Dodaj do ulubionych

~~~~~~Prognozy~~~~~~Polityczne~~~~ć.d.

23.08.12, 21:10
Elitarne oddziały z USA, Wielkiej Brytanii i Francji zostały postawione w stan gotowości i stoją u granic Syrii, aby w razie konieczności przejąć kontrolę nad chemicznymi arsenałami Baszara al-Asada - twierdzi izraelski serwis internetowy Debka.com, specjalizujący się w zagadnieniach wojskowo-wywiadowczych.
Obserwuj wątek
  • seremine Pakistan 24.08.12, 14:06
   Co najmniej 16 osób zginęło w piątek w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego w prowincji Południowy Waziristan w północno-zachodnim Pakistanie. Prowincja ta jest uważana za bastion talibów i powstańców bliskich Al-Kaidzie.
  • mala200333 A to 'dobre' 24.08.12, 17:46
   Niemieccy policjanci szkolili przez lata funkcjonariuszy białoruskich służb bezpieczeństwa, w tym oficerów wzbudzającej strach wśród obywateli milicji - informuje dziś niemiecki dziennik "Der Tagesspiegel".
  • mala200333 Libia 25.08.12, 00:33
   Służby dyplomatyczne i organizacje pozarządowe z zaniepokojeniem donoszą o zwiększającej się fali przemocy w Libii, po pierwszych w historii tego państwa wolnych wyborach parlamentarnych. Ich zdaniem władze w Trypolisie utraciły kontrolę nad większością kraju i nie potrafią zapanować nad chaosem - informuje agencja Middle East Newsline.
   Według alarmujących raportów Libia została zalana bronią, od zwykłych karabinów po rakiety ziemia-powietrze, skradzioną z arsenałów armii Muammara Kadafiego. Władzom nie udało się jej odebrać ani objąć nadzorem, w rezultacie około 85 proc. wszystkich sił zbrojnych jest poza kontrolą rządu..wp.pl.
  • mala200333 Iran 25.08.12, 00:38
   .....są sygnały, że Iran przyspieszył prace nad swoim programem nuklearnym - podał "New York Times", powołując się na raport inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), który zostanie wkrótce opublikowany.
   W ostatnich miesiącach Iran zainstalował setki nowych wirówek, urządzeń do wzbogacania uranu. Może to mu umożliwić szybszą produkcję paliwa nuklearnego opartego na tym surowcu.
   Jak pisze "NYT", niemal wszystkie nowe wirówki zainstalowane są w zakładach położonych głęboko pod ziemią, na terenie bazy wojskowej w pobliżu miasta Kom. Baza ta uchodzi za prawie całkowicie zabezpieczoną przed atakiem nieprzyjaciela. fakty.interia.pl/swiat/news/nyt-iran-przyspieszyl-realizacje-programu-atomowego,1835764
  • mala200333 Gambia 25.08.12, 22:43
   Prezydent Gambii Yahya Jammeh dotrzymał obietnicy złożonej przed tygodniem na koniec ramadanu. Na jego rozkaz stracono dziewięć z ok. 50 osób skazanych na śmierć i przebywających w gambijskich więzieniach. Do połowy września pozostali mają zostać powieszeni.
   Organizacja Amnesty International twierdzi, że w nocy z czwartku na piątek w Gambii powieszono dziewięcioro skazańców, w tym kobietę. Według AI wśród powieszonych było trzech generałów skazanych w zeszłym roku na śmierć za spiskowanie przeciwko rządzącemu od 1994 roku prezydentowi.
   Pierwsze egzekucje przeprowadzono nazajutrz po przyjeździe do Gambii specjalnego wysłannika Unii Afrykańskiej, który miał odwodzić prezydenta Jammeha od przeprowadzenia masowych egzekucji.
   "Ten facet jest zdecydowany ich wszystkich powiesić"
   Powołując się na anonimowych przedstawicieli gambijskich służb bezpieczeństwa, agencja AFP podała, że wszyscy skazańcy zostali w czwartkową noc przewiezieni "w jedno miejsce".
   - Ten facet jest zdecydowany ich wszystkich powiesić i nic go przed tym nie powstrzyma - powiedział rozmówca AFP.
   Yahya Jammeh doszedł do władzy w wyniku bezkrwawego zamachu stanu i od lat zaliczany jest do najgorszych tyranów w Afryce - twierdzą eksperci.
  • jerzy_55 Tylko tak sobie groza? 26.08.12, 16:57
   Korea Północna ostro skrytykowała wspólne manewry wojskowe USA i Korei Południowej - podaje agencja Rosbałt. - Nasze stanowisko sprowadza się do tego, aby natychmiast zareagować na agresywne działania z ich strony wojną o zjednoczenie ojczyzny - powiedział lider Korei Północnej Kim Dzong Un.
  • jutta_t Rosja / Niemcy 26.08.12, 23:03
   Relacje między Niemcami a Rosją już dawno nie były tak mroźne jak dziś. Na Partnerstwie Strategicznym ciążą również ostatnie wydarzenia polityczne w Rosji. Kiedy Andreas Schockenhoff wiceszef klubu CDU/CSU w Bundestagu w wywiadzie prasowym zapowiedział on położenie w dyskusji większego niż dotychczas nacisku na rozwój demokracji w Rosji, Moskwa zareagowała zdziwieniem i oburzeniem.
  • rawik-is-me Stany 27.08.12, 10:02
   2011 rok był rekordowy pod względem eksportu broni przez Stany Zjednoczone - wynika ze statystyk wykonanych na zlecenie Kongresu opublikowanych przez "New York Times". Broń sprzedawana była głównie do krajów Zatoki Perskiej, zaniepokojonych ambicjami Iranu.
  • mala200333 Zrobic wode z ... 27.08.12, 14:59
   Służba wywiadu zagranicznego Rosji ogłosiła trzy zamknięte przetargi na zbudowanie systemu manipulowania świadomością masową za pośrednictwem sieci społecznościowych — poinformowała gazeta "Kommiersant". W ramach testów system może być przetestowany na krajach Europy Wschodniej, które stanowiły część Związku Radzieckiego.
  • rawik-is-me Problem odpadów radioaktywnych 28.08.12, 14:38
   W tym tygodniu wyrusza rosyjsko-norweska ekspedycja mająca zbadać stan bezpieczeństwa jądrowego rosyjskich mórz arktycznych. Oslo otrzymało na to zgodę wraz z oficjalnym rosyjskim raportem na ten temat.
   Treść dokumentu, która dotarła do norweskich organizacji pozarządowych, jest przerażająca. W północnych portach rosyjskich kotwiczy 19 statków z odpadami promieniotwórczymi.
   W Murmańsku stoi statek m.in. z 639 zużytymi prętami ze stosu atomowego rosyjskich lodołamaczy oraz z 50 metrami sześciennymi płynnych odpadów radioaktywnych.
   W sumie na obszarze tym składowane jest 17 tysięcy pojemników z odpadami promieniotwórczymi, pięć złomowanych reaktorów z okrętów podwodnych i lodołamaczy, trzy wycofane ze służby okręty podwodne jeszcze z reaktorami i paliwem, a na dnie morskim leżą dwa wraki atomowych okrętów, które zatonęły w czasie służby.
   Norwegowie uważają, że te oficjalne dane nie przekazują całej prawdy o sytuacji. W ich ocenie fakt, że Moskwa zdecydowała się na współpracę zagraniczną świadczy, iż problem atomowego śmietniska stał się alarmujący, a Rosjanie nie mogą sobie z nim poradzić.
  • jerzy_55 Wegrzy jako.....Hunowie 28.08.12, 17:22
   Huńskie korzenie Węgrów to teoria podobna do tej, która kazała polskiej szlachcie upierać się przy pochodzeniu od Sarmatów. I równie prawdziwa, choć uświęcona tradycją. W końcu jednym z najbardziej popularnych imion na Węgrzech jest Attila.
   Nacjonaliści jak to nacjonaliści, robią, co mogą, żeby przypisać sobie jak najatrakcyjniejsze pochodzenie, choćby przez tę "atrakcyjność" rozumieć gloryfikację stepowego barbarzyństwa: Hunowie raczej zbyt dobrze się w Europie nie kojarzą.
   Europie tak mocno zapadły w pamięć huńskie najazdy, że to ich imieniem tradycyjnie nazywano Niemców, gdy okresowo im odbijało i decydowali się spalić połowę Europy.
   Węgrzy zresztą, wiedząc, że są osamotnieni w indoeuropejskim morzu, szukali już swoich przodków wśród wszystkich chyba nieindoeuropejskich ludów w okolicy (od Basków po Etrusków) i nie tylko (od Hebrajczyków przez Sumerów, starożytnych Egipcjan po Chińczyków, Tybetańczyków i Japończyków).
   Jobbik już nie szuka. Jobbik wie. Węgrzy to tureccy Hunowie i koniec. Jobbik domaga się nawet powołania specjalnej komisji, która udowodniłaby, że Węgrzy są prawowitymi spadkobiercami Hunów.
   Na Kurultaj przyjechali przedstawiciele wszystkich chyba turańskich narodów świata. Od Kazachów po Turków i Gagauzów. Przebierają się za wojowników, którzy na przełomie starożytności i średniowiecza trzęśli całym kontynentem, i Węgrom wcale nie przeszkadza, że jeśli już upieramy się przy fetyszyzacji pochodzenia, to genetycznie mają więcej wspólnego z tymi, którymi trzęsiono, a nie z tymi, którzy trzęśli.
  • mala200333 USA..zbrojenia swiata... 28.08.12, 21:30
   Cały rynek sprzedaży broni osiągnął na świecie w 2011 r. 85,3 mld dolarów. Amerykanie wykroili niemal 80 proc. tego tortu. Potężny przemysł rosyjski jest na drugim miejscu z obrotami obliczonymi na 4,8 mld dolarów. Na szczycie listy odbiorców amerykańskiej broni są trzy kraje: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. Państwa te zbroją się w związku ze wzrostem zagrożenia ze strony Iranu. Kupują głównie bardzo drogie samoloty i śmigłowce oraz zaawansowane technologie obronne. Arabia Saudyjska nabyła w 2001 r. 84 w pełni uzbrojone myśliwce F-15, broń rakietową, a także systemy wsparcia logistycznego. Unowocześniła także 70 posiadanych już F-15. Szejkowie kupili również śmigłowce Apache i Black Hawk. Tylko ten jeden kraj wydał na zbrojenia 33,4 mld dolarów.
   Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły głównie na zaawansowane systemy obronne warte 3,49 mld dolarów. Kraj ten zamówił także 16 śmigłowców Chinook za 939 mln dolarów. Oman kupił z kolei 18 myśliwców F-16 wartych 1,4 mld dolarów.
   Wśród głównych nabywców broni z USA są również Indie, które zamówiły 10 samolotów transportowych C-17, oraz Tajwan, który wszedł w posiadanie rakietowego systemu ziemia-powietrze Patriot.
  • jutta_t Syria~~~Prognozy~~~~~~Polityczne~~~~ć.d. 30.08.12, 14:52
   Rebelianci walczący z reżimem prezydenta Syrii Baszara al-Assada twierdzą, że zestrzelili syryjski samolot myśliwski w prowincji Idlib w pobliżu granicy z Turcją.

   Formacja pn. Brygada Syryjskich Męczenników wydała oświadczenie z informacją, że samolot został zestrzelony koło miasta al-Thajabija. Telewizja al-Arabija pokazała nagranie wideo, na którym widać kłęby dymu na niebie i spadochroniarza oraz wojskowy śmigłowiec, zapewne poszukujący pilota.

   Powstanie przeciwko Assadowi trwa od marca zeszłego roku. Według opozycji konflikt pochłonął już ok. 25 tys. ofiar, w większości cywilów.
  • jutta_t Re: ~~~~~~Prognozy~~~~~~Polityczne~~~~ć.d. 30.08.12, 14:54
   W Kazaniu, na miejscu zabójstwa dwóch kobiet, odkryto napis "Free Pussy Riot" ("Uwolnić Pussy Riot") - poinformował w czwartek Komitet Śledczy (KŚ) Federacji Rosyjskiej. Kazań jest stolicą Tatarstanu, republiki wchodzącej w skład FR.
   KŚ podał, że 76-letnią emerytkę i jej 38-letnią córkę zamordowano między 24 a 26 sierpnia. Kobiety mieszkały razem. Policję zaalarmowali sąsiedzi, którzy na klatce schodowej poczuli odór rozkładających się ciał.

   Według KŚ morderca działał ze szczególnym okrucieństwem. Ciała kobiet zostały zmasakrowane, na obu stwierdzono po kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych. Napis "Free Pussy Riot" zabójca zostawił na ścianie w korytarzu i prawdopodobnie wykonał go krwią ofiar.

   KŚ nie podał żadnych innych szczegółów. Poinformował tylko, że wszczęto śledztwo, mające określić okoliczności zbrodni, ustalić jej sprawców i wyjaśnić ich motywy.
  • mala200333 Wenezuela~~Polityczne~~~~ć.d. 30.08.12, 16:41
   Nawet do 80 osób zostało zabitych w ataku na wioskę indiańskiego plemienia Janomamów w Wenezueli. Masakry dokonali prawdopodobnie poszukiwacze złota z Brazylii - donosi BBC.
   Do ataku doszło w zeszłym miesiącu w wiosce znajdującej się w pobliżu granicy z Brazylią, ale dopiero teraz ujawniono informacje na ten temat. Według wstępnych ustaleń masakry dokonała grupa nielegalnych górników, którzy przekraczają granicę Brazylii w poszukiwaniu złota. Napastnicy mieli przelecieć nad wioską helikopterem, otwierając z powietrza ogień do mieszkańców i zrzucając materiały wybuchowe. Zginęło około 80 osób, trzy przeżyły.
   Survival International, londyńska organizacja, która ma na celu ochronę rdzennych plemion, napisała w oświadczeniu, że w wiosce znaleziono zwęglone kości i ciała. "Informacje o atakach poszukiwaczy złota na różne plemiona stają się coraz częstsze" - alarmuje organizacja. Prawnik Luis Bello, który broni praw indiańskich plemion, powiedział, że połączenie wysokich cen złota oraz nacisków brazylijskiej policji doprowadziło do napływu poszukiwaczy cennego kruszcu na wenezuelskie terytoria. - Są coraz bardziej wyrachowani. Kiedyś atakowali z ukrycia, teraz latają śmigłowcem i używają wielkich maszyn do niszczenia dżungli - stwierdził. Survival International zwróciła się do gubernatora stanu Amazonas w Wenezueli o zbadanie sprawy. ...gazeta.pl
  • mala200333 Izrael 30.08.12, 23:12
   W wywiadzie, którego udzielił w czwartek elektronicznemu dziennikowi izraelskiemu "The Times of Israel", minister obrony z ramienia Partii Pracy w latach 2006 i 2007 powiedział: "Przeżywamy moment krytyczny dla Izraela. Za dwa lata nie będziemy już w stanie robić rzeczy, które robimy dziś", a premier ogłosi sparaliżowanie budowy żydowskich osiedli na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu.
   "W zasadzie jestem przeciwny ich zakładaniu, ale gdybym nawet był prawicowcem, musiałbym myśleć o tym, że Izrael działa przecież w środowisku (międzynarodowym), które coraz bardziej go izoluje, nie pozwalając mu na pewne działania".
   Perec ubolewa, że większość izraelskiej opinii publicznej, w tym nacjonalistyczna prawica, w słowach popiera utworzenie Państwa Palestyńskiego, ale "nie jest w stanie zapłacić żadnej ceny za pokój".
   "Byłaby to najgorsza tragedia"
   - Wszyscy chcą pokoju, jednak pod warunkiem, że to nie będzie nic kosztowało - mówi były szef resortu obrony, ostrzegając, że za dziesięć lat Palestyńczycy "będą mogli zażądać pełnych praw obywatelskich, a cały świat ich w tym poprze". - Z izraelskiego punktu widzenia byłaby to najgorsza tragedia. Wszyscy rozumiemy, że dodanie trzech czy czterech milionów Palestyńczyków jako obywateli Izraela korzystających z pełni praw będzie oznaczało kres Izraela jako państwa żydowskiego i demokratycznego - konkluduje Perec
   Mówiąc o kontynuowaniu rozbudowy żydowskich osiedli na Zachodnim Brzegu, Perec ostrzega, że "ci, którzy wierzą, że nie trzeba nic robić poza stwarzaniem w terenie faktów dokonanych", prowadzą Izrael i terytoria palestyńskie ku "rzeczywistości państwa dwunarodowego".
  • jane_doe_hej Rosyjskie siatki szpiegowskie 01.09.12, 04:33
   Rozbicie siatki rosyjskich nielegałów w USA w 2010 r. nie było odosobnionym przypadkiem aktywności wywiadu Rosji na Zachodzie. W ciągu ostatnich dwóch lat w różnych krajach wpadło wielu szpiegów. Raporty kontrwywiadowcze alarmują: Rosja szpieguje jak za czasów zimnej wojny. Ujawnione i opisane w mediach przypadki szpiegostwa wskazują, że Rosjanie korzystają z dużego arsenału środków. Zbierają tajne informacje poprzez tzw. śpiochów oraz zwerbowanych oficerów i naukowców. Za pieniądze, wykorzystując tzw. haki oraz przez łóżko. Najbardziej jednak rzuca się w oczy powrót do – wydawałoby się przestarzałej i mało efektywnej w dzisiejszych czasach – metody nielegałów.
    • jerzy_55 Re: Rosyjskie siatki szpiegowskie 01.09.12, 15:23
     Minister mówił o tym na spotkaniu ze studentami Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO), kuźni kadr dla dyplomacji Rosji. Ławrow tradycyjnie wziął udział w inauguracji roku akademickiego w tej prestiżowej uczelni, którą sam ukończył w 1972 roku.
     "Sprawa bezpaństwowców jest najpoważniejszym problemem w naszych relacjach z państwami bałtyckimi. To hańba dla Unii Europejskiej. To hańba również dla NATO, które pozycjonuje siebie już nie tyle jako blok militarny, ile jako szkołę demokracji" - oznajmił szef MSZ Federacji Rosyjskiej.
     Ławrow podkreślił, że na Łotwie i w Estonii status bezpaństwowców ma około pół miliona rosyjskojęzycznych mieszkańców, którzy - jak zauważył - nie mogą przez to uczestniczyć w wyborach i referendach.
     Minister dodał, że w dialogu z rządami tych krajów i Unią Europejską jako taką Rosja nie będzie przymykać oczu na łamanie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka oraz Europejskiej Karty Języków Regionalnych i Mniejszościowych.


     A poczęcia ich tam nawiezli?
     • zamyslona_7 Re: Rosyjskie siatki szpiegowskie 03.09.12, 18:33
      Rosja ostrzegła w poniedziałek Londyn, że jeśli ogłosi on zakaz wydawania wiz obywatelom Rosji zamieszanym w represje wobec prawnika Siergieja Magnitskiego, zastosuje środki odwetowe. Magnitski w 2009 roku zmarł w rosyjskim więzieniu.
  • jane_doe_hej Azerbejdzan 01.09.12, 04:46
   Wbrew wcześniejszym gwarancjom władze Azerbejdżanu ułaskawiły azerskiego porucznika skazanego w 2006 r. przez sąd w Budapeszcie za zamordowanie Ormianina. Akt łaski ogłoszono w piątek, natychmiast po powrocie skazanego do ojczyzny.
   Porucznik Ramil Safarow przebywał w więzieniu na Węgrzech od kwietnia 2006 roku, gdy został skazany na karę dożywotniego więzienia za zamordowanie porucznika Gurgena Markariana z premedytacją i niezwykłym okrucieństwem; obciął głowę śpiącemu Ormianinowi. Obaj uczestniczyli w kursie języka angielskiego w Budapeszcie zorganizowanym w ramach NATO-wskiego programu Partnerstwo dla Pokoju.
  • seremine Re: ~~~~~~Prognozy~~~~~~Polityczne~~~~ć.d. 01.09.12, 23:04

   - Iran podejmie działania, jeśli USA zrobią coś tak "głupiego" jak atak na Syrię - stwierdził przedstawiciel irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Oświadczenie wojskowego po kilku godzinach zniknęło ze stron półoficjalnej irańskiej agencji prasowej.

   Wypowiedź została zacytowana na stronie "Klubu Młodych Dziennikarzy", która - jak pisze agencja Reuters - jest powiązana z władzami w Teheranie. Szybko podchwyciły ją inne regionalne media, ale po kilku godzinach nie było po niej śladu.


   Przestroga Teheranu
   Usunięcie depeszy z wypowiedzią wojskowego to duża strata, bowiem Mohammad Ali Assoudi, odpowiedzialny za kulturę i propagandę w Gwardii Rewolucyjnej, powiedział rzecz o potencjalnie donośnych konsekwencjach.

   - Jeśli Stany Zjednoczone zaatakują Syrię to Iran, wraz z swoimi sojusznikami w Damaszku, podejmą działania, a to będzie oznaczać fiasko działań Ameryki - oznajmił Assoudi, wprost sugerując gotowość do otwartego zaangażowania się w syryjską wojnę domową, jeśli uczyni to Zachód. Wojskowy nie sprecyzował jednak, jakie dokładnie kroki Iran by podjął.

   W dalszej części wypowiedzi wyjaśnił jednak, że potencjalna interwencja w Syrii byłaby pretekstem do uruchomienia wzajemnego paktu wojskowego. - W wypadku głupoty Amerykanów i ich zbrojnego ataku na Syrię, porozumienia tego kraju i jego sojuszników zostałyby uruchomione - stwierdził Assoudi. Nie wiadomo jakie dokładnie porozumienia miał na myśli, ale wiadomo, że w 2006 roku Syria i Iran podpisały pakt obronny, ale jego szczegóły nie są znane. Nie wiadomo też, czy jakieś inne strony do niego przystąpiły.


   Osie wzajemne
   Iran niemal od początku zbrojnej rewolty w Syrii wspiera reżim Baszara Asada. Syryjski dyktator jest od wielu lat bliskim sojusznikiem Teheranu. Przez terytorium Syrii biegną między innymi strategiczne trasy zaopatrzeniowe dla sponsorowanej przez Iran libańskiej bojówki Hezbollah. Oba te kraje i potężna bojówka są zjednoczone wrogością wobec Izraela i jego sojusznika - USA.

   Wobec wyraźnego zaangażowania Zachodu, Turcji i państw arabskich po stronie syryjskich rebeliantów, Teheran jest przekonany, że syryjska rebelia to operacja mająca na celu rozszerzenie wpływów Zachodu w regionie. Syria, Iran i Hezbollah są w tej sytuacji, według Teheranu, "osią oporu" przeciw USA i Izraelowi.

   Autor: mk//gak / Źródło: Reuters
   • jane_doe_hej Iran.. 04.09.12, 02:55
    Iran może zaatakować bazy wojskowe USA na Bliskim Wschodzie w odpowiedzi na izraelski atak na jego obiekty nuklearne - oświadczył w poniedziałek przywódca libańskiego Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah.
    • mala200333 Re: Iran.. 04.09.12, 16:41
     Irańskie ministerstwo obrony jest już na ukończeniu prac nad własnym systemem obrony powietrznej dalekiego zasięgu - informuje agencja Middle East Newsline. Teheran przygotowuje się na najgorsze, a nowe rakiety mogą znacznie utrudnić uderzenie Izraela na irańskie instalacje nuklearne, o którym spekuluje się od miesięcy.


     Oj niedobrze Panie Bobrze !
     • jutta_t Re: Iran.. 05.09.12, 14:53
      Iran zamierza odpowiedzieć na obecność marynarki USA na wodach u jego wybrzeży wysyłając swoje okręty wojenne w pobliże terytorium Stanów Zjednoczonych - podaje serwis internetowy telewizji Russia Today, przytaczając słowa admirała Habibollaha Sayyariego.
  • jane_doe_hej Syria 02.09.12, 03:13
   Syryjscy rebelianci chwalą się szeregiem sukcesów w atakach na bazy lotnictwa rządowego. Kilka z nich miało zostać opanowanych. W całym kraju ciągle toczą się walki, które nie przynoszą żadnego rozstrzygnięcia. Tylko w piątek miało zginąć ponad sto osób.
   • rawik-is-me Re: Syria 09.09.12, 11:07
    USA naciskają na Rosję w sprawie Syrii. Jak mówiła amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) we Władywostoku, jest gotowa współpracować z Moskwą w kwestii nowej rezolucji dotyczącej Syrii, ale pod warunkiem, że będą z niej wynikać konsekwencje dla Damaszku.

    - Rezolucja ONZ w sprawie Syrii, która nie będzie miała konsekwencji dla Damaszku nie ma sensu, gdyż syryjski prezydent Baszar el-Asad zignorowałby ją - powiedziała Clinton w niedzielę we Władywostoku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka