Dodaj do ulubionych

Chłopak z depresją

24.04.21, 10:33
Byliśmy razem prawie 5 lat, było nam dobrze razem i nagle powiedział, że ma dość i że już mnie nie kocha. Teraz minął miesiąc od zerwania, zaczęłam czytać różne fora, sięgnęłam po rady znajomych i zastanawiam się czy to nie depresja „mówiła”. Cierpiał i dalej cierpi na depresje. Miewał takie dni, kiedy leżał tylko w łóżku i nie chciało mu się wyjść z pokoju. Jak umawiał się ze znajomymi, to później odwołał... Był u psychiatry, dostał leki, ale przestał brać po 2 miesiącach. Chwile po tym przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania, nowa praca, miesiąc/dwa pandemia. Pracował zdalnie, więc też nigdzie nie wychodził. Mieliśmy wypady na wsi i jak się go zapytałam o te momenty, to powiedział, że kompletnie nie pamięta. Czy to zaćmienie umysłu? Chcę mu pomóc, bo naprawdę się kochaliśmy i uważam, że dalej się kochamy.
Obserwuj wątek
    • ona321 Re: Chłopak z depresją 26.04.21, 09:01
      A chcesz przez resztę życia takiej huśtawki? Jak będzie miał depresję - będzie odchodził, jak będzie lepiej się czuł - będzie kochał. W końcu i Ty wpadniesz w depresję. A to że nie chce brać leków, nie wróży niczego dobrego.
      Nie wszystko można tłumaczyć depresją. Skoro podjął taką decyzję, że się rozstajecie, radzę Ci przeżyć żałobę po tym związku i iść dalej.
      • mardaani.74 Re: Chłopak z depresją 26.04.21, 10:05
        Szczerze mówiąc myślę tak samo jak Ona321.
        Chociaż takie jednostronne opisy bywają mylące. Zanim nie wysłuchasz drugiej strony, nie zobaczysz człowieka, to w sumie niewiele można powiedzieć.
        Jedno jest pewne, nieważne jak się nazywa to co jest temu chłopakowi, życie z nim nigdy nie będzie łatwe i jak to się potocznie określa "normalne".
      • lelum3 Re: Chłopak z depresją 26.04.21, 11:30
        Bingo!!!
        Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, że to płeć piękna ma skłonność do zostania ofiarnicami. Niezwykle rzadko pojawiają się wypowiedzi panów, próbujących swoim kosztem ratować/reaktywować związek z chorą kobietą. Zastanawiające ... .
        • mardaani.74 Re: Chłopak z depresją 26.04.21, 13:06
          Emocje nie przesłaniają im tak łatwo trzeźwej oceny sytuacji?
          Wychowanie?
          Intuicyjne unikanie sytuacji nieprzyjemnych?

W sumie też chciałabym to wiedzieć, bo nawet tacy którzy wiele poświęcają, np samotnie wychowują dzieci umieją jakoś łatwiej zachować balans, nie idą na wyniszczenie tak jak kobiety,

W spontaniczny sposób jest im częściej oferowana pomoc?
          .
          Kiedy koleżanka z pracy straciła męża to owszem ojojkowano ją, pocieszano, deklarowano moralne wsparcie, ale w sumie szybko rozeszlo się to po kościach, ale jak koledze zmarła żona to oprócz współczucia pomoc przybrała natychmiast bardzo realną formę i finansową i pomocową i że tak powiem duchową i to przez wiele lat, mimo że ten człowiek wcale o to nie zabiegał.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka