Dodaj do ulubionych

leki przyszłości.Przełom w depresji

07.08.05, 15:52
Za ok 5-10 lat na rynek wejdą zupełnie nowe antydepresanty
o niespotykanej dotąd skuteczności i szybkości działania ( efekt po 3
dniach !) i pozbawione objawów ubocznych. Nie będę się rozpisywał, najlepiej
podam link:

<http://www.innapharma.com/lead/lead.htm#inn00835>

<http://www.neurotransmitter.net/newdrugs.html>
Obserwuj wątek
          • suchyxxx Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 16:14
            czytałem o tym leku w necie i w sumie już jest gotowy tylko jeszcze ze 2 lata
            testów musi przejść.Bierze się go raz na 4 miesiące a nie codziennie jak każdy
            inny lek:) Nie powoduje senności,spadku libido i problemów ze snem.Nie widać
            efektów ubocznych i zaobserwowano 1 efekt uboczny z pośród 300.Nie uzaleznia(tak
            przynajmniej piszą) i działa nie tylko na depresję w 90% ale też i na stres
            pourazowy,lęki itp.Działa już po 3-5 dni po podaniu i tylko 1 tabletki na 3-4
            miesiące:) To ciekawe ile będzie warty ten specyfik
            • suchyxxx Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 16:19
              Aha dodam tylko jeszcze:) że lek nie wchodzi w interakcję z innymi lekami i mogą
              go brać pacjenci z każdym stopniem nasilenia depresji,lęku i innych zaburzeń
              nerwowych.Ciekawe czy ten lek jak inne antydepresanty powoduje natychmiastową
              ulgę w bólach migrenowych? Jeśli tak to na 4 miesiące 1 tabletka i nie będzie
              już migreny:) Czdekam z niecierpliwością
            • nemefitid Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 16:26
              suchyxxx napisał:

> czytałem o tym leku w necie i w sumie już jest gotowy tylko jeszcze ze 2 lata
              > testów musi przejść.Bierze się go raz na 4 miesiące a nie codziennie jak każdy
              > inny lek:) Nie powoduje senności,spadku libido i problemów ze snem.Nie widać
              > efektów ubocznych i zaobserwowano 1 efekt uboczny z pośród 300.Nie uzaleznia
              (ta
              > k
              > przynajmniej piszą) i działa nie tylko na depresję w 90% ale też i na stres
              > pourazowy,lęki itp.Działa już po 3-5 dni po podaniu i tylko 1 tabletki na 3-4
              > miesiące:) To ciekawe ile będzie warty ten specyfik

To już mniej istotne...
              Jak będzie trzeba to sprzedam samochód, mieszkanie...
              Nie sądzę aby cenowo był niedostępny dla przeciętnego obywatela USA
              a przecież w Polsce wiele leków kosztuje drożej lub ma podobne ceny.

Najważniejsze, że zmienia się całe podejście do filozofii depresji.
              A te współczesne hipotezy i leki pewnie przejdą do historii
              Zwróć uwagę, że w kolejce do rejstrracji FDA nie ma już prawie
              nic z SSRI, SNRI czy o innych obecnie stosowanych "punktach uchwytu"

Ciekawe też są koleje słynnej tabletki poronnej RU-486 (mifepristone)
              w Bipolar że, aż FDA skrócił proces rejestracji. Przemawia do wyobraźni...
    • euforyk Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 17:04
      > Za ok 5-10 lat na rynek wejdą zupełnie nowe antydepresanty
      > o niespotykanej dotąd skuteczności i szybkości działania ( efekt po 3
      > dniach !) i pozbawione objawów ubocznych.

tak samo wchodziła każda nastepna generacja lekow, miało byc lepiej, a wychodzi
      tak jak zwykle

gdzie te piekne czasy gdy straganiarze sprzedawali flakoniki z eliksyremn zycia,
      mialo to chociaz swoj urok.
      • suchyxxx Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 18:13
        Może rzeczywiście będą te leki 100 razy lepsze niż te dzisiejsze ale najpierw
        trzeba się przekonać czy one nie wywołują innych chorób jako skutek
        uboczny.Najpierw niech przetestują a potem się zobaczy:) Leki tlpd a ssri to
        jednak wielka różnica ale nadal twierdze że te pierwsze są lepiej przetestowane
        i działają minimalnie skuteczniej.Chociaż mniej objawów niepożądanych mają
        zwykle ssri
        • suchyxxx Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 21:07
          Jeśli te leki będą działały przeciwmigrenowo też 4 miesiące 1 tabletka to
          napewno będę kupował.Do tej pory wszystkie antydepresanty już po godzinie dają
          mi ulgę w bólach głowy i zawrotach.Mam nadzieję że i tamten będzie na długo
          dawał spokój:)
      • tatakazik Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 21:42
        Teraz, niektórzy, takich ludzi nazywają komiwojażerami.
        Czy słusznie?
        .....................................................
        Jeżeli uważasz, że powinieneś zadbać o zdrowie, to nie trać czasu
        - zajrzyj tu: to i owo DLA ZDROWIA ...dowiesz się co poprawi Twoją kondycję.
      • nemefitid Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 07.08.05, 22:14
        soledad13 napisała:

> Co mi z tego jak za 10 lat to 40-tka mi stuknie:)))

Nemefitide może być już nawet za 3 lata
        Teraz koncernom farm
        nie zależy na zwłoce tylko, żeby jak najszybciej była kasa
        Badania III fazy obejmą nawet do 10000 pacjentów na całym świecie
        możesz się załapać do testów
          • lolo76 Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 08.08.05, 15:01
            dokładnie zasada ich działania chyba nie jest znana, ale wszystkie te leki to
            antagoniści róznych receptorów serotoniny, dopaminy itd.

a czy może ktoś bardziej zorientowany wie czym sie różnia antagoniści
            receptorów od ssri ? które też przecież mają chyba powinowactowo do
            receptorów ?
            • nemefitid Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 08.08.05, 18:20
              lolo76 napisał:

> dokładnie zasada ich działania chyba nie jest znana, ale wszystkie te leki to
              > antagoniści róznych receptorów serotoniny, dopaminy itd.
              >
              > a czy może ktoś bardziej zorientowany wie czym sie różnia antagoniści
              > receptorów od ssri ? które też przecież mają chyba powinowactowo do
              > receptorów ?

temat rzeka...

ssri mają tylko jedną wspólną cehę: hamują wychwyt zwrotny 5-HT
              ( blokada transportera białkowego 5-HT), poza tym w różnym stopniu
              ale klinicznie mało istotnym działają na różne receproty, np. sertralina np. na
              receptory dopaminowe, a paroxetyna na M1 ( dlatego daje efekty
              antycholinergiczne zbliżone do imipraminy )

polecam np. tu: www.neurotransmitter.net/drug_reference.html
          • nemefitid Re: leki przyszłości.Przełom w depresji 08.08.05, 18:16
            suchyxxx napisał:

> Ciekawe w jaki sposób działa ten nowy lek? Te ssri działały na serotoninę w
            > większym stopniu i zapobiegały jej wychwycaniu(spowalniały wychwyt)a te nowe
            > leki to niby jak? Też na zasadzie przyrostu serotoniny?

jeśli masz na myśli jak działa nemefitid
            to mówi się o wpływie na polipeptyd "Y"
            oraz najprawdopodobniej poprzez układ immunologiczny

"Pentapeptide analog of melanocyte-inhibiting factor (MIF-1) administered
            intravenously"
              • 10_sekund Re: leki przyszłości.Survector 09.09.05, 13:45
                Nemefitid ,jesteś farmaceutom.?,Nie wiesz jak zsyntezować amineptynę /survector/
                w domowej
                pracowni,taki bimber farmakologiczny , z jakich substratów albo z innego
                preparatu etc.C
                Pewnie jakbędę potrafi zrobić amitriptylinę to w tej samej literaturze znajdę
                sposób na uzyskanie amineptyny.kiedyś ,dawno widziałem jak się robi hee...r
                ,bardzo prosto.

Sądze że nie jest to rudne.Kiedyś zbudowałem amatorsko odbiornik radiowy, ze
                schematu,
                to moze lekarstwo wg. istrukcji też zrobię.Przydałyby mi się wskazówki,nie mam
                siły od początku grzebać się w chemii.To zajęłoby dużo czasu,a mi się
                spieszy.Juz 40-tka...

Jesli sprowadzę z Francji bardzo drogo zapłacę, odpada.A w Polsce wyrejestrowali
                ,świnie jedne...,za łapowkę.
                Jakby ktoś miał jakieś wskazówki, materiały ,błagam..na priv./priv/.Nie ma
                innych prochów,które by mi pomagały.Jestem tak przybity,że nie
                poradze sobie juz ze szperaniem w bibliotekach.

Nemefitid by mi się przydał survector...,bo mi się spieszy.. Jak będzie dzialał
                i się nie przytruję pierwsze 2 miesiące
                terapii /czystosć/będą skuteczne,powiedzmy to zapacę.. oddam Microsoft Office z
                licencją, w
                pudełku,albo cos w tym rodzaju.../dzialanie leku od razu poznam/
                ...chociaż za sam pomysł się należy...Przestępstwo ?
                -Bieda.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka