Dodaj do ulubionych

Już wiem dlaczego ludzie decydują się na samobójst

25.08.21, 22:55
Hej,

Od kilku lat kiedy przerosły mnie problemy rodzinne zaczęłam mieć kłopoty ze zdrowiem psychicznym. Gdy problemy znów się kumulują zdarzają się myśli samobójcze. Wspomniałam o tym kilku osobom - mama na mnie nakrzyczała, narzeczony powiedział, że tego nie rozumie, a siostra (która sama jest po próbie) olała mnie totalnie. Przez to zrozumiałam dlaczego ludzie decydują się na odebranie sobie życia - bo jak sygnalizują, że potrzebują pomocy to całe otoczenie ich olewa! To okropne...
Obserwuj wątek
   • mardaani.74 Re: Już wiem dlaczego ludzie decydują się na samo 26.08.21, 14:31
    Zgadzam się, poza tym jeżeli ta pomoc jest zawsze oczekiwana z zewnątrz, to człowiek jest zdany na łaskę i niełaskę tego że ktoś się domyśli, że zechce, że będzie umiał pomóc, a w ten sposób nie ma poczucia własnej siły i sprawczości. Nic tak nie dodaje animuszu jak uczucie że się samemu coś zdołało zrobić. Wystarczy popatrzeć na małe dzieci jaką mają radochę jak pierwszy raz coś same zrobią, np zawiążą sznurówkę, czy załapią jazdę na rowerze . Trzeba wierzyć w siebie i swoje siły. Dzielność się opłaca.
  • mardaani.74 Re: Już wiem dlaczego ludzie decydują się na samo 26.08.21, 14:27
   Niezwykle rzadko zdarza się tak że jeżeli młody człowiek zgłasza rodzinie taki problem to ta rodzina jest wspierająca, bo jeżeli młody człowiek ma już tak poważny problem to najczęściej ten problem bierze się właśnie z układów i problemów w rodzinie. Nie jest tak oczywiście zawsze, ale jeżeli apel o pomoc spotyka się z taką reakcją to niestety ratunku trzeba szukać poza rodziną. Oczywiście to naturalny odruch że najpierw człowiek idzie do rodziców, rodzeństwa, osoby którą uważa za bliską, i to jest bardzo bolesne że nie otrzymuje od tych ludzi pomocy a wręcz pogarszają sytuację, ale uwierz mi nie jest to sytuacja nietypowa, większość depresyjnych na jakimś etapie jest w jakimś sensie odrzucona i nierozumiana przez rodzinę i tzw przyjaciół.
   Szukaj pomocy, nie oglądaj się na bliskich, może kiedyś zrozumieją ale Ty nie masz czasu na to czekać.
   • aniia_a2021 Re: Już wiem dlaczego ludzie decydują się na samo 26.08.21, 23:40
    Mam 30 lat i jestem w trakcie terapii. Jedyna pomoc jakiej oczekiwałam od najbliższych to głupie pytanie: dlaczego tak się czujesz, czy mogę Ci pomóc. Widocznie i to jest zbyt wiele.

    tiaaa - skomplikowana sytuacja rodzinna, zbyt duża odpowiedzialność, która zrzuciła na mnie mama. Rodzina patologiczna, o której można by było nakręcić cały sezon 'Trudnych spraw' 😉
    Teraz jestem tak słaba, że jak tylko pojawiają się problemy to wizja śmierci sama się nasuwa, bo po prostu brak mi sił

    • xawery39 Re: Już wiem dlaczego ludzie decydują się na samo 27.08.21, 08:08
     Matka , którą poinformowałem , że jej syn wypowiadał się a zamiarze popełnienia samobójstwa ( 30 letni magister chemii ) zapytała mnie natychmiast od kogo się o tym dowiedziałem . Za dwa miesiące syn rzucił . się pod pociąg . W następnym roku jego młodszy brat się powiesił . Pierwszy syn tej kobiety umarł w niemowlęctwie , ponieważ nie pozwoliła pogotowiu zabrać go do szpitala.
     Jest to kobieta psychicznie bardzo odporna , ustawicznie kłóci się z sąsiadką i ją terroryzuje .
     I co było przyczyną tych dwóch samobójstw ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka