Dodaj do ulubionych

Pytanie do Pana Doktora

18.04.20, 21:09
Witam wszystkich, może mnie jeszcze pamiętacie? Pisałam tu jakiś czas temu w trakcie ciąży. Wtedy było bardzo ciężko, teraz biorę leki na stałe i jest dużo lepiej. Od jakiegoś czasu jednak myślę o drugiej ciąży i niestety muszę odstawić leki. Mam w związku z tym dużo wątpliwości. Czy jest tu nadal ktoś kto odstawił leki na czas ciąży? Ile trwa "czyszczenie" organizmu ? Może Pan Doktor mógłby coś doradzić albo ktoś z Was?
Obserwuj wątek
    • mardaani.74 Re: Pytanie do Pana Doktora 18.04.20, 21:26
      Ja Ciebie pamiętam :) Serio w czasach pandemii chodzi Ci po głowie prokreacja? nie masz Ty aby manii?
      a tak serio, napisałabyś coś więcej, jak tam było, jak córka, jak ogólnie przeszłaś pierwsze miesiące po porodzie, czy dopadła Cię depresja i sprawdziły się Twoje lęki czy nie było czego się bać?

--
      "świat dziwny jest jak sen, a sen jak świat"
      Kwiat Jabłoni
      • klaudia1508 Re: Pytanie do Pana Doktora 18.04.20, 21:34
        A więc tak nie mam manii napewno. Jestem od dwóch lat praktycznie w reemisji, a o ciąży myślę od dłuższego czasu tylko boję się odstawić leki. Ciąża była okropna więc się boję. Natomiast macierzyństwo jest dla mnie ekstra sprawą. Córeczka ma już 3 latka i jest cudowna. Bywa różnie ale generalnie do przodu. Od półtora roku wróciłam do pracy i daję rade.
        • mardaani.74 Re: Pytanie do Pana Doktora 18.04.20, 22:19
          Cieszę się że macierzyństwo Ci się spodobało i że wszystko tak ładnie się ułożyło. Aż nie mogę uwierzyć, że to 3 lata minęły, myślałam że rok, najwyżej!
          Myślę że druga ciąża mogłaby być łatwiejsza, bo przynajmniej część lęków już życie rozwiało i zweryfikowało, pamiętam że lęki o to czy dasz radę zająć się dzieckiem były dominujące. Może teraz wcale nie będzie takich problemów, bo już wiesz co i jak i choćby przez rozum będziesz w stanie wiele z nich "przeskoczyć" ?

Co do leków itd, no to już myślę lekarz Twój osobisty musi się wypowiedzieć i poprowadzić cię, lepiej nie zaskakiwać psychii nagłą ciążą :)

--
          "świat dziwny jest jak sen, a sen jak świat"
          Kwiat Jabłoni
          • klaudia1508 Re: Pytanie do Pana Doktora 18.04.20, 22:36
            Już z nim rozmawiałam wstępnie ale ustaliliśmy że jeszcze to przemyśle. Z powodu wirusa mam obecnie utrudniony kontakt. I nie mam jak zapytac. Wiem że czas obecny nie sprzyja zachodzeniu w ciążę, ale to niestety może potrwać rok lub dwa. A ja mam już wiek i z ciążą muszę się pospieszyć.
            Tak minęły 3 lata. Kupa czasu. Masz rację miałam straszne lęki o to jak dam sobie radę jako mama. Teraz widzę że wszystko nie jest aż takie trudne. Początki były ciężkie, nie mogłam karmić piersią bo zaczęłam brać leki. Zanim zadziałały minęło pół roku. Nie wiem co więcej. Poprostu teraz jakoś leci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka