Dodaj do ulubionych

------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------------

18.12.13, 00:28
Straty ambasady rosyjskiej w Warszawie poniesione 11 listopada zostaną pokryte z budżetu państwa. Środki na ten cel kancelaria premiera ma znaleźć w rezerwie budżetowej - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do rządu.
Rosyjska ambasada oszacowała na 11 tys. dolarów straty, jakie poniosła 11 listopada, kiedy podczas Marszu Niepodległości teren placówki został obrzucony racami, petardami i kamieniami. Polskie MSZ otrzymało od ambasady notę ws. strat, którą następnie przekazało do stołecznego Urzędu Miasta.
Obserwuj wątek
  • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 18.12.13, 00:31
   Spadek liczby urodzeń, sięgający kilkudziesięciu tysięcy rocznie, a także przyspieszenie procesu starzenia się społeczeństwa to rezultat emigracji Polaków po wstąpieniu kraju do Unii Europejskiej. Tak wynika z najnowszego raportu Komitetu Badań nad Migracjami PAN.
   Według raportu, przedstawionego na posiedzeniu senackiej komisji emigracji i łączności z Polakami za granicą, po wstąpieniu Polski do UE pojawiło się wiele regionów, które w istotny sposób zaczęły odczuwać skutki dynamicznego i masowego odpływu mieszkańców.
   - Wynikająca z permanentnej emigracji depopulacja, w połączeniu z niskimi wskaźnikami urodzeń oraz starzeniem się społeczeństwa, powodują znaczące zaburzenia w rozwoju społeczno-gospodarczym i rzutują na przyszły rozwój tych regionów - napisano w raporcie.

   Bardzo niedobrze!
  • mala200333 Kancelaria premiera na potrzeby rządowego ośrodka 18.12.13, 01:56
   Kancelaria premiera na potrzeby rządowego ośrodka wypoczynkowego w Łańsku na Mazurach ma kupić prawie 450 litrów wysokoprocentowych alkoholi, ponad 850 litrów wina oraz blisko 3,5 tysiąca litrów piwa - podaje RMF FM.
   Kancelaria premiera zamówiła trzy butelki prawdziwego szampana. Wśród win musujących najwięcej zamówiono rosyjskich igristoje. Wśród klasycznych win najwięcej zamówiono trunków produkowanych w Bułgarii.
   Wśród alkoholi wysokoprocentowych zamówiono 150 litrów wódki oraz 20 litrów whiskey. Oprócz tego do ośrodka w Łańsku trafią likiery i piwo.
  • mala200333 - Pociski Iskander to bardzo groźna broń, także... 18.12.13, 08:53
   - Pociski Iskander to bardzo groźna broń, także jako broń w wojnie propagandowej – powiedział w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Jego komentarz dotyczy rakiet, które Rosja umieściła tuż przy granicy z Polską. Tym faktem zaniepokojone jest NATO.
  • mala200333 Zdaniem Marcinkiewicza "Antoni Macierewicz od ... 18.12.13, 22:01
   Zdaniem Marcinkiewicza "Antoni Macierewicz od wielu wielu lat działa tak, jakby był agentem rosyjskim". - Bardzo wiele rzeczy robi niejako przeciwko Polsce. Dla mnie to bez dwóch zdań - powiedział były premier.
   I podał przykłady - jego zdaniem - takich działań Macierewicza. - Cały raport, cała ta zupełnie nieudolna, makabrycznie nieudolna likwidacja WSI, wcześniej zupełnie nieudolna lustracja, atak na polskie autorytety, teraz cała ta afera smoleńska. Przepraszam, że tak mówię, ale to jest afera, to wykorzystywanie jakichś dziwnych profesorów, którzy kłamią, do walki z polskim rządem. To są straszne rzeczy robione przeciwko Polsce. Taka jest moja ocena jego działalności - powiedziała były premier.
   Pytany o sprawę rzekomego przetłumaczenia raportu na język rosyjski, Marcinkiewicz stwierdził: - Zrozumieć to, żeby tłumaczyć raport o likwidacji WSI na inne języki, w tym na rosyjski - ja takiej
   wyobraźni nie mam. To jest jakaś makabra. Ale jest jeszcze druga makabra, że SKW działa już tyle lat i taka sprawa wychodzi dopiero dziś, że oni tego nie sprawdzili. To jest strasznie ważna informacja, kto przetłumaczył, kiedy, dlaczego, do kogo to dotarło i kto w jaki sposób to wykorzystał - stwierdził były polityk.
   - Po co państwo polskie ma podawać innym państwom nasz raport o służbie specjalnej wojskowej już przetłumaczony na jakiś język - pytał.
   Komentując, że ostatnio Macierewicz został wiceprezesem PiS, Kazimierz Marcinkiewicz stwierdził: - Jaka partia, taki wiceprezes. To pokazuje, w jakim kierunku idzie PiS. Kiedyś wiceprezesem partii był Kazimierz Michał Ujazdowski, a dziś jest Antonii Macierewicz. Taka zmiana nastąpiła u boku Kaczyńskiego - ocenił.
  • seremine -- Polska ---/---/----- Wodzowie --------OFE 19.12.13, 01:22
   Prywatne, czy publiczne - to kluczowe pytanie w całej sprawie. Część prawników i ekonomistów jest zdania, że składki odprowadzane do OFE są prywatne. Oznacza to tyle, że przekazując je do ZUS dochodzi do wywłaszczenia.
   - Zrobiono zamach na środki, które są w OFE - mówił Jerzy Stępień . Zdaniem byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, jeśli coś nam zostało dane, a teraz jest odebrane to nie można kluczyć, tylko trzeba postawić sprawę jasno i powiedzieć, że dochodzi do wywłaszczenia.
   Gość Salonu politycznego Trójki mówił, że cała sprawa ma jednak głębsze znaczenie. - Czy jesteśmy państwem prawa? Czy traktujemy konstytucję jak kwiatek do kożucha? Bo jeśli zachodzi taka potrzeba, to zabierzemy prywatne pieniądze - mówił.
   Stępień liczy, że ustawą zajmie się Trybunał Konstytucyjny. Według niego, została naruszona ustawa zasadnicza. Chodzi o artykuł mówiący o zaufaniu do państwa i prawa. - Składki w funduszach miały rosnąć, tymczasem ich wysokość nie będzie rosła, a część obligacyjna zostanie przekazana do instytucji państwowej - wyjaśniał kilka dni temu Stępień.
   Jego zdaniem, Sąd Najwyższy popełnił rażącą pomyłkę. W 2008 roku SN uznał, że odkładanie składek na Otwarte Fundusze Emerytalne jest obowiązkowe. Ale składki takie nie są prywatną własnością obywatela.
   • seremine Re: -- Polska ---/---/----- Wodzowie --------OFE 19.12.13, 01:23
    Z orzeczeniem tym nie zgadza się Stępień. Przywołał nowelizację kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z 2004 roku w której zapisano, że środki z OFE stanowią majątek wspólny małżonków. Były prezes Trybunału przypuszcza, że sędziowie znali w 2008 roku ten przepis, choć przyznaje, że czasem nie śledzą oni bieżącej legislacji.
    Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" ...itd.
    Na razie ustawa leży na biuru prezydenta. Bronisław Komorowski ma czas do 2 stycznia na podjęcie decyzji. We wtorek Irena Wóycicka, minister w Kancelarii Prezydenta mówiła w Trójce, że prezydent zasięgnie konsultacji, ”pogłębiających jego wiedzę” w tej sprawie .
    - Opinie ze sobą są sprzeczne. Wyrażane w nich są różne poglądy, stąd zamawianie nowych ekspertyz nic nie da. Materia jest skomplikowana, status OFE jest niejasny, w zależności od tego jaką ścieżką się pójdzie, tyle można udowodnić - tłumaczyła.
    Już wcześniej prezydent Komorowski zapowiedział, że choć krytycznie ocenia zmiany w OFE, to nie będzie sprawiać kłopotów. Przypomniał, że pieniądze z Otwartych Funduszy zostały już wpisane do przyszłorocznego budżetu, co oznacza, że każde działania w tym zakresie musi być oceniane z punktu widzenia skutków dla budżetu, dla państwa. - Ale to nie oznacza, że jestem bezkrytycznym zwolennikiem rozwiązań proponowanych przez rząd - powiedział Bronisław Komorowski. Gościem ”Salonu politycznego Trójki” był Jerzy Stępień, były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego.
  • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 19.12.13, 15:28
   "W imieniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej zwracamy się o przekazanie władzom Federacji Rosyjskiej naszej prośby o rozważenie możliwości niekierowania tych rakiet w kierunku Śląska" - napisał Związek Ludności Narodowości Śląskiej w liście do ambasadora Rosji. - To niezwykle kiepski żart - komentuje sprawę w rozmowie z TVN 24 Ruch Autonomii Śląska.
   Związek Ludności Narodowości Śląskiej wyjaśnia, że zwraca się z prośbą "w związku z informacjami prasowymi, o umieszczeniu przez wojska rosyjskie w obwodzie kaliningradzkim rakiet Iskander-M przystosowanych do przenoszenia głowic nuklearnych".
   "Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę władzom Federacji Rosyjskiej, aby w swoich poczynaniach uwzględniły odrębność Ślązaków od Polaków oraz uwzględniły fakt, że nie mamy wpływu na poczynania władz polskich, które są z natury antyrosyjskie i rusofobiczne. Życie z ciągłym zagrożeniem, zwłaszcza atomowym, nie należy do przyjemności, dlatego też prosimy o przekazanie naszej prośby władzom Federacji Rosyjskiej o niekierowanie ewentualnych rakiet z głowicami jądrowymi w kierunku terytorium Śląska" - pisze Związek.

   To zakrawa na zdradę!
  • rawik-is-me Koniec epoki Gierka i ostrzeżenie.. 20.12.13, 16:43

   Próba wprowadzenia podwyżki cen żywności w czerwcu 1976 r. okazała się przysłowiowym wiadrem zimnej wody, jaką Polacy wylali Gierkowi i jego współpracownikom na głowę. Demonstracje uliczne, do jakich doszło wówczas w Radomiu (spalono tam gmach KW PZPR), Ursusie i Płocku, stanowiły jedynie najbardziej spektakularny przejaw niezadowolenia z jakim spotkała się próba zaciśnięcia pasa po kilku latach nieprzerwanego wzrostu stopy życiowej. Przez kraj przeszła fala strajków, która dotarła do 90 zakładów. Wieczorem 25 czerwca, w telewizji wystąpił na wpół przytomny ze zdenerwowania Jaroszewicz oświadczając, że podwyżka zostaje odłożona. To był początek końca, choć dzięki szybkiej decyzji z 25 czerwca Gierek kupił sobie jeszcze cztery lata przy władzy. Kończący epokę gierkowską strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. wybuchł dokładnie w czwartą rocznicę wprowadzenia kartek na cukier, zwiastujących schyłek złotej dekady PRL. Pozostał nam po niej równie trwały, co nieprawdziwy mit powszechnego dobrobytu oraz spora liczba wielkich zakładów i budowli o mocno zróżnicowanej wartości.

   Niech następcy o tym pamietają....


   Ulubione:
   forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • mala200333 Polska może mówić o porażce w staraniach o .... 20.12.13, 18:03
   Polska może mówić o porażce w staraniach o zwrócenie większej uwagi na kwestie strategii bezpieczeństwa europejskiego. Od kilku lat domaga się tego polski prezydent i jego Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Szef BBN, generał prof. Stanisław Koziej, odbył w tym roku dziesiątki spotkań, w czasie których na szczeblu dyplomatycznym i eksperckim lobbował za swoim pomysłem opracowania szerokiej strategii bezpieczeństwa dla Unii Europejskiej - obejmującej analizę nowych zagrożeń, od wzrostu potencjału wojskowego Rosji po zagrożenie cyberterroryzmem. Koziej uważa, że bez opracowania takiej strategii, nie ma co mówić o realizacji Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony, która pod rządami traktatu lizbońskiego obejmuje działania militarne, a nawet zawiera klauzulę "wspólnej obrony".
  • mala200333 Gowin, komentując usunięcie Grzegorza Schetyny... 20.12.13, 21:44
   Gowin, komentując usunięcie Grzegorza Schetyny z zarządu partii wspomniał wydarzenie z poprzedniej kadencji, kiedy o zaproponował wspólny atak. - Odpowiedź Grzegorza brzmiała "nie", to jest wielki polityk, mąż stanu. Ze strony Grzegorza Schetyny to była autentyczna przyjaźń. Donald Tusk nieprzypadkowo lubi powtarzać, że w polityce nie ma przyjaźni - ocenił Gowin.
   Dodał, że rozmowa ze Schetyną "miała doprowadzić do tego, żeby on (Tusk) stracił pozycję kogoś, kto może jednym ruchem ręki strącać głowy wszystkich, którzy wyrastają ponad przeciętność". - W tej chwili nie ma w PO żadnego polityka, który byłby w stanie mu się przeciwstawić i miałby odwagę powiedzieć mu w oczy co myśli - powiedział polityk Polski Razem.
  • dunant Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 21.12.13, 01:19
   Z Netu: Zobacz Gerard jak prawnicy z kancelarii promis-lex.pl mają dobrze. Jedzie sobie taka Izabela Chmielewska najebana i wpada do przejścia podziemnego. To juz trzeci raz ma to przestępstwo przez policję udowodnione ... i co? I ch...j! A mnie nigdy najebanego policja nie zatrzymała ... bo nigdy nawalony nie jechałem ... Dobrze mają ci prawnicy, chyba zrobię trzeci fakultet
   about an hour ago near Włochy, Poland ·
  • nefretete993 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 21.12.13, 01:30
   Z Netu...Polska to fajny kraj! Gdy jesteś księdzem, możesz ruchać małe dzieci, (same wchodzą do łóżek) gdy jesteś prawnikiem możesz jeździć samochodem najebany, gdy jesteś politykiem (pożyczka 100000 i zegarki z Chin) możesz brać łapówki ... A my, frajerzy, którzy na państwo pracują jesteśmy JEBANI! Coś tutaj jest nie tak ...
  • kristopherh Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 21.12.13, 02:41
   ~b - Wczoraj (23:33)
   Ja też mam pytanie. Oświęcim był ostatnim etapem pewnego sposobu myślenia i zacytuję tu zdanie z artykułu "nic nie widzieli i nic nie słyszeli". A teraz powiedzcie mi ilu z was protestuje kiedy widzi nawarstwiające się problemy a ilu odwraca głowę mówiąc sobie "to nie moja sprawa". Nad większością firm w Polsce można by zawiesić taki napis jak w Auschwitz. Czy protestujecie kiedy widzicie wyzysk i perfidne zagrywki? Nie, bo boicie się że stracicie pracę.Problemy mają to do siebie, że nie rozwiązane właściwie narastają i kumulują się, aż do chwili kiedy wszystko wybucha. Myślicie, że jesteście lepsi od tych, którzy żyli w czasie II wojny, bynajmniej. W wielu przypadkach jesteście gorsi, tylko nie chcecie o tym wiedzieć. Ponieważ jednak nie chcecie podjąć kroków by naprawić sytuację niedługo wszystko może się powtórzyć. Przyczyna jest zazwyczaj jedna i ta sama. Niesamowita chciwość i pazerność grupki osób oraz łamanie przykazań (tak, tych dziesięciu). I to w zasadzie jest wszystko. No może dodałbym tu jeszcze arogancję i głupotę tych, którzy sądzą że są lepsi. I to lepsi nie tylko od ludzi ale od samego Boga. Szkoda, że tak rzadko wyłazi ich prawdziwa gęba, bo umieją się maskować grubą warstwą obłudy. To że w Izraelskiej telewizji nazywa się Chrystusa małpą na krzyżu a Matkę Bożą, k... to znak. A wiecie jaki? Ano taki, że tacy ludzie nie będą mieli żadnych skrupułów jeśli zostawi się im wolną rękę. Będą zdolni do wszystkiego i tylko strach będzie utrzymywał ich w ryzach. Zresztą nie musimy sięgać tak daleko. W Polsce jest wiele przykładów na to że nie szanuje się Boga, a kto Go nie szanuje ten nie potrafi też szanować ludzi. Kończy się to zazwyczaj falą agresji nie do opanowania. Najbardziej zaś tę agresję podsyca właśnie obłudna arogancja. Czy jest na to jakieś lekarstwo? Może pokora? Wątpię aby została przyjęta. Słuchanie się nawzajem i mądre działanie? Kiedy wolą raczej gadać i skakać sobie do gardeł zamiast działać. No i pokażcie mi takiego kto nałoży kaganiec na ludzką chciwość i pazerność. Za jakiś czas znowu będziemy biadać jak to "ludzie ludziom zgotowali ten los" i będziemy dziwić się jak mogło do tego dojść. A może się to stać wcześniej niż myślicie. Obejrzyjcie sobie niektóre filmy czy gry komputerowe. Nierozwiązane problemy narastają. Bezrobocie, opieka medyczna, emerytury i renty, środowisko, przestępczość, niszczenie rodziny itp. itd. A potem to już tylko Bum...
  • jutta_t --- Polska ---/---/----- Wodzowie --------Schetyna 24.12.13, 05:38
   Polityk skomentował swoją sytuację w Platformie Obywatelskiej. Na grudniowym posiedzeniu Rada Krajowa PO wybrała na wiceszefową partii Ewę Kopacz. Marszałek Sejmu zastąpiła tym samym Schetynę, który nie znalazł się w ogóle w nowym zarządzie krajowym.
   Przed głosowaniem Donald Tusk zaproponował swoich kandydatów. Nie było wśród nich Grzegorza Schetyny.
   - To nie był gest przyjazny - stwierdził Schetyna w "Faktach po Faktach". Dodał jednak, że taka była wola Donalda Tuska. - To jego decyzja i jego odpowiedzialność. Ja mogę się tylko cieszyć, że 45 proc. (głosujących - red.) uważało inaczej. Nie podzielili tego zdania przewodniczącego Tuska - mówił polityk na antenie TVN24.
   Stwierdził, że 147 głosów, jakie otrzymał wbrew wyraźnym instrukcjom premiera, to dla niego dobry znak na przyszłość. Dodał także, że warto zrobić wiele, by PO wygrała wybory.
   - Żeby to zrobić, trzeba być razem. Nie wierzę w jednoosobowe decyzje i w to, że odpowiedzialność za tak dużą partię może spocząć na barkach jednego człowieka - stwierdził Schetyna.
  • jutta_t LOT od kilku miesięcy nie może pozbyć się z .. 26.12.13, 23:05
   LOT od kilku miesięcy nie może pozbyć się z samolotów groźnych dla zdrowia bakterii, a te, odporne na większość antybiotyków, mogą spowodować zapalenie opon mózgowych lub ropień mózgu - do takich informacji, stawiających polskiego przewoźnika w złym świetle, dotarli reporterzy "Uważam Rze".
  • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 27.12.13, 17:54
   32-latek ze Staszowa w woj. świętokrzyskim staranował 12 samochodów podczas próby zaparkowania swojego auta na osiedlowym parkingu. Był kompletnie pijany, w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.
   Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze czekają teraz aż wytrzeźwieje. O zdarzeniu, do którego doszło ok. godz. 2 w nocy z 26 na 27 grudnia, poinformowali ich mieszkańcy Staszowa.
   2,5 promila..
   - Kierujący audi nie zapanował nad samochodem i uderzył w pojazdy stojące na parkingu znajdującym się tuż przy drodze. Najpierw uszkodził pięć aut, następnie kolejnych siedem zaparkowanych kilka metrów dalej - relacjonuje Mariusz Domagała, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.
   32-letni mieszkaniec Staszowa w chwili zatrzymania miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Jego auto było tak zniszczone, że nie nadawało się już do dalszej jazdy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka