej osoby.
       >
       > To znaczy, konkretnie?

       Ja to rozumiem tak:
       Jak wiadomo jest coś takiego jak np naturalne potrzeby psychiczne - potrzeba miłości akceptacji, bezpieczeństwa itp. Długotrwałe pozbawienie człowieka kilku/jednej ( ważnej dla niego)naturalnych potrzeb psychicznych system nerwowy człowieka zaczyna szwankować.
       To tak jak jeśli nie dostarczasz organizmowi odpowiednich składników potrzebnych do sprawnego funkcjonowania organizmu- człowiek zaczyna chorować...tak samo jest z psychiką.

  • nowy99 Wszystko wszystkim 13.05.11, 23:58
   Ale nie można porównywać neospasminy czy melisy z działaniem dziurawca, to nie te same polki.
   Melise czy Neospasmine mama moja popijala długo przed pojawieniem się depresji. Te na depresję w ogóle nie działają, nimi można zaleczac jakaś wstępna fazę nerwicy i tyle.
   Dziurawiec, jego właściwości antydepresyjne mocno zwiększa obecność spirytusu. Taki roztwór jest dużo skuteczniejszy. Mama moja, było to około 14 lat temu, po wielu kuracjach lekami antydepresyjnymi, niezbyt skutecznych a powodujących paskudne samopoczucie swoimi działaniami ubocznymi, ostatecznie depresję przegonila właśnie na Ewka z dziurawca.
   Amen.
   A teraz czas na plucie...
    • wieszczka_mroku Re: Wszystko wszystkim 14.05.11, 05:42
     bo składniki zawarte w dziurawcu, te o które nam chodzi (antydepresyjne), rozpuszczają się w alkocholu, stąd właśnie nalewka. Dobrze, że Twojej mamie to pomogło, ale jak słusznie lucyna zauważa, większość z tu obecnych, zanim wylądowała na dywaniku u psychiatry, rozpoczynała samoleczenie od różnych form terapii bez recepty. Twoja mama jak widać zakończyła terapię chemiczną i przeszła na metody natruralne, zaś gro z tu obecnych na odwrót :) Poza tym, co zostało wspomniane, nie należy dziurawcem faszerować się o tej porze roku a abstrahując od tego, nie należy łączyć antydepresantów z dziurawcem, a nie wszyscy czytają ulotki od leków :) Fajnie, że jej pomogło, pozdrv
   • hiob888 małe nieporozumienie 15.05.11, 23:00
    " Ale nie można porównywać neospasminy czy melisy z działaniem dziurawca, to nie te same polki."

    Czy do końca nie te same "polki" to bym nie powiedział.
    Fakt - dziurawiec jest najsilniejszym ziołem antydepresyjnym ze wszystkich jakie są (przynajmniej tak twierdzą wszyscy autorzy książek zielarskich, które posiadam).
    Ale oprócz ziół o działaniu przeciwdepresyjnym są jeszcze zioła działające uspokajająco na układ nerwowy, min. te które wczesniej opisałem.
    Myśle, że nalewka z dziurawca wspomagana tymi właśnie ziołami, da lepsze efekty niż sama nalewka.
    Następna sprawa to, to jak nalewka została sporządzona i z jakich elementów rośliny i dodatków do niej. Bo składniki lecznicze maja różne rozmieszczenie w różnych częściach rośliny.

    Jeśli chodzi o leki antydepresyjne to uważam, że są one ogromnie skuteczne i pomocne, pod warunkiem,że zostaną odpowiednio dopasowane do danego przypadku depresji.
    Wadą antydepresantów jest to że zacznają działać dopoiero po tych 2-3 tygodniach.
    A dla niektórych uwierzcie mi to bardzo długi okres czasu. No i to słynne "trafienie z lekami" nieraz trwa latami, i albo sie udaje albo nie (różnie się to kończy). Ogromną rolę odgrywa tutaj kompetencja lekarza, bo człowiek to nie jest samochód, że wymienisz olej, klocki hamulcowe czy świece i hula dalej.
    Tu trzeba trochę więcej wiedzy i przedewszystkim wczucia się w emocje pacjenta.
    A u tych dzisiejszy lekarzy raczej tego nie widzę.

    A co do tego kontrowersyjnego wyskoku z piwem, to cholera jasna wydaje mi się, że lepiej jest upić kogoś i pogadać z nim, niż pozwolić mu/jej na podcięcie żył w wannie, powieszenie się, etc. - takie jest moje zdanie!

    nowy99 - "A teraz czas na plucie..."
    Uwierz mi kolego jedną z ostatnich rzeczy jakie chciałbym robić na tym forum, to "opluwanie" ludzi, którzy pokazują przykłady alternatywnych metod leczenia, które są skuteczne, a bywa i, że skuteczniejsze od metod szeroko rozpowszechnianych i stosowanych, jak np. farmakoterapia.
    Bardzo cenię takich ludzi jak ty i nie chcę aby widzieli we mnie wroga.

    Cięty to ja jestem tylko na propsychiatrycznych i propsychologicznych fanatyków, którzy wierzą, że ich "medrcy" są nieomylni.

    Ps. Takie małe pytanko do wszystkich na tym forum:
    Jakbyście tak całą swoją energię, którą zużywacie na kłótnie i waśnie między sobą zużyli na pomoc tym którym jest ona potrzebna, to czy to by nie było lepsze forum?

    Pozdrawiam i dobrej nocy życzę !
    • lucyna_n Re: małe nieporozumienie 16.05.11, 12:01
     mity jakieś rozsiewasz, nie ma w te chwili żadnej możliwości dobrania leków do rodzaju depresji, jest to chybił trafił, na nos i na czuja , lek uważa się za trafiony jak się pacjent subiektywnie lepiej poczuje.

     Upijanie depresyjnego żeby dzisiaj przy tobie nikt sobie nic nie zrobił, cóż za bajeczny pomysł, wogóle proponuję regularnei przychodzić i upijać delikwenta aż do wyzdrowienia. Alkoholizm to też taki mit i choroba marginesu społecznego a nie porządnych chorych.

     przychodzisz i pouczasz chorych maluczkich co nie wiedzą co z energią zrobić? to jakaś misja jest? Co Ci do tego co inni robbią ze swoim czasem i siłami? ciekawe co Ty robisz takiego cennego ze swoim zdrowiem? chyba nie te smętne posty o dziurawcu jedynie.
     ps
     pomaganie innym nie powinno być metodą leczenia depresji, powinno być potrzebą serca.
     Męczennictwa nie potrzebują potrzebujący bo taka pomoc upokarza,
     ps2
     Skąd wiesz że nie jestem np samotną osobą przykutą do wózka która sama potrzebuje pomocy i jako jedyną z rozrywek ma pisanie na forum?
    • ania_i_ja Re: małe nieporozumienie 19.05.11, 14:06
     hiob888 napisał:

     > Ps. Takie małe pytanko do wszystkich na tym forum:
     > Jakbyście tak całą swoją energię, którą zużywacie na kłótnie i waśnie między so
     > bą zużyli na pomoc tym którym jest ona potrzebna, to czy to by nie było lepsze
     > forum?

     a może te "kłótnie" to forma terapii? Pomoc innym-owszem,ale przede wszystkim sobie.
  • mskaiq Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 16.05.11, 23:20
   Problemow psychologicznych nie da sie leczyc dziurawcem. Jesli ktos
   przeszedl traume w dziecinstwie, jesli nie potrafi radzic sobie z
   emocjami, jesli jego problemy wynikaja z braku wiary ze sobie poradzi,
   albo nieustannie czuje sie winny to te problemy nie znikna pod wplywem
   dziurawca czy np banana bo i one sa antydepresyjne.
   Potrzebne sa zmiany, rozumienie co wywoluje te problemy, rozumienie
   co jest wazne w zyciu a przede wszystkim kogos kto potrafilby pomoc
   pozbyc sie wewnetrznego leku, zlosci, braku wiary, zalu i zastapilby
   przekonaniem ze wszystko ma sens, ze moge sobie poradzic, ze ludzie
   nie sa tacy zli, ze nie trzeba walczyc.
   Serdeczne pozdrowienia.
   • nowy99 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 18.05.11, 15:50
    Widzisz, wypisz wymaluj moja mama, u której wszystko to z dzieciństwa i lat kolejnych zaowocowało depresja. Akurat ona właśnie wpierw leczyła depresję farmakologicznie, bo nie wspomnę o wcześniejszej nerwicy, która leczyła ziolkami, miodem, nigdy nie Piła kawy, alkoholu, nie palila, bardzo dbała o zdrowie jako kobieta. Taki obrazek mam ze swego domu. Skończyło się depresja, gdy ja miałam jakieś 22 lata. A nieudane jej leczenie doprowadziło ja do nalewki z dziurawca.
    I tyle moich i mamy mojej doświadczeń. Nic wiecej o depresji ponad to, co u nas, nie wiem. I nie wypowiadam się w tym temacie. Chciałam tylko opowiedzieć przypadek mojej mamy i jak ona poradziła sobie z tym dramatem, dramatem naszym wspólnym. I nie chciałabym, by ktokolwiek wysmiewal się ze mnie, z mamy, z rzekomego alkoholizmu, bo nalewka.
    Chciałam podać rękę, a dostałam w pysk...
   • hiob888 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 26.05.11, 11:04
    "Potrzebne sa zmiany, rozumienie co wywoluje te problemy, rozumienie
    co jest wazne w zyciu a przede wszystkim kogos kto potrafilby pomoc
    pozbyc sie wewnetrznego leku, zlosci, braku wiary, zalu i zastapilby
    przekonaniem ze wszystko ma sens, ze moge sobie poradzic, ze ludzie
    nie sa tacy zli, ze nie trzeba walczyc."

    Święte słowa.
    Tylko gdzie kogoś takiego znaleźć?
  • alpejka178 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 23.09.19, 10:20
   Właściwości antydepresyjne dziurawca dostrzegano już w starożytności. Współczesne badania potwierdziły je, dziurawiec zawiera bowiem hiperforynę i hiperycynę. Jako środek naturalny, wykazuje znikome skutki uboczne, które niestety są częstym następstwem terapii farmakologicznej.
   • snajper55 Re: Leczenie nalewka z dziurawca czyni cuda 23.09.19, 14:23
    alpejka178 napisała:

    > Właściwości antydepresyjne dziurawca dostrzegano już w starożytności. Współczes
    > ne badania potwierdziły je, dziurawiec zawiera bowiem hiperforynę i hiperycynę.
    > Jako środek naturalny, wykazuje znikome skutki uboczne, które niestety są częs
    > tym następstwem terapii farmakologicznej.

    Znikome działania ubocze są charakterystyczną cechą substancji o słabym działaniu. Ich naturalność nie ma żadnego znaczenia.

    Dziurawca nie wolno łączyć z wieloma substancjami. Na przykład z interferonem, lekami chemioterapeutycznymi, lekami przeciwko wirusowi HIV, lekami przeciwzakrzepowymi (antykoagulantami), antykoncepcją hormonalną. Poza tym skutkiem ubocznym dziurawca jest dużo większa wrażliwość skóry na słońce, trzeba uważać. No i na koniec - dziurawca nie powinno stosować się w ciężkiej depresji, ponieważ jego działanie jest dużo słabsze niż działanie leków.

    S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka