Dodaj do ulubionych

Po co światu humaniści?

• sa.s Re: Po co światu humaniści? 21.06.11, 10:36
      Dlaczego wrzucacie humanistów do jednego wora ludzi żyjących w abstrakcji, którzy nie wiedzą po co , na co, komu całki?! Humanista - humaniście nie równy. Student - studentowi nie równy. Socjolog - socjologowi... itd. NIE GENERALIZUJCIE! Jasne, prywatne uczelnie produkują eMGRów na potęgę, a że najłatwiej humanistów, to potem potęguje taka generalizacja.

Ja skończyłam socjologię, ale też zarządzanie i marketing oraz Project Manager, które to były kierunkami ekonomicznymi, a uważam się za analityczną humanistką, która więcej korzysta z Excela niż z Worda. Nie jestem i nigdy nie będę inżynierem, umysłem ścisłym, ale to, że jestem humanistką nie oznacza, że nie mam pojęcia o prawach fizyki czy matematyki.

Socjologia - nie żałuję.
    • kot_kreskowy84 Re: Po co światu humaniści? 21.06.11, 10:40
      Humaniści są potrzebni, jak najbardziej.
      Trzeba tylko odróżniać humanistę od absolwenta kierunku humanistycznego. Bo kwestia tego, czy jest się humanistą czy nie, nie zależy od tego, czy się miało piątki z polskiego czy z matematyki, lecz od tego, czy dąży się do wiedzy i prawdy o człowieku.
      Humanista może być nawet fizykiem, ale mieć wyjątkową wrażliwość świata i interesować się dogłębnie np. filozofią (która zresztą ma więcej wspólnego z matematyką niż z językiem polskim).
      Ten drugi to zwykle człowiek bez pomysłu na życie, który skończył łatwe i przyjemne studia i teraz nie ma, co ze sobą zrobić, więc podnosi larum, że świat schodzi na psy, bo nikt nie potrzebuje humanistów takich jak on.

• nr-m Re: Po co światu humaniści? 21.06.11, 11:26
      Właściwie to pytanie zaczęło nabierać na znaczeniu dopiero jakoś w ostatnim stuleciu. Jakieś 60 lat temu C.S. Lewis (dla antyhumanistów- autor m.in. Kronik Narnii) psioczył na umysły ścisłe, zrzucając na nich winę za całe zło tego świata - broń, bomby, samochody :) I częściowo miał racje- czyż świat bez komórek, komputerów i Biebera (potworny wytwór internetu, blee) nie byłby ciekawszy?
    • coppermind Re: Po co światu humaniści? 23.06.11, 10:22
      humaniści .... wywołują wojny oraz tworzą popyt na chleb i kartofle. Ogólnie są bardzo potrzebni.

uważam, że termin humanista to eufemizm oznaczający osobę upośledzoną intelektualnie lub
      leniwą na tyle, że nie rozumie co się wokół niej dzieje. Typowe schorzenie kobiet.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka