Dodaj do ulubionych

Wywieszam tęczową flagę

09.08.20, 22:59
dla wszystkich moich tęczowych przyjaciół i przykro mi, że się znów boją i że w Polsce jest jak jest, wstyd mi za ten kraj.


www.youtube.com/watch?v=5fScJWyaBUo
Obserwuj wątek
    • mardaani.74 Re: Wywieszam tęczową flagę 15.08.20, 01:30
     Czasem się zastanawiam czy to ja się starzeję i jestem bardziej przeczulona czy chamstwo ogólne naprawdę narasta. Jednak coraz więcej ludzi kulturalnych czuje się zaszczutych i przytłoczonych przez suwerena i to nie są odczucia jednostkowe, więc brak cierpliwości, pewnie i tak, ale nie tylko.


     Najbardziej dojmujący w życiu codziennym stał się dla mnie hałas, takie nieustanne zawłaszczanie wspólnej przestrzeni a to zwykłym darciem ryja w nocy pod oknami, plugawym językiem, głośną muzą, remontam o każdej porze dnia, nocy i dowolnym dniu tygodnia jakkolwiek najchętniej w sobotę i niedzielę rano, a to chociaż radyjkiem rydza na cały regulator.
     Niestety dziatwa też potrafi się dołożyć (kwik wydawany przez małe dziewczynki bije wszystkie wiertarki na głowę, głosy nazguli we Władcy były właśnie głosami małych dziewczynek ) ale tutaj potrafię jakoś rozumowo się opanować, że to są dzieci i trzeba mieć wyrozumiałość.
     Nie wiem już gdzie uciekać przed tym osaczającym mnie cudzym hałasem, praktycznie nie istnieje już coś takiego jak cisza, a ja nie mieszkam w mieście! Hitem była całonocna impreza techno w pobliskim lesie. Na tej imprezie techno głośniki mieli ponoć wyrąbane w kosmos i dawało tak że ludzie w promieniu 10 km nie zmrużyli oka. Oczywiście policja bezradna. A rano, a była to niedziela, od 8 piła łańcuchowa i spalinowe kosiarki i podkaszarki dwie posesje dalej.
     Ratuję moje nerwy słuchawkami tłumiącymi z aktywną redukcją szumu bo są momenty, że mam ochotę rozwalić sobie głowę o ścianę ale ni da się żyć cały czas ze słuchawkami na uszach.

     Marzę osiedleniu się w dzikiej głuszy, ale z wielu powodów to nierealne. Zresztą jestem pewna że w tej głuszy bi mi wrąbali drzewa i postawili chlewnię, bo moje szczęście zawsze jest trochę zezowate.
   • mardaani.74 Re: Wywieszam tęczową flagę 12.08.20, 16:32
    Boję się że u nas jest krok do przodu i dwa kroki do tyłu i nawet 200 lat nie zmieni niczego na lepsze.
    Czytam sobie ostatnio pamiętniki Joanny Schopenhauer która żyła na przełomie 18 i 19 wieku i tam jest opis szczepienia na ospę, opis antyszczepionkowców i ich argumentów jakby wzięty z naszych czasów. Aż nie mogłam uwierzyć, że ona to napisała tak dawno. Ludzie jako masa nie za bardzo się zmieniają. Ciągle "lubimy" zapolować na czarownice.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka