Dodaj do ulubionych

------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------------

• mala200333 ZUS i tak zbankrutuje! 03.02.14, 22:43
      Rektor Uczelni Łazarskiego powiedziała na antenie radiowej Trójki, że ratowanie ZUS-u nie ma sensu. - ZUS to bankrut, ta instytucja zbankrutuje w 2022 roku, absurdalne jest także działanie rządu polegające na próbach oskładkowania tak zwanych umów śmieciowych, one powstrzymują młodych przed emigracją czy funkcjonowaniem w szarej strefie - mówiła wiceprezes Polski Razem.

--
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
      • mala200333 Re: ZUS i tak zbankrutuje! 03.02.14, 22:44
        Zdaniem profesor Iglickiej-Okólskiej, najlepszym rozwiązaniem dla Polaków będzie emerytura obywatelska. To pozwoli płacić mniejszą składkę, tak jak na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie składka emerytalno-rentowa wynosi 11 złotych, potrzeba też obniżenia ZUS-u dla małych przedsiębiorców, którzy teraz oddają po 1000 złotych miesięcznie - zauważa wiceprezes partii Jarosława Gowina.

Krystyna Iglicka Okólska zaznaczyła, że w obecnej sytuacji demograficznej, niezbędne jest także zatrudnianie ludzi starszych. Wiąże się to też z podwyższeniem wieku emerytalnego, chodzi o to, by dla starszych ludzi stosowano elastyczne formy pracy, potrzeba paktu międzypokoleniowego - powiedziała profesor Iglicka-Okólska.

--
        Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
    • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 03.02.14, 22:46
      ~Marzyciel do ~na marginesie: Ja mogę się tego podjąc. Mogę obiecac, ze naprawie jak najwięcej ile się da w jedną kadencje (oczywiście musiałbym miec WSZYSTKICH posłów mi poddanych !!!, aby cokolwiek zrobic), mianowicie:
      1) Redukcja posłów do maksymalnie 5 z każdego województwa czyli 80 posłów !!!
      2) Likwidacja senatu
      3) Koniec z dofinansowaniem dla parti z budżetu
      4) Zmniejsze urzedników w każdym resorcie
      5) rozwalę klikę prokuratorów, adwokatów i sędziów (dla KAŻDEGO obywatela ma byc takie samo prawo i żadnych świętych kr...w)
      6) KAŻDY urzędnik będzie odpowiedzialny za swoje decyzje !!!!
      Punkt ostatni ....) W takim wypadku co obiecam to zrobię i po zakończeniu kadencji poddam się weryfikacji wobec obywateli !!!

idt.

Ale kto mi w to uwierzy i kto mnie wybierze na posła ???
      --
    • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 04.02.14, 17:17

Przedruk.... ale warto być "na bieżąco"....... NEWS-y DNIA
      1. Wskaźniki demograficzne w POlsce najgorsze od czasów eksterminacji Narodu przez Niemców w latach 1939-45.
      2. Gaz w POlsce najdroższy w Europie mimo dostaw od pogrążonych w bólu po katastrofie smoleńskiej - przyjaciół Moskali.
      3. Nareszcie deficyt budżetowy POlski zmniejszył się o 1% - dzięki przelaniu z OFE do ZUS 153 miliardów nieistniejących pieniędzy ulokowanych w POlskich obligacjach skarbowych bez pokrycia .
      4. Zima wbija nóż w plecy przygotowujących się do pierdzenia w unijne fotele rządzących POlityków, a wystarczyło nie likwidować zdających egzamin płotków i siatek przeciwśnieżnych przy drogach.
      5. Za "komuny" nie jedliśmy gówna z zagranicznych marketów, mieliśmy tanie nośniki energii, pracę, szkoły i uczelnie na wysokim poziomie, dobrą i dostępną służbę zdrowia, komunikację zbiorową a nawet telewizję z podobną papką propagandową ale przynajmniej bez reklam. Za to dzisiaj możemy czuć się bezpieczni w naszej POlsce, chronieni przez 71 tysięczną armię z pięcioma transportowcami i jednym okrętem podwodnym oraz dzięki POwszechnej inwigilacji ...
      --
    • mala200333 Brawo Owsiak! 04.02.14, 18:29
      Na sali sądowej spotkali się we wtorek Jurek Owsiak i bloger, który pod pseudonimem MatkaKurka napisał o organizatorze WOŚP tekst: "Król żebraków i łgarzy". - Zarzuty są kuriozalne, obrażają Polaków, którzy z nami grają - powiedział po rozprawie Owsiak.
      - Nieprawdopodobne i niedorzeczne są te bzdury, które wypisał bloger. Ale powtarzane przez inne, "hejterskie" portale zaczynają snuć własne życie. Idziemy więc wyjaśnić, co to znaczy, że jestem hieną cmentarną, że wyrwałem 47 mln zł z fundacji - denerwował się Jurek Owsiak, który we wtorek stawił się na rozprawie w sądzie rejonowym w Złotoryi.
      Przed sądem za"hienę cmentarną"...
      We wtorek rano dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zeznawał w sprawie blogera, którego pozwał o pomówienia. MatkaKurka, bo takim pseudonimem Piotr W. posługuje się w internecie, napisał bowiem o Owsiaku szereg obraźliwych tekstów.
      Bloger nazwał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "sektą", a jej szefa "romskim macho". Owsiak pozwał go za trzy opublikowane w sieci teksty: "Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" oraz "Jerzy Owsiak, król żebraków i łgarzy pracuje na nowy tytuł - hiena cmentarna".
      "To zarzuty dla milionów Polaków"....
      - Nie można mówić, że jestem hieną cmentarną, że kradnę... To nie są zarzuty wobec mnie personalnie. Ktoś może nie lubić Jurka Owsiaka i ja to rozumiem. Ale bloger obraża całą fundację. I miliony Polaków, którzy z nami grali. Zarzuty, jakobym miał nie rozliczać się z działalności fundacji albo kupować wadliwy sprzęt do szpitali, są po prostu kuriozalnymi półprawdami - mówił już po rozprawie Owsiak. - Dlatego warto stanąć przed sądem i cierpliwie wyjaśnić, jak działa tak skomplikowany organizm jak fundacja - dodał.
      To nie pierwsza rozprawa Owsiak kontra MatkaKurka. Poprzednia odbyła się pod koniec listopada. Piotr W. przyznał się wtedy, że jest autorem wszystkich tekstów oraz, że każdy z nich miał mieć obraźliwy wydźwięk.
      Kolejna rozprawa w tej sprawie odbędzie się 7 marca. - Na sali pojawią się lekarze, którzy wyjaśnią, jak wygląda to w praktyce w szpitalach - zapowiedział Owsiak.
      --
      • mala200333 Re: Brawo Owsiak! 04.02.14, 18:30
        Nie mając dowodów tak pisać, to po prostu świństwo!
        --
        • mala200333 Re: Brawo Owsiak! 04.02.14, 18:31
          To nie pierwszy raz, kiedy Piotr W. staje przed sądem. W zeszłym roku legnicki sąd przyglądał się temu, co bloger napisał o premierze i prezydencie. Swój tekst zatytułował "Polską rządzą dwa ryskie cwele: Tusk i Komorowski". Sąd jednak nie wymierzył wtedy kary blogerowi, dając mu warunkowo rok próby.

--
    • jutta_t ------ Polska ---/---/----- Wodzowie ---- Z Netu 04.02.14, 22:03
      Jaśnie nam panujący Prezes raczył byl wypowiedzieć się na temat sztuki - według niego jest sztuka dobra i zła czyli taka co jednoczy i taka co dzieli - znaczy zupełnie taka sama jak partie w polityce. O ile wiemy jaką partią jest PiS, to nadal nie wiemy jaką jest sztuka, którą PiS popiera, a jeśli nawet to nadal nie wiemy kogo i na co chce w sztuce podzielić.
      --
      Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 05.02.14, 14:57
      Po wizytach sekretarza stanu Johna Kerry'ego, sekretarza obrony Chucka Hagela, nad Wisłę zawitał prokurator generalny USA Eric Holder.
      Holder pojawił się w Krakowie, by wziąć udział spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych grupy G6, zrzeszającej największe państwa członkowskie UE oraz przedstawicieli USA. Głównymi tematami rozmów będą m.in. współpraca policyjna i zwalczanie terroryzmu.
      Poruszone zostaną również kwestie współpracy UE i USA w zakresie ochrony danych osobowych obywateli. Ministrowie grupy G6 będą również rozmawiali o kluczowych kierunkach rozwoju polityki unijnej w zakresie spraw wewnętrznych.
      W dwudniowym spotkaniu w Krakowie wezmą udział minister spraw wewnętrznych Polski Bartłomiej Sienkiewicz, federalny minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maizière, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Theresa May, minister spraw wewnętrznych Francji Manuel Valls, wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano, minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Jorge Fernández Díaz, prokurator generalny USA Eric Holder oraz sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego USA Jeh Johnson.
      Grupa G6, funkcjonująca od 2003 r., jest nieformalną inicjatywą w obszarze bezpieczeństwa wewnętrznego, zrzeszającą największe państwa członkowskie UE: Niemcy, Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Hiszpanię i Polskę (od marca 2006 r.).
      Ostatnie spotkanie ministrów spraw wewnętrznych grupy G6 odbyło się we wrześniu ubiegłego roku w Rzymie.
      --
    • seremine Pomnik 05.02.14, 22:55

Rosjanie chcą nam dyktować, jakie pomniki mają stać w Polsce - donosi RMF FM. Moskwa oburza się, że władze warmińsko-mazurskiego Pieniężna chcą zdemontować postument sowieckiego generała Iwana Czerniachowskiego. Do Pieniężna przyjechała nawet specjalna delegacja z Rosji, ale nasi samorządowcy nie zamierzają zrezygnować z usunięcia tego symbolu przeszłości.
      Burmistrz Pieniężna tłumaczył rosyjskiej delegacji, że pomnik generała Czerniachowskiego jest dla Polaków symbolem komunizmu, totalitaryzmu i sowietyzacji. Pomnik zostanie rozebrany, bo taka jest wola większości mieszkańców i radnych. Ewentualnym kompromisem może być jedynie przeniesienie go na cmentarz żołnierzy radzieckich.
      To nie pierwsza próba pozbycia się sowieckiego pomnika, w ubiegłym roku jednak rada była podzielona. Źle o samym generale wypowiadał się również IPN, zaznaczając, że to negatywna dla polskiego narodu postać.
      Generał Czerniachowski poległ pod Pieniężnem w 1945 roku i był odpowiedzialny....... za aresztowania i wywóz do łagrów dowódców i żołnierzy wileńskiego okręgu AK.

• seremine Re: Pomnik 05.02.14, 22:57
        Bez wdawania się w szczegóły rosyjskie media wspominają, że dla miejscowych historyków (tzn. polskich) generał Czerniachowski to postać niejednoznaczna. Dowodził operacją zdobycia Wilna. Współpracował wtedy z oddziałami wileńskiej Armii Krajowej. Po wyparciu Niemców zaprosił polskich oficerów na defiladę. Ci zamiast tego trafili do łagrów. Oskarża się go o udział w aresztowaniu i wywózkach 6 tysięcy żołnierzy AK.

Wcześniej pomnika Czerniachowskiego pozbyła się Litwa, przeniesiono go do Woroneża. Przeniesiono również szczątki generała pochowanego pierwotnie w Wilnie. Spoczywa teraz w Moskwie na cmentarzu Nowodziewiczym. Wówczas na początku lat 90. Rosja nie była oburzona.

--
        Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
        • seremine Re: Pomnik 05.02.14, 22:59

Obojętny Januariusz - 1 godz. 14 min temu

Ludzie! Gdyby nie ZSRR to nie doszłoby do II Wojny Światowej! Stalin wspierał Hitlera, pozwalał się potajemnie szkolić jego czołgistom na terenie ZSRR! Przypieczętowaniem tej przyjaźni był pakt Ribbentrop-Mołotow, a dowodem na tę przyjaźń było wkroczenie ruskich 17 września 1939 do Polski i wspólna defilada Niemców i Ruskich w BRZEŚCIU! To żadni wyzwoliciele, tylko bandyci, którzy wyparli z Polski innych bandytów.

--
    • jutta_t Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 06.02.14, 02:26
      Daliśmy 6 milionów. To znaczy minister kultury wyjął nam z kieszeni i bez pytania dał, jako dotację, na Centrum Opatrzności Bożej. Ważne, że dał bez pytania. Odpalam net i patrzę jak to wygląda. Patrzę, na co poszła moja i wasza kasa. Duże to rzeczywiście jest i widać, że każdą sumę weźmie, bo wyraźnie niedokończone. W guście całkiem babilońskie. Architekci wprawdzie twierdzą, że „ekspresja środków wyrazu, ład przestrzenny we wnętrzu katedry to elementy, które mają sprzyjać spotkaniu wiernych z Bogiem”.

W porządku – może sprzyjają, może nie. W każdym razie podobne budynki widziałem zeszłego roku w Biszkek, czyli stolicy Kirgizji. Stąd mi ta Babilonia przyszła do głowy. Jednak Lichenia nie udało się przebić. Licheń ma wdzięk i bezpretensjonalność. No i przy jego budowie nikt mi (i wam) do kieszeni łap nie pchał. Łożyli wierni, którzy chcieli się w Licheniu modlić. Tymczasem tutaj minister wziął sobie nasze 6 milionów i dał na tacę. Ale żeby nie dać się przyłapać na finansowym klerykalizmie, nasz urzędnik dał oczywiście na kulturę, czyli na „Muzeum Jana Pawła i Kardynała Wyszyńskiego”....Andrzej Stasiuk
      --
    • mala200333 Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku z 6 m 06.02.14, 15:54
      Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku z 6 mln zł dotacji, jaką ministerstwo kultury przyznało Świątyni Opatrzności zapowiedzieli posłowie Twojego Ruchu. TR ocenia, że to marnotrawienie pieniędzy publicznych, które powinny trafić do instytucji kultury. Roman Kotliński podkreślił, że 20 mln zł przekazał na Świątynię Opatrzności Bożej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. - Te pieniądze zostały de facto przekazane na ręce rodzonego brata - podkreślił. Według medialnych doniesień, ministerstwo kultury przyznało 6 milionów zł dotacji na budowę ekspozycji głównej w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, które powstaje pod kopułą Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. "Minister wziął nasze 6 mln i dał na tacę" - napisał m.in. "Tygodnik Powszechny" cytując słowa pisarza Andrzeja Stasiuka.
      Z informacji mediów wynika, że dotacje otrzymały 73 instytucje w całej Polsce, jednak w większości przypadków wsparcie nie przekraczało kwoty pół miliona złotych. Tymczasem sanktuarium na Polach Wilanowskich otrzymało aż 6 mln zł, co stanowi prawie połowę tego, co wszystkie pozostałe instytucje razem wzięte. Z kolei wniosek o dofinansowanie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego został oceniony najniżej spośród tych, którym przyznano dodatkowe środki.
      --
      • mala200333 Re: Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku 06.02.14, 15:56
        - Moim zdaniem element korupcyjny jest tutaj ewidentny. Mamy do czynienia z ogromnym nadużyciem, marnotrawieniem pieniędzy publicznych.
        To tak, jakby minister Zdrojewski rzucił 6 mln zł na tacę
        Armand Ryfiński

To tak, jakby minister Zdrojewski rzucił 6 mln zł na tacę. (...) To pokazuje skalę arogancji władzy i pogardę dla instytucji kultury - przekonywał na konferencji prasowej Armand Ryfiński (TR). Zapowiedział, że w najbliższym czasie złoży zawiadomienie ws. dotacji do prokuratury i do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Roman Kotliński (TR) ocenił, że Polacy nie chcą dawać pieniędzy na Świątynię Opatrzności. - To jest inwestycja w grobowiec. Świątynia Opatrzności jest w dużej mierze grobowcem z pomieszczeniami na trumny. Te pomieszczenia będą sprzedawane za ciężkie pieniądze, które trafią do proboszcza i do kurii biskupiej - przekonywał polityk Twojego Ruchu.
        Kotliński podkreślił też, że 20 mln zł przekazał na Świątynię Opatrzności Bożej marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. - Te pieniądze zostały de facto przekazane na ręce rodzonego brata. To "bantustan", rozdawnictwo pieniędzy w kręgu rodzinnym - mówił Kotliński, podkreślając, że proboszczem Świątyni Opatrzności Bożej był ks. Zdzisław Struzik, brat marszałka Struzika. Głos ws. ministerialnej dotacji zabrała też wieloletnia dyrektorka poznańskiego "Teatru Ósmego Dnia" Ewa Wójciak. Jak mówiła, cenioną na świecie, znaną polską marką jest m.in. polski teatr. - Lekceważymy to, jakby pogrążając się w tym stereotypie rozdawania pieniędzy na muzea, świątynie i politykę historyczną. To nie jest marką polskiej kultury za granicą - przekonywała Wójciak, która będzie "jedynką" łódzkiej listy koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do PE.
        --
          • mala200333 Re: Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku 06.02.14, 16:01
            ~Emeryt:
            Kiedy wreszcie zrobi się porządek w Polsce z nieuczciwością ludzką i kumoterstwem oraz z klerem który od wieków w pewien sposób znęca się nad ludżmi wmawiając im ciemnotę i strasząc że jak nie chodzisz do kościoła to nie pochowają człowieka na cmentarzu. Księża to może by tak chcieli ponownie palić ludzi na stosie, tam gdzie pojawia się kler,tam jest obłuda,zakłamanie,wyzysk,śmierć. Osoby z Ministerstwa kultury za te 6 mil zł powinni odpowiedzieć przed Sądem za niegospodarność

--
            • mala200333 Re: Zawiadomienie do CBA i prokuratury w związku 06.02.14, 16:02
              ~8ball3r :
              Najbardziej żałośni są ci ,którzy uważają ,że mafia żydo banksterów i mafia katoli z Watykanu to konkurenci.Zrozumcie ludzie ,że oni razem do spółki okradają NAS z NASZYCH pieniędzy. Oni sobie nawzajem krzywdy nie robią.Tylko chcę żebyście tak mysleli.Tak samo działaja partie polityczne w Polsce.Niby konkuruja ale defacto zawsze my za to płacimy

--
              • rawik-is-me Tomasz Kaczmarek (niezrz.) zrzekł się immunitetu.. 06.02.14, 16:52
                Tomasz Kaczmarek (niezrz.) zrzekł się immunitetu ws. zarzutów, jakie prokuratura chce postawić jemu i b. szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu (PiS). Sejmowa komisja regulaminowa zajmowała się wnioskiem ws. Kamińskiego; głosowanie w tej sprawie - 19 lutego. Sam Kaczmarek nie chciał odpowiedzieć, dlaczego zdecydował się na zrzeczenie się immunitetu. - Zarzuty prokuratury są śmieszne, banalne i na wyraźne zamówienie polityczne, a przy tym łatwe do obalenia - powiedział .
                --
                Ulubione:
                forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • seremine - Polska ---/------ Wodzowie --------złodziejstwo 06.02.14, 18:30
      "Gdzie się podziało 19 miliardów złotych, które nie obniżyły w czarodziejski sposób poziomu długu publicznego, w przeciwieństwie do pozostałych 134 miliardów złotych, które trafiły do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Nie wie tego przeciętny szary obywatel, ale nieco zaskakujące wydaje się to, że nie jest w stanie wyjaśnić tego rzecznik rządu" - pisze na swoim blogu w Onecie Przemysław Wipler.
      --
    • mala200333 "Zwierzęta gospodarskie też czują" - 06.02.14, 19:52
      "Zwierzęta gospodarskie też czują" - pod takim hasłem na Facebooku zbierają się ci, którym nie podobają się planowane przez ministra rolnictwa zmiany w prawie, dotyczące warunków, w jakich żyją zwierzęta hodowlane. Pod petycją przeciwko rozporządzeniu podpisało się już blisko 1,5 tys. osób, a redakcję se.pl zasypują maile w tej sprawie.

--
      • mala200333 Re: "Zwierzęta gospodarskie też czują" - 06.02.14, 19:53
        Ministerstwo planuje zmienić rozporządzenie w sprawie minimalnych warunków utrzymania gatunków zwierząt innych niż te, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach UE. Chodzi m.in. o bydło (z wyjątkiem cieląt, konie, owce, kozy, strusie, indyki, gęsi i kaczki. W jaki sposób?
        Nowe przepisy znoszą obowiązek zapewnienia zwierzętom gospodarskim stałego dostępu do wody. To wyjątkowo groźne, bo "utrata tylko około 10% wody z organizmu zwierząt gospodarskich powoduje zaburzenia w jego funkcjonowaniu, a strata powyżej 15% może prowadzić do śmierci zwierzęcia!!".
        To jeszcze nie wszystkie planowane zmiany. Resort chce też zmienić przepisy dotycząc ewielkości boksów, w jakich żyją zwierzęta hodowlane. - Zgodnie z przepisami z 2010 roku wymiary boksu dla jałówki to 150x100cm, według “nowych” starych przepisów ma to być 140x90 cm. Tymczasem badania wykazały, że krowa o wadze 600kg, a takich głównie dotyczy zmiana przepisów, powinny mieć zapewniony boks o wymiarach co najmniej 2,18m długości i 1,20m szerokości. Zwiększenie legowisk o zaledwie 20-22cm pozwala na wydłużenie fazy odpoczynku zwierzęcia - przekonują organizatorzy akcji.
        --
    • jutta_t -Polska ---/---/----- Wodzowie --------Brudziński 07.02.14, 01:00
      Brudziński, który jest przewodniczącym komitetu wykonawczego PiS, był w czwartek rano gościem Kontrwywiadu w RMF FM.
      - Okrągły Stół otworzył nowy rozdział, ale patrząc z perspektywy, niedożywione dzieci z próchnicą, ubóstwo, nasza polityka zagraniczna jak dziad proszalny. Nie do końca nam się udało. Szansa Okrągłego Stołu nie została wykorzystana. Winię za to Wałęsę i elity polityczne. Tworzymy panteony z ludzi, z których nie można tworzyć bohaterów - stwierdził Joachim Brudziński. - Nasza demokracja jest ułomna, a premier Tusk ma do powiedzenia tylko inwektywy.

--
      • jutta_t Re: -Polska ---/---/----- Wodzowie --------Brudzi 07.02.14, 01:01
        Poseł wdał się też w insynuacje pod adresem prezydenta Bronisława Komorowskiego.
        - Macierewicz nie może dzielić się wiedzą, którą zdobył podczas tworzenia raportu o WSI, ale gdyby został z tajemnicy zwolniony, kilka aureol by spadło - mówił gość RMF FM. - Na przykład prezydent Komorowski nie ma spokojnego sumienia w sprawie likwidacji WSI.

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,15407068,Brudzinski__gdyby_Macierewicz_mogl_dzielic_sie_wiedza_.html#ixzz2saczA8cZ
        --
        • jutta_t Re: -Polska ---/---/----- Wodzowie --------Brudzi 07.02.14, 01:06
          henryk57
          wczoraj
          Oceniono 17 razy 11
          Brudziński przecież nic odkrywczego nie powiedział.Wszyscy wiedzą że KOR był sprzedajny wobec moskali,tylko w tym KOR-ze pierwsze skrzypce grał Macierewicz.Kaczyńscy jako przystawki też się pałętali wokół Okrągłego Stołu o Magdalence nie wspomnę.W takim razie Jojo walnij w "palnik" Macierewicza i Kaczyńskiego aż zdrajcom spadną aureole

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,15407068,Brudzinski__gdyby_Macierewicz_mogl_dzielic_sie_wiedza_.html#ixzz2sae6FHAB
          --
    • samanta_ewa Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 07.02.14, 05:27
      Mariusz Trynkiewicz 11 lutego może wyjść na wolność. - Takiej decyzji Sądu Okręgowego można było się spodziewać - mówi były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jego zdaniem Trynkiewicz zagraża społeczeństwu, ale też społeczeństwo zagraża Trynkiewiczowi. Prawnik przypomina, że pojawiały się głosy wzywające do linczu na mężczyźnie.
      --
      Lubie... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 07.02.14, 17:18

-- Rozmowa z Grzegorzem Schetyną

Jacek Harłukowicz: Za dwa tygodnie kończy pan 51 lat. W jakim momencie swojego życia, tego politycznego, jest dzisiaj Grzegorz Schetyna?

Grzegorz Schetyna, poseł PO, były wicepremier i marszałek Sejmu: W połowie.

W połowie czego?

- W połowie do setki (śmiech).

Pytam, bo w stosunkowo niedługim czasie, i to kiedy partia, której jest pan członkiem, cały czas była u władzy, stracił pan kolejno stanowisko wicepremiera, szefa klubu parlamentarnego, marszałka Sejmu, wiceprzewodniczącego Platformy i jej szefa na Dolnym Śląsku.

- Wolę patrzeć na to z innej strony: że jakoś udało mi się uzyskać te wszystkie stanowiska i że to nie przypadek. Na szklankę zawsze można patrzeć tak, że jest w połowie pusta albo że w połowie pełna. Ja zawsze wybieram ten drugi wariant.

Teraz jest chyba jednak bardziej pusta niż pełna.

- Po pewnych bardzo intensywnych etapach w moim życiu jestem przed jakimś nowym rozdziałem. Nie wiem jeszcze, jak będzie on wyglądał, ale wiem na pewno, że będzie. Polityka w Polsce jest bardzo dynamiczna, więc nie można niczego zakładać, twierdzić, że coś będzie na pewno. Tu, tak samo jak w życiu, zawsze coś się kończy, ale i coś zaczyna. A ja jestem tego przykładem: nigdy przecież nie podejrzewałem, że dane mi będzie być współtwórcą największej polskiej partii, odbierać PiS-owi władzę, a potem tworzyć rząd i być w nim wicepremierem.

Ale kiedy się to wszystko traci, i kiedy nie jest to wynikiem przegranych wyborów, tym bardziej rodzi się pytanie: co tak właściwie się stało? Do tej pory nikt nigdy oficjalnie nie wytłumaczył Polakom, co takiego zaszło między panem i Donaldem Tuskiem, że wasze drogi się rozeszły.

- To bardzo dobre pytanie, tyle że z rodzaju tych, na które odpowiedzi znajduje się dopiero na emeryturze politycznej. Ja emerytem jeszcze się nie czuję, więc na wyjaśnienia przyjdzie jeszcze czas.

A może to już czas, by pomyśleć o życiu poza polityką?

- Zawsze o tym myślę, bo ja mam życie poza nią. Ale polityka mnie wciągnęła. Ostatnio wciąż słyszę: "masz 50 lat, to dla polityka tyle co nic", i ja wiem, że to prawda. Że życie składa się z różnych etapów. Dlatego jeszcze się nie żegnam. Może nie jestem teraz w miejscu, w którym chciałbym być. Sytuacja być może jest trudna, ale - i chciałbym, żeby to zabrzmiało bardzo serio - to ja sam, i tylko ja będę decydował o mojej przyszłości.

Ta przyszłość wciąż związana jest z Platformą Obywatelską?

- Platforma to był świetny projekt

Był?

- Był, kiedy go tworzyliśmy. To był projekt zupełnie nowy, stał się wielki i zbudował zupełnie nową jakość w polityce. Dziś trzeba zrobić wszystko, by to nie była wyłącznie partia władzy, jaką po siedmiu latach rządzenia się stała, ale również partia, której o coś chodzi.

Mocne słowa... A przestało?

- Siłą rzeczy. Bo kiedy wygrywa się po raz kolejny wybory: samorządowe, potem parlamentarne i znów samorządowe i parlamentarne, to władza staje się najważniejsza. Nie dla samej władzy, ale dlatego, że to w końcu przez nią ma się wpływ na rzeczywistość. Jednocześnie jednak zaczyna się ulegać złudzeniu, że ludzie cię akceptują takim jakim jesteś, że to właśnie ty masz rację i że jesteś lepszy od innych.

Cały tekst: wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,15411118,Grzegorz_Schetyna__Jeszcze_sie_nie_zegnam.html#LokWrocTxt#ixzz2seafnTct
    • rawik-is-me Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 07.02.14, 18:43
      Przedruk z cudzego portalu - wybacz kolego ale tak jakoś mam, że cenię uwagi ludzi, którzy postrzegają świat takim jakim jest (bez różowych okularków na nosie).
      Refleksje dnia;
      1. ONZ walczy z pedofilią w kościele katolickim zamiast zająć się walką z głodem, wojnami, narkomanią, wykorzystywaniem dzieci w prostytucji i ciężkich pracach fizycznych - które pochłaniają miliony dziecięcych istnień rocznie.
      Pedofile w kościele to ułamek procenta wszystkich przypadków pedofilii i to dobrze udokumentowany - a co z pedofilami wśród nauczycieli i wychowawców przedszkolnych, wśród lekarzy i personelu medycznego, trenerów, moderatorów w domach kultury czy zwykłych obywateli żyjących obok nas.

2. Kto właściwie rządzi w Krakowie ???
      Mamy Wojewodę ze swoim Urzędem, mamy Marszałka ze swoim Urzędem, mamy Starostę ze swoim Starostwem, mamy Prezydenta ze swoim Urzędem - pomieszanie z poplątaniem.
      Na dodatek Państwową Straż Pożarną i Jednostki Gaśniczo - Ratownicze, Urzędy Skarbowe, Izbę Skarbową i Izbę Wytrzeźwień ...

3. Idę wczoraj smutnymi ulicami Krakowa poza Starym Miastem - bank, apteka, lumpeks, alkohol 24h, bank, apteka, lumpeks itd.

4. Mija 25 lat od od obrad tzw. "okrągłego stołu" i zastanawiam się czy zostało jeszcze w POlsce coś do ukradzenia, sprzedania, zawłaszczenia czy spieprzenia ...
      Ale za to władza nam się rozrosła i mamy na utrzymaniu 400 pasożytów w Sejmie, 100 pasożytów w Senacie, darmozjada ze swoją świtą pod żyrandolem w Belwederze, kilka setek tysięcy urzędasów w urzędach państwowych, broniących władzy policmajstrów i mających za nic prawo przedstawicieli sądownictwa ...

5. A zaczęło się wszystko w Magdalence ...

6. Coś dla ONZ... fakty.interia.pl/raport-rewolucja-w-krajach-islamskich/syria/news-cnn-syryjskie-dzieci-masowo-gina-z-glodu-w-rejonie-oblezoneg,nId,1101685
      --
      Ulubione:
      forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 08.02.14, 16:44
      Z Netu: Pan biskup Głódź skarży się w Rzymie, że jest często wyśmiewany i nierozumiany. Być może to dlatego, panie biskupie, że zamiast mówić nader często pan bełkotał. To zrozumiałe, że wywołuje to uśmiech, uśmiech zażenowania. Zupełnie nie tego spodziewają się bowiem ludzie po człowieku na takim stanowisku. To chyba nie przypadek, że nadano panu przydomek "Flaszka", co jest publiczną "tajemnicą". Nie ma się więc co uskarżać nad sobą - trzeba wytrzeć gila, poprawić tornister i wziąć się za siebie. Jeśli ludzie zauważą poprawę to napewno docenią. wiadomosci.onet.pl/swiat/arcybiskup-glodz-w-rzymie-biskupi-sa-czesto-osmieszani-i-wyszydzani/q77b2
      --
      • mala200333 Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 08.02.14, 16:45
        Krzysztof Mich:
        Poseł Niesiołowski twierdzi w Superstacji, że ma wśród swoich przodków posła, który negocjował z Wielkim Mistrzem Zakonu Krzyżackiego przed bitwą pod Grunwaldem. Wcześniej przyznał się, że innego przodka opisał A. Mickiewicz. Jeśli pan poseł będzie się w historię swego rodu zagłębiał dalej w takim tempie to coś mi się zdaje, że niebawem dowiemy się, że ktoś z jego przodków wykonał Graala albo wytłoczył do niego wino...
        --
    • mala200333 Czy wiesz, że : Rosja w traktacie Ryskim.. 08.02.14, 17:59

Czy wiesz, że :

Rosja w traktacie Ryskim ( kończącym wojnę polsko-bolszewicką) zobowiązała się wypłacić Polsce 30 mln rubli w złocie ( ok. 23 tony czystego złota ) . Polska nigdy nie otrzymał tej kwoty .
      See Translation

--
    • dunant Re: ------ Polska ---/---/----- Wodzowie -------- 09.02.14, 01:51
      Znalezione w Necie...
      Zastanawiam się dlaczego polscy antysemici oskarżają Żydów o wszystkie niepowodzenia Polaków i Polski?
      Czy to Żydzi uczynili Polaków nieudacznikami, naiwniakami, nieukami, samolubami, mściwymi prymitywami?
      Czy to Żydzi zabronili Polakom pomagać sobie wzajemnie zamiast kłócić się i drzeć koty o przysłowiową miedzę?
      Czy to Żydzi dzielą dzisiaj Polaków? Czy kler rzymskokatolicki i prawicowi kato-politycy?

Bycie antysemitą we współczesnej Polsce to czysta głupota. Zaś obwinianie Żydów za niepowodzenia Polaków i Polski, to najnormalniejsze w świecie poniżanie się i autodegradacja.
      Innymi słowy, ośmieszanie się przed światem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka