Dodaj do ulubionych

Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki?

11.08.22, 14:47
Prosze o radę.... Nie wiele wiem na ten temat.? Dopiero zacząłem o tym czytać i szukać pomocy . Moja partnerka wg mnie jest obsesyjnie zazdrosna. Kiedy gdzieś wyjeżdżamy lub wychodzimy zarzuca mi ,że oglądam się za innymi kobietami. Pojawia się to na dyskotekach ,na basenie, czy po prostu na spacerze. Wszędzie widzi zagrożenie ze strony innych kobiet. Cały czas twierdzi ,że mi się nie podoba. Oboje z partnerką jesteśmy po nie udanych związkach. Mamy dzieci jesteśmy ze sobą 4 lata. Nie mieszkamy razem ale bardzo dużo czasu spędzamy ze sobą czasu . Jednakże to też jest przyczyną kłótni. Zarzuca mi jak jestem w domu oglądanie TV gdzie są ładniejsze od niej. Nie mogę się z nikim spotykać. Pracuje w miejscu gdzie jest dużo kobiet to kolejny problem jaki się pojawia. Najgorsze jest to ,że jest zazdrosna o dziewczynę mojego syna. Potrafiła nawet zagrozić odejściem jeżeli ona będzie przyjeżdżać a ja będę nocował w domu . Ograniczyłem a wręcz zrezygnowałem z kontaktów towarzyskich ze znajomymi z pracy aby nie robić konfliktów ale to za mało. W każdej kobiecie widzi konkurentkę . Nie mogę być uprzejmy dla kobiet. Nie mogę oglądać TV przy niej bo jak się pojawia kobiety to będzie awantura BO SIE IM PRZYGLADAM A ONA MI NIE WYSTARCZA. Nigdy jej nie zdradziłem. Partnerka miała trudny poprzedni związek. Szukam przyczyn takiego stanu. Jednakże problem może te to być spowodowane alkoholem. Moja partnerka jest bardzo atrakcyjna niczego jej nie brakuje. Ale ona ma zaniżoną samoocenę. Jestem 14 lat starszy od niej, to ja powinienem być zazdrosny o nią i tez jestem ale w zdrowy sposób. Nie akceptuje swojego ciała. Dla mnie jest piękna i niczego jej nie brakuje ale ona mi w nic nie wierzy. Co robić? . Jesteśmy po kłótni i nie potykamy się . ... czy jest jakaś terapia?

Obserwuj wątek
  • mardaani.74 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 11.08.22, 14:57
   Tak, zdecydowanie jest terapia, taka nakierowana na podbudowanie poczucia własnej wartości, wyzbycie się pewnych myślowych schematów które nam wdrukowano w dzieciństwie itd, uporządkowanie własnych emocji i ch zrozumienie, bo w tym tkwi źródło tego problemu. Tylko czy ona będzie chciała ją podjąć? Bo za kogoś nie da się iść na terapię. Może niech na początek poczyta/posłucha Kasi Miller, ona dużo na ten temat mówi i pisze, nie zawsze się z nią zgadzam, ale w temacie budowanie poczucia własnej wartości akurat dobrze prawi.
  • agakowik32 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 11.08.22, 23:56
   Próbowałeś z nią porozmawiać? Skoro jest po ciężkim związku... Być może na Ciebie próbuje teraz przelać wszystkie żale... Tez proponuję terapie. Zwłaszcza dla niej... Bo jak tak dalej będzie robić to możesz tego nie wytrzymać. Bo to już jest toksyczne zachowanie. Jeśli ty nie możesz oglądać tv bo tam są kobiety... To już jest paranoja
   • maniek_2022 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 12.08.22, 13:05
    Wielokrotnie z nią rozmawiałem. Mówiła ,że nie jest wstanie zmienić siebie ani swoich myśli. Jest bardzo uparta. Wiem, ze musi pójść na terapie bo ja tego już nie zniosę....
    • mardaani.74 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 12.08.22, 13:30
     jeżeli ona sama nie zechce to lipa, nic się samo nie zmieni na lepsze. Przekonanie że nie jest w stanie zmienić swoich myśli jest jednym z takich właśnie błędnych przekonań wdrukowanych kulturowo. Jedna z pierwszych rzeczy do zmiany to właśnie zmiana przeświadczenia że człowiek nie może się zmienić. Jak to mówią do pełnego i Salomon nie doleje.
    • yadaxad Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 12.08.22, 14:50
     I nie znoś, bo to wyniszczające. Sam będziesz nie do życia po "praniu mózgu", bez terapii. Partnerka jest przekonana, że ma rację. Nie w tym, że ją "zdradzasz spojrzeniem", tylko, że tak się postępuje z "własnym" facetem, by go utrzymać.
     • agakowik32 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 13.08.22, 12:04
      Dokładnie. Zaraz będziesz musiał sam iść na terapie. Nawet jeśli ja kochasz to myślę że długo tak nie wytrzymasz. Każdy jest wstanie zmienić swoje zachowanie tylko trzeba chcieć. Wiec jeslu ona nie chce to problem w tym ze nawet terapia jej może nie pomoc
  • xdanax Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 21.08.22, 17:39
   To jest chora zazdrość, która was wykończy. Ja nie wytrzymałabym z takim człowiekiem. Przydałby się specjalista, inaczej nie dacie rady.
  • agnieszka010 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 30.08.22, 19:21
   Moim zdanie wyglada to na zespol Otella.
  • agnieszka010 Re: Jak sobie poradzić z zazdrością partnerki? 30.08.22, 19:24
   Zdecydowanie terapia, moze to byc Zespol Otella

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka