Dodaj do ulubionych

stany lękowe czy depresja?

08.02.06, 22:34
czy te dwa pojęcia należy traktować wspólnie, czy oddzielnie? Sama nie wiem,
bo zawsze odczuwałam lęk. Czy w przebiegu depresji może on być tak silny, że
człowiek nie może wykonać prostych czynności, np. wyjście po zakupy? Czy
oznacza to depresję, czy nerwicę lękową, która mogła się teraz u mnie objawić?
Obserwuj wątek
    • mskaiq Re: stany lękowe czy depresja? 09.02.06, 08:23
      Mysle ze lek jest jedna z przyczyn depresji. Nie ma znaczenia czy lek jest
      nerwicowy czy wiaze sie ze strachem przed zyciem. Najwazniejsza sprawa jest
      nauczyc sie bronic przed lekiem, nauczyc sie nie reagowac kiedy sie pojawi.
      Zignorowany lek znika szybko, zaakceptowany lek prowadzi do utraty kontroli nad
      soba.
      Serdeczne pozdrowienia.
    • mamusia1999 Re: stany lękowe czy depresja? 09.02.06, 16:07
      dwoch psychiatrow twierdzi, ze mam nerwice lekowa, psychoterapeuta ze depresje.
      aktualny psychiatra stwierdzil, ze symptomy depresyjne czesto dolaczaja do
      pierwotnej nerwicy lekowej, jesli ta jest uparta i nie poddaje sie latwo
      leczeniu.
      przestalam na ten temat deliberowac - lek proponuja ten sam Paroxetin
    • kurka.mala Re: stany lękowe czy depresja? 09.02.06, 22:42
      Wydaje mi się, że każdy czasami miewa lęki związane z rozmaitymi sytuacjami
      życiowymi, ale jeśli te lęki zaczynają dominować nad naszym życiem,
      determinować je i kontrolować, wtedy już jest źle i najczęściej taka sytuacja
      prowadzi do depresji. Ale jestem tylko laikiem.
    • justyna41 Re: stany lękowe czy depresja? 10.02.06, 11:23
      ida37 napisała:

> czy te dwa pojęcia należy traktować wspólnie, czy oddzielnie? Sama nie wiem,
      > bo zawsze odczuwałam lęk. Czy w przebiegu depresji może on być tak silny, że
      > człowiek nie może wykonać prostych czynności, np. wyjście po zakupy? Czy
      > oznacza to depresję, czy nerwicę lękową, która mogła się teraz u mnie objawić?

Wiem, że w depresji lek może być bardzo silny, ja na przykład w trakcie nawrotu
      mam takie lęki, że boję się rozmawiać z ludźmi, nawet, których dobrze znam,
      boję się ich osądów. Natomiast jak depresja mija, to nie mam z tym problemu.
      Ale słyszałam też, że nieleczona nerwica może przejść w depresją i wtedy pewnie
      możliwe jest jedno i drugie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka