Dodaj do ulubionych

czy się uczycie lub pracujecie?

29.10.06, 15:29
i jak sobie radzicie z chorobą wśród ludzi???
Obserwuj wątek
    • kontika82 Re: czy się uczycie lub pracujecie? 29.10.06, 19:52
      Ja niedawno skonczylam studia i teraz pracuje w korporacji..coz, nie ma lekko.
      Generalnie problemem dla mnie nie jest sam problem z ludzmi jesli chodzi o
      rozmowy przy kawie, na korytarzach etc, ale wystapienia publiczne albo gdy
      musze sie z kims "wyzej" komunikowac..ale wiesz - jak musisz to musisz i
      przestajesz wtedy myslec o lęku
      • sajder86 Re: czy się uczycie lub pracujecie? 30.10.06, 00:46
        Niestety ale mam tak ostra fobie ze nie pozwala mi studiowac :( (po roku
        zrezygnowalem) Niestety musialem wyzbyc sie z czesci moich marzen :( Pracuje u
        znajomego. Niewiem czy dalbym rade u kogos obcego, kiedys beda musial zaczac...
        Zobaczymy jak to bedzie... cholerna fobia
      • jolao6 Re: czy się uczycie lub pracujecie? 01.11.06, 19:37
        hej,
        ja obecnie pracuje,od niedawna co prawda i nie wiem jak długo, bo jestem na okresie próbnym. Nie jest lekko, jak już powiedział tu ktoś, trzeba ciągle walczyć z sobą, z fobią...trzeba sobie opracować jakiś system, sposób na radzienie sobie z pewnymi sytuacjami. Ja postanowiłam sobie, że bedę pracować nad tym by nie wstydzić się już tego, co jest częścią mnie - fobii. Jeśli ktoś zobaczy, że trzęsą mi się ręce przy podpisywaniu się...niech widzi...postanowiłam pokazać swoją słabość, na razie tę jedną...kiedyś za wszelką cenę chciałam to ukryć i bałam się jeszcze bardziej, a teraz...zrobię dokładnie na odwrót. Jet to cholernie trudne i nie twierdzę, że mi się to zawsze będzie udawać, ale będę próbować...bo jeśli przestanę, to cofnę się do lini startu. Na każdym niemal kroku fobia nie pozwala o sobie zapomnieć :( niestety. Małymi kroczkami...ale do przodu. Pozdrawiam.
    • daro-ki Re: czy się uczycie lub pracujecie? 24.11.06, 15:14
      Ja pracowałem rok czasu w zakładzie pracy na środku, gdzie akurat każdy łaził i
      od tego napięcia ciągłego nabawiłem sie jeszcze wiekszego syfu jak sama fobia:/
      w końcu mózg ma dosyć.. Trzeba szukać pracy aby było nam jak najłatwiej, na
      siłe to tak jak mówie.. Przychodzi popołudnie, godzina powiedzmy 16, zaczynam
      czuć sie wypalony i mam jakies wzorki w oczach..
      • sajder86 Re: czy się uczycie lub pracujecie? 24.11.06, 15:38
        Ja też gdy wracałem ze studiów, a było to najpierw tak 2h w jedną strone,
        nasiadówa na sali pełnej ludzi i znów powrót do domu autobusami pełnymi ludźmi.
        Po tym czułem jakby mi głowa miała pęknąć. Wytrzymałem rok. Teraz wybrałem
        kierunek chyba bardziej przystosowany do mnie i mniej zaawansowaną szkołe.
          • kalhia Re: czy się uczycie lub pracujecie? 28.11.06, 22:22
            Cześć, ja studiuję, ale u mnie są małe grupy to jakoś idzie, ale z dojściem na
            uczelnię mam problem nienawidzę jechać autobusem i chodzę na uczelnię mniej
            uczęszczanymi drogami i tym sposobem dodaje sobie drogi i utrwalam moje fobie.
            Poza tym trzeba się eksponować na takie sytuacje których się boimy i nie lubimy
            bo utrwalamy nasze fobie. Tylko że ja mam już nieźle utrwaloną, pielęgnowałam ją
            przez lata, a niedługo trzeba zacząć szukać pracy bo koniec studiów się zbliża,
            bronić pracy to chyba będę musiała na jakichś prochach, wpgóle sobie tego mojego
            życia po studiach nie wyobrażam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka