Dodaj do ulubionych

......Polska it'd......

28.01.16, 03:41
Grabarczyk (56 l.) czy Jacek Protasiewicz (49 l.)? Politycy PO żartują, że można przyjmować zakłady, którą z tych osób jako pierwszą będzie "grillował" Grzegorz Schetyna (53 l.). Bo o nowym szefie PO można powiedzieć jedno: nie zapomina i nie wybacza!
- Kopacz doskonale wie, że jej kariera w partii dobiegła końca. Podobnie jest z innymi politykami, którzy przez ostatnie lata narazili się Grześkowi. Ułoży partię tak, by mu nikt nie podskoczył - mówi nam jeden z parlamentarzystów PO.
Nic więc dziwnego, że była szefowa rządu w dniu ogłoszenia wyników wyborów na przewodniczącego apelowała do swojego nowego szefa. - Nie oglądaj się za siebie - doradzała. - To ciekawe i warto tego posłuchać - komentował dyplomatycznie Schetyna słowa Kopacz w TVN24.
Sprawdź: Wiemy, co TVP pokaże ZAMIAST Lisa! Będziecie zaskoczeni
Wątpliwe jednak, by słowa Schetyny oznaczały łaskę dla jego wrogów z PO. - Ewa Kopacz co prawda zrobiła Schetynę ministrem spraw zagranicznych, ale w zasadzie cały czas byli na politycznej ścieżce wojennej. Wielokrotnie w ostatnich miesiącach publicznie się krytykowali - wspomina nam poseł PO.
Kolejny na liście do odstrzału jest Cezary Grabarczyk, który przez ostatnie lata stał na czele tzw. spółdzielni. Budował antyschetynową opozycję. Ale największym wrogiem Schetyny jest bez wątpienia Jacek Protasiewicz. Jeszcze kilka lat temu z sobą współpracowali. Ale od kilku lat były europoseł walczy na Dolnym Śląsku z ludźmi Schetyny oraz odebrał mu szefowanie dolnośląskimi strukturami partii.
- Schetyna to polityk, który nie zapomina. PO źle funkcjonuje. Rozliczenia więc nie powinny dziwić - kwituje prof. Robert Alberski (52 l.), politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Obserwuj wątek
  • dunant Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 03:45
   Wybór nowego przewodniczącego w Platformie Obywatelskiej to początek, a nie koniec zmian. We wtorek Grzegorz Schetyna oficjalnie przejął rządy w PO. Już wkrótce stanowiska we władzach partii mają stracić Radosław Sikorski i Jacek Rostowski ? obaj przez lata zajmowali kluczowe stanowiska w rządzie Donalda Tuska, a także w PO. Autor: Katarzyna Kolenda-Zaleska / Źródło: Fakty TVN (www.tvn24.pl)
   • dunant Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 03:49
    Włodzimierz Cimoszewicz skomentował też ostatnie zachowania prezydenta. - To jest żenujące, że prezydent, strażnik konstytucji, łamie konstytucję, a w wywiadach twierdzi, że nie łamie i mówi, że żaden przyzwoicie wykształcony prawnik nie twierdzi, że on łamie. To już jest obelga pod adresem tysięcy przyzwoicie wykształconych prawników, którzy nie mają żadnych wątpliwości, że on łamie konstytucję ? powiedział były premier. (www.tvn24.pl)
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 13:16
    jest łatwe być szefem partii, która przegrała wybory
    - Ewa Kopacz będzie zaangażowana w Komisję Zdrowia. Sama to wybiera. Na razie chce tym się zajmować i koordynować zespoły programowe, które są w klubie - mówił w #dziejesienazywo Grzegorz Schetyna. Nowy szef Platformy Obywatelskiej mówił w programie, czym będzie się zajmowała Ewa Kopacz w PO.

    Zapytany, czy Ewa Kopacz jest zawiedziona polską polityką, Schetyna powiedział, że nie jest łatwe przegrać wybory. - Nie jest łatwe być szefem partii, która przegrywa wybory po kilku spektakularnych zwycięstwach. Nie jest łatwo zastępować Tuska - dodał.

    Podkreślił też, że wygrał z Budką i Siomoniakiem i rozpoczyna nowy etap PO.
    • seremine Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 13:17
     Mialo byc ..nie jest latwe.
   • black_jotka Re: ......Polska it'd...... 31.01.16, 15:24
    ? Może się okazać, że swoje pożycie małżeńskie będę musiał dostosować do decyzji partyjnych kacyków ? komentował wściekły Paweł Kukiz. Muzyk i lider Kukiz'15 nie może darować Kaczyńskiemu, że ze względu na piątkową galę ?Gazety Polskiej" przełożone zostały na późny wieczór sejmowe głosowania. W krótkiej rozmowie z Faktem24, poseł dał upust swojej złości.

    ? Jeżeli powodem przesunięcia tych głosowań faktycznie była konieczność odebrania przez prezesa Kaczyńskiego nagrody to jest to po prosu skandaliczne ? wściekał się Kukiz. Twierdził, że taki stan rzeczy stan rzeczy jest niedopuszczalny.
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 13.02.16, 14:54
    Niemcy chcą budować inwestycję wbrew interesom Polski?
    - Dlaczego Niemcy chcą budować kolejną inwestycję wbrew interesom Polski i innych krajów? ? pytał dzisiaj w Monachium prezydent Andrzej Duda podczas dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa. Zaznaczył, że prawdziwym partnerstwem jest szacunek dla interesów krajów. Całe wystąpienie podsumował następnie na konferencji prasowej, w trakcie której odniósł się też do słów premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa "nowej zimnej wojnie".
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 03.03.16, 12:20
    Rozmówcy "GW" mówią wprost: "Jeśli opinia Komisji będzie dla PiS niekorzystna, "może to zakończyć polityczną karierę Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ". W partii mówi się o tym, że gdyby nie lipcowy szczyt NATO, minister już by wyleciał z resortu. Poza tym, Waszczykowski nie był faworytem Kaczyńskiego. Prezes - jak pisze "GW" - wolałby na tym stanowisku europosła PiS, prof. Ryszarda Legutkę lub Krzysztofa Szczerskiego.

    Jak pisał ostatnio Fakt, wśród następców Waszczykowskiego wymieniany jest też Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych. Na giełdzie nazwisk pojawia się też Kazimierz Ujazdowski.

    Od dawna jednak krążą plotki o tym, że podpadł prezesowi PiS. I chodzi nie tylko o Komisję Wenecką. Według tygodnika "wSieci" Witold Waszczykowski Jarosławowi Kaczyńskiemu nie spodobało się to, że minister nie wyczyścił, jak inni ministrowie, swojego resortu z ludzi, którzy pracowali w nim w czasach Platformy.

    Minister często wywołuje konsternację swoimi wypowiedziami. Gazeta przypomina, że po tym, jak w grudniu premier spotkała się z szefem PE, Martinem Shultzem, by łagodzić relacje, kilka dni później Waszczykowski nazwał go... nieukiem. "To nie wygląda poważnie" - stwierdził anonimowy polityk PiS.

    Co dalej z Waszczykowskim? Jednym z wariantów jest - jak pisze "GW" - wysłanie go na placówkę dyplomatyczną.
   • mala200333 Re: ......Polska it'd...... 05.03.16, 01:17
    Reakcja Mariusza Błaszczaka

    - Rozmawiałem z szefem BOR-u w sprawie incydentu z limuzyną prezydenta, to nie miało prawa się wydarzyć. Szef BOR powołał komisję, która m.in. sprawdzi, czy były przeprowadzane przeglądy samochodu, sprawę bada też policja - mówił w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24 Mariusz Błaszczak.

    Szef MSWiA podkreślił, że szef BOR ma już pewną hipotezę. - Zostanie to precyzyjnie zbadane, niczego nie zakładamy, o niczym nie przesądzamy - dodał.

    Polityk PiS złożył zobowiązanie, że będzie domagał się od szefa BOR-u "szybkiego przedstawienia wniosków z prac zespołu powołanego po incydencie z samochodem prezydenta na A4".
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 06.03.16, 14:06
    Wee tam
   • rawik-is-me Re: ......Polska it'd...... 12.03.16, 15:16
    Komitet Obrony Demokracji to w tej chwili najważniejszy wróg Prawa i Sprawiedliwości. Tak ocenia to Jarosław Kaczyński (67 l.). Dlatego w PiS powstał już plan skompromitowania ruchu. Ma wykazać, że uliczne protesty KOD to metodyczne działania zorganizowane przez ludzi ?dawnego układu?.
   • mala200333 Re: ......Polska it'd...... 18.03.16, 04:06
    Rozmów Kaczyńskiego z ambasadorem USA było więcej. Coraz silniejsze sygnały ostrzegawcze Waszyngtonu wobec Polski
    ? Marcowe spotkanie prezesa PiS z ambasadorem nie było jedyną ich rozmową nt. Trybunału
    ? Amerykanie coraz częściej wywierają presję na polski rząd, by złagodził swój kurs
    ? Kluczowe dla przyszłości stosunków z USA będzie to, czy Polska zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej
    • mala200333 Re: ......Polska it'd...... 18.03.16, 04:07
     Wujec w #dziejesienazywo: Ryszard Petru może być przyszłym Donaldem Tuskiem. Nowoczesna jest pozytywnym zaskoczeniem
     Nie jest tak, że siłą obozu rządzącego jest słabość opozycji, bo w Polsce nie ma próżni. Powstaje Nowoczesna, która jest moim zdaniem pozytywnym zaskoczeniem. Ryszard Petru jest bardzo mądrym człowiekiem i może być przyszłym Donaldem Tuskiem. Tylko za mało czasu poświęca sprawom zwykłych ludzi, czyli rolnikom, robotnikom, prowincjonalnym ludziom żyjącym w trudnych warunkach. Bez tego nie ma sukcesu - powiedział w #dziejesienazywo Henryk Wujec.
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 20.04.16, 13:52
    Antoni Macierewicz: Przez wiele lat zamykano oczy na niebezpieczeństwo. Nigdy więcej nie możemy na to pozwolić
    - W dzisiejszym świecie to krok niezbędny i konieczny dla narodów na wschodniej flance NATO, ale także dla całej Europy - mówił o obecności wojsk Sojuszu Antoni Macierewicz. Szef MON uczestniczy dziś w spotkaniu z żołnierzami Grupy Integracyjnej Sił NATO w Bydgoszczy. Jak powiedział, przez wiele lat zamykano oczy na zagrożenie ze strony Rosji. - Nigdy więcej nie możemy na to pozwolić - podkreślił.
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 25.04.16, 15:15
    Dolnośląscy działacze PO przechodzą do Nowoczesnej
    ? Sześciu Wrocławskich radnych PO przeszło do Nowoczesnej
    ? W związku z tym w radzie miejskiej powstał klub Nowoczesna
    ? Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz wejdzie w koalicję z nowym klubem
    ? Informacje potwierdzili na wspólnej konferencji prasowej prezydent Wrocławia i lider Nowoczesnej
  • seremine Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 13:21
   Minister finansów nie chce zaakceptować nowej wersji programu Rodzina 500+. W piśmie skierowanym do Rady Ministrów Paweł Szałamacha pisze, że ustawa może wygenerować "znaczący wzrost wydatków budżetu państwa". Swoje uwagi zgłasza też GIODO.

   W dokumencie napisano m.in. że obecny projekt znacząco różni się od przekazanego wcześniej do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. MF ma pretensje o zbyt krótki, bo jednodniowy termin zaopiniowania przepisów.

   - Uniemożliwia prawidłową analizę i rzetelne zaopiniowanie i może prowadzić do skutków, które teraz nie są do zauważenia - napisano.
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 13:25
    pbs.twimg.com/media/CZzSf2zWYAMAJnf.jpg
   • black_jotka Re: ......Polska it'd...... 02.02.16, 15:14
    Warzecha: co zrozumiał Orbán, a nie rozumie PiS
    "To wielki dzień dla wszystkich polskich rodzin" - powiedziała premier Szydło, ogłaszając przyjęcie przez rząd programu 500+. To duże nadużycie - żadnego powodu do radości nie mają rodziny z jednym dzieckiem, bo ich program nie obejmie, choć takie były pierwotne zapowiedzi PiS. Ostateczna konstrukcja przedsięwzięcia, a także wypowiedzi wicepremiera Morawieckiego, budzą natomiast wątpliwości, czy mamy faktycznie do czynienia z programem cywilizacyjnym - jak chciałaby partia rządząca - czy po prostu z kolejnym programem socjalnym, który na dodatek może się skończyć klapą - pisze Łukasz Warzecha dla Wirtualnej Polski.
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 06.03.16, 14:07
    Bo Nie dopracowana
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 23.03.16, 12:24
    Polska, jako część otwartej przestrzeni UE, musi się liczyć z zagrożeniami terrorystycznymi - mówi w rozmowie z Onetem prof. Stanisław Koziej. Były szef BBN dodał, że w obliczu wczorajszych zamachów na brukselskim lotnisku i w metrze "tegoroczne lato w Polsce będzie czasem podwyższonego ryzyka".
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 15.04.16, 15:01
    Guy Verhofstadt o Polsce i Węgrzech: Kryzys rządów prawa w Europie
    Smutna prawda jest taka, że gdyby dziś Węgry i Polska ubiegały się o członkostwo w UE, nie zostałoby im ono przyznane. Obywatele tych krajów powinni poważnie rozważyć, co to oznacza - pisze Guy Verhofstadt, były premier Belgii dla Project Syndicate.
  • seremine Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 13:39
   Weneckiej przyjeżdża do Polski
   ? W dniach 8-9 lutego delegacja Komisji Weneckiej odwiedzi Polskę
   ? Wizyta dotyczy omówienia z władzami Polski nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym
   ? Spotkania posłużą przygotowaniu opinii w tej sprawie, o którą poprosił rząd Polski 23 grudnia 2015 roku
  • seremine Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 13:47
   w policji przez ostatnie dziesięć lat?

   Przede wszystkim powstały nowe kategorie przestępstw, związanych z gospodarką i internetem. Pojawiła się też nowa generacja oficerów operacyjnych, którzy nie są obarczeni poprzednim ustrojem. To młodzi ludzie z wyższym wykształceniem, mówiący kilkoma językami, którzy wolą odstresować się na siłowni niż wypić pół litra, jak zdarzało się to im starszym kolegom. Zmieniła się też technika rozwiązywania spraw. W dzisiejszym świecie najpoważniejsze przestępstwa rozpracowywane są przez policję za pomocą podsłuchów czy GPS-ów. Na tym opiera się najważniejsza część pracy operacyjnej. Podczas akcji szturmowania mieszkania handlarza narkotyków zobaczyłem, że policjanci mieli kamery na hełmach, co wytrąca argument przestępcom oskarżającym policję w sądzie o naruszenie prawa. Niebawem takie akcje będą transmitowane na żywo na biurko komendanta stołecznego policji, co przywodzi na myśl wojnę w Iraku, transmitowaną w sztabie generalnym w USA.
  • black_jotka Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 15:34
   Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy wprowadzającej program 500 plus - poinformował dziś przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Poinformowano, że środki na realizację programu są zabezpieczone. Komitet ma nadzieję, że Sejm na najbliższym posiedzeniu przyjmie ustawę.
   • black_jotka Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 15:44
    Prawo i Sprawiedliwość dokonało ruchu, który śmiało można nazwać skandalicznym. Posłowie tej partii najpierw zagłosowali za zabraniem 20 mln zł z budżetu na kulturę i teatry, a potem dali je o. Rydzykowi. Na działalność jego szkoły!
  • jerzy_55 Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 17:25
   Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski nie musi przepraszać obecnego ? Zbigniewa Ziobry za słowa o "nieprzypadkowym" zniszczeniu resortowego laptopa, gdy Ziobro pierwszy raz kierował resortem sprawiedliwości. Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wyrok jest prawomocny.
  • jerzy_55 Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 17:45
   W piątek 15 stycznia agencja ratingowa Standard & Poor's (S&P) obniżyła Polsce rating długu w walucie obcej. Jeszcze niedawno mieliśmy ocenę ?A minus", teraz jesteśmy oceniani ?BBB plus". Inna agencja ? Fitch utrzymała lepszy rating. Wydawało się, że nie mamy się czym martwić. Jednakże jak podaje Bloomberg dzisiaj Fitch Ratings ostrzegło, że obniży Polsce ocenę kredytową. Wszystko to efekt polityki rządu, przez którą zwiększa się deficyt budżetowy.
   • jerzy_55 Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 17:58
    - Obawiam się, że gdyby nie było tych 600 tys. radzieckich żołnierzy, którzy ginęli w Polsce, to po prostu nie byłoby Polski i Polaków. Niemiecka idea nie zakładała istnienia ani polskiej państwowości, ani polskiego narodu. Tak samo jak nie dawała miejsca istnienia Rosjanom - wyjaśniał Medinski.

    - Próba nakreślenia różnicy pomiędzy pomnikiem dla żołnierza, a nagrobkiem, które dzielą 20 metrów, jest bez sensu - tłumaczył minister. - A co pan powie o pomniku generała który mordował przywódców polskiej Armii Krajowej? - zapytała dziennikarka, wyjaśniając, że chodzi o Iwana Czerniachowskiego i jego pomnik w Pieniężnie.

    Medinski odpowiedział, że generał nigdy nie mordował liderów AK. - Przepraszam, zabił mojego dziadka - odpowiedziała Przełomiec. - Z pistoletu go zastrzelił, czy może aresztował? - dopytywał rosyjski minister. - Nie, aresztował w Miednikach - wyjaśniła prowadząca program. Medinski wyraźnie nie wiedział, jak ma się zachować.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 19:53
   Nowy szef PO Grzegorz Schetyna zaproponował prezydent Łodzi, by została wiceszefową partii - nieoficjalnie dowiedział się Onet. Według naszych informacji, Hanna Zdanowska decyzję ma podjąć w ciągu kilkunastu najbliższych dni
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 20:30
   W programie "Rodzina 500 plus" tkwi paradoks, bo w życiu części osób z niego korzystających nie zajdą większe zmiany, pewnym minusem jest komunikacja, bo program ten może być odbierany także jako przejaw protekcjonalnego traktowania obywateli przez władzę - powiedziała prof. Ewa Marciniak. Politolog z UW zaznaczyła jednak, że "programowi 500 plus" nie należy odmawiać "dobrych intencji". - PO była świadoma ówczesnej sytuacji społecznej, a PiS teraz tę wiedzę wykorzystuje - dodała.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 21:47
   ylko cztery partie w Sejmie i koalicja, jakiej jeszcze nie było ? tak według badania TNS Polska dla Faktu wyglądałby Sejm, gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę. Beata Szydło w obecnym rozdaniu straciłaby fotel premiera!

   PiS utrzymuje pewne prowadzenie w sondażu z wynikiem powyżej 30 proc. To żadne zaskoczenie ? partia Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) zawsze miała żelazny elektorat, teraz poszerzony jeszcze o premię wynikającą z posiadania pełni władzy. Drugie miejsce, choć z niewielką stratą, straciła Platforma na rzecz .Nowoczesnej. Taka sytuacja sprawia, że scena polityczna z podziału PiS?PO zamienia się w podział na PiS oraz Nowoczesną i PO. Mimo niezłego wyniku Kukiz'15, PiS ani samo ani z tym ugrupowaniem nie ma większości w Sejmie. Co to oznacza i czy koalicja Ryszarda Petru (44 l.) z Grzegorzem Schetyną (53 l.) jest realna?

   Jeśli potwierdziłby się nasz sondaż, już za cztery lata czekałaby nas zmiana władzy! Rząd objęłaby koalicja .Nowoczesnej z Platformą Obywatelską, I gdyby w wyborach pierwsza ? choćby o włos ? byłaby partia Ryszarda Petru (44 l.), to właśnie on objąłby stanowisko szefa rządu.

   Jak wynika z najnowszego sondażu TNS Polska dla Faktu, Platforma razem z partią Petru, w Sejmie mogłaby zdobyć 243 mandaty. To więcej niż zyskałoby PiS razem z ruchem Kukiz'15.

   Co byłoby dalej? Z sondażu wynika, że to .Nowoczesna zyskuje więcej głosów. W takiej sytuacji to ona miałaby prawo wskazać premiera. A tu kandydat jest jeden ? to Ryszard Petru.

   Ten dziś coraz wygodniej rozsiada się na pozycji lidera opozycji i wiadomo, że jego następnym krokiem w polityce ma być fotel premiera.

   ? Przed laty, kiedy był sondowany jako kandydat na ministra finansów mówił, że interesuje go tylko funkcja premiera ? mówi nam informator z Platformy. I dodaje, że wtedy jego słowa wywołały uśmiechy politowania. Dziś już nikt w szeregach PO się z tego nie śmieje. A lider .Nowoczesnej konsekwentnie mówi, że widzi siebie na stanowisku szefa rządu.

   Czy ten scenariusz jest możliwy? Choć PO deklaruje dziś, że nie zamierza łączyć się i współpracować z .Nowoczesną, obie partie już pokazują, że są zdolne do kompromisów. W wyborach do Senatu na Podkarpaciu właśnie poparły wspólnie kandydata PSL, który będzie walczyć z kandydującą z PiS córką generała Władysława Andersa (?78 l.) ? Anną Anders (66 l.). Sam szef PO Grzegorz Schetyna (53 l.) coraz częściej wspomina, że walka o palmę pierwszeństwa wśród opozycji to tylko wzmocnienie PiS na pozycji lidera. Tomasz Siemoniak (49 l.), były wicepremier i szef MON, w TVP Info mówił ostatnio nawet, że Platforma z .Nowoczesną są na siebie skazane.

   ? Jeśli w przyszłości nie wystartują razem, będą wzajemnie odbierać sobie głosy ? uważa dr Anna Materska-Sosnowska, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 21:51
   Wszystko wskazuje na to, że poprawka dotycząca przeniesienia 20 mln złotych z budżetu na dofinansowanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zostanie wycofana - poinformował w rozmowie z TVN24 poseł PiS Andrzej Jaworski.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 21:54
   Co ty? Co wy robicie?"

   Po wypowiedzi posła PO komisja przystąpiła do głosowania, które właściwie z góry było przesądzone. Jeszcze przed nim przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz rzucił kąśliwą uwagę: "Rozumiem, że zostało jeszcze kilka przepisów, których skreślenia się państwo nie domagacie, ale póki co głosujemy nad poprawką 23.

   Jednak podczas głosowania niektórzy posłowie PiS... opowiedzieli się za poprawką opozycji. Dopiero po chwili przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz zorientował się w sytuacji.

   - Co ty? Co wy robicie?! - zapytał Piotrowicz posłów PiS i zaraz dodał: "Proszę o powtórzenie głosowania".

   - Panie przewodniczący, skoncentrował się pan na złośliwościach, a tymczasem głosowanie biegnie, zaczęliśmy liczyć - powiedział Kropiwnicki i zapytał, dlaczego komisja ma powtarzać głosowanie.

   - Nie dokończyliśmy głosowania - odparł poseł Piotrowicz. W drugim głosowaniu posłowie partii rządzącej zagłosowali już przeciwko poprawce PO, która została odrzucona.

   PiS powtarza "nieudane" głosowania

   To kolejny przypadek, gdy posłowie PiS powtarzają głosowanie, gdy idzie nie po ich myśli - podobnie było w grudniu, gdy Komisja Ustawodawcza pracowała nad projektem nowelizacji ustawy o TK. W dziewiątej godzinie posiedzenia posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej złożyła jeden z kolejnych wniosków o przerwę w posiedzeniu komisji do 7 stycznia.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 22:45


   Krakowska prokuratura oskarżyła Jana B. (67 l.), jednego z dyrektorów chrześcijańskiego stowarzyszenia dla młodzieży YMCA w Krakowie o posiadanie prawie 40 tys. plików komputerowych z treściami pornograficznymi.

   - Podjerzewany rozpowszechnił i usiłował rozpowszechnić pliki komputerowe zawierające treści pornograficzne z udziałem małoletnich poniżej lat 15. Wszystkie nośniki komputerowe w ilości kilku tysięcy zostały zabezpieczone 5 listopada 2014 roku i poddane oględzinom i badaniom przez biegłych ? mówi prokurator, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. 67-letni wychowawca w oddziale Związku Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej miał przyznać, że w komputerze miał zdjęcia pornograficzne, ale zeznał, ze ich nie rozpowszechniał. W wyjaśnieniach podał, że zdjęcia i filmy ściągał z internetu. Jan B. nie został aresztowany, zastosowano wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Dyrektor został tez odsunięty od swojego stanowiska. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 22:51
   Nowy szef PO zapowiedział rozmowy ze wszystkimi członkami zarządu. - Jeżeli pan pyta z kim, to mówię: Siemoniak, Trzaskowski, Pomaska, Budka, Brejza. Nowi ludzie, którzy chcą budować PO. Z nimi będę pracował, choć jeszcze nie wiem, w jakiej formule - czy będą w zarządzie czy w sekretariacie generalnym? Na pewno będą angażować się w budowanie nowej PO - wyjaśnił.
   • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 22:51
    Schetyna pytany, czy wymienieni przez niego politycy zastąpią byłych liderów - Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego, stwierdził: "proszę ich nie żegnać, ja nie mogę sobie na to pozwolić". - Wszystkie ręce są potrzebne. Będę pilnował, żeby nikt nie czuł się odtrącony - podkreślił.
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 23:04
   PiS wycofało w czwartek wieczorem poprawkę do budżetu mówiącą o przekazaniu 20 mln zł uczelni o. Rydzyka. Wcześniej na poprawkę przyjętą przez Komisję finansów publicznych zareagowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. - Nie może być zgody na to, aby pozbyć się tych środków - powiedziała rzeczniczka. Niekonsultowaną decyzją zaskoczony był Piotr Gliński. Chodzi o jedną z poprawek zgłoszonych w czasie drugiego czytania do projektu ustawy budżetowej na rok 2016 (druki nr 146 i 194). Pod poprawką mówiącą o dofinansowaniu uczelni ojca Rydzyka, w imieniu klubu PiS, podpisał się poseł Ryszard Terlecki. Jak przekazał reporter TVN24 Arkadiusz Wierzuk, wieczorem poprawka została formalnie wycofana. Taki wniosek do marszałka Sejmu złożył wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. (www.tvn24.pl)
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 23:08
   To jest tak, jakby ktoś wziął olbrzymi młot i zaczął walić w konstrukcję polskiej gospodarki - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Rostowski (PO). Były wicepremier i minister finansów ocenił w ten sposób skutki, jakie może wywołać tzw. ustawa frankowa. Rostkowski nazwał przy tym politykę gospodarczą PiS "nieodpowiedzialną". Widmo następnego ciosu. Fitch grozi Polsce obniżką ratingu Agencja ratingowa... czytaj dalej ? Gość TVN24 był pytany m.in. o projekt ustawy, która ma pomóc osobom z kredytami we frankach szwajcarskich. Jak mówił Rostowski, ze znanych mu "poważnych wyliczeń" wynika, że propozycje wynikające z tego projektu będą kosztowały polskie banki jedną czwartą ich kapitału. - To jest po prostu tak, jakby ktoś wziął olbrzymi młot i zaczął walić w tę konstrukcję naszej polskiej gospodarki, uderzając nie w jakąś ścianę między pokojami, tylko w jej fundamenty - ocenił Rostowski. Dodał, że jeszcze kilka tygodni temu był spokojny o losy polskiego budżetu na ten rok. Teraz, jak mówi, tej pewności już nie ma, tym bardziej, że - jak dodał - nad światową gospodarką zbierają się "czarne chmury". Ocenił przy tym politykę gospodarczą PiS jako "nieodpowiedzialną". - Nieodpowiedzialność polega na tym, że wsiadając do samochodu, wypiło się litr wódki - powiedział Rostowski. - To nie znaczy, że człowiek się musi rozbić. Mam nadzieję, że nie (rozbije się - red.) - dodał. "Skuteczny instrument do walki" Były wicepremier i minister finansów był też pytany o zmianę na stanowisku przewodniczącego PO. We wtorek został nim Grzegorz Schetyna. - Powiedziałem mu, że to, czego ludzie oczekują od Platformy, to jest to, aby była najbardziej skutecznym instrumentem walki z atakiem PiS na ład demokratyczny i konstytucję w Polsce - zaznaczył Rostowski. Podkreślił, że Platforma nie powinna szukać wrogów wśród innych partii opozycyjnych. Pytany o Ryszarda Petru, Rostowski odpowiedział, że na jego miejscu zastanowiłby się, czy słusznie w trakcie kampanii wyborczej mówił o tym, że pomiędzy PO i PiS nie ma żadnej różnicy. (www.tvn24.pl)
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 23:12
   Sejm uchwalił w czwartek poźnym wieczorem nową ustawę o prokuraturze. Zmiany przewidują m.in. połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. (www.tvn24.pl)

   Posłowie głosowali chwilę przed godziną 23. Za głosowało 236 posłów, 209 było przeciwnych. Ośmiu wstrzymało się od głosu. Drugie czytanie projektów dotyczących reformy prokuratury autorstwa PiS odbyło się w Sejmie w środę. Wszystkie kluby opozycyjne opowiadały się za jego odrzuceniem, twierdząc, że jego przyjęcie doprowadzi do upolitycznienia prokuratury, gdyż będzie nią kierował czynny polityk. Natomiast według PiS projektowane rozwiązanie zakończy nieudany eksperyment rządów PO i PSL. (www.tvn24.pl)
   • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 28.01.16, 23:13
    Po zmianach prokurator generalny ma uzyskać prawo bezpośredniego kierowania prokuraturą, wydawać zarządzenia, wytyczne i polecenia. W miejsce Prokuratury Generalnej ma być powołana Prokuratura Krajowa, a w miejsce prokuratur apelacyjnych - prokuratury regionalne ? Jeden z przepisów przejściowych stanowi, że z dniem wejścia ustawy w życie wygasają kadencje prokuratorów powołanych do pełnienia funkcji w jednostkach prokuratury powszechnej. Zgodnie z projektem w Prokuraturze Krajowej będą mogły być prowadzone śledztwa w sprawach "o obszernym materiale dowodowym, a także zawiłych pod względem faktycznym lub prawnym" - niezależnie od ich właściwości miejscowej i rzeczowej, o czym będzie decydował prokurator generalny. Na poziomie PK funkcjonować też ma Wydział Spraw Wewnętrznych, którego zadaniem będzie prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach "najpoważniejszych czynów przestępnych popełnionych przez sędziów, prokuratorów i asesorów". Zakładana jest likwidacja odrębnej prokuratury wojskowej. Projekt znosi też obowiązującą obecnie kadencyjność funkcji kierowniczych w prokuraturze. Obecną Krajową Radę Prokuratury ma zastąpić - złożona wyłącznie z prokuratorów - Krajowa Rady Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej. Prokuratorskie postępowania dyscyplinarne mają stać się jawne. Jawne mają być też - co do imienia i nazwiska - prokuratorskie oświadczenia majątkowe. (www.tvn24.pl)
  • dunant Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 01:09

   Wysłany: Dzisiaj 0:13
   sorrrry pisze:
   Ojciec wicemarszałka Terleckiego przez 30 lat był współpracownikiem SB[/b] i donosił. Na ludzi z paryskiej "KULTURY' też.


   Czyli wicemarszałek Terlecki według pis nomenklatury jest resortowym dzieckiem. Całkiem spora kolekcja byłych prokuratorów, dzieci ubeków i komuchów w pisie znalazła schronienie.
  • dunant Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 01:11
   Niech Nam zyje piatek
  • dunant Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 01:37
   To, że Kreml sympatyzuje ze skrajną prawicą wiadomo nie od dziś. Amerykański portal The Intepreter podaje jednak, że Rosja idzie o krok dalej. Chce zjednoczyć nacjonalistyczne ugrupowania z niemal całego globu. Dowód? Portal zamieścił list autorstwa jednego z członków rosyjskiej partii Rodina, zapraszający organizacje do zrzeszenia się w imię wspólnej idei. Lista jest imponująca. Miało znaleźć się na niej sześć polskich ugrupowań.

   Światowy Narodowo-Konserwatywny Ruch (World National Conservative Movement - WNCM) opisuje siebie jako - cytat - międzynarodowe stowarzyszenie partii, organizacji i osób prywatnych utworzone dobrowolnie i na równych zasadach przez przedstawicieli różnych krajów i narodów w oparciu o ich zobowiązanie się do osiągnięcia wspólnych celów. A są one dalekosiężne. Organizacja dąży do stworzenia platformy informacji: stron internetowych, sieci społecznych, gdzie członkowie skrajnie prawicowych partii wymieniać się będą informacjami i doświadczeniami.
  • rawik-is-me Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 14:44

   - Patryk Jaki jest bardzo dobrym wiceministrem, bardzo dobrze go oceniam i nie zamierzam dymisjować. On zadał to pytanie na podstawie pism kierowanych przez mieszkańców - powiedziała Beata Szydło, odnosząc się do słów Patryka Jakiego, który domniemywał, że w mieszkaniu posła PO, Roberta Kropiwnickiego prowadzona jest agencja towarzyska.
   • rawik-is-me Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 14:45
    A glodnemu, tzn. Jakiemu hm...na Mysli.
  • rawik-is-me Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 14:53
   Oj, nastaly czasy, nastaly. Banki oplaty i prowizje podnosza - ale nie, to nie w zwiazku z tym, ze podatek bankowy zostal wprowadzony.
   Jesli w sklepach bedzie wszystko drozec - to wcale nie dlatego, ze podatek zostanie wprowadzony.
   Jesli Polsce rating kolejna agencja obnizy - to tylko na zlosc, z przekory - bo gospodarka z ruiny w trzy miesiace sie przeobrazila w kolosa na mocnych nogach.
   Jesli beda powstawac pomniki upamietniajace Smolensk - to nie z woli wladzy - to lud tego zada.
   Jesli prezydent cos podpisze - to nie dlatego, ze musi - a dlatego, ze dawno czul, ze to dobre rozwiazanie - i nie jest wazne, ze wszyscy prawnicy krzycza, ze to nie jest zgodne z konstytucja.
   Jesli ludzie na ulice wychodza - to tylko zeby futra przewietrzyc.
   Jesli ktos nie mysli jak wladza - to zlodziej i komunista jest.
   I córke na UJ szkaluja i sie smieja..... No jak tak mozna, patrzac na powyzsze?
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 17:25
   Sławomir Sierakowski: Polska traci wpływy za granicą
   Expose Ministra Spraw Zagranicznych nabrało większego niż zwykle to bywa znaczenia z tego powodu, że Polska zdążyła w bardzo krótkim czasie spaść z pozycji prymusa Europy na pozycję problemu w Europie. Kontynuacja "orbanizacji" Polski oraz to, co rząd rozumie przez "asertywną politykę zagraniczną", odbierze nam wpływy zarówno na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej, jak i możliwości wzmocnienia bezpieczeństwa Polski przez NATO i Stany Zjednoczone - pisze Sławomir Sierakowski dla Wirtualnej Polski.
   • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 17:26
    nie lubię budyniu i pis 1 godzinę i 23 minut temu

    Sierakowski jak zwykle ma rację. Szkoda, że w takich okolicznościach, ale wydobywa się bystre spojrzenie tego młodego człowieka.Oczywiście, że ciemnogród i brak nowoczesnego,otwartego spojrzenia spycha Polskę margines w Europie. Nie da się tego po upadku pis odbudować ot tak sobie, bo tu chodzi o zaufanie do naszej nacji, w całości.Europa wie, że ta ciemnośc nastała w oparciu o wybory.
    • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 17:27
     GoliathS 2 godziny temu

     Niestety te paradoksy w postawie Waszczykowskiego, ten dwukanałowy przekaz sprzecznych ze sobą informacji dowodzi, że ani on, ani cały rząd nie potrafi się znaleźć w nowoczesnej Europie i Świecie, bo żądza władzy i chęć zawłaszczania wszystkiego, co tylko się da jest silniejsza od zdrowego rozsądku, który gdzieś uciekł i wciąż ucieka, ucieka, ucieka ...
  • jutta_t Re: ......Polska it'd...... 29.01.16, 17:45
   W Senacie pojawi się poprawka do budżetu przeznaczająca 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - poinformowała w piątek premier Beata Szydło. Nie widzę powodów, dlaczego nie miałaby być przyjęta - dodała.
   • jerzy_55 Re: ......Polska it'd...... 11.02.16, 13:56
    Swoją decyzję tłumaczy w liście do prezydenta. Pisze o rozczarowaniu i "niepokojących zmianach politycznych".

    "Moja rezygnacja z członkostwa w Radzie, to jedyny środek, jakim dysponuję, by wyrazić sprzeciw wobec takiej pozycji Rady, a także, by zaznaczyć mój krytyczny stosunek do szeregu wprowadzanych przez rządzący obóz zmian - przez Pana Prezydenta akceptowanych" - napisał ekonomista w liście do prezydenta Andrzeja Dudy.
   • seremine Re: ......Polska it'd...... 03.03.16, 11:55
    Zdaniem niemieckiego publicysty "największy znak zapytania, jeśli chodzi o przyszłość Tuska znajduje się jednak nie w Brukseli, lecz w Warszawie". "Dla prawicowego rządu w Polsce były liberalno-konserwatywny premier jest czymś w rodzaju wroga państwowego numer jeden. Jarosław Kaczyński widzi w Tusku kluczową postać domniemanego spisku mającego ukryć prawdziwe przyczyny katastrofy lotniczej, w której w rosyjskim Smoleńsku zginął jego brat Lech Kaczyński" - pisze Broessler.

    Autor odnotowuje wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z października 2015 roku. Szef PiS mówił: "My nie będziemy zabiegać o pozycję w Unii Europejskiej w tym sensie, żeby zajmować tam jakieś stanowiska. My będziemy zabiegać o polskie interesy". "Wydawało się, że Kaczyński wydał swój wyrok w sprawie brukselskiej kariery Tuska" - komentuje autor tę wypowiedź i akcentuje, że "bez wsparcia własnego kraju szanse Tuska na ponowny wybór zdawały się spaść do zera".

    Z drugiej strony - kontynuuje Broessler - możliwe, że właśnie z uwagi na "nacjonalistyczne tony z Warszawy" wielu szefom rządów trudno byłoby poniechać liberała Tuska, "a tym samym proeuropejskiej części Polski".

    Zdaniem autora, powołującego się na unijne źródła, "ludziom Kaczyńskiego nie pozwoli się na chowanie się za innymi rządami. To znaczy: jeśli z przyczyn wewnątrzpolitycznych polskie kierownictwo chce zaprzepaścić szansę ponownego objęcia przez rodaka najwyższego stanowiska w UE, niech to powie otwarcie".

    Broessler sądzi, że właśnie tego nie chce jednak, jak się wydaje, polska premier Beata Szydło. Autor przypomina, że niedawno premier powiedziała po rozmowie z Tuskiem, iż zawsze wartością jest piastowanie przez Polaka ważnego stanowiska w organizacji międzynarodowej. "Zabrzmiało to tak, jakby (Szydło) mogła sobie wyobrazić przedłużenie kadencji Tuska" - uważa publicysta "SZ".

    Gdyby do tego doszło, Tusk pozostałby w Brukseli do grudnia 2019 roku "W 2020 roku w Polsce wybierany będzie prezydent. Tusk miałby wtedy czas" - pisze Broessler na zakończenie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka