Dodaj do ulubionych

jak radzić sobie podczas ataku-sposoby...

01.03.06, 18:14
witam
mam prosbe podajcie sposoby jak radzic sobie z atakami??
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • maggpie Re: jak radzić sobie podczas ataku-sposoby... 01.03.06, 18:37
      Gdzieś czytałam;), że najlepsze efekty daje głębokie, regularne oddychanie.
      Joga też może pomóc - spróbuj jedną z asan (najlepiej "ostrygę" - usiądź, złącz
      nogi wierzchami stóp w takiej odległości, żebyś mogła położyć na nich głowę w
      skłonie; rękami zaś obejmuje się stopy przez co obieg energii zostaje
      zamknięty). Mnie odpręża i uspokaja już po kilku sekundach; żałuję, że tak późno
      tego spróbowałam, bo wszyscy itp. itd. No, i takie trochę sekciarskie się
      wydawało ;))
    • mamusia1999 Re: jak radzić sobie podczas ataku-sposoby... 01.03.06, 20:14
      odpowiem jutro, mam od mojego psychterapeuty...czekaj, czekaj, wysylalam to
      mailem do koleznaki
      juz mam
      na wypadek ataku leku mozna przeprowadzic ze soba nastepujaca rozmowe
      1. oddychac jak przy porodzie, gleboko az do podbrzusza, potem calkowity wydech
      2. moj strach i towarzyszace mu objawy fizyczne to tylko normalne, silne
      reakcje na stres
      3. strach nie jest szkodliwy dla mojego zdrowia
      4. nie wzmacniaj swojego strachu przez okropne fantazje ale przez minute pomysl
      przerazajaca cie mysl do konca
      5. pomimo paniki zostan w rzeczywistosci. obserwuj i opisuj sobie co na prawde
      sie dzieje (na glos)
      6. zajmij sie czyms konkretnym i opisuj (na glos) co robisz : wyjmuje
      odkurzacz, rozwijam kabel, wlaczam do pradu, zaczne od sypialni, ale sie
      nazbieralo kurzu pod lozkiem itd. jesli masz taki zyciowy komfort (ja nie-
      dzieci) idz pobiegac i opisuj sobie w myslach werbalnie wszystko co widzisz,
      slyszysz (nie na glos, bo sie zadyszysz a bieg ma byc aerobowy)
      7. obserwuj kiedy i jak strach zaczyna mijac
      8. przeprowadz ta rozmowe do konca
      9. badz dumna ze swoich dotychczasowych postepow - nawet tych malutkich
      10.zaakceptuj resztke leku
      11. daj sobie czas na to cwiczenie

powodzenia, na mnie dziala

• betka-b Re: jak radzić sobie podczas ataku-sposoby... 01.03.06, 22:16
          Gorzej gdy dopada mnie taka franca w kolejce do kasy ...mysle -wytrzymam czy
          uciekac ?Przewaznie czekam ale zawsze mysle ,ze zaraz wyrzne orla i sobie
          lepetyne rozkwasze...ale jakos przechodzi -choc troche na tyle by spokojnie
          doczekac,staram sie nie uciekac,gdy wychodze ide lub przysiade(teraz zima
          gorzej z laweczka) i oddycham...i tak jakos sobie radze ...ale coraz rzadziej
          mi sie to zdarza
            • betka-b Re: jak radzić sobie podczas ataku-sposoby... 02.03.06, 13:33
              kama-25 napisała:

> betka-b jak sobie z tym radzisz? ja tez mam takie problemy w kolejkach? Jakie
              > leki bierzesz?

No tak jak pisalam wyzej .Staram sie nie uciekac tylko przeczekac...ale to
              takie trudne.Poza tym codziennie wychodze bez wzgledu na stan jaki
              przezywam ,oswajam sie na nowo bo to trzeci "rzut" nerwicy.Skoro juz mi sie
              udalo to i teraz,tylko trzeba isc na przekor lekom-dla mnie jedyne wyjscie.Jak
              jest cieplo to przysiadam gdzies na lawce i oddycham-najgorzej w tych
              kolejkach ...ech!nienawidze tego ale i tak jak ten wariat stoje mimo ze moge
              isc do sklepiku gdzie nie ma kolejki...wystawiam sie na na przekor
              Biore pol lorafenu dziennie od lat -bo boje sie z nim rozstac i koncze teraz
              drugie opak.pramolanu-chyba lepiej-biore jedna tabl. na noc.Wiesz ,moim zdaniem
              leki troche pomagaja ale przede wszystkim moj upor.Lorafen biore w poludnie
              (jestem uzalezniona)ale jak mnie cos dopada to nie biore tak jak kiedys
              dodatkowo -czyli nie jest zle,przeczekuje bez prochow choc mam je zawsze w
              kieszeni
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka