Dodaj do ulubionych

ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce.

10.05.11, 16:09
Przejście Bartosza Arłukowicza do rządu Donalda Tuska zaskoczyło polityków zarówno lewicy, jak i PiS. Opozycja wietrzy kolejną zagrywkę wizerunkową premiera i wróży klęskę samemu Arłukowiczowi. Członkowie koalicji rządowej zupełnie się tym nie przejmują i zapowiadają, że ten transfer to dopiero początek.

Ale numer!
Obserwuj wątek
  • black_jotka Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 10.05.11, 16:17
   Obecność Bartosza Arłukowicza w PO pozwoli uchwalić ustawę o in vitro - przekonuje Grzegorz Napieralski. W ten sposób szef SLD skomentował przejście polityka związanego z Sojuszem do konkurencji.
   - Mam głęboką nadzieję, że obecność Bartosza Arłukowicza w PO pozwoli zrealizować jeden cel. Po czterech latach rządów Platformy, na końcówce tych rządów, uchwalimy ustawę o in vitro - powiedział dziennikarzom Napieralski.
  • kristopherh Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 10.05.11, 18:38

   Przejście Bartosza Arłukowicza na stronę PO to dopiero początek przedwyborczych "transferów". Według źródeł Polskiej Agencji Prasowej, Platforma chce zaprosić na swoje listy niektórych polityków PJN i skłania się ku poparciu Włodzimierza Cimoszewicza i niewykluczone, że również Marka Borowskiego.


   Zabawa na całego
  • mala200333 Ten jak cos powie: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 13.05.11, 01:43

   To widok przerażający. Stary polityczny satyr zgwałcił politycznie niedorozwiniętą nimfę, czyli Donald Tusk zgwałcił fotelem ministra Barosza Arłukowicza - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot, komentując przyjęcie przez byłego już posła SLD teki ministra w Kancelarii Premiera. Zdaniem Palikota, doszło do politycznej korupcji.
  • black_jotka 'Wersa'l w wypowiedziach 13.05.11, 22:40

   - Słyszeliście o tym, że PJN podpisało porozumienie z Platformą? Tylko Kluzikowa ma miejsce, Poncyl i to wszystko - mówiła w Sejmie posłanka PiS Beata Mazurek. - A reszta czarna masa do autu - wtórował jej partyjny kolega Andrzej Dera. To fragment rozmowy posłów PiS zarejestrowany w piątek przez kamery TVN24. Poproszona o komentarz wiceszefowa PJN Elżbieta Jakubiak w "Faktach po Faktach" zapewniała: - Nie ma żadnej zmiany szyldów.
  • rawik-is-me Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 14.05.11, 14:58

   Jeśli władze chcą otworzyć drogę do prywatyzacji szpitali muszą zapytać o to społeczeństwo w referendum - oświadczył w Rzeszowie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS już zapowiedział zbieranie podpisów pod stosownym wnioskiem. Oświadczył też, że jego partia będzie wnioskowała o wotum nieufności dla Ewy Kopacz.
   Dziś Jarosław Kaczyński i parlamentarzyści PiS rozpoczęli akcję "Polska jest jedna". W jej ramach posłowie oraz senatorowie tej partii odwiedzą miasta, ale także i mniejsze miejscowości w czterech województwach: opolskim, podkarpackim, podlaskim i świętokrzyskim.W Rzeszowie Jarosław Kaczyński oświadczył, że jego partia nie godzi się na komercjalizację szpitali, a jeśli rząd Donalda Tuska zamierza ją wprowadzić, to najpierw powinien przeprowadzić referendum.PiS rusza w Polskę. "Odpowiemy na wszystkie pytania"
   PiS rusza w kraj z weekendową akcją „Polska jest jedna”.

   Kogo to on nie chciał odwoływać. Chyba tylko siebie!
   Ulubione:
   forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jerzy_55 Nałęcz kontra Petelicki 15.05.11, 22:54
   - Od miesiąca dostaję od gen. Petelickiego chamskie sms-y - powiedział w Radiu Zet doradca prezydenta Komorowskiego prof. Tomasz Nałęcz. Miesiąc temu w tej samej stacji Nałęcz komentował słowa Petelickiego, który twierdził, że członkowie PO mieli mówić, iż katastrofa smoleńska była winą pilotów. - Prawdziwy generał w II RP, gdyby miał krytykować rząd, to pozbawiłby się życia - powiedział wtedy doradca prezydenta.
   PJN zaapelowała w piątek do Bronisława Komorowskiego, by zdymisjonował Nałęcza za to, że ten "w niewybredny i obcesowy" sposób publicznie obraził gen. Sławomira Petelickiego.
  • mala200333 Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 16.05.11, 14:58

   Nie można obrażać, poniżać swojego przeciwnika politycznego, kłamać, a tak ostatnio niektórzy politycy zachowują się w debatach. Za spór jest uznawane chamskie prowadzenie polemiki, a to jest już chuligaństwo polityczne, a nie dyskusjaMałgorzata Kidawa-Błońska
   • mala200333 Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 16.05.11, 14:58

    PiS jest zdolny do wszystkiego. W poprzedniej kampanii pokazał, że może co pięć minut zmieniać swoje oblicze: jednego dnia być słodkim misiem, drugiego - ziejącym ogniem smokiem. Jedyny cel prezesa Kaczyńskiego to władza, władza za wszelką cenę. Udowodnił to wchodząc w koalicję z LPR-em i Samoobroną. Teraz, mimo oczywistych różnić światopoglądowych, jest skłonny układać się z lewicą - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik prasowy kampanii parlamentarnej Platformy Obywatelskiej, posłanka, szefowa warszawskiej PO.
    • mala200333 Kaczyński kontra : ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 17.05.11, 14:54
     Prawo i Sprawiedliwość przygotowało wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec minister zdrowia Ewy Kopacz. - To nieprawda, że dla komercjalizacji polskiej służby zdrowia nie ma alternatywy - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Taka alternatywą według PiS ma być "sieć szpitali publicznych nie do ruszenia".

     To już drugi wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odwołanie Kopacz. Według PiS, Kopacz powinna zapłacić stanowiskiem za - jak powiedział Bolesław Piecha (PiS) - "szerokie otwarcie bramy do prywatyzacji szpitali".

     Piecha nazwał obecną minister zdrowia "wyjątkowym ignorantem". Stwierdził też, że odwołanie Kopacz może pomóc zatrzymać komercjalizację polskiej służby zdrowia. "Trzeba tę sytuację przerwać natychmiastowo, personalnie" - powiedział.


     Kaczyński przedstawił z kolei, alternatywny wobec rządowego, plan zmian polskiej służby zdrowia. Według szefa PiS, musi dojść do: zwiększenia wydatków na służbę zdrowia (do 6 proc. PKB); likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia; przyjęcia ustawy określającej sieć szpitali publicznych; do szkół wrócić zaś powinni dentyści, a być może lekarze.

  • mala200333 Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 20.05.11, 15:13
   Donald Tusk nie uchroni Platformy przed podziałami, gdyż brakuje mu na nią pomysłu – tak uważa blisko co trzecia osoba biorąca udział w sondzie Wirtualnej Polski. Porównywalna liczba Internautów jest zdania, że premierowi uda się załagodzić spory wewnątrz PO. Zdaniem politologa dr Ryszarda Kesslera teka sekretarza stanu w kancelarii premiera Bartosza Arłukowicza czy wojna ze stadionowymi chuliganami to celowe odwracanie uwagi od największego pęknięcia w Platformie: Tusk-Schetyna. – Obaj politycy zrobią wszystko, żeby ukryć wzajemne animozje na czas kampanii – mówi ekspert.
  • jutta_t Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 20.05.11, 17:23

   Posłowie PO chcą, by Antoni Macierewicz z PiS zwrócił Skarbowi Państwa równowartość 46 uposażeń poselskich. Tyle bowiem - według wyliczeń Platformy - kosztuje Skarb Państwa tzw. raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.
   Rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz w piątek na konferencji prasowej przypomniał, że w 2006 roku został opublikowany raport Macierewicza. - Wiele osób zostało wtedy bezpodstawnie oskarżonych i teraz ponosimy tego konsekwencje - zaznaczył.
  • rawik-is-me Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 20.05.11, 17:33

   Poseł SLD Grzegorz Pisalski oświadczył, że - po rozmowie z szefem klubu PO Tomaszem Tomczykiewiczem - zdecydował się wstąpić do klubu PO i wystartować do Sejmu z listy PO w Sosnowcu. Pisalski zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia wystąpi z klubu SLD.
  • mala200333 Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 20.05.11, 22:26
   - Jestem pewien, że Donald Tusk prędzej czy później stanie przed Trybunałem Stanu. Są ku temu bardzo uzasadnione przesłanki. Nie będzie to jednak w tej kadencji Sejmu. Na pewno można stwierdzić, że polityczną odpowiedzialność za katastrofę smoleńską ponosi premier Tusk i jego ministrowie m.in. Klich, Arabski, Sikorski. Z tej odpowiedzialności politycznej ich rozliczymy. Natomiast czy poniosą odpowiedzialność karną o tym zdecyduje prokuratura i sądy - powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl Mariusz Kamiński. Poseł PiS wyraził również swoje zdanie na temat ewentualnego powrotu Adama Bielana do PiS: - Działacze PiS-u w terenie nigdy nie wybaczą zdrady Bielana. To był nóż wbity w plecy na trzy dni przed wyborami samorządowymi. Takich rzeczy się nie zapomina. Najpierw zdradził PiS, teraz PJN.
  • zamyslona_7 Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 21.05.11, 15:24
   Pikietę przed kancelarią premiera zapowiedział na 3 czerwca poseł Ludwik Dorn. Chce wtedy - jak stwierdził - zademonstrować prawo do określania konstytucyjnego organu RP, jakim jest prezes Rady Ministrów, mianem "matoła". Liczy poparcie osób znanych z życia publicznego, i na to, że zaśpiewa Doda.
   Pikieta posła Dorna pod Kancelarią Premiera ma być reakcją na ukaranie kibiców Jagiellonii Białystok, którzy wznosili niepochlebne okrzyki pod adresem szefa rządu Donalda Tuska
  • mala200333 Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 21.05.11, 16:35

   Ktoś próbuje zamknąć mi usta. (...) Dla mnie są to działania rodem z krajów autorytarnych - tak Robert Frycz, autor strony antykomor.pl, ocenia wizytę ABW w swoim domu. Portal już nie działa. Frycz zamknął ją po tym, gdy od funkcjonariuszy ABW usłyszał, że strona znieważa prezydenta RP.
   • rawik-is-me Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 21.05.11, 19:11

    Do Prokuratora Generalnego i Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie sprawy interwencji ABW ws. jego strony internetowej zamierza zwrócić się Robert Frycz - autor Antykomor.pl - poinformował na konferencji prasowej jego adwokat, Bartosz Kownacki. Natomiast Edyta Żyła, była rzeczniczka Zbigniewa Ziobry, uczestnicząca w briefingu Frycza, zapowiedziała, że razem uruchomią nową stronę internetową zawierającą podobne treści, co Antykomor.pl. W środę ABW zarekwirowała laptopa Roberta Frycza i przeszukała jego mieszkanie. Powodem miało być znieważanie prezydenta RP na stronie internetowej.
     • rawik-is-me Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 21.05.11, 19:14
      Jak młody taki bojowy, to prokuratura powinna bez żadnej taryfy ulgowej...
      21.05.2011 18:49~Bob
      przeanalizować wszystkie te plugastwa z jego strony i ocenić zgodnie z obowiązującymi przepisami. A tak na marginesie, jeżeli ktoś nazwałby stronę moim przekręconym nazwiskiem, już sam ten fakt potraktowałbym jako obrazę i wystrzelal delikwenta po pysku przy najbliższej okazji...
  • kaczorek_dwa Re: ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY...w Polsce. 22.05.11, 02:35
   Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze "Wprost" wynika, że prezes PiS Jarosław Kaczyński chce, by to Zbigniew Ziobro stał się jedną z najważniejszych twarzy nadchodzącej kampanii wyborczej. Sam eurodeputowany chciałby nawet stanąć na czele sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka