Dodaj do ulubionych

--------Prognozy-----Polityczne-----cz.4

15.02.16, 14:22
Wzajemny nakaz opuszczenia kraju pod groźbą wielotysięcznych kar, wielkie kolejki tirów na granicach, a od poniedziałku całkowity zakaz ruchu rosyjskich ciężarówek przez Ukrainę. Tak obecnie wygląda stan wojny transportowej, która już zdążyła objąć swym zasięgiem niemal wszystkie kraje regionu. Konflikt narasta.

15 lutego, poniedziałek
--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 15.02.16, 18:41
   Brytyjski rząd ogłosił w poniedziałek, że zamierza zakazać instytucjom na terenie Anglii finansowanym ze środków publicznych, jak uniwersytety czy lokalne władze, bojkotowania firm ze względów etycznych, również produktów pochodzących z izraelskich kolonii. Jak głosi oświadczenie rządu, bojkot "zatruwa i polaryzuje debatę publiczną, osłabia integrację i podsyca antysemityzm". Ostrzeżono także, że decyzje o bojkocie mogą "zaszkodzić brytyjskiemu eksportowi i międzynarodowym relacjom".

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • rawik-is-me Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 15.03.16, 14:05
    ~Polak-Europejczyk : Ci durni zachodni politycy, z Merkel na czele nie rozumieją, że islamiści, tak jak lekką ręką zniszczyli swoje kraje - Syrię, Liban, Sudan, Libię i inne, tak bez skrupułów i wręcz z radością, będą niszczyli Europę. Nie wpuszczać żadnych uchodźców, a islam wyrugować z Europy. Tylko to nas ocali.

    --
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 15.02.16, 21:22
   Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że czwartkowy szczyt będzie decydujący dla przyszłości Unii Europejskiej, a rozmowy dotyczące Brexitu są w krytycznym momencie. Tusk rozpoczął w poniedziałek podróż po kilku krajach unijnych przed zaplanowanym na czwartek i piątek szczytem UE. Po spotkaniu z prezydentem Francois Hollande'em szef Rady Europejskiej powiedział dziennikarzom, że ma nadzieję, iż kompromis pozwalający na uniknięcie tzw. Brexitu, czyli wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii, uda się osiągnąć właśnie podczas najbliższego szczytu. (www.tvn24.pl)

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 15.02.16, 21:23
   agonda 2 godziny temu UK wychodzi z UE, a Szkocja z UK i tak UK spada do rangi takiej mocnej Holandii. Unia jest osłabiona, Wlk. Brytania też, dzięki czemu wzmacnia się Rosja. Taki scenariusz może cieszyć w Polsce tylko politycznych analfabetów spod znaku PiSu, Kukiza, Korwina i tym podobnych patafianów. (www.tvn24.pl)

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • dunant Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 17.02.16, 00:35
   Od poniedziałku Rosjanie prowadzą wielkie ćwiczenia wojskowe w rejonie Morza Czarnego. Jednocześnie na tym akwenie mają rozpocząć się manewry sił morskich NATO. W gruzińskim porcie Batumi pojawiły się już cztery okręty Sojuszu, w tym dwa z Turcji, której relacje z Rosją pozostają szczególnie napięte. W niezapowiedzianych manewrach wzdłuż granicy z Ukrainą, na anektowanym Krymie oraz na wodach Morza Czarnego i Morza Kaspijskiego uczestniczy 8,5 tys. rosyjskich żołnierzy oraz 50 okrętów z Floty Czarnomorskiej i Floty Kaspijskiej. Rosja i Turcja prą do wojny? Ćwiczenia zorganizowano w czasie szczególnego napięcia w relacjach rosyjsko-tureckich na tle zaangażowania obu tych państw w konflikt wewnętrzny w Syrii. - Mieliśmy wiele tego typu niezapowiedzianych ćwiczeń w ciągu ostatnich trzech lat, to ważny element szkolenia sił wojskowych - w rozmowie z Gazeta.ru powiedział Aleksander Kramiczkin, ekspert ds. wojskowości. - Nie muszą być one widziane jako sygnał wysyłany innym, ale w tym konkretnym przypadku to oczywiście ostrzeżenie dla Turków, ponieważ zbliżamy się do wojny z nimi - ocenił. Syryjska kość niezgody Napięcie pomiędzy Moskwą i Ankarą utrzymuje się kolejny miesiąc po zestrzeleniu przez tureckie myśliwce rosyjskiego samolotu wojskowego, który miał naruszyć przestrzeń powietrzną Turcji. Od tamtej pory Rosja i Turcja wzajemnie oskarżają się o wspieranie terrorystów oraz torpedowanie międzynarodowych wysiłków na rzecz zakończenia wojny domowej w Syrii. Rosja oskarżyła również Turcję o planowanie lądowej inwazji w Turcji. Tymczasem w trakcie trwania rosyjskich ćwiczeń wojskowych na Morzu Czarnym, na tym samym akwenie pojawiły się cztery okręty NATO, wśród nich dwa tureckie. W najbliższych dniach dołączą do nich kolejne, m.in. z Włoch, by w piątek wziąć udział we wspólnych manewrach z gruzińską strażą przybrzeżną. Tylko ćwiczenia, czy prowokacja? Na niewielkim Morzu Czarnym jednocześnie będą więc trwały ćwiczenia sił morskich Rosji i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jest to kolejna odsłona kryzysu w relacjach Rosja-NATO. Jest t również pierwszy rezultat decyzji o zwiększeniu aktywności sił Sojuszu na Morzu Czarnym, która w ostatnich dniach zapadła na spotkaniu ministrów obrony państw NATO w Brukseli. (www.tvn24.pl)
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 17.02.16, 23:14
   Dwa myśliwce Typhoon brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF) wystartowały dzisiaj dla przechwycenia dwóch rosyjskich bombowców, zmierzających w kierunku przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii - poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 18.02.16, 20:06
   Kiedy Państwo Islamskie zaatakuje Watykan, to papież będzie wolał, bym to ja był prezydentem USA - powiedział w czwartek Donald Trump, republikański pretendent na najwyższy urząd w kraju. Franciszek skrytykował wcześniej jego stanowisko w sprawie imigrantów.

   - Jeśli, a właściwie kiedy Watykan zostanie zaatakowany przez Państwo Islamskie, co - jak wszyscy wiedzą - jest dla tego ugrupowania ostatecznym celem, zaręczam wam, że papież będzie żałował i modlił się, żeby to Donald Trump był prezydentem - powiedział polityk na wiecu wyborczym w stanie Karolinie Południowa.

   Wypowiedź Franciszka Trump nazwał "haniebną" i wyraził przekonanie, że papież został wprowadzony w błąd przez rząd Meksyku. - Papież usłyszał historię tylko od jednej strony. Nie widzi przestępczości, handlu narkotykami ani szkodliwego wpływu obecnej polityki imigracyjnej na amerykańską gospodarkę - powiedział.

   Wcześniej w czwartek, w drodze powrotnej z pielgrzymki do Meksyku, papież został poproszony przez dziennikarzy o opinię na temat wypowiedzi Trumpa przeciw imigrantom. Franciszek zastrzegł, że nie chce mieszać się w amerykańską politykę, zaznaczył jednak, że "ktoś, kto by to nie był, kto chce wznosić mury, a nie budować mosty, nie jest chrześcijaninem". - To nie jest Ewangelia - dodał.

   W grudniu Trump ściągnął na siebie krytykę, gdy zaproponował wprowadzenie "całkowitego zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów", zarówno dla imigrantów, jak i turystów, by chronić USA przed "straszliwymi atakami ze strony ludzi, którzy wierzą w dżihad". Swój pomysł ogłosił w kilka dni po badanej przez FBI jako "akt terroryzmu" strzelaninie w kalifornijskim San Bernardino, gdzie muzułmańskie małżeństwo zabiło 14 osób.

   Już wcześniej miliarder głosił kontrowersyjne poglądy o imigrantach. O Meksykanach mówił, że to kryminaliści i gwałciciele; obiecał też, że jeśli zostanie prezydentem USA, to na granicy z Meksykiem wybuduje mur, by powstrzymać napływ nielegalnych migrantów z tego kraju.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 18.02.16, 20:33
   Ryzykowne posunięcie syryjskich Kurdów. Staną się narzędziem rosyjskiej gry przeciwko NATO?
   - Dzięki sprawnej polityce, syryjscy Kurdowie stali się jedyną siłą w Syrii popieraną przez USA i Rosję
   - Nowa ofensywa Kurdów może jednak wywołać olbrzymie napięcia i doprowadzić do konfrontacji NATO-Rosja
   - Zdaniem Tomasza Otłowskiego, Kurdowie są dla Kremla narzędziem do uderzenia w Turcję i Zachód

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 19.02.16, 16:38
   Tak gigantycznej podwyżki chyba nikt się nie spodziewał. Ceny na stacji pójdą w najbliższym czasie w górę aż o 6000 procent! Przez dwadzieścia lat mieszkańcy Wenezueli za litr paliwa płacili jednego centa, teraz jednak eldorado się skończy, a cena pójdzie w górę do 95 centów. Czy mieszkańcy kraju wyjdą na ulice?

   Nawet jeśli koszt litra benzyny jest wciąż mniejszy niż w Polsce (1,01 USD), to i tak dla Wenezuelczyków jest to prawdziwy szok. Sytuacja wygląda tak, jakby nagle litr benzyny w Polsce zaczął kosztować 240 zł!

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 19.02.16, 22:40
   Kanada wycofała się z kampanii nalotów przeciwko Państwu Islamskiemu, ale zadeklarowała zwiększenie wsparcia dla misji szkoleniowej w północnym Iraku. Decyzja nowego rządu, będąca realizacją obietnicy z okresu kampanii wyborczej, doprowadziła do spięcia z opozycją, której przedstawiciele twierdzą, że jest to "krok w tył". Pomimo to Amerykanie chcą przyspieszyć tempo operacji przeciwko ISIS, a kolejni członkowie koalicji antyterrorystycznej ? w tym Polska ? obiecują zwiększenie swojego wkładu w działania.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 20.02.16, 20:35
   Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że zamierza wykorzystać porozumienie UE z Wielką Brytanią, dotyczące ograniczeń w dostępie do świadczeń socjalnych dla imigrantów z innych krajów Unii, do ukrócenia nadużyć w korzystaniu z tych świadczeń w Niemczech.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 21.02.16, 15:54
   Premier Saksonii Stanislaw Tillich ostro skrytykował uczestników zajść skierowanych przeciwko uchodźcom, do jakich doszło ostatnio na terenie jego kraju związkowego. Antymigranckie incydenty miały miejsce w Budziszynie i Clausnitz.


   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 21.02.16, 22:50
   Według obliczeń Economic Policy Institute, jeśli Chiny zostaną uznane przez UE za gospodarkę rynkową (MES - Market Economy Status), unijne PKB może spaść o 1-2 proc. i (co bardziej przemawia do wyobraźni) pracę może stracić od ok. 1,7 do nawet 3,5 mln osób.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 21.02.16, 22:51
    Przy bardziej pesymistycznym scenariuszu, zakładającym, że import z Chin wzrośnie o 50 proc. (przez pierwsze 3-5 lat, w stosunku do 2011 r.) z unijnego rynku może zniknąć 0,9-1,8 proc. miejsc pracy.

    W czołówce najbardziej zagrożonych państw znalazła się Polska (na piątym miejscu).

    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 21.02.16, 23:25
   Austria ogłosiła dzisiaj, że wzmocni wojskową ochronę przed niekontrolowanym napływem uchodźców: od poniedziałku dodatkowo 450 żołnierzy i żandarmów będzie w pobliżu granicy do dyspozycji władz, gdyby zaszła konieczność wzmocnienia kontroli. W tym celu władze wojskowe powołały do służby odpowiednią liczbę rezerwistów.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jerzy_55 Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 22.02.16, 21:10

   Wiadomości ? Świat Obserwuj11956
   dzisiaj 19:14
   Część Amerykanów rozważy emigrację w przypadku zwycięstwa Trumpa?
   Obserwuj6143

   "Drodzy Amerykanie, wygląda na to, że Donald Trump może zostać prezydentem Waszego kraju. Jeżeli do tego dojdzie i zapragniecie stąd wyjechać, polecam wyspę Cape Breton" - tymi słowami zwrócił się do Amerykanów prezenter jednej z kanadyjskiej stacji radiowej. Część obywateli USA przyznaje w rozmowie z CNN, że w przypadku zwycięstwa Donalda Trumpa zastanowią się nad emigracją.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 23.02.16, 19:26
   Premier Czech: wyjście Wielkiej Brytanii z UE spowoduje podobną debatę u nas

   Czeski socjaldemokratyczny premier Bohuslav Sobotka wyraził opinię, że w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej również w Czechach pojawi się dyskusja na temat podjęcia podobnego kroku.

   Niedobrze!

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 24.02.16, 17:36
   Groźne pragnienie Chin. Ekosystem Himalajów w niebezpieczeństwie
   Kiedy przyjrzeć się zagrożeniom dla ekosystemu Himalajów, Chiny wybijają się na pierwszy plan. Od lat Chińska Republika Ludowa gorączkowo stawia tamy na rzekach i bez żadnych ograniczeń eksploatuje bogactwa mineralne na zasobnej Wyżynie Tybetańskiej. Teraz przygotowuje się coraz mocniej do rozkręcenia branży wody butelkowanej - największej na świecie i najszybciej rosnącej - za pomocą wody pozyskiwanej z tamtejszych lodowców - pisze prof. Brahma Chellaney w komentarzu dla Project Syndicate.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 24.02.16, 18:38
   Kijów to najbardziej niebezpieczne miasto w Europie - wynika z rankingu największej na świecie firmy consultingowej Mercer. W zestawieniu znalazła się też Warszawa, która zajęła 14. miejsce.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 24.02.16, 22:08
   Jeśli Brytyjczycy w czerwcowym referendum zdecydują się opuścić UE, to ich decyzja na zawsze zmieni Europę i będzie to zmiana na gorsze - powiedział dzisiaj przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 25.02.16, 17:59
   Francuski sąd zdecydował o wydaniu zgody na częściową likwidację obozowiska migrantów w Calais. Francuskie MSW chce, by zniknęło stamtąd co najmniej tysiąc osób, które od miesięcy żyją w slumsach nazywanych "dżunglą". Rzecznik prefektury Pas-de-Calais, który poinformował o decyzji sądu, powiedział też, że likwidacja może dotyczyć południowej części obozowiska. Tereny bliżej samego portu mają zostać nienaruszone. (www.tvn24.pl)

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 25.02.16, 21:49
   Argentyński prokurator, który publicznie oskarżył prezydent kraju o tuszowanie dowodów w sprawie jednego z zamachów bombowych, został zamordowany - poinformowali w czwartek śledczy. To pierwszy raz, gdy w sprawie trwającej od prawie roku przyznano, że Alberto Nisman nie popełnił samobójstwa. (www.tvn24.pl)

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 26.02.16, 15:43
   Umowa Wielkiej Brytanii z Unią Europejską uruchomiła falę postulatów, których realizacja może jeszcze bardziej osłabić Wspólnotę. Część europosłów domaga się bowiem przyznania "specjalnego statusu" kolejnym państwom UE. - Mam nadzieję, że Unia zostanie osłabiona od środka, to będzie jej koniec w obecnym kształcie - stwierdził szwedzki europoseł Peter Lundgren. - Zrobimy ogromny krok wstecz na złej drodze, jaką idziemy od 20 lat - ocenił następnie Gerolf Annemans z Belgii. W sporze, który podzielił Europę, pojawiają się coraz bardziej radykalne żądania. Tym samym spełnia się prognoza Pawła Zalewskiego (PO), który ostrzegał przed "falą demontażu" w UE.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jutta_t Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 26.02.16, 15:45
    Dwa dni temu premier Czech Bohuslav Sobotka ostrzegł, że w razie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej także w Czechach pojawi się dyskusja na temat podobnego kroku. Czeski polityk nie zauważył jednak, że debata dotycząca renegocjacji warunków członkostwa w UE ruszyła już w kolejnych w państwach. Dlaczego? Bo dla części eurodeputowanych umowa między Londynem a Brukselą stanowi namacalny dowód, że inna Europa ? "Europa państw narodowych" ? jest jak najbardziej możliwa.

    Europę podzielił głęboki spór. "Odrzućmy ten mit; sprawy zaszły za daleko"

    Zapowiedzią takiego kierunku były eurowybory w 2014 roku, które przyniosły sukces zwolennikom ograniczenia kompetencji UE; tacy politycy wchodzą np. w skład frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR). Jak mówi w rozmowie z Onetem Jan Zahradil, "ukryte plany budowy superpaństwa zaszły za daleko", i są one odrzucane przez opinię publiczną. ? Kluczowi gracze w 2015 r. pokazali jednak, że są niechętni zmianom w architekturze Unii Europejskiej. Musimy być także realistami ? mniejsze państwa nie mają takiej siły jak Wielka Brytania, by domagać się reform, lub po prostu są temu niechętne ? przyznał.

    Czeski europoseł ocenił, że przyznanie "specjalnego statusu" Londynowi będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli tylko przekona Brytyjczyków do pozostania w Unii. ? Zawsze mówiłem, że UE potrzebuje większej elastyczności, a koncepcja "jeszcze bliższej Unii" jest przestarzała i dysfunkcjonalna. Europa będzie silniejsza bez scentralizowanego zarządu z Brukseli traktującego wszystkich wedle jednej miary. Z tego powodu odrzucam także mit wyboru "Bruksela lub Moskwa" szerzony przez eurofederalistów, który jest ich racją bytu - zaznaczył Zahradil.

    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jerzy_55 Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 26.02.16, 22:08
   Kiedy kilka tygodni temu Nadżibullah uciekał do Danii z Afganistanu po tym, jak bojownicy spalili jego dom, nie spodziewał się, że w nowym miejscu może stracić także osobiste rzeczy. Nowe duńskie prawo pozwalające odbierać uchodźcom gotówkę i kosztowności jest "bardzo dziwne", ocenia 24-latek, który obecnie ma jedynie 400 koron.

   - Jak można zabierać cokolwiek ludziom, którzy utracili swoje domy, a ich życie legło w gruzach? - pyta. - Przecież każdy wie, że bez pieniędzy nie możesz się przemieszczać, spać czy jeść. Czy mówią nam tym samym, byśmy wyszli na ulicę i kradli?

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • black_jotka Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 27.02.16, 15:49
   Humanitarna polityka migracyjna kanclerz Niemiec Angeli Merkel, symbolizowana przez otwarcie 5 września zeszłego roku granicy dla imigrantów, poniosła fiasko ? napisał w najnowszym wydaniu tygodnik ?Der Spiegel?.


   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jerzy_55 Re: --------Prognozy-----Polityczne-----cz.4 27.02.16, 16:54
   Francisco Reyes Giron i Heriberto Valdez Asij - byli żołnierze gwatemalskiej armii - zostali skazani na 120 i 240 lat więzienia. Sąd uznał, że popełniali zbrodnie przeciwko ludzkości, gwałcąc i torturując przez lata kobiety w czasach wojny domowej. Udowodniono im też wiele zabójstw. Giron i Asij są pierwszymi tak wysoko postawionymi w dawnej armii wojskowymi, którzy zostali skazani. Giron był szefem dużej bazy wojskowej Sepur Zarco, a Asij odpowiadał jako dowódca za cały region działań w czasie walk z partyzantkami. (www.tvn24.pl)

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka