Dodaj do ulubionych

Seroxat a przedwczesny wytrysk

11.05.05, 13:12
Jak w temacie. Mam problem ze wczesnym wystryskiem podczas sexu. Seksuolog
przepisał mi lek seroxat, który jest właściwe lekiem antydepresyjnym. Czy
ktoś ma jeakies doświadczenia z zazywaniem tego leku i jego wpływu na sex i
sprawy z nim związane?
Obserwuj wątek
    • druginudziarz Re: Seroxat a przedwczesny wytrysk 29.05.14, 13:50
      chmielnicki napisał:

> Jak w temacie. Mam problem ze wczesnym wystryskiem podczas sexu. Seksuolog
      > przepisał mi lek seroxat, który jest właściwe lekiem antydepresyjnym. Czy
      > ktoś ma jeakies doświadczenia z zazywaniem tego leku i jego wpływu na sex i
      > sprawy z nim związane?

Antydepresanty mają też działanie przeciwlękowe, dlatego przepisuje się je na p.w.
      Oczywiście lepiej by było poszukać u Ciebie przyczyny i leczyć psychoterapią, ale to inna bajka.
    • larry4 Re: Seroxat a przedwczesny wytrysk 17.06.14, 09:30
      Witam;
      zdecydowanie lepszym lekiem na przedwczesny wytrysk jest fluoksetyna, ponieważ ma mniej objawów ubocznych, można łatwiej dopasować dawkę terapeutyczną, która może wahać się w zakresie od 10 - 60 mg/dobę. Fluoksetyna charakteryzuje się długim okresem półtrwania wynoszącym 4 - 6 dni, a aktywny metabolit norfluoksetyna 4 - 16 dni. W przedwczesnym wytrysku nie stosuje się tak wysokich dawek, jak we wskazaniach psychiatrycznych. Zazwyczaj stosowanie leku rozpoczyna się od 10 mg przyjmowanych jeden raz na tydzień np. w każdy poniedziałek, jeżeli brak skuteczności można zwiększyć dawkę do 20 mg jednorazowo w tym samym dniu tygodnia itd., co jest bardzo wygodne dla "użytkownika". Paroksetyna ma gorsze parametry od fluoksetyny, jeśli chodzi o oddziaływanie na mechanizm wzwodu, co oznacza, że po paroksetynie statystycznie częściej występują zaburzenia wzwodu i wytrysku niż po fluoksetynie w dawkach stosowanych w psychiatrii. Dlaczego zatem lekarze zamiast fluoksetyny wypisują paroksetynę... nie wiem. Może odpowie ekspert.
    • ekspert_gabclinic Re: Seroxat a przedwczesny wytrysk 05.08.15, 21:15
      Dzień dobry.
      Rzeczywiście leki z grupy SSRI są dość powszechnie przepisywane przez sexuologów i psychiatrów w przedwczesnym wytrysku. Paroxetyna faktycznie wydaje się być lekiem o dyskusyjnym profilu bezpieczeństwa, sam miałem pacjentów, którzy bardzo dotkliwie odczuwali jej działanie na sferę sexualną. Natomiast bardzo wiele zależe od indywidualnej reakcji na lek, czego nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć wypisując leki. Proszę pamiętać o niefarmakologicznych metodach oddziaływań - psychoterapii u sexuologa czy np. metodzie APE (Anti Premature Ejaculation - zestaw wskazówek i ćwiczeń). Poza tym znacznie bezpieczniejszą propozycją jeżeli konieczne już jest leczenie farmakologiczne może być dapoksetyna - preparat zarejestrowany w leczeniu przedwczesnego wytrysku.

Pozdrawiam serdecznie,
      dr Jakub Nestorowicz
      Kierownik Zespołu Lekarzy Psychiatrów Gabclinic.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka