Dodaj do ulubionych

mam nerwicę lękowa i pogrzeb w rodzinie

09.03.05, 21:05
Prosze Was poradzcie mi, nie chcę o tym gadac z moim psychologiem, bo on
chyba myśli,że mnie dobrze leczy ( nie mówię,że nie). Mam nerwicę lękową,
generalnie boje się śmierci, mam fobię chyba a tym tle, bo jako 10 letnie
dziecko byłam śwadkiem śmierci mojego ojca. Teraz zmarła babcia mojego męża i
badzo chciałabym pójść na jej pogrzeb , ale boję się,że dopadnie mnie tam
lęk. Co mam zrobić. Boję się,że rodzina męza która nie mam pojęcia o mojej
nerwicy( nawet mój mąż nie rozumie jej) bęzie miała do mnie pretensje. Ja
przetrwać w KOściele??
Obserwuj wątek
    • orlando10 Re: mam nerwicę lękowa i pogrzeb w rodzinie 09.03.05, 21:11
      Na takie sytuacje najlepszy jest jakis doraźny uspokajacz (np. xanax, afobam).
      przepisze Ci go internista, nie musisz iść do psychiatry. Pamiętaj tylko, że
      benzodiazepiny można brać tylko sporadycznie, bo b. szybko i silnie uzależniają!
      No i - jeżeli wcześniej nie miałaś doświadczeń z tymi lekami, lepiej najpierw
      zrób probę w domu, bo niektorzy reagują dużą sennością.
      Pozdrawiam
      • kefirek5 Re: mam nerwicę lękowa i pogrzeb w rodzinie 09.03.05, 21:16
        Bardzo dziękuję za radę.
        wiem ,że takie leki uzalezniają. Przeszłam to z oxazepamem. Wtedy jeszcze
        musiłam brać takie leki. To było parę lat temu , kiedy jeszcze nie chodziałm na
        terapię. Unikajcie tego leku. Ja nie wiedziałamże to jest uzależnienie, dopiero
        psycholog mnie uświadomiął co przeszłąm sama.
        Pozdrawiam
          • kefirek5 Re: mam nerwicę lękowa i pogrzeb w rodzinie 09.03.05, 21:44
            przypuszczałam ,że juz za długo biorę te tabletki o których pisałam i czas
            najwyższy był aby zacząć z innymi i wtedy się zaczęło. Miałam wrażenie ,że nie
            wpełni odbieram świat, i wszystko co robiła to oddzielne kadry z filmu. Moje
            reakcje były jakby w spowolnionym tempie. okropne bóle somatyczne , szczególnie
            w okolicach serca. jakby mnie wszędzie kurcze mięśni łapały. Brałam wtedy z 6
            Magne B6/ dobe. Tylko ,że ja od razu odstawiłam tamten lek, zamiast dzielić go
            sobie. Potem trafiłamdo psycholożki, która odrazu mi wytłumaczyła że tak młodym
            ludziom ( 23lata miałam wtedy) nie daje się tego leku, bo sa inne + terapia.
            Poddałam sięterapii + Anafranil i jest coraz lepij.Życzę Wam wszystkim zdrowia
            psychicznego szczególnie.
            • englishinwawa Re: mam nerwicę lękowa i pogrzeb w rodzinie 09.03.05, 21:48
              anafranil to nie wiem czy ja polecam. bralam go tylko przez miesiac i od
              miesiaca go nie biore, nie biore tez innych lekow. odstawilam go z dnia na
              dzien ale tez kiedys tak z bioxetinem zrobilam. sprawa z anafrnailem jest taka
              ze od momentu odstawienia czuje sie jakbym byla nie wyspana i wszystko takie
              nierelane jest wokol mnie. moze to tylko zludzenie, brak slonca ale to tez moze
              byc bo tym swinstwie.
              • kefirek5 Re: mam nerwicę lękowa i pogrzeb w rodzinie 09.03.05, 21:55
                ja anafranil brałam jakiś rok, mój psycholog mi powiedział,że nie potrzeba i
                sama miałam zdecydowac. Nie miałam żadnych kłopotów odstawiennych. Ale to nie
                znaczy ,że Ty masz masz nic nie odczuwać.Może na Ciebie podziała włąśnie tak
                jak się czujesz. Może idź do lekarza , opisz mu swoje dolegliwości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka