Dodaj do ulubionych

Depresja z objawy somatyczne.

26.02.06, 13:26
Czy ktos z Was ma jakies objawy somatyczne depresji (bole, wymioty, biegunki,
zaslabniecia itp.)?
pozdr.
Obserwuj wątek
    • mamusia1999 Re: Depresja z objawy somatyczne. 26.02.06, 13:42
      czytalam, ze czasami depresja moze przebiegac nawet WYLACZNIE somatycznie.
      w moim przypadku sa dwie diagnozy (raz ze depresja, raz ze nerwica lekowa)
      faktem jest, ze od lat mialam bole w karku i ramionach, potem doszlo uczucie
      ssania w zoladku. nigdy nie bralam tego za nerwicowe, ale jak biore paroksetyne
      to tego nie mam.
      • dramek1 Re: Depresja z objawy somatyczne. 26.02.06, 16:14
        U mnie w depresji to przede wszystkim objawy somatyczne, które uniemożliwiają
        mi życie. Biegunki, palpitacje serca, brak apetytu, bóle brzucha nerwowe, bole
        serca, wymioty, uczucie ucisku w brzuchu, silne napiecię, które nie pozwala mi
        ani chwili odetchnąć, wybudzanie się o 4 nad ranem. To tyle z zapamiętanych.
    • sylwia_a_s Re: Depresja z objawy somatyczne. 26.02.06, 19:38
      slabosci, omdlenia, zawroty glowy, mdlosci, napiecie miesni, bole miesni,
      dusznosci, kolatania serca i inne cuda. najgorsza w zaburzeniach
      depresyjno-nerwicowych jest wlasnie cholerna somatyka, bo z psychicznych
      derealizacja, fuj.
      • luba9 Re: Depresja z objawy somatyczne. 26.02.06, 20:25
        na to jest nawet nazwa depresja maskowana można nie mieć żadnych innych objawów
        prócz somatycznych sercowo-żołądkowo-astmatyczno-innych np zawrotów głowy można
        wtedy latać od doktora do doktora mieć super wyniki badań i być chorym właśnie
        na depresję, której nikt nie potrafi zdiagnozować
    • zonica Re: Depresja z objawy somatyczne. 26.02.06, 20:26
      Dziekuje za odpowiedzi. Ja wlasnie tez narzekam na somatyke, szczegolnie uklad
      pokarmowy, scisk zoladka, uczucie ze zaraz zwymiotuje, choc nigdy nie wymiotuje,
      biegunki, skurcze itp. :/ To tylko pogarsza stan, ktory i tak z powodu depresji
      jest kiepski i tak w kolko. Samonapedzajaca sie nedza...
        • ogrom Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:01
          Znaczy, że pod nazwą depresja jest całe multum schorzeń.... a ja sądziłam, że to
          zachwianie w neuroprzekażnikach.

Prawda jest taka, że trzeba o siebie dbać. No cóż czlowiek ma ze sobą mnóstwo
          do zrobienia i nic nie dzieje się ot tak. Czasem trza pomóc.

ja mialam bl garda, ktrz prawdopodobnie częściowo był nerwowy a częsciowo ból od
          migdałków, które wybitnie były do usunięcia.
          Co zresztą się stało, ale po kilku latach łarzeń do lekarza.
          • iso1 Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:17
            OD ponad 3 lat miałem wzdęcia. Od roku dodatkowo gazy, przelewania, burczenia,
            nietolerancje pokarmowe, zaparcia, itp. Leczyłem się już prawie na wszystko:
            lamblie, grzybice, helicobacter pylori, nadżerki dwunastnicy itp. Żarłem mnóstwo
            antybiotyków, probiotyków i prebiotyków. Miałem diete niskowęglowodanową,
            bezglutenową i bezmleczną. Bez surowych owoców i warzyw. Schudłem 30 kg. I nic.
            Do tego doszły problemy (ciągłe stany zapalne) z krtanią, cewką moczową i
            woreczkiem żółciowym. Było coraz gorzej.
            Od 2 miesięcy lecze się na depresje. Po 4-5 tygodniach zażywania leku
            przeciwdepresyjnego (Coaxil) jelita zaczęły się uspokajać. Po 7 tygodniach
            jadłem już prawie wszystko ! Gazy, burczenia, przelewania i zaparcia zniknęły
            ! Wydawało mi się to nieprawdopodobne. Inne dolegliwości też ustąpiły. Do dziś
            nie mogę w to jeszcze uwierzyć.
            Ale zaczynam wierzyć. Od 10 dni mam zmieniony lek pzeciwdepresyjny (na psychikę
            Coaxil okazał się za słaby) i z jelitami jest na prawde dobrze. Praktycznie
            zapomniałem o problemie jelit !

Wiem że trudno jest to zrozumieć bo sam to przeżyłem.
            W ubiegłym roku jak jedna pani doktor zasugerowała depresje to ją wyśmiałem i
            jeszcze ją wyzwałem od nienormalnych. JAk problem z jelitami może mieć źródło
            w depresji ? To przecież niemożliwe na chłopski rozum. A jednak to możliwe.

• kouklara30 Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:26
              W gorsze dni zdarza mi sie zaslabnac - perspektywa wyjscia z domu nie najlepiej
              na mnie dziala. Poza tym uogolniony lek ze mnie nie schodzi wiec ciagle mi
              zimno i zasypiam na stojaco. Siedze sobie teraz w ciepelku, okna pozamykane
              grzejniki porozkrecane na maksa, ja w cieplym swetrze i skarpetkach. Moja
              wspollokatorka, ktora te grzejniki systematycznie zakreca stwierdzila ostatnio
              ze jestem zdrowo walnieta. Chyba ma racje :))).
              • suchyxxx Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:35
                a wytłumaczcie jak wyleczyć się całkowicie z tych objawów somatycznych? Dieta i
                lek antydeopresyjny mi pomogły i to bardzo-psychika jest jak najlepsza ale
                problem jest właśnie z xciałem. Jak odstawiam lek to mam silne bóle głowy i
                zawroty oraz mdłości i uczucie osłabienia i gorączki.Zdaża się czasami 2-3 razy
                na miesiąc że mimo brania leków mam takie dni z zawrotami i bólami.Drętwieją mi
                ręce i mam trochę problemów ze spaniem ale nie aż tak wielkich.Doczytałem się że
                to przez nerwicę którą mam.Co ciekawe psychika jest wzorowa tylko niektóre
                objawy nerwicowe zostały...Jak się ich pozbyć? Być może nie mam migreny tylko
                nerwica we mnie siedzi ale czuję tylko objawy somatyczne.Czy bra lek przez parę
                lat i czuć się dobrze a nerwica minie?
                • suchyxxx Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:37
                  Bo wiecie ja są dziłem że jestem zdrowy-psychicznie tak ale jednak te objawy
                  somatyczne zostały-podstępna choroba-niby człowiek czuje się ok ale objawy
                  somatyczne nadal ma.Co z tym zrobić?Minie za kilka lat?Zdarza mi się lęk
                  napadowy i co ciekawe nie jest to lęk jak kiedyś że dostaję paniki i mnie
                  paraliżuje.Właśnie czuję się normalnie przy tym napadzie-nawet nie jestem
                  świadom że go mam-ale zaczyna mi się nagle kręcić w głowie i wiem wtedy że mam
                  atak lęku ale psychicznie go nie czuję tylko fizycznie.Dziwne
                  • kouklara30 Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:49
                    Moja szafarka lekow wszelakich powiedziala mi ostatnio, ze nerwica to choroba
                    wynikajaca z nieuswiadomionych konfliktow psychicznych. Leki lagodza jej
                    objawy, ale zeby ja wyleczyc trzeba systematycznej pracy nad soba no i
                    oczywiscie zaproponowala psychoterapie.
                    Cos na temat:
                    www.resmedica.pl/ffxart3007.html
                    Ja chwilowo nie mam ochoty na takie babranie sie w sobie, ale kto wie moze sie
                    w koncu zdecyduje. Poki co xanax moim przyjacielem :)
                  • ogrom Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:49
                    Suchy nie jest to dziwne....... umysł relaconuje Ci co się dziejew nim poprzez
                    objawy fizyczne.

miłego - Olla
                    ==========================================
                    ...życie jest takie jaki jest stan naszego umysłu...
            • ogrom Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 12:46
              W tym sęk, że nami zawiaduje mózg jako centrum dowodzenia.... czasem jest lepiej
              od niego zacząć........:)))))

wiem ja też w pewne sprawy nie moge uwierzyć....

Ale mam zamiar kiedyś przestać brać Velafax i medytować i uprawiać sport.....
              Pewnie gdybym to robiła dużo wcześniej nie byłoby problemu.... ale mnie rozdza
              energia, która musze jakoś spozytkować.... inaczej wiadomo będzie się
              chorowało.... nie mozna zatrzymywac energii w sobie... robić to co w duszy
              zagra:))))))))))
              • karolinak12 Re: Depresja a objawy somatyczne. 07.04.06, 13:33
                Ja mialam ( w zadadzie od dziecka ) bardzo wrazliwy zoladek ( czeste
                mdlosci ,wieksza sklonnosc do wymiotow niz u innych itp.) Badania nic nie
                wykazaly-okazalo sie nawet,ze nie mam helicobacter pylori-wirusa,ktory ma
                wiekszosc osob. Chyba to nerwy:(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka