Dodaj do ulubionych

Najpiękniejsze Ogrody Świata

03.09.10, 10:22
Odkryłem ostatnio, że na świecie są miejsca w których czas, przestaje mieć
jakiekolwiek znaczenie. Są ogrody w których człowiek zatraca się w świecie
flory. Wiem że musi być ich sporo, znam kilka. Proponuję wyruszyć w wirtualną
podróż po najpiękniejszych ogrodach świata. Dzielcie się swoimi odkryciami smile
Ja również się podzielę
Obserwuj wątek
  • amore-pomidore Re: Najpiękniejsze Ogrody Świata 03.09.10, 10:28
   Całkiem nie daleko, bo za naszą zachodnią granicą jest wyspa na jeziorze Bodeńskim, która nazwa się Mainau. Sama historia powstania ogrodu na wyspie jest niesamowita- więc w skrócie ją opowiem.

   Historia ogrodów znajdujących się na Mainau, mówi, że są one wynikiem ogromnej miłości jaką żywił książę Smälandu, następca tronu Szwecji, do przepięknej Karin Emmy Louisy Nissvandt. Historia ta opowiada, iż następca tronu miał do wyboru, albo koronę szwedzką albo ślub ze swoją ukochaną. Pomimo sprzeciwów Gustawa V, wybrał miłość. W konsekwencji został pozbawiony praw do korony. Ożenił się ze swoją ukochaną w roku 1932. Zdetronizowany i pozbawiony tytułu książęcego osiadł na wyspie Mainau i uczynił ją niezwykła atrakcją dla odwiedzających ją turystów.

   Lennart Bernadotte bo takie przyjął nazwisko własnoręcznie przywoził roślinność ze wszelakich zakątków świata sadząc ją w swoich ogrodach. Miał on wybitny talent botaniczny, ale ponadto był doskonałym projektantem ogrodów, fotografem jak również organizatorem.

   https://ogrodopolis.pl/images/stories/mainau1.jpg

   https://ogrodopolis.pl/images/stories/mainau03.jpg

   https://ogrodopolis.pl/images/stories/mainau4.jpg  • amore-pomidore Ogrody Schönbrunn 16.09.10, 11:04
   Obszar całego Schönbrunn wraz z ogrodami, parkiem i zoo zajmuje imponującą powierzchnię 176 ha. Przed wejściem po obu stronach bramy głównej znajdują się dwa obeliski. Na szerokim placu za wejściem jest m.in. niewielka fontanna. Sprzed fasady ogrodowej pałacu roztacza się szeroka panorama gazonów, ograniczonych po bokach ścianą idealnie przystrzyżonych drzew do wysokości 12 metrów.
   Park wraz z pałacem został umieszczony w 1996 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
   Zamek i park są ze sobą całkowicie zintegrowane, oraz powiązane na wiele sposobów. Projekt ogrodu barokowego zachował się w dużej mierze (poza kilkoma rozszerzeniami powstałymi w ciągu ostatnich dziesięciu lat) od czasów Marii Teresy bez większych zmian.

   https://ogrodopolis.pl/images/stories/ogrd_zoolo12414141.jpg
   • wojtus1286 Re: Ogrody Schönbrunn 29.06.11, 12:44
    Nie ma co się dziwić, że Schönbrunn, tylko z nazwy był letnią rezydencją Habsburgów, a tak naprawdę spędzali tam niemal cały rok, skoro mieli takie piękne ogrody i zwierzyniec za oknem.
  • amore-pomidore Re: Najpiękniejsze Ogrody Świata 28.03.11, 13:31
   Kolejny przepiękny ogród który odkryłem to tarasy Bahai w Izraelu. Polecam wszystkich, którzy wybierają się w tamtą stronę.

   https://tourtoo.com/images/all/bahai-gardens-haifa-israel.jpg
  • 1prom Re: Najpiękniejsze Ogrody Świata 25.11.11, 17:54
   Bahco - to jest to czego szukasz
   w promocji na www.sadmarket.pl/
   • grobur Re: Najpiękniejsze Ogrody Świata 27.04.12, 09:13
    ooo fajny wątek, dopiero teraz wpadł mi w oko.
    w takim razie trochę odświeżę.
    jednym z najpiękniejszych miejsc, które udało mi się odwiedzić jest portugalska wyspa Madera.
    tam jest po prostu niesamowicie. wyspa jest zielona cały rok, a to jak się zmienia i roślinność i pogoda i wszystko, w zależności od tego, w której części wyspy jesteś jest dla mnie kosmosem.
    ogólnie wyspę da się objechać w niecałe 4 h, ale jeśli ktoś lubi piesze wycieczki na łonie przyrody to za mało mu będzie 2 tygodni, żeby wszystko zobaczyć. Istnieje tam wiele ścieżek zwanych lewadami (służyły/służą do nawadniania pól np.), dzięki którym można np. się dostać do wodospadów, czyli na najwyższy szczyt Pico Ruivo.
    W Funchal znajduje się też ogród botaniczny, gdzie oprócz mnóstwa wspaniałych roślin są też np. klatki z ptakami.
    naprawdę niesamowite miejsce.
    • grobur Re: Najpiękniejsze Ogrody Świata 27.04.12, 09:15
     może to nie jest stricte ogród (sorry, trochę mnie poniosłotongue_out), ale roślinność na całej wyspie jest niesamowita. no i ten ogród botaniczny. pewnie jakieś inne ogrody by się tam jeszcze znalazły, ale na to trzeba by więcej czasu żeby wszystko zwiedzićtongue_out
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka