Dodaj do ulubionych

relaksacja, medytacja - to dobre jest?

05.11.05, 03:54
czy warto się w to bawić? jak tak to po jakim czasie są stałe efekty?
Obserwuj wątek
    • miriam11 Re: relaksacja, medytacja - to dobre jest? 05.11.05, 13:58
      Moje subiektywne wrażenia: tak, jest to dobre i warto - jako wspomaganie
      głównego nurtu terapii. Mi pomagała joga, żałuję, że już nie mam czasu chodzić
      na nią. Ale do dziś czasem kładę się w jakiejś pozycji relaksacyjnej i pomaga
      (trochę). Joga zadziałała u mnie dość szybko - czyli po krótkim okresie lekcji
      zaczęłam zauważać wyciszenie. Ale jak przestałam ćwiczyć to i wyciszenie
      odeszło. Mimo wszystko jednak uważam że warto. Acha i niekoniecznie to musi być
      joga, ja tylko odniosłam się do tego, co znam z autopsji.
      • blue_a podtrzymuję 05.11.05, 17:39
        po jakim czasie? jeśli będziesz np. ćwiczyć codziennie jogę, zmiany w
        samopoczuciu zauważysz po kilku dniach. i nawet nie jest konieczny 1.5
        godzinny "trening". ważne jest "COŚ ROBIĆ". zawsze będę sądzić, że leki to
        ledwie podstawa. konieczność. resztę można i trzeba zrobić samemu.

miriam? do jogi zawsze możesz wrócić, nawet sama. pozdrawiam :)
        • miriam11 Re: podtrzymuję 05.11.05, 18:22
          Sama to bym się bała, tyle się nasłuchałam o szkodliwości samodzielnych ćwiczeń
          :-) Jak skończę książkę to może będę mieć więcej czasu i wrócę do szkoły jogi.
          Póki co biegam. Inny rodzaj ruchu i energii ale zawsze coś.
    • mogra1 Re: relaksacja, medytacja - to dobre jest? 05.11.05, 21:32
      Ja też od mniej więcej roku kupuję różne kasetki relaksacyjne. Mam około 15
      różnych (medytacje, relaksacje, szum morza, śpiew ptaków i takie tam).
      Najbardziej lubię te w których pani o miłym głosie wmawia mi jaka to jestem
      zdrowa, niczego się nie boję i podobne historie. Codziennie słucham czegoś
      innego. Relaks trwa około 20 minut. Przynajmniej w tym czasie o niczym głupim
      nie myślę tylko wczuwam się . Mam nawet taką jedną "Usypianka" w czasie której
      bardzo często zasypiam. A mój mąż - zdrowy, jak tylko zaczyna tego słuchać
      zaraz zasypia (daję mu nieraz jedną słuchawkę do ucha żeby się zrelaksował).
    • mskaiq Re: relaksacja, medytacja - to dobre jest? 06.11.05, 13:34
      Podstawa medytacji jest obserwowanie mysli i uczuc. Jesli zaczniesz to robic
      zrozumiesz co sie dzieje z Toba. Zobaczysz w jaki sposob przychodzi zlosc,
      skad biora sie negatywne mysli.
      Sprobuj, poznasz Siebie, a takze znajdziesz zrodlo Swoich problemow.
      Moje doswiadczenia z joga zawsze sprowadzane byly do cwiczen fizycznych bo tak
      zwykle jest przekazywana. Cwiczenia fizyczne jogi przynosza wiele korzysci tak
      jak kazde inne cwiczenia.
      Serdeczne pozdrowienia.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka