Dodaj do ulubionych

Ukraińskie sokoly

17.08.14, 13:52
Ukraińska radykalna nacjonalistyczna partia Prawy Sektor zagroziła władzom zbrojnym marszem na Kijów, jeśli w ciągu 48 godzin nie zostaną zwolnieni jej stronnicy - podała w niedzielę agencja ITAR-TASS, powołując się na oświadczenie na stronie internetowej partii.
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Ukraińskie sokoly 17.08.14, 13:54
   "W przypadku niewypełnienia naszych żądań będziemy zmuszeni w ciągu 48 godzin wycofać wszystkie nasze pododdziały z linii frontu, ogłosić mobilizację rezerwowych batalionów i rozpocząć marsz na Kijów w celu przeprowadzenia >>szybkich reform<< w MSW" - czytamy w oświadczeniu Prawego Sektora.

   Jeżeli tego nie zainicjowali rosyjscy agenci to jestem Mata Hari
   • black_jotka Re: Ukraińskie sokoly 02.01.17, 18:39
    7. Rosja przejmuje władzę w Kijowie. Trzy lata po Majdanie warunki życia Ukraińców są tragiczne. Poziom rozwoju kraju mieści się gdzieś między Marokiem i Gwatemalą, 150 dolarów miesięcznie to dobra pensja. Perspektywy na poprawę są zaś słabe. Pogrążona w politycznym kryzysie Europa nie udzieli znaczącej pomocy Ukrainie, zaś dla nowego prezydenta USA priorytetem będzie dogadanie się z Moskwą, nawet jeśli ma to nastąpić ponad głowami Ukraińców. W samym Kijowie szanse na obalenie oligarchicznego systemu pod rządami miliardera Petra Poroszenki też nie wyglądają zbyt przekonywająco. Wszystko to tworzy podatny grunt do wywołania przez Kreml kolejnej rewolucji, która doprowadzi do władzy w Kijowie prorosyjskiej ekipy, czy to w drodze przyspieszonych wyborów, czy zamachu stanu. Władimir Putin nigdy przecież nie zrezygnował z planów odzyskania wpływów nad całą Ukrainą, a nie tylko aneksji Krymu i okupacji Donbasu. To zasadniczy powód, dla którego porozumienie z Mińska stanęło w martwym punkcie.
  • black_jotka Re: Ukraińskie sokoly 17.08.14, 14:05
   goetterdaemmerung:
   Ukraina to chaos, rozpierducha i faszyzujące bojówki paramilitarne o sile porównywalnej z miejscowym wojskiem! Nowy przewrót i objęcie władzy przez wyznawców Bandery i ss-mańskich tradycji jest wielce prawdopodobne. Ta banda szczyci się bestialskimi mordami na Polakach i ma w swoim programie zajęcie części Polski. Co wtedy powiedzą przygłupie lemingi? Że to rosyjska propaganda?

   Wyżynanie się dzikich banderowskich wyznawców i ruskich jest z naszej perspektywy sprawiedliwością dziejową. Polska nie powinna się angażować po żadnej ze stron konfliktu. Skoro już zainicjowano taką rozwałkę, to trudno. Nie mamy żadnych zobowiązań wobec Ukrainy. To nieudane niby-państwo z jawnie wrogą wobec nas, dziką i agresywną nacją, która jest odpowiedzialna za masowe, zwierzęce mordy na Polakach.
  • black_jotka Re: Ukraińskie sokoly 17.08.14, 14:11
   Przedwczoraj oddział Motoroli (separatyści) doszczętnie rozbił Gradami batalion Prawego Sektora "Horyń" z Równe (na Wołyniu). Więc się Prawy Sektor wkurzył, bo nie mają ani ludzi ani sprzętu by odbudować jednostkę...
  • black_jotka Re: Ukraińskie sokoly 17.08.14, 14:36
   olejum :
   Ukraina zostanie podzielona. Niech nikt nie ma wątpliwości co do tego.
   Separatyści mają się utrzymać do zimy. Zimą zostanie wyłączony GAZ przez ruskich (czy to będzie jakaś prowokacja czy działanie oficjalne - bez znaczenia). ZIMA W TYM ROKU BĘDZIE BARDZO BARDZO MROŹNA. Wówczas spadnie poparcie do zera społeczeństwa ukraińskiego co do trzymania dalej wschodu a inne kraje zależne od ruskiego gazu też odpuszczą. Nawet my jak staną nasze fabryki nawozów i inne (ograniczą mocno produkcję). Wówczas nagle wszyscy zaczną mówić o autonomii tych regionów bez krzywienia się. Wschód więc pójdzie do ruskich a zachodniej części zaproponuje się większą integrację z zachodem, co niestety nam wyjdzie bokiem.
  • rawik-is-me Re: Ukraińskie sokoly 17.08.14, 14:50
   octopusdei :
   Pięknie! Ciekawe dlaczego gazeta banderowska "zapomniała" napisać za co ich kumple z prawego sektora zostali zatrzymani przez kijowskie władze. W każdym razie wszystko zmierza do ostatecznego rozwiązania kwestii banderowskiej - bandyci zaczną się wyrzynać między sobą i na Dzikich Polach gęstość "zaludnienia" powróci do normy. Tak trzymaćsmile
  • kaczorek_dwa Re: Ukraińskie sokoly 17.08.14, 22:57
   W sumie zlecił około 20 mordów i kilkanaście zamachów. W jednym z takich zamachów ( 15.06.1934 r.) zginął polski minister spraw wewnętrznych, Bronisław Pieracki. Zabity został też poeta i dyrektor gimnazjum ukraińskiego we Lwowie, Iwan Babij, wielce zasłużony dla rozwoju kultury obu narodów. Jak się na kogoś Bandera uwziął, nie było litości. Być może w ogóle nieznane mu było uczucie litości. Biograf powiada bowiem, że gdy był dzieckiem, dusił koty, a później znęcał się nad swoją żoną, bił ją i terroryzował. Musiało więc być w nim coś z sadysty od samego początku. Był mściwy i bezwzględny. Z pozoru niewinny, drobny, kruchy, chorowity, niskiego wzrostu (159), zapewne z kompleksami, na zewnątrz pokazywał jednak spryt, bezwzględność i siłę.
  • seremine Re: Ukraińskie sokoly 18.08.14, 16:37
   Radykalna organizacja Prawy Sektor walcząca na wschodzie Ukrainy z prorosyjskimi rebeliantami zadeklarowała, że wycofuje się z groźby "marszu na Kijów". Miała być to odpowiedź na zatrzymanie członków Prawego Sektora przez władze Ukraińskie. Po otrzymaniu informacji o zwolnieniu zatrzymanych groźby zostały wycofane.
  • rawik-is-me Re: Ukraińskie sokoly 24.09.14, 14:43
   Rosja zagroziła Ukrainie całkowitym zerwaniem kontaktów handlowych. Ma to wynikać z listu Władimira Putina do Petra Poroszenki.
   Dokument ma datę 17 września, ale dopiero dziś ujrzał światło dzienne, za sprawą agencji Reuters i rosyjskich mediów. Rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z dziennikarzami rosyjskiej agencji RBK ani nie potwierdził istnienia takiego listu, ani mu nie zaprzeczył.
   Z listu ma wynikać, że Moskwa zdecyduje się na drastyczne odcięcie Ukrainy od swoich rynków w przypadku realizacji przez Kijów gospodarczej części umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. List Putina do Poroszenki daje też do zrozumienia, że strona rosyjska nie zaakceptuje umowy stowarzyszeniowej, jeśli nie zostaną wprowadzone do niej korekty.
   • rawik-is-me Re: Ukraińskie sokoly 24.09.14, 14:44

    Prorosyjscy bojówkarze na wschodzie Ukrainy znów ostrzeliwują ukraińskie wojska, chociaż jeszcze wczoraj informowano o spadku ich aktywności. Według eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, minionej doby separatyści ostrzelali ukraińskie pozycje 50 razy. Najwięcej, aż 10 razy, zaatakowano strzałami z czołgów, artylerii oraz wyrzutni Grad lotnisko w Doniecku. Niespokojnie było też w Debalcewie i innych miejscowościach.
  • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly ..Prezydent Ukrainy ?. 25.09.14, 11:07
   Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił rządowi przygotować się na ewentualne tymczasowe zamknięcie liczącej 2300 km granicy z Rosją - wynika z dekretu szefa państwa, który opublikowano w czwartek.


   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-dekret-poroszenki-ukraina-zamknie-granice-z-rosja,nId,1504667#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
   • seremine Re: Ukraina pogodziła się już z utraceniem ... 29.09.14, 16:52
    Putin chyba dobrze się czuje widząc jak pół świata skupia się na jego strategii?
    Dostarcza to na pewno niemałej satysfakcji Władimirowi Putinowi, no bo czy może być dla niego coś przyjemniejszego niż potrząsanie całą opinią światową i trzymanie świata w niepewności - będzie wojna czy nie. To musi odpowiadać jego typowi psychologicznemu. Ale nie sądzę, żeby należało to wszystko sprowadzać do osobistej satysfakcji Władimira Władimirowicza Putina. Chodzi raczej o cel polityczny, a ten jest jeden - podporządkowanie całej Ukrainy, podkreślam - całej, nie kawałka.
  • jerzy_55 Re: Ukraińskie sokoly 29.09.14, 19:55
   Z Netu...Czemu się nie przytacza słów głowy państwa ukraińskiego pana Poroszenki który stwierdził że kwestia przyznania weteranom OUN-UPA statusu kombatantów„to bardzo ważna kwestia i obecnie niezwykle aktualna. Wcześniej dzieliła ona nasz kraj i była zdejmowana z politycznej agendy. Teraz jest na to bardzo dobry czas”.
   Ukraiński prezydent dodał, że uważa „działalność żołnierzy OUN-UPA za przykład heroizmu”
   Widocznie na Ukrainie przybijanie dzieci gwoździami przez główki do drzew to objaw "heroizmu", tak jak przepiłowywanie kobiet w ciąży piłą na pół.
   Polski rząd dalej nic nie mówi plując tym samym na pamięć mojej wymordowanej rodziny...
   • jerzy_55 Re: Ukraińskie sokoly 29.09.14, 19:56
    W poniedziałek w Gdańsku Nagrodę Lecha Wałęsy za "konsekwencję i determinację tysięcy mieszkańców Ukrainy, którzy mimo ryzyka wyrazili swoje proeuropejskie i prodemokratyczne marzenia" odebrali przedstawiciele ukraińskiego ruchu społecznego Euromajdanu.

    Do Gdańska przyjechało ośmioro przedstawicieli Euromajdanu: Olga Bohomolec - ukraińska piosenkarka i lekarz, organizatorka pomocy medycznej na Euromajdanie; Dmytro Bułatow - jeden z liderów Automajdanu, minister sportu i młodzieży w rządzie Arsenija Jaceniuka; Tetiana Czornowoł - dziennikarka śledcza, obecnie doradca MSW Ukrainy, członek ochotniczego batalionu "Azov"; Witalij Kliczko - pięściarz, polityk, obecnie mer Kijowa; Rusłana Łyżyczko - ukraińska piosenkarka, polityk, uczestniczka Euromajdanu od początku protestów; Jewhen Nyszczuk - rzecznik Euromajdanu, obecnie minister kultury w rządzie Arsenija Jaceniuka; Andrij Parubij - koordynator obrony Euromajdanu, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy i Oleg Tiahnybok - polityk,........(sic!) lider partii Swoboda.
  • rawik-is-me Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 19:06
   Nie tylko w Donbasie leje się krew. Na drugim końcu Ukrainy, w pozornie spokojnym Obwodzie Lwowskim, również trwa wojna. Nie piszą o niej światowe agencje, nie mówią o niej politycy. Ale jej ofiary są równie realne i bezsensowne. Tyle, że tutaj na żaden rozejm liczyć nie można…

   To po prostu wojna przeciwko ludzkiemu życiu. Fala kryminalnych zbrodni zalewa Lwów i okolice. Tylko od początku tego roku zamordowano tu 46 osób. To aż o 10 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najbardziej przeraża, że aż 21 z tych zbrodni dokonano w rodzinach – syn zabijał ojca, mąż żonę; 12 kolejnych zabójstw popełniono na tle rabunkowym, 7 – na tle chuligańskim, a 6 – z zemsty. Ponad połowy zbrodni dokonano pod wpływem alkoholu.

   „Piją, biją się, zabijają” – mówi naczelnik obwodowej milicji Dmitro Zagarija. Najczęściej nożami, siekierami, kijami. Tylko w dwóch przypadkach użyto broni palnej. „Jakby jakiś krwawy demon w ludzi wstąpił” – mówi inny miejscowy funkcjonariusz, który był obecny na kilku miejscach zbrodni.

   „Poraża całkowita absurdalność tych krwawych mordów” – mówi milicjant. Na ulicy Pasicznej we Lwowie syn zakłuł ojca nożycami w dniu jego 65 urodzin. Na ulicy Mazepy inny mężczyzna zakatował na śmierć swoją kochankę, a ciało 25-letniej kobiety ze związanymi rękami i nogami po prostu wyrzucił na śmietnik. W Czerwonogrodzie mężczyzna zabił leciwą sąsiadkę bo… denerwował go jej kot.Milicja przyznaje, że sprawców 6 tegorocznych zbrodni nadal nie udało się ustalić.
   • rawik-is-me Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 19:10
    Z Netu..
    To nie jest kwestia jedynie Lwowa ani Ukrainy, to się dzieje obecnie na całym Świecie że przywołam tu Indie,Egipt,Libia,Syria,Izrael i wiele wiele innych, a mordowanie Ukraińców przez Rosjan to taka „wisienka na torcie”, niegdyś nazywali się braćmi-teraz jeden drugiego ze skóry by obdarł…….czy Brytyjczyk wyjeżdżający do Państwa Islamskiego i ścinający tam głowę drugiemu Brytyjczykowi…. to znak czasów w jakich żyjemy-czasów chyba ostatecznych
  • rawik-is-me Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 19:30
   Polityczna demolka na Ukrainie. Kraj ogarnęła fala tzw. „ludowej lustracji” – zrewoltowany tłum poluje na deputowanych, bije ich i wrzuca do śmieci. Na czele samosądów – coraz popularniejszy radykał z widłami, który nazywa ministra spraw wewnętrznych „debilem”. Czy ukraińska władza panuje jeszcze nad sytuacją w kraju?

   „Przestańcie napadać na deputowanych! Nie dajcie się prowokować zlumpenizowanym marginalnym debilom! Jeśli tak dalej pójdzie, odwróci się od nas i Europa i Ameryka” – apeluje do zanarchizowanych Ukraińców minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.
  • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 19:54
   Z sondażu wynika więc, że nacjonalistyczne partie o zdecydowanie nieprzyjaznej Polsce ideologii, czyli „Swoboda” i Partia Radykalna, zdobyłyby w wyborach łącznie ponad 15% głosów. Jeśli doliczyć część nacjonalistów z „Batkiwszczyny” i pomniejszych ugrupowań, odsetek ten zdecydowanie przekroczy 20%.
   Z drugiej strony trudno wskazać na ukraińskiej scenie politycznej jakiekolwiek ugrupowania, o których można byłoby powiedzieć, że są Polsce przyjazne lub bliskie. Trudno do nich bowiem zaliczyć największą siłę polityczną – Blok Petro Poroszenki, w świetle ostatnich wypowiedzi ukraińskiego prezydenta gloryfikujących zbrodniarzy z UPA.
   • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 19:55
    Moze nie jest zbyt rozsadnie patrzec na to tak katastroficznie. Z dwojga zlego, Polsce wiecej grozi od strony Rosji niz od strony Ukrainy ktora to Ukraina de fakto nie moze istniec jako niezalezne panstwo bez poparcia Unii Europejskiej. Dzialania Putina niestety „budza demony” ktorych lepiej byloby nie budzic. Czym slabsza jest reakcja Zachodu na agresje Rosji, tym silniejszy bedzie ruch nacjonalistyczny na Ukrainie. Rowniez trzeba uczciwie powiedziec ze w trudnej sytuacji to wlasnie nacjonalisci pierwsi wychodza na ulice, czy tez jada na wschod bronic Ukrainy, zas demokraci nawoluja do wyborow i pisza manifesty ktore sa dosc bezuzyteczne jesli dojdzie do utraty niepodleglosci.
    Z Netu..W Polskim interesie lezy popieranie niepodleglej Ukrainy, nawet jesli zwieksza sie wplywy nacjonalistow. Nacjonalizm Ukrainski jest w obecnej sytuacji nieunikniony. W interesie Polski lezy rowniez ochrona interesow polskiej mniejszosci, i tego od Polskiego rzadu trzeba sie domagac, rowniez po to zeby demony uspic jak sie zawierucha uspokoi. Nie powinno byc trudno je uspic, bo uspienie bedzie warunkiem zblizenia Ukrainy do Europy.
    • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 19:57
     @Obserwator przetrzyj sobie szkła bo masz jeszcze chyba dym w oczach po Majdanie.
     Budujecie pomniki waszemu bohaterowi Stepanowi Bandery.Wiece ze swastykami. Wasz prezydent Petro Poroszenko uważa zbrodniarzy z UPA za bohaterów.
     Słyszałeś o coś rzezi wołyńskiej?
     Dopóki coś z tym nie zrobicie to polsko-ukraińskiego pojednania nie będzie.
     Co za głupol wymyślił wojnę z Donbasem.Każdy głupol wiedział jak się to skończy.Chcecie do Europy?
     to nie rozwalajcie swojego kraju lecz go budujcie.
     Nikt w Europie nie posyła bomb na ludzi po referendum niepodległościowym(Szkocja).
     Ostatnia kwestia .
     Zróbcie coś z rządem.Wybierzcie sobie uczciwych (mogą być niemajętni)ludzi do rządzenia bo ci oligarchowie w rządzie robią was w konia.Już dawno na tym portalu pisałem o ciemnych machlejkach Jaceniuka i Poroszenki handlem broni.To zdrada by sprzedawać separatystom broń.Wy to tolerujecie?
  • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly 01.10.14, 20:13
   Ciężko będzie Ukrainie. Militarnie jak jest, wiadomo. Gospodarczo - fatalnie.
   Wygląda na to, że może być jeszcze gorzej niż dzisiaj. A to wiatr w plecy Kremla.
   Zachód ma teraz problem Państwa Islamskiego i tu pewnie będzie naturalna skłonność do poszukiwania dróg współpracy z Putinem.
   www.businessinsider.com/ukraine-is-on-the-brink-of-total-economic-collapse-2014-9
  • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly 03.10.14, 21:54
   Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ogłosił w piątek, że podjął decyzję o podpisaniu ustawy lustracyjnej. Jej celem jest - deklaruje - oczyszczenie władz jego kraju z dawnych agentów sowieckich służb, a także z ekipy obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.
  • jutta_t Re: Ukraińskie sokoly 04.10.14, 15:34
   Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego, Ukrainie potrzebny jest w tej chwili dyktator niczym Augusto Pinochet czy Deng Xiaoping, który zaprowadzi porządek w tym kraju. Lider Kongresu Nowej Prawicy uważa, że w taką rolę mógłby się wcielić obecny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Lider Kongresu Nowej Prawicy dodał, ze nieszczęściem Ukrainy było odsunięcie od władzy byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.
  • seremine Re: Ukraińskie sokoly 04.10.14, 16:19

   "Merkel: Europo, pomóż Ukrainie!
   W piątek kanclerz Angela Merkel w przemówieniu z okazji 24. rocznicy zjednoczenia Niemiec wezwała Europejczyków do udzielenia wsparcia Ukrainie i innym krajom Europy Wschodniej.
   - My, Niemcy, nie możemy innym odmawiać tego, co sami uzyskaliśmy w procesie zjednoczenia kraju, czyli prawa do decydowania o własnej przyszłości - powiedziała podczas Dnia Jedności Niemiec w Hanowerze. Odnosząc się do wydarzeń na Ukrainie, niemiecka kanclerz stwierdziła, że prawo międzynarodowe i terytorialna integralność państwa zostały "jawnie podeptane".
   Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,16748268,Lotnisko_w_Doniecku___ukrainski_Stalingrad.html#ixzz3FALESjw3
  • mala200333 Re: Ukraińskie sokoly 04.10.14, 23:02
   Prorosyjscy separatyści doznali najpoważniejszych strat od momentu ogłoszenia zawieszenia broni 5 września - podała w sobotę ukraińska armia. W atakach na lotnisko w Doniecku bojownicy stracili 12 ludzi.
  • samanta_ewa Re: Ukraińskie sokoly 05.10.14, 23:20
   Dziesięć osób cywilnych zostało rannych w wyniku ostrzału artyleryjskiego dzielnic mieszkalnych w Doniecku na wschodniej Ukrainie - podały w niedzielę wieczorem władze tego miasta. Dwoje spośród rannych zmarło.

   Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-napieta-sytuacja-na-ukrainie-sa-ranni-i-ofiary,nId,1531100#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka