Dodaj do ulubionych

„Tango" Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego..

09.12.12, 21:13
W najbliższy poniedziałek 10 grudnia wydarzenie sezonu w Teatrze Telewizji – wielka premiera „Tanga” Sławomira Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. Spektakl został zrealizowany na krótko przed śmiercią artysty i pozostanie ostatnim dziełem jednego z najwybitniejszych reżyserów w powojennej historii teatru.
Wiadomość o śmierci o Jerzego Jarockiego zaskoczyła wszystkich kilka po zakończeniu zdjęć do spektaklu. Dalsze prace nad „Tangiem” – montaż i udźwiękowienie – przebiegły pod kierunkiem Jana Englerta, odtwórcy jednej z ról w spektaklu i dyrektora artystycznego Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie 29 października 2009 roku na Scenie przy Wierzbowej miała miejsce premiera przedstawienia.
Jak zawsze w swoich przedstawieniach, Jerzy Jarocki i tym razem postawił na znakomitych aktorów. Każda z postaci kreowanych przez Jana Englerta, Ewę Wiśniewską, Jana Frycza, Katarzynę Gniewkowską, Marcina Hycnara, Grzegorza Małeckiego czy Kamillę Baar nabrała indywidualnego wyrazu, każda ma swoją oryginalną historię.
Telewizyjna wersja „Tanga” nie jest prostym „przeniesieniem” spektaklu teatralnego do studia TV. Jerzy Jarocki dokonał specjalnie dla potrzeb Teatru TV kolejnego opracowania tekstu, a dekoracja teatralna została przystosowana do potrzeb realizacji telewizyjnej.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka