Dodaj do ulubionych

Ryszard Rynkowski.."Mrok"

09.10.13, 02:23
Ryszard Rynkowski szybko stworzył muzykę, do której słowa miał napisać oczywiście Jacek Cygan. I tu pojawił się problem, ponieważ z nie do końca znanych przyczyn, tym razem praca szła autorowi wyjątkowo mozolnie. Na początku Rynkowski zapewnił Korcza, że wszystko będzie dobrze, jednak w pewnym momencie sprawa mocno się skomplikowała. Kiedy na tydzień przed festiwalem wciąż nie było gotowego tekstu, piosenkarz postanowił odwołać swój występ.
Obserwuj wątek
    • dunant Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 09.10.13, 02:24
      "Mnie gówno obchodzi co się tam u was dzieje, macie to zrobić. Postawiłem cały swój autorytet, dopuściliśmy piosenkę bez jej przesłuchania, a ty mi teraz taki numer robisz?", miał powiedzieć rozwścieczony Korcz (cytat za "Angorą"). Bliskość relacji obu panów właściwie zawisła na włosku. Ostatecznie, dzień przed festiwalem tekst został dostarczony do Rynkowskiego faksem. Mimo nerwowej atmosfery, trudno było nie przyznać Cyganowi, że wykonał dobrą robotę. Jednak oprócz melodii i słów nie było nic. Brakowało jakiegokolwiek aranżu.
      • dunant Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 09.10.13, 02:25
        Rynkowski zdecydował się na dość zaskakujące rozwiązanie - zagra tylko z fortepianem. Ostatni raz przed festiwalem zadzwonił do Korcza. "Robię to tylko dla ciebie. (...) Poświęcam moją reputację, żeby tylko ratować twój honor", powiedział wokalista.
        W Opolu musiał śpiewać tekst ze wspomnianego faksu. Po występie wydruk został mocno sfatygowany za kulisami, ponieważ nikt nie spodziewał się, że będzie jeszcze potrzebny. Kiedy Rynkowskiemu przekazano informację o wygranej, tekst trzeba było ponownie ręcznie spisać na oddzielną kartkę.
        • dunant Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 09.10.13, 02:26
          Zważywszy na sukces, jaki piosenka odniosła w Opolu, dość zaskakującym może wydać się fakt, że na jej oficjalne wydanie trzeba było poczekać jeszcze kilka lat. Kawałek pojawił się dopiero na albumie "Jawa" z 1997 roku, już w pełnym aranżu.
      • jutta_t Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 04.06.16, 19:17
        O nieba!
    • jutta_t Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 11.10.13, 17:41
      Ciekawe..
      • seremine Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 12.10.13, 22:56
        jutta_t napisała:

> Ciekawe..

Tak to z tymi artystami bywa.
        • seremine Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 11.07.22, 05:54
          Dalej się kłócą?
    • kristopherh Re: Ryszard Rynkowski.."Mrok" 03.09.14, 20:50
      Ciekawe...