Dodaj do ulubionych

Co o tym myślicie? Czy moje życie ma sens?

02.12.21, 07:31
Mam 20 lat ale zacznijmy od samego początku. W podstawówce uczyłam się słabo ale zawsze przynajmniej na dostateczny. Oczywiście w młodszych klasach podstawówki uczyłam się lepiej. Rodzice nie mieli czasu mi pomagać w lekcjach. Mama mi pomagała do 4 klasy podstawówki ale ucieszyłam się jak przestała bo tylko mnie ciągła za włosy i krzyczała gdy coś zrobiłam źle. Tata bił mnie gdy np. mówiłam że nie chce jechać do cioci i wole zostać w domu itp. W gimnazjum sytuacjia zdecydowanie się pogorszyła. Dokuczali mi rówieśnicy i śmiali się ze mnie. Przestałam się uczyć i miałam same dopuszczające. Rodzice mnie nie rozumieli i krzyczeli na mnie. w technikum miałam zagrożenia ale jakimś cudem je poprawiłam. Oczywiście nie byłam i nie jestem w stanie z tak dużymi brakami zdać matury ani egzaminu zawodowego. Tam także rówieśnicy śmiali się ze mnie i mi dokuczali. Ile takie coś można znosić? Obecnie jestem 20 letnią osobą która nie może odnaleźć się w świecie. Nie wie co ze sobą zrobić. Nie ma pomysłu na dalsze życie. Zastanawia się czy jej życie ma w ogóle jakiś sens.
Obserwuj wątek
  • mardaani.74 Re: Co o tym myślicie? Czy moje życie ma sens? 02.12.21, 13:16
   Duniu, a myślałaś może o szkole policealnej, takiej dla dorosłych przygotowującej do matury. Tam już nikt nie będzie się naśmiewał i będziesz mogła z większym spokojem podejść do nauki, może uda Ci się jednak nadrobić zaległości i zdać maturę, nie musisz jej przecież zdać za rok, ludzie po 40 też tam chodzą i nikt już nikomu przykrości nie robi.

   Nie wiem jakie teraz są w szkolnictwie konkretne możliwości bo to się od moich czasów bardzo pozmieniało ale jakbyś poszukała na ten temat informacji w necie pewnie coś by się znalazło. Teraz są też szkoły dla dorosłych on line, one są płatne, ale nie aż tak bardzo. Widać, że zdanie matury bardzo podniosłoby Twoją samoocenę i dało lepsze szanse na rynku pracy. Może jednak podejmij wyzwanie? Masz na to jeszcze czas i może się udać.

   ps. Na temat Twoich rodziców lepiej się nie wypowiadać bo trzeba by użyć mocnych i przykrych słów, ale to oni w największym stopniu są winni Twojej sytuacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka