Dodaj do ulubionych

____Prognozy ____Polityczne__cz.3___

27.05.14, 20:28
Syn Janukowycza żąda zemsty - podała dziś "Rzeczpospolita".

„Osobiście nigdy nie uznam tej farsy, tak jak i cały południowy wschód. Zemsta nie za górami!" – napisał Janukowycz Junior na Twitterze. Należy pamiętać, że klan Janukowyczów wywiózł z kraju ogromne zasoby finansowe. "Coraz więcej ekspertów uważa, że to właśnie za te pieniądze finansowani są separatyści w Donieckiem, a wszystkim zarządza starszy syn byłego prezydenta Aleksander. Sam jednak obalony szef państwa wydał oświadczenie, w którym uznał ukraińskie wybory. Może to oznaczać, że i on, i władze Rosji, gdzie się schronił, nie uznają go już za „prawowitego prezydenta". Ale Kreml jeszcze nie wypowiadał się w tej sprawie" - pisze "Rz".
Obserwuj wątek
  • seremine W ciągu ostatniej doby ukraińskie wojsko zabiło .. 27.05.14, 20:33
   W ciągu ostatniej doby ukraińskie wojsko zabiło przynajmniej 45 bojowników Ludowej Republiki Doniecka. Szacunki mówią jednak o nawet 200 ofiarach po stronie separatystów. Ukraińskie i rosyjskie media obiegły zdjęcia i filmy leżących jedno na drugim ciał. - Operacja antyterrorystyczna będzie trwała aż do likwidacji ostatniego bojownika - zapowiedział wicepremier Ukrainy Witalij Jarema

   Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,16043601,Krwawa_rozprawa_z_separatystami_w_Doniecku.html#BoxSlotIMT#ixzz32wU7c4cw
   • mala200333 Re: W ciągu ostatniej doby ukraińskie wojsko zabi 28.05.14, 14:57
    Ukraińskie służby bezpieczeństwa SBU opublikowały film, na którym widać moment schwytania mężczyzn na dworcu kolejowym w Odessie. Według informacji SBU byli to "rekruci" mający popełniać akty terroru na terytorium Ukrainy.
    • mala200333 Re: W ciągu ostatniej doby ukraińskie wojsko zabi 28.05.14, 14:59
     Special Battalions Vostok and Zapad (Russian: Специальные батальоны "Восток" и "Запад", lit. "East" and "West") are two Spetznaz units of Russian military intelligence (GRU) based in Chechnya. The overwhelming majority of personnel were ethnic Chechens, while the command personnel are mixed Russian and Chechens. Specjalne bataliony Wostok i Zapad (Rosyjski: Специальные батальоны "Восток" и "Запад", dosłownie. "Wschód" i "Zachód") to dwie jednostki wywiadu wojskowego Rosji (GRU) stacjonujące w Czeczenni. Większość personelu to etniczni Czeczeni, podczas gdy dowództwo jest mieszane rosyjsko-czeczeńskie.
  • rawik-is-me Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 27.05.14, 21:09


   alex.schmid
   2 godziny temu

   Oceniono 297 razy 207   Za wszystkie te ofiary największą odpowiedzialność ponosi rząd Rosji z Putinem na czele.
   Rosja w swej przeszłości wiele razy pokazywała, że nie liczy się z ludzkim życiem i jak widać do dziś nic się nie zmieniło.
   To nikt inny jak Putin rozpętał tę zawieruchę na wchodzie Ukrainy dając separatystom, złudne nadzieje, że pomoże im przyłączyć wschodnie regiony do Rosji i jeszcze bardziej złudne, że w Rosji będzie im lepiej.
   Teraz, po wyborach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rząd Ukrainy wprowadził w kraju stan wojenny i przy użyciu wszelkich środków rozprawił się z terrorystami na wschodzie kraju.
   Jedyną opcją dla Putina w tym momencie jest otwarty konflikt zbrojny przeciw Ukrainie. Zielone ludki już nie wystarczą. A na otwartą wojnę z Ukrainą Rosji nie stać. Bo stokroć więcej na tym straci niż mogłaby mieć do zyskania. A rozpętaną spiralę przemocy nie tak łatwo jest zatrzymać. Po stronie separatystów jest wielu takich, którzy nie mają już nic do stracenia i nie mają dokąd uciec. Ofiar będzie jeszcze więcej a Putin ma do gdzieś i nie robi nic, aby temu zapobiec. Mam nadzieję, że stanie kiedyś za to przed sądem ...
   A Ukraina? Nawet po stłumieniu rebelii, minie wiele lat zanim sytuacja wróci tam do normalności. Wszystko to przypomina Bałkany w latach 90-tych. Choć wojna dawno się tam skończyła, to ludzie, którzy wcześniej przez dziesiątki lat żyli obok siebie, byli sąsiadami, przyjaźnili się - do dziś nie mogą zapomnieć wyrządzonych sobie nawzajem krzywd i miną pokolenia zanim te rany się zagoją ...


   Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,16043601,Krwawa_rozprawa_z_separatystami_w_Doniecku.html#BoxSlotIMT#ixzz32wd0layJ
   • mala200333 Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 28.05.14, 14:31
    W czasie kryzysu między Rosją i Ukrainą kwestia zmniejszenia zależności od dostaw energii przesunęła się wyżej na unijnej liście
    priorytetów - powiedział komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger. W środę KE zaproponowała strategię wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw energii do UE.
    - W czasie kryzysu pomiędzy Federacją Rosyjską i Ukrainą (...) kwestia energii i bezpieczeństwa dostaw energii jest na unijnej agendzie. Kwestia zależności od dostaw energii przesunęła się wyżej na agendzie i jest obawą wszystkich - powiedział Oettinger.
    Dodał, że KE w swojej propozycji strategii bezpieczeństwa energetycznego proponuje krótko-, średnio- i długoterminowe środki jego zwiększenia. - Europa jest największym importerem energii z krajów trzecich: 88 proc. naszej ropy, 66 proc. naszego gazu i 42 proc. naszych paliw stałych jest importowane do UE z krajów trzecich - wymienił.
    • seremine Demonstranci nie chcą opuścić Majdanu Niepodległoś 28.05.14, 16:21
     Demonstranci nie chcą opuścić Majdanu Niepodległości
     Także po wyborach prezydenckich, w których zwyciężył Petro Poroszenko, i wyborach lokalnych, w wyniku których merem Kijowa zostanie Witalij Kliczko, aktywiści nie chcą zlikwidować swego obozu na Majdanie Niepodległości w stolicy.
     "Majdan nie rozejdzie się, dopóki nasze żądania nie zostaną spełnione" - podkreślają w manifeście różne grupy demonstrantów od miesięcy zajmujących ten plac. Poustawiali tam barykady, rozbili namioty i odmawiają zlikwidowania obozu.
     Demonstrujący na Majdanie, którzy pod koniec listopada zeszłego roku zajęli ten plac, protestując przeciwko prorosyjskiej polityce ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza, teraz żądają m.in. ukarania za śmierć ok. 100 osób w lutym br., zwolnienia skorumpowanych urzędników i generalnie nowego systemu rządów.
     We wtorek Witalij Kliczko próbował nakłonić demonstrantów do opuszczenia Majdanu Niepodległości, podkreślając, że po niedzielnych wyborach stolica musi powrócić do normalnego życia. Aktywiści zgodzili się jedynie rozebrać barykady ustawione poza Majdanem.

     Nie uwierza az sie spelni ich zadania.
   • nefretete993 Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 22.04.15, 01:21
    Zachodnie sankcje wyrządzają coraz większe szkody rosyjskiej gospodarce. Według szefa rosyjskiego rządu Dmitrija Miedwiediewa, do tej pory budżet państwa dostał o 25 miliardów euro mniej niż planowano, a w kolejnych miesiącach straty będą rosły. W zupełnie innym tonie wypowiadał się ostatnio Władimir Putin.
   • zamyslona_7 Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 16.12.15, 21:50
    Ustalmy Jedno - Świat": Polska ma kluczową rolę do odegrania

    Kamil Turecki
    Redaktor Onet Wiadomości

    - Myślę, że przyszły rok będzie kluczowy w globalnej geopolityce. To będzie niebezpieczny czas - skomentował w "Ustalmy Jedno ? Świat" Wess Mitchell, były doradca kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya. Gość Kamila Tureckiego podkreślił, że sytuacja na świecie "nie była tak niestabilna od co najmniej jednego pokolenia", a Polska "ma absolutnie kluczową rolę do odegrania" w rozwiązywaniu geopolitycznych napięć i przeciążeń w przyszłości, tym bardziej że "izolowanie Polski jest celem Rosji".
   • black_jotka Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 10.01.16, 15:11

    Szef polskiej dyplomacji, Witold Waszczykowski, wezwał do swojego gabinetu ambasadora Niemiec, Rolfa Nikela. Do spotkania ma dojść jutro. Decyzja Waszczykowskiego ma związek z ostatnimi krytycznymi wypowiedziami niemieckich polityków nt. polskiego rządu.
   • black_jotka Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 12.01.16, 15:42
    www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-psychologia/co-przyciaga-mezczyzn-w-wygladzie-kobiety_754750.html
   • nefretete993 Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 14.02.16, 01:32
    Kurdów domagało się jak co roku uwolnienia Ocalana
    ? Niemal 15 tysięcy Kurdów zebrało się w Strasburgu, by jak co roku domagać się uwolnienia Abdullaha Ocalana
    ? Kurdyjski lider odbywa wyrok w tureckim więzieniu od lutego 1999 roku
    AFP / BORIS HORVAT
    Wymachując kurdyjskimi flagami manifestanci, z których część przybyła z Niemiec, zgromadzili się w dzielnicy Meinau, gdzie wczesnym popołudniem rozpoczął się wielki kilkugodzinny wiec.

    "Precz z faszystowskim reżimem" - skandowali niektórzy mając na myśli władze w Ankarze. Młodzi trzymali wielki portret Ocalana.

    - Po siedemnastu latach jesteśmy tu wciąż, by bronić naszego przywódcy. Nasz lider Abdullah Ocalan wciąż stawia opór, mimo że jest uwięziony - powiedziała siostrzenica lidera Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) Dilek Ocalan.

    Pod koniec 2012 roku władze w Ankarze zainicjowały rozmowy z więzionym przywódcą PKK Ocalanem. Celem tych negocjacji było zakończenie konfliktu kurdyjskiego w Turcji, w wyniku którego w ciągu ponad 30 lat zginęło ok. 45 tys. ludzi, głównie Kurdów.

    Ostatecznie proces pokojowy załamał się; po dwóch latach spokoju rozgorzały walki między armią, policją i bojownikami. Po obu stronach zginęło wiele osób. Siły tureckie prowadzą też ofensywę przeciwko bojownikom PKK w Iraku.
  • rawik-is-me Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 27.05.14, 21:17


   jatom
   pół godziny temu

   Oceniono 9 razy 5   Oto eksperyment psychologiczny: mieszkający na Ukrainie obywatele czujący się Polakami mają dość przegniłego, skorumpowanego i skompromitowanego państwa, w którym nie widać żadnych perspektyw i domagają się autonomii, a tak naprawdę tęsknie spoglądają na Polskę, która jawi się im, jak oaza dobrobytu, spokoju i praworządności ale także jako odwieczna kraina szczęśliwości ich przodków.

   Czy Polacy nie czuliby więzi z tymi ludźmi, czy nie chcieliby im pomóc, niektórzy osobiście? Czy Polska nie podjęłaby działań politycznych dla rozwiązania problemu autonomii polskiej mniejszości na Ukrainie?

   Nie zamierzam usprawiedliwiać aneksji Krymu i destabilizujących działań Rosji wobec Ukrainy. Staram się zrozumieć uczucia i postawy Rosjan na Ukrainie i w Rosji, by uniknąć pokusy łatwej rusofobii i myśleć o pozytywnych rozwiązaniach.

   Polska racja stanu, to stabilna, demokratyczna i rozwijająca się Ukraina. Jeśli działania prowadzone w samej Ukrainie, przez Rosję, Polskę i Zachód nie doprowadzą do tego stanu i Ukraina się zbałkanizuje, będziemy mieli wielki problem polityczny, gospodarczy i społeczny - tu w Polsce.


   Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,16043601,Krwawa_rozprawa_z_separatystami_w_Doniecku.html?v=1&obxx=16043601#opinions#ixzz32wf9Pv9W
  • mala200333 Re: ____Prognozy ____Polityczne_Afganistan 28.05.14, 01:19
   Po ponad 10 latach wojny w Afganistanie kończymy rozpoczęte zadanie - powiedział prezydent USA Barack Obama, ogłaszając plan stopniowego wycofywania amerykańskich sił z Afganistanu po 2014 roku. - Musimy sobie uświadomić, że Afganistan nie będzie miejscem idealnym i nie jest obowiązkiem USA, by go takim uczynić - dodał.
   Afgańskie siły bezpieczeństwa udowodniły, że są w stanie bronić kraju - podkreślił.
   • zamyslona_7 Re: ____Prognozy ____Polityczne_Afganistan 16.12.15, 21:52

    Oglądaj cały odcinek "Ustalmy Jedno - Świat"!

    Zobacz więcej
    Wess Mitchell to były doradca kandydata na prezydenta USA Mitta Romneya. Obecnie jest prezydentem Center for European Policy Analysis (Centrum Analiz Polityki Europejskiej ? tłum. red.). Jego analizy z zakresu geopolityki i bezpieczeństwa transatlantyckiego pojawiały się w wielu prestiżowych dziennikach i magazynach takich jak np. "The Wall Street Journal", "New York Times", "International Herald Tribune", "Washington Post", "Harper?s Weekly", "American Interest", "National Interest" czy "Orbis".

    Gość Kamila Tureckiego odniósł się także do niedawnego zestrzelenia rosyjskiego myśliwca przez Turcję. - Nie możemy uciec od wrażenia, że Rosja przekroczyła granice. Wiadomo było, że Rosja się odgryzie, a to będzie działać przeciwko rosyjskiej strategii, która polega na tym, by NATO i Turcja wzajemnie się od siebie oddalały. Myślę, że błędną oceną Putina było to, że może Turcji robić to, co często robi reszcie Europy. Mam tu na myśli chociażby naruszanie przestrzeni powietrznej, które spotkałoby się z brakiem odpowiedzi. Tu spotkał się ze znaczącym regionalnym aktorem geopolityki, który chciał Rosję odepchnąć ? ocenił Mitchell.
  • mala200333 Marine Le Pen uznała, że wyniki wyborów świadczą.. 28.05.14, 01:38
   Marine Le Pen uznała, że wyniki wyborów świadczą o tym, iż niepodległy naród wziął przyszłość w swoje ręce, chce sam być kowalem swego losu domagając się polityki zgodnej z oczekiwaniami Francuzów i skierowanej do Francuzów. Liderka skrajnej prawicy dodała, że jej rodacy nie chcą żyć pod pręgierzem prawa narzucanego z zewnątrz przez komisarzy. Takie wyniki wyborów to odbicie tego, że w społeczeństwie francuskim niepokój bierze górę nad nadzieją i optymizmem w odniesieniu do budowy wspólnej Europy.
   • mala200333 Re: Marine Le Pen uznała, że wyniki wyborów świad 28.05.14, 01:38
    Marine Le Pen, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego we Francji zdobył najwięcej głosów, dziś po raz kolejny domagała się zorganizowania referendum ws. wyjścia kraju z Unii Europejskiej.
  • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Litwa 28.05.14, 03:35
   Norweski koncern paliwowy Statoil może już wkrótce dostarczać gaz skroplony do terminalu LNG na Litwie - podał portal Natural Gas Europe. Litwa dąży do uniezależnienia się od jedynego dostawcy gazu do tego kraju - rosyjskiego Gazpromu.
   Jak podał portal, rocznie do terminalu LNG w pobliżu portu w Kłajpedzie może docierać nawet 540 mln metrów sześciennych surowca od norweskiego koncernu Statoil. Kontrakt na tę ilość ma być podpisany na pięć lat. Litewski rząd dał zielone światło litewskiej firmie państwowej Lietuvos Dujos (LitGas) na negocjacje z Norwegami.
   • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Litwa 28.05.14, 03:39
    Ukraina żąda od Gazpromu zwrotu 2,2 mld metrów sześciennych naturalnego gazu ziemnego o wartości ok. 1 mld dolarów "ukradzionych" przez Moskwę po aneksji Krymu.
    - Chcemy usłyszeć odpowiedź z Rosji w kwestii powrotu do Ukrainy 2,2 mld metrów sześciennych gazu, które Moskwa ukradła na Krymie - powiedział premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.
  • mala200333 Battalion Czeczencow 28.05.14, 14:28
   https://bi.gazeta.pl/im/ee/e2/f4/z16048878AA.jpg
  • mala200333 Abchazja 28.05.14, 14:43
   Wtorkowe wtargnięcie tłumu przeciwników do swojej siedziby prezydent separatystycznej gruzińskiej republiki Abchazji Aleksander Ankwab nazwał "próbą siłowego przejęcia władzy w kraju" przez opozycję. Poinformował o tym w wywiadzie nagranym w niewiadomym miejscu, w którym prawdopodobnie również w środę się ukrywa.
   Dziesiątki demonstrantów szturmowały we wtorek siedzibę prezydenta separatystycznej gruzińskiej republiki. Abchazowie zarzucają prezydentowi korupcję i autorytaryzm. Zależność od Rosji, rosyjskiego wojska i rosyjskiej gospodarki jest też jednym z zarzutów, z którymi Ankwab musi mierzyć się od 2011 roku, gdy został szefem republiki.
   • mala200333 Re: Abchazja 28.05.14, 14:45
    Ankwab stwierdził, że "wciąż istnieje możliwość prowadzenia dialogu" z opozycją, choć jej działania były "oczywistą próbą przejęcia władzy". Dodał też, że jego przeciwnicy próbowali wysondować w resortach siłowych, po czyjej stronie staną kierujący nimi ludzie.
    Szefowie MON, MSW i sił bezpieczeństwa wystosowali jednak oficjalne pismo, w którym potwierdzili "wierność demokratycznie wybranemu prezydentowi". Szef sił bezpieczeństwa Raul Lolua dodał od siebie, że obecna sytuacja "może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji".
    • jutta_t Re: Abchazja 30.05.14, 19:24
     Opozycja przejęła w piątek władzę w Abchazji (część Gruzji, która uważa się za samodzielną republikę) - twierdzi lider przeciwników prezydenta. We wtorek doszło do szturmu na jego siedzibę, a prezydent uciekł ze stolicy regionu i - jak twierdzi opozycja - schronił się w rosyjskiej bazie wojskowej.
     Opozycja sformowała Tymczasową Radę Narodową we wtorek, po szturmie na siedzibę prezydenta Abchazji Aleksandra Ankwaba. Wówczas kilka tysięcy zwolenników opozycji zgromadziło się w stolicy, Suchumi, by dać wyraz oburzeniu na rząd i domagać się reform. Przedstawiciele zebranych podjęli rozmowy z prezydentem Aleksandrem Ankwabem w jego biurze, ale inni demonstranci zaatakowali okna i drzwi, a około 30 z nich wdarło się do budynku przez wypchnięte okno.
     Ankwab uciekł i już nie wrócił. Szef opozycji Raul Kadżimba, zapytany przez Reutera, kto teraz sprawuje władzę, powiedział, że Tymczasowa Rada Narodowa.
     • jutta_t Re: Abchazja 30.05.14, 19:25
      Besłan Gurdza, członek tymczasowego parlamentu powiedział Reuterowi: - Rzeczywistość jest taka, że prezydent i jego rząd są pozbawieni władzy od trzech dni.
      Reuter pisze, że bez względu na to, kto będzie rządził w Abchazji, nie porzuci ona promoskiewskiego kursu. Istnienie republiki zależy od politycznego i gospodarczego wsparcia Kremla. Opozycja twierdzi, że bunt ludu nie ma związku z sytuacją zewnętrzną, m.in. na Ukrainie.
  • mala200333 Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 28.05.14, 15:01
   https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/10376833_10152155644609716_2639852361673548559_n.jpg
   • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 29.05.14, 14:11
    - Jeśli Rosja przestanie finansować i wspierać terrorystów i grupy dywersyjne na wschodzie Ukrainy, to jesteśmy przekonani, że zaprowadzimy tam porządek w ciągu tygodnia - powiedział dziś w Warszawie minister sprawiedliwości Ukrainy Pawło Petrenko.
    Petrenko podczas wizyty w Polsce spotkał się z polskim szefem resortu sprawiedliwości Markiem Biernackim. W planach ma jeszcze m.in. spotkania z I prezes Sądu Najwyższego i prokuratorem generalnym.
    - Odnosząc się do obywateli Ukrainy, to rząd ukraiński jasno powiedział, że osoby wciągnięte w procesy separatystyczne, które nie popełniły ciężkich przestępstw, jeśli złożą broń, zostaną zwolnione z odpowiedzialności karnej - dodał ukraiński minister, mówiąc o sytuacji na wschodzie kraju. Zastrzegł, że "żadnej amnestii nie będzie dla terrorystów".
  • seremine Czarny humor po..rosyjsku 28.05.14, 16:41
   Rosja oferuje Ukrainie „pomoc humanitarną”...dobre!
   Taką deklarację rosyjski MSZ złożył w liście, który dzisiaj dotarł do ministerstwa spraw zagranicznych Ukrainy.
   „Strona rosyjska jest gotowa udzielić niezbędnej pomocy humanitarnej (wyroby medyczne, leki) ludności w regionach dotkniętych konfliktem na wschodzie Ukrainy. Zwracamy się do strony ukraińskiej o niezwłoczne podjęcie środków w celu zapewniania rosyjskich dostaw” - piszą dyplomaci Kremla.
   - Rosja już chce nam zapewnić nie tylko terrorystów, ale i pomoc - komentuje Ukraińska Prawda.
   • mala200333 Re: Czarny humor po..rosyjsku..cd.. 29.05.14, 16:43
    MSZ Rosji wezwało Zachód, by wpłynął na władze w Kijowie w celu powstrzymania na Ukrainie groźby "katastrofy narodowej". Kijów powinien bezzwłocznie przerwać działania zbrojne we wschodnichregionach Ukrainy - oznajmiło ministerstwo.
    "Po raz kolejny żądamy od władz w Kijowie, by przerwały bratobójczą wojnę i rozpoczęły realny dialog narodowy ze wszystkimi siłami politycznymi i przedstawicielami regionów kraju w celu poszukiwania dróg wyjścia Ukrainy z bardzo głębokiego kryzysu" - głosi oświadczenie na stronie internetowej MSZ Rosji.
    MSZ Rosji ocenia, że bez wycofania wojsk ze wschodnich regionów na Ukrainie nie będzie pokoju. Ministerstwo zaznacza, że uważa za aktualne ustalenia dotyczące rozwiązania kryzysu ukraińskiego podjęte w Genewie 17 kwietnia. Stronami tego porozumienia były: USA, Unia Europejska, Ukraina i Rosja.
  • jutta_t Angela Merkel poprowadziła dziś w Berlinie wykład 28.05.14, 18:21
   Angela Merkel poprowadziła dziś w Berlinie wykład dla studentów na wystawie dotyczącej pierwszej wojny światowej. Mówiła jednak przede wszystkim o dzisiejszej polityce. O Putinie, z którym ma spotkać się 6 czerwca we Francji podczas obchodów lądowania aliantów w Normandii, powiedziała: Są takie momenty, kiedy nie masz żadnej ochoty prowadzić jakichkolwiek rozmów, i tak to w tej chwili wygląda z Rosją. Zmuszam się do tych rozmów. Jestem zdziwiona za każdym razem, gdy druga strona przedstawia swój punkt widzenia - mówiła.
   Zajęcie Krymu według Merkel zaburzyło powojenny porządek w Europie. - Dlatego w tej sprawie jestem taka zasadnicza. Integralność terytorialna to filar powojennego porządku europejskiego. Jeśli ktoś zaczyna mówić: 'mam takie prawo' i po prostu zabiera jakieś terytorium, kończy się to niewiarygodną katastrofą - wyjaśniała.
   Kanclerz Niemiec przyznała, że zależało jej na spotkaniu z Putinem 6 czerwca. - Starałam się bardzo mocno, aby zapewnić, że prezydent Rosji przyjedzie do Francji. Lekcja z przeszłości brzmi tak, że lepiej jest uczyć się kooperacji, niż konfrontacji - wyjaśniała.
   Według marcowego sondażu 54 proc. Niemców wyraża zrozumienie dla aneksji Krymu.

   Mysla o Wroclawiu, Szczecinie, Gdansku, Prusach?
  • jutta_t Mieszkańcy Donieckiej Republiki Ludowej żyją na.. 28.05.14, 18:52
   Mieszkańcy Donieckiej Republiki Ludowej żyją na granicy klęski humanitarnej. Jesteśmy Rosjanami i to jest dokładnie powód, dla którego jesteśmy zabijani. Chcemy stać się częścią Rosji - powiedział lider separatystów w Doniecku Denis Puszylin..

   Po to Ruskie mowia teraz o "pomocy humanitarnej".
  • seremine Biuro Petro Poroszenki potwierdziło, że pojedzie.. 28.05.14, 19:36
   Biuro Petro Poroszenki potwierdziło, że pojedzie on do Francji na obchody 70 rocznicy lądowania aliantów w Normandii. W uroczystościach weźmie też udział Władimir Putin
  • seremine Korwin! 28.05.14, 19:55
   Unia Europejska umiera, a Rosja dynamicznie się rozwija - mówi Janusz Korwin-Mikke, tłumacząc, dlaczego gospodarcza ekspansja Polski powinna być skierowana na Wschód. W wywiadzie dla RIA Nowosti polski polityk określa aneksję Krymu jako "zupełnie naturalną", opowiada się za federalizacją Ukrainy i twierdzi, że silne kręgi w USA dążą do wojny światowej.

   Boze Drogi! Kogosmy wyslali doPE???
  • mala200333 Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk poprosił Rosję... 28.05.14, 20:03
   Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk poprosił Rosję i prezydenta Władimira Putina, by ten zablokował granicę w celu zatrzymania "terrorystów".
   Jaceniuk stwierdził, że gdyby Rosja "wycofała się z gry", władze ukraińskie uporałyby się z obecną sytuacją na wschodzie kraju w tydzień.
  • mala200333 - Grożono mi odcięciem ręki, rozstrzelaniem 28.05.14, 22:15

   - Grożono mi odcięciem ręki, rozstrzelaniem albo powieszeniem. Dopuszczałem myśl, że tylko cud może mnie uratować - dodał ksiądz Paweł Witek na antenie TVN24 opisując, jak więzili go separatyści.
  • mala200333 Petro Poroszenko gospodarczą część umowy stowarzys 28.05.14, 22:17
   Petro Poroszenko gospodarczą część umowy stowarzyszeniowej z UE chce podpisać zaraz po zaprzysiężeniu na stanowisko prezydenta, zaplanowanym na 10 czerwca.
   - Podpisanie umowy i wejście jej w życie pozwoliłyby na podjęcie już w najbliższym czasie kroków antykorupcyjnych i pakietu reform - wyjaśniał Poroszenko.
  • mala200333 Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 28.05.14, 22:41

   Separatyści zaatakowali dziś dwie bazy w Ługańsku zajmowane przez Gwardię Narodową Ukrainy. Gwardia Narodowa poinformowała w komunikacie, że w starciach zginęli walczący po obu stronach, jednak nie podała liczby ofiar ani szczegółów dotyczących walk.
  • seremine - Przeciw operacji antyterrorystycznej protestował 29.05.14, 00:23
   - Przeciw operacji antyterrorystycznej protestowało na ulicach Doniecka około 300 górników.
  • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 29.05.14, 00:38
   - Przekaz Putina jest taki: jeśli chcesz uzyskać zaufanie opinii publicznej, podejmij ryzyko, stań się radykalnym. Jeśli chcesz odnieść sukces w XXI wieku, pamiętaj, jak to działało w XIX wieku - podkreślił ekspert Krystew z Bulgarii.
   Zwrócił przy tym uwagę, że rosyjska aneksja Krymu stworzyła zupełnie nowy rodzaj nacjonalizmu ukraińskiego. - Teraz najbardziej radykalną częścią społeczeństwa ukraińskiego są ci, którzy mówią po rosyjsku, ale byli i nadal chcą być Ukraińcami, bo nic nie radykalizuje tak bardzo jak upokorzenie - ocenił. Zaznaczył, że działania Moskwy postawiły takich ludzi przed koniecznością dokonania wyboru, czy chcą nadal kulturowo przynależeć do Rosji, czy pozostać Ukraińcami.
   - Jednym z przełomowych momentów, moim zdaniem momentem kształtującym cały ten kryzys, była aneksja Krymu, to z jaką łatwością została dokonana. Nikt nie został zabity, a to działanie okazało się bardzo popularne w rosyjskim społeczeństwie. To skonsolidowało rosyjską opinię publiczną na skalę, jakiej nie obserwowaliśmy dotychczas - zauważył politolog. Podkreślił, że dla rosyjskiego przywództwa wniosek jest prosty - nic nie daje takich korzyści politycznych jak ekspansja terytorialna.
   - Czego dzięki temu mogą się nauczyć ci wszyscy premierzy, którzy mają ogromne problemy z reelekcją, są niepopularni? Jeśli naprawdę dobrze grasz na sentymentach nacjonalistycznych, politycznie zyskasz - zaznaczył. Jego zdaniem, właśnie dlatego teraz Putin zamierza testować zarówno samych Ukraińców jak i zachód, co do tego jak daleko może się posunąć.
   Zwrócił uwagę, że tę sytuację wykorzystuje już premier Węgier Wiktor Orban, który upomniał się o prawa mniejszości węgierskiej na Ukrainie. - On dobrze wie, że to ma destabilizujący wpływ na Ukrainę, ale wierzy, że to będzie miało efekt stabilizujący na Węgrzech - stwierdził Krystew.
  • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Iwan Krystew 29.05.14, 00:41
   Krystew krytycznie patrzy na samą Ukrainę, jako kraj, który był praktycznie niezarządzalny przez 23 lata. - Nie wierzę, że ludzie, których widzimy na ulicach Doniecka chcą po prostu dołączyć do Rosji, albo że wszyscy, który uczestniczyli w Majdanie chcieli do Europy - ocenił politolog.
   Przestrzega przy tym, że jeśli kryzys na wschodniej Ukrainie będzie trwał jeszcze przez kilka miesięcy, może dojść do katastrofy humanitarnej. - Czymś innym jest kryzys w maju czy czerwcu, a zupełnie czymś innym, jeśli on się przeciąga na miesiące zimowe. Nie wiemy, jaka będzie cena gazu, skąd będzie on pochodził. Nie wiem, jak obecnie działa tam przemysł - wylicza ekspert.
   • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Iwan Krystew 29.05.14, 00:55

    ~van 2014-05-28 (15:44)
    Jeszcze w paru krajach do władzy dojdą skrajnie prawicowe partyjki typu jak u nas JKM , rozwalą unie i Putin ma wszystko podane na talerzu , wracamy do 1939 roku.
  • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Z Netu 29.05.14, 00:48
   ~aa 2014-05-28 (15:54)
   Jeśli będzie wojna w Polsce, to jedyna szansa w najemnych wojskach polskich oraz zachodnich, bo nie wierzę, żeby przeciętny obywatel zgodził się chwycić za broń i walczyć za prywatne dobra niewielkiej liczby bogaczy. Bo walka o Polskę to niby walka o co? Nic polskiego już nie ma, nie ma przemysłu polskiego, a patriotyzm sprowadza się do płacenia podatków, bo inaczej to już faszyzm. Jeśli ruskie pozwolą mówić po polsku, nie będą za dużo bić ani gwałcić, to dla mnie bez różnicy, czy wyzyskuje mnie Polak czy Rusek. A może u ruska byłoby nawet lepiej?
   • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Z Netu 29.05.14, 01:00
    Jeśli z tego będzie wojna, to, przykro powiedzieć, Polska będzie współwinna. Jej aktywność, znacznie większa niż innych państw, na rzecz "przeciągnięcia" Ukrainy w strefę wpływów Zachodu i ustanowienia z niej "buforu" broniącego Polski przed Rosją, jest czynnikiem zaogniającym sytuację w samej Ukrainie i budującym wrogie stosunki z Rosją. Ukraina nas przed Rosją nie obroni, a NATO też nie będzie "umierać za Gdańsk". Sami sobie gotujemy ten los.
  • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__cz.3___ 29.05.14, 01:15
   olebogu 2014-05-28 (13:56)
   O to wlasnie plan putina, destabilizacja sytuacji w Europie zaczynajac od Ukrainy... W Rosji sytuacja tez napieta, ludzie paczkami trzfiaja do wiezien za krytyke putinowskiej polityki, biedak wie, ze Majdan to znak dla kremlia, ze jego kolej przyszla... Dla tego wlasnie wspiera separatystow, chce zrobic szara strefe ze wschodniej Ukrainy i poklocic Europe, po to, aby odciagnac uwage od tego co sie dzieje w Rosji. Ma gdzies prawa i dazenia ukraincow z Doniecka i Luganska, wszystko po to, aby nie utracic posady...
  • seremine Re: ____Prognozy ____Polityczne__Obama 29.05.14, 01:45
   Barack Obama przedstawił w przemówieniu wygłoszonym w Akademii Wojskowej w West Point wizję polityki zagranicznej na pozostałe dwa lata swej kadencji. Wiele uwagi poświęcił zagrożeniom terrorystycznym i strategii w walce z terroryzmem.
   Podkreślił m.in., że najbardziej bezpośrednim zagrożeniem dla Ameryki i świata jest terroryzm, zwłaszcza ugrupowania związane z Al-Kaidą i ekstremiści. Wskazywał zarazem, że strategia, która zakłada interwencję w każdym kraju, w którym schroniły się siatki terrorystyczne, jest "naiwna i nie do utrzymania".
   Zamiast tego należy współpracować z tymi krajami; celem musi być zwiększenie wpływów USA "bez wysyłania wojsk". Celem jest sieć partnerów od Azji Południowej po Afrykę.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka