Dodaj do ulubionych

Związek z dziewczyną chorą na depresję lękową...

06.05.21, 23:05
Witam od 2tygodni jestem w związku z dziewczyną która choruję na depresję z zaburzeniami lękowymi, znaliśmy się już wcześniej ale dopiero jak zaczęliśmy być razem to 1 dnia wyznała mi że właśnie choruję na depresję lękową i miała próbę samobójczą z tego co wiem bierze tabletki,niby jeździ do psychiatry ale pewności nie mam bo nie wiedziałem czy pytać Ją dogłębniej o ten temat. Chciałbym od was się dowiedzieć jakich tematów unikac, na co być przygotowanym,jak ja najlepiej wspierac?? Pomimo że ma swoje mieszkanie woli mieszkać u koleżanki bo jej dom źle się jej kojarzy przez sąsiadów przez których zabrano jej dzieci i widzi się tylko z nimi na weekend. Wiem że jej pasją jest malowanie obrazów i wypalanie ich ale kupiła to urządzenie do opalania i temat stanął w miejscu. 3 dni temu zaproponowałem bez nacisku spacer po lesie później sama wspominając że chciałem pójść do lasu na spacer. Ale przed wczoraj napadła ja taka chandra że prawie nic się nie odezwała a wczoraj nic się jej nie chciało,nawet wstać z łóżka, wiedziałem że może mieć taki stan więc nie naciskałem. Powiedzcie mi jak mogę jej pomóc wyjść z tej choroby aby nie pogłębić tego jeszcze bardziej,na co być przygotowanym w takim związku jaka ją wspierać. Pomimo że mówiłem jej że depresję można wyleczyć to ona ma całkiem inne zdanie.... Czytając na różnych forach ludzie inni odradzają taki związek inni wręcz popierają

Z góry dziękuję za pomoc i rady
Obserwuj wątek
   • mardaani.74 Re: Związek z dziewczyną chorą na depresję lękową 07.05.21, 00:15
    to już że tak szczerze powiem stara baba a nie żadna tam dziewczyna ;P
    ale tak serio, rada w takiej sytuacji to zbyt ryzykowny dar, każdy musi sam zadecydować czy jego związek jest dla niego czy nie jest. Jedno jest pewne Ty nie pogorszysz jej stanu proponując spacer po lesie, ale czy jesteś w stanie jej pomóc? nie wiem. Wiem, że życie z osobą zaburzoną jest bardzo trudne, jeżeli zabrano dzieci to sprawa musi być bardzo poważna. Możesz tego nie udźwignąć. Na Twoim miejscu porozmawiałabym z jakimś specjalistą, żeby tak z boku spojrzał na sytuację, bo depresja wciąga jak bagno.
  • bunga-bunga Re: Związek z dziewczyną chorą na depresję lękową 07.05.21, 15:48
   Sam jesteś za cienki żeby jej pomóc, możesz ją tylko motywować do terapii ale jak piszesz, ma twoje zdanie w dupie bo pewnie ma już własne doświadczenia z chemią. Spytaj co bierze, jak będzie się plątała to znaczy że nic.Zresztą, jak stwierdzisz kiedyś z perspektywy czasu, najważniejsze jest twoje zdrowie psychiczne, inaczej siara będzie tylko 2 razy większa. Znałem sytuację że facet całkiem już ustabilizowany życiowo tak "pomagał" narzeczonej w uzależnieniu że sam się wciągnął. Tak jak zauważyła Lucyna, zabranie dzieci już świadczy o niezłej kaskaderce bo to nie jest taka prosta sprawa, sąsiedzi akurat pewnie ratowali te dzieciaki jak mogli a ona się teraz wstydzi im pokazywać. Sprawa związku faktycznie jest trudna, na razie dobry seks i tak jest najważniejszy tylko żeby cię nie odkleił od rzeczywistości. Jeszcze ta próba samobójcza którą można wyciągnąć z zanadrza jakbyś nie dawał się wkręcić...Moim zdaniem na razie powinieneś utrzymywać pewien dystans do czasu wyrobienia sobie własnego poglądu.
  • umysl_humanistyczny81 Re: Związek z dziewczyną chorą na depresję lękową 25.05.21, 19:04
   Myślę, że coś musiało być na rzeczy, skoro sąd postanowił odebrać matce dzieci. Na Twoim miejscu nie angażowałabym się w tę relację tak bardzo, dopóki nie upewnisz się, że ona rzeczywiście podjęła leczenie. Miałam doświadczenie z antydepresantami i muszę przyznać, że jeśli są odpowiednio dobrane, po miesiącu - dwóch można zauważyć poprawę. Ja dodatkowo chodziłam jeszcze na psychoterapię. Spacer po lesie - świetny pomysł, nawet taka forma aktywności fizycznej pomaga w walce z depresją. Spróbuj namówić ją na wyjście z domu jeszcze raz. Poza tym uważam, że jeśli oboje macie poważne zamiary, to Ty masz prawo zadawać pytania na temat jej stanu. Dla mnie możliwość wygadania się przed partnerem i jego uwaga były ogromnym wsparciem. I tak, depresja jest uleczalna.
  • tiaaa Re: Związek z dziewczyną chorą na depresję lękową 12.06.21, 18:36
   Ale z góry zdiagnozowaliście dziewczynę i powody odebrania dzieci znając tylko wiek i że ma depresje lękową plus kilka zdań. Sąd też mógł zdecydować gdy sama nie mogła się bronić. I tu jest coś - czy ona ma jakąś rodzinę czy znajomych? Jak bardzo źle z nią? Depresja depresji nierówna. Objawy są różne. Częściej lub rzadziej nawracające. I czy ma coś jeszcze? Jakieś poważne zaburzenia osobowości? Bo tu może być największy problem. Z pewnością będzie to trudniejszy związek. Jak się poznacie lepiej to zobaczysz czy jesteś w stanie być jej wsparciem i czy ona chce Ciebie czy tylko opiekuna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka