Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~

19.06.16, 17:21
komentują wysłanie polskich żołnierzy do Kuwejtu i Iraku
W programie "Kawa na ławę" na antenie TVN24 politycy odnieśli się do wczorajszej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy, który zadecydował o wysłaniu polskiego kontyngentu do Kuwejtu i Iraku w celu wsparcia koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. - Z ISIS nie sposób walczyć ulotkami tylko bronią. Trzeba ich pozabijać - powiedział Joachim Brudziński z PiS. Natomiast Rafał Trzaskowski z PO krytykuje władze za moment ogłoszenia decyzji. - Można było to ogłosić po szczyCie NATO
Obserwuj wątek
  • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 19.06.16, 18:15
   Adam Szłapka z Nowoczesnej ocenił, że Antoni Macierewicz "znany jest z tropienia spisków, agentów gdziekolwiek się da". Wyliczał, że minister obrony w 92 r. skompromitował ideę lustracji, a 10 lat temu w fatalny sposób zlikwidował WSI. - To, że w otoczeniu ministra byli agenci, wpływało na jego działalność - dodał. Poseł dodał, że widać bardzo wyraźnie, że Macierewicz tę sprawę doskonale zna.- Nie odcina się w sposób jednoznaczny od tych osób - powiedział. - Powinien się podać do dymisji - dodał i zaznaczył, że dymisja powinna się odbyć po szczycie NATO w Warszawie. (www.tvn24.pl)
   • zamyslona_7 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 01.01.17, 19:10
    Kaczyński ostrzega: jeśli opozycja będzie kontynuować protest, to będziemy działać jak przy budżecie

    Jarosław Kaczyński zapowiada, że jeśli obecny protest części opozycji będzie kontynuowany, to Sejm będzie działał tak jak w przypadku uchwalania budżetu. I dodał opozycja żyje w błędzie, jeśli sądzi, że zdoła sparaliżować działania w Sejmie swoim protestem w sali plenarnej. Według Kaczyńskiego powtórka głosowania budżetu nie jest możliwa, bo - jak zaznaczył - nie ma zgody na to, by rządziła mniejszość.
   • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 03.01.17, 10:55
    Żądza zemsty na "ciapatych", "szuszwolach", "kasztanach" wylewa się z tysięcy komentarzy w internecie. Dzień przed sylwestrem na pogrzebie zamordowanego tirowca przedstawiciele Patriotycznej Pogoni (kibice szczecińskiego zespołu o nacjonalistycznej orientacji) eksponowali symbole Polski Walczącej. Kolejne przestępstwa z nienawiści są kwestią czasu. Wystarczy przeczytać wpisy na facebookowym profilu firmy przewozowej, w której pracował zamordowany Urban:

    „Bądźmy wszyscy razem myślami na pogrzebie kolejnej ofiary oszalałej Angeli Merkel, która wspólne z mafią urzędników Unii Europejskiej sprowadziła do Europy tysiące islamskich terrorystów”;

    „Spoczywaj w pokoju bohaterze, a temu skur...nowi za małą karą jest śmierć”;

    „Łukasz Urban zapłacił życiem za obłęd Angeli Merkel i jej zbrodniczy akt islamizacji Europy”;

    „Bóg! Honor! Ojczyzna! Pokazałeś całemu światu, co znaczy Polska Krew!!!”.

    Rożnowo to popegeerowska wieś, w której mieszka około 200 osób. Jest tu stara gorzelnia, z której wydobywa się nieprzyjemny zapach. Do niemieckiej granicy – 10 km w linii prostej. Do najbliższego polskiego miasta – Gryfina – 20 min autobusem. Przy jedynej ulicy Rożnowa stoją domy jednorodzinne i kilka bloków z czasów PRL. Życie towarzyskie starszych koncentruje się przy sklepie spożywczym. Młodszych – na przystanku PKS.

    Od wieczora 19 grudnia, kiedy w telewizji pokazali znajomego tira z pobliskiej firmy przewozowej, rozmawia się tu tylko na jeden temat: Rożnowo w osobie Łukasza Urbana zostało zaatakowane przez państwo islamskie. W tej wiosce i innych, od Pyrzyc po Gryfino i Chojnę, mówi się, że w końcu dotarło tu zło, które wcześniej znali tylko z mediów.
   • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 03.01.17, 14:49
    Koniec miesiąca miodowego „zjednoczonej opozycji”? Wyjazd Petru premiuje Schetynę
    Choć do tej pory protest w Sejmie zdawał się zbliżać Platformę Obywatelską i Nowoczesną, przynajmniej do 11 stycznia zawieszając walkę o fotel lidera opozycji, tajemnicza podróż Ryszarda Petru do Portugalii wywróciła sytuację do góry nogami. Politycy PO wypowiadali się niechętnie, ale bardzo znamiennie. - Jedno zdjęcie robi wielkie zamieszanie i awanturę. Współczuje mu po ludzku - powiedział we wtorkowym programie #dzieńdobryPolsko szef PO Grzegorz Schetyna. Czy to on będzie największym wygranym eskapady lidera .N?
   • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 03.01.17, 15:40
    - Wyjazd Ryszarda Petru do Portugalii to fatalny błąd wizerunkowy. Lider jednej z dwóch ważnych partii opozycyjnych nie powinien teraz wyjeżdżać z Polski - oceniła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Dodała jednak, że prawdziwą groteską był wyjazd Dudy na narty, kiedy w kraju trwa pucz.
   • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 05.01.17, 15:43
    O Kijowskim..
    ~anty : Szogunie , gadasz , że kasy nie masz , rodzina cię wspiera , płaczesz nad alimentami , a masz z żoną dobrze prosperującą firmę , więc łżesz.
    Tylko komu zalegasz z alimentami , bo chyba nie żonie , pewnie na boku wzmacniałeś pokolenie.
    Mam nadzieję , że US szybko wyegzekwuje zaległości , Prokuratura znajdzie paragrafy , Sąd skieruje cię do sanatorium , minimum 3 lata , a koledzy ze spa odpowiednio potraktują.
    Wyjdziesz , to będziesz człowiekiem ...
    • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 05.01.17, 15:47
     ~zibi2 do ~Normalna: Gwiazda opozycji , z którym fotografował się i Schetyna i Petru i inni polityczni luminarze , okazał się zwykłym geszefciarzem . Kijowski miał być taranem , który rozbije opozycję, stąd jego wycieczki do USA, parlamentu UE , itd.,okazuje się, że frajerzy , którym wydawało się, że do puszek wrzucają grosz na obronę demokracji, tak de facto wrzucali je na zasilenie budżetu Kijowskiego.
     Po prostu cyrk.
     • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 05.01.17, 15:50
      ~Prometeusz : Lepszego prezentu na Nowy Rok dla Jarosława Kaczyńskiego nikt tak nie zrobił jak duet Petru - Kijowski. Panowie zaorali swoje ruchy/partie i ośmieszyli całą opozycję oraz jej szumne idee. Brakuje jeszcze by coś wyskoczyło kompromitującego na temat Tomasza Lisa lub Grzegorza Schetyny ale jeszcze wieczornych szpalt do druku nie oddano i wszystko się może zdarzyć.
  • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 19.06.16, 18:18
   prądu to realny scenariusz dla Polski, który może się zrealizować tego lata. Zbieg niefortunnych okoliczności może doprowadzić do konieczności ograniczenia poboru energii przez firmy, albo Polakom zabraknie prądu w gniazdkach.
   Polska jest wyspą na mapie Europy, ale tym razem nie zieloną, a czerwoną, co oznacza zagrożenie dla dostaw prądu z zagranicy. Jeśli w wyniku upałów krajowy system energetyczny nie będzie w stanie wyprodukować dostatecznej ilości prądu, może go zabraknąć.
   Po ubiegłorocznych problemach, gdy 10 sierpnia ograniczono dużym odbiorcom pobór prądu, Polskie Sieci Elektroenergetycznych opracowały specjalny raport o przyczynach wprowadzenia 20 stopnia zasilania. Jednak jest on objęty ?tajemnicą przedsiębiorstwa? i nie zostanie przedstawiony opinii publicznej. A tego lata sytuacja może się powtórzyć.
   • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 15:13
    Siemoniak: artykuł GW mocno nadwyrężył mit Macierewicza "wielkiego lustratora"
    - Będziemy się zastanawiali nad złożeniem wniosku o wotum nieufności dla ministra obrony narodowej, ale ma on dużą konkurencję, ponieważ jest kilku równie mocnych kandydatów w tak słabym rządzie. Oczywiście takie wotum nie przejdzie, ale jest bardzo mocnym zwróceniem uwagi na kogoś, kto w newralgicznym miejscu jest bardzo słabym, szkodliwym ogniwem rządu - mówił w #dziejesienazywo były szef MON Tomasz Siemoniak.
   • black_jotka Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 01.01.17, 20:53
    W Ełku w nocy
    m.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4wwZ_WaGWZA
   • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 07.01.17, 17:48
    ~Monia O do ~ignac: Platnik KOD ( pewnie Soros ) stwierdził że Kijowski się nie sprawdza i czas na zmianę.Ciekaw e jest to że Radomir Szumełda wiedział o fakturach Kijowskiego od początku grudnia i nic z tym nie zrobił a teraz jak się wydało zgrywa sprawiedliwego. Po za tym wyrzucenie ludzie z KOD przez Kijowskiego i Szumełdę mówią że kasę od zagranicznych inwestorów klasyfikowano jako pieniądze ze zbiórek i co ciekawsze w rozliczeniu KOD wobec państwa (taki obowiązek dotyczy wszystkich ) nie wykazano faktur dla Kijowskiego. Skarbówko działaj !
  • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 19.06.16, 18:31
   Chris Costa jeden z najlepszych instruktorów posługiwania się bronią na świecie przeszkolił funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

   Costa jest znany z oryginalnych, a czasem bardzo niekonwencjonalnych technik w posługiwaniu się bronią.
  • rawik-is-me Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 19.06.16, 19:00
   Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn obawia się, że Brexit może znaleźć naśladowców w Europie Wschodniej i wzywa do zwarcia szeregów w UE. Jego zdaniem mogło dojść do porozumienia, w którym wziął udział Jarosław Kaczyński - pisze niemiecka gazeta "Tagesspiegel am Sonntag".
   - Nie jest wykluczone, że Brexit doprowadzi do efektu domina w Europie Wschodniej - powiedział Jean Asselborn w wywiadzie dla "Tagesspiegel am Sonntag". Szef luksemburskiego MSZ wyraził przy tym przypuszczenie, że być może doszło do jakiegoś cichego porozumienia między premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak stwierdził dosłownie: - Wydaje się, że w swej krytycznej postawie wobec UE działają ręka w rękę.
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 19.06.16, 20:17
   Ponad 80% Polakow..nie jest w stanie zrozumieć języka polskich polityków - wynika z badań przeprowadzonych za pomocą programu stworzonego przez wrocławskich językoznawców. Najbardziej zrozumiale mówią Paweł Kukiz i Liroy - pisze Marcin Dzierżanowski w nowym numerze tygodnika "Wprost".
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 02:39
   zapytać, czy boję się tego, co dzieje się w naszej polityce? Tak boję się. Jonasz Kofta w latach 70-tych ubiegłego wieku napisał piękny wiersz o Polsce. Porównał tam nasz kraj i wszystko, co nazywamy Polską, do najukochańszej kobiety: (...) ?Kiedy niebo nad głowami ciąży chmurne. Twoje oczy wciąż mnie śledzą niespokojne. Ja dla ciebie chyba zawsze byłem durniem, co nic nie wie, nic nie czuje, nic nie pojmie?? - mówił aktor dla portalu koduj24.pl. - Tak, boję się, bo ten wiersz stał się niezwykle aktualny. Boję się, bo znowu ktoś chce mi wmówić, że jestem durniem, który nie rozumie, że wszystko, co się ostatnio dzieje, dzieje się dla mojego dobra. Nie mogę zgodzić się na tak nieudolnie i prymitywnie robiony teatr - dodał.

   Janusz Gajos przytoczył także dawny wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, na który natrafił w zeszłym roku. Od tego czasu aktor bardzo boi się polityka.

   ? W latach 90 Teresa Torańska przeprowadziła wywiady z ludźmi z dawnej opozycji. Obejrzałem ten z Jarosławem Kaczyńskim. Na pytanie, kim chciałbyś być? Jarosław Kaczyński odpowiedział, że chciałby być emerytowanym zbawcą narodu. (...) Nagle zobaczyłem w wyobraźni 60-letniego chłopca, który realizuje to swoje marzenie. Ratuje z opresji jakąś wyimaginowaną księżniczkę i zaraz potem w papierowej koronie z drewnianym mieczem u boku oddala się w jakiś czarodziejski tylko jemu znany świat. Od tego czasu zacząłem się naprawdę bać - wyznał.

   Przypomnijmy, że Januszowi Gajosowi chodzi o wywiad Teresy Torańskiej z Jarosławem Kaczyńskim z 1994 roku, który można było zobaczyć w filmie "My, Oni, Ja".
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 16:15
   ~drg : Ma 25 lat i więcej tytułów niż ministrowie w rządzie PIS. Jest szefem gabinety politycznego Antoniego Macierewicza, rzecznikiem MON i pełnomocnikiem ministra obrony do spraw utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Doświadczenie zawodowe? Praca w aptece. Zgodnie z przepisami jako szef gabinetu politycznego Bartłomiej Misiewicz zarabia blisko 8 tys. zł.
   Bartłomiej Misiewicz to prawa ręka Antoniego Macierewicza, szefa MON. Ma 25 lat i więcej tytułów niż mają ministrowie w rządzie Beaty Szydło. Jest ustami ministra w roli rzecznika, jego pełnomocnikiem do spraw utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO i szefem gabinety politycznego.
   Co wiadomo o Misiewiczu? Od siedmiu lat wiernie stoi przy boku ministra. To jeden z ludzi z jego młodej gwardii.
   Na temat jego doświadczenia i pracy zawodowej wiadomo niewiele. Może z jednym wyjątkiem - pracował w aptece w Łomiankach o czym pisał portal naTemat.pl. Poza tym przeszedł drogę typowego aparatczyka, robiącego karierę partyjną, tak przynajmniej wynika ze strony internetowej, na której opisano jego kolejne funkcje w lokalnych strukturach PiS.
   Zapytaliśmy telefonicznie Bartłomieja Misiewicza, kim jest z wykształcenia. Nie odpowiedział, za to poprosił o przesłanie pytania drogą mailową na adres MON. Do chwili publikacji, nie dostaliśmy odpowiedzi. Ustaliliśmy, że studiował prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ale czy skończył studia?
   Misiewicz tak samo nie odpowiedział na pytanie dotyczące udokumentowanych lat pracy. Wiadomo, że od lat był asystentem Macierewicza. Skąd więc praca w aptece?
   Złośliwi mogliby powiedzieć, że pamięć u 25-latka nie ta, jeśli nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kim jest z zawodu. Czy prawa ręka Antoniego Macierewicza ma coś do ukrycia?
   Być może ma to związek z funkcją... szefa gabinetu politycznego. Bo zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2008 r (Dz.U. 2008 nr 73 poz. 429) szef gabinetu politycznego ministra, żeby objąć funkcję, musi wykazać następującymi kwalifikacjami: mieć ukończone studia wyższe i 7 lat pracy za sobą.
   Zgodnie z tabelą wynagrodzeń, szef gabinetu politycznego ministra (niezależnie od resortu) dostaje 6080 zł wynagrodzenia zasadniczego i 1819 zł dodatku funkcyjnego. To na pewno więcej niż za pomoc w aptece.
   • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 16:18
    Jak to z Gazoportem było, warto odświeżyć Kaczorowi pamięć.

    Terminal gazu przeładunkowego LNG (gazoport) w Świnoujściu miał być strategiczną inwestycją pisowskiego rządu. O jego budowie już w 2005 r. w trakcie kampanii prezydenckiej mówił Lech Kaczyński. Gazoport miał uniezależnić Polskę od dostaw rosyjskiego surowca. Polityczna decyzja o jego budowie zapadła na początku 2006 r.
    Budowa gazoportu będzie mogła być zakończona w ciągu dwóch lat ? obiecywał premier Kazimierz Marcinkiewicz w lipcu 2006 r. Tymczasem przez kilka miesięcy trwała wojna o to, gdzie ma on powstać: w Świnoujściu czy w Gdańsku. Niektórzy politycy byli za pierwszym rozwiązaniem, niektórzy za drugim. Co prawda państwowa spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG),która miała przygotować inwestycję, powołała specjalne konsorcjum, by opracowało biznesplan, ale Jarosław Kaczyński, nie czekając, wskazał na Gdańsk.
    Wybuchła awantura. Zamiast IV RP mamy kontynuację peerelowskich tradycji, wedle których wszystkie ważne inwestycje pcha się do Gdańska, zapominając o naszym regionie ? grzmiał Krzysztof Zaremba, poseł PO ze Szczecina. Pisowski wojewoda pomorski Piotr Ołowski ponaglał tymczasem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, aby podjął pilne prace nad przygotowaniem planów zagospodarowania przestrzennego dla portu w Gdańsku. Jarosław Kaczyński szybko zmienił zdanie co do Gdańska: "Decyzja jeszcze nie zapadła. Są bardzo mocne argumenty za wschodnim i za zachodnim Pomorzem. W grudniu 2006 r. wybrano w końcu Świnoujście. Budowa terminalu rozpocznie się pod koniec przyszłego roku, a pierwszy przeładunek gazu nastąpi w 2011 r. " ? obiecywał poseł Joachim Brudziński, sekretarz generalny PiS.

    Władze PGNiG zapowiedziały w styczniu 2007 r. na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że pierwsza łopata na placu budowy zostanie wbita w 2008 r., a dostawy skroplonego gazu rozpoczną się w 2011 r.
    Latem 2007 r. rozpieprzyła się koalicja PiS, LPR i Samoobrony. Wtedy wyszło na jaw, że strategiczną inwestycję braci Kaczyńskich nadzorował chłoptaś z Młodzieży Wszechpolskiej Rafał Wiechecki, którego Kaczyński zrobił ministrem gospodarki morskiej. Okazało się, że budowa jest zagrożona. Na konferencji Brudziński przeprosił wszystkich, że Wiechecki został ministrem. Zarzucił mu, że nie zrobił nic, aby zapewnić pieniądze na budowę gazoportu. Podlegli Wiecheckiemu urzędnicy mieli też zmienić koncepcję budowy, wskutek czego wzrosły koszty inwestycji o kilkaset milionów złotych. Sytuacja stała się dramatyczna. Rzekomo bracia Kaczyńscy w ogóle nie mieli pojęcia o stanie przygotowań do rozpoczęcia prac (sic!). Rzutem na taśmę i na koniec swoich rządów Kaczyński podpisał specjalną uchwałę, dzięki której zapewniono w budżecie państwa wstępne środki. A przecież zgodnie z obiecankami Marcinkiewicza gazoport miał być już prawie gotowy.

    Przez kolejne miesiące politycy PiS oszukiwali opinię publiczną, że przygotowania do budowy gazoportu w Świnoujściu ruszyły z kopyta.
    Wmurowanie kamienia węgielnego pod przyszły Gazoport dokonał już rząd premiera Tuska.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 19:55
   Piotr Kownacki i Andrzej Duda, ministrowie w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zwracali się do Prokuratora Generalnego w sprawie ułaskawienia Adama S. - dowiedziało się Radio ZET.
   Adam S., skazany za wyłudzenie biznesmen z Kwidzyna, jest wspólnikiem Marcina Dubienieckiego, męża Marty Kaczyńskiej. Uwagę mediów przykuło ekspresowe tempo rozpatrzenia wniosku o ułaskawienie. Zaskakujące było także to, że przestępca został ułaskawiony mimo negatywnej opinii prokuratury.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 20:42
   Starałem się, by w artykule nie było tezy, tylko fakty. Te fakty są niepokojące i nie sposób uniknąć formułowania pewnych hipotez. Mam dwie. Jedna, że Macierewicz jest człowiekiem skrajnie nieodpowiedzialnym, który tropiąc nieistniejące spiski, nie dostrzega niepokojących powiązań we własnym otoczeniu. Druga hipoteza - być może Macierewicz, który ma mocne ego i uważa się za mistrza przenikliwości rozszyfrowującego różne spiski, mógł pomyśleć, że będzie w stanie pewnymi podejrzanymi osobnikami w jego otoczeniu grać - mówił w #dziejesienazywo Tomasz Piątek ("Gazeta Wyborcza").
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 21:18


   Sobotnia publikacja na Fakt24.pl oraz późniejszy materiał w "Fakcie" dały do myślenia prezesowi PiS. Opisaliśmy, jak prezes Jarosław Kaczyński leciał za pieniądze podatników policyjnym helikopterem. Transport załatwił mu szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Sztabowcy PiS zreflektowali się, że nie może to być dobrze odebrane przez wyborców i sprawa ma pozytywny finał.

   To trzeba pochwalić! Po naszym materiale o podniebnej podwózce dla Jarosława Kaczyńskiego (67 l.), prezes PiS się zreflektował i postanowił zapłacić za przelot policyjnym śmigłowcem. Winę wziął na siebie zapraszający, czyli szef MSWiA Mariusz Błaszczak (47 l.). - To ja wydałem taką decyzję - przyznał Błaszczak w rozmowie z RMF FM zapytany, kto udostępnił Jarosławowi Kaczyńskiemu policyjny śmigłowiec.

   Moze wreszcie macierewicza zabiora?
  • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 20.06.16, 22:45

   Czy dla kogoś, kto płaci milion za ochronę swojej cennej dla kraju osoby, koszt polatania helikopterem stanowi jakiś problem? Czy to nie histeria i napadactwo na najważniejszego polityka w kraju?
   Niech się opozycja przestanie wygłupiać z takimi drobiazgami. Koszt utrzymywania przy władzy tego pana, to dziesiątki i setki miliardów a nie jakieś śmieszne groszaki za helikopter.
   _________________
   Z Netu
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 21.06.16, 19:00
   Postanowienie o wysłaniu myśliwców F-16 i żołnierzy na Bliski Wschód to decyzja logiczna i witana z zadowoleniem. Polska wykonała duży krok naprzód przed szczytem NATO w Warszawie ? mówi Onetowi ambasador USA w Polsce Paul Jones. Dyplomata zapowiada także, że podczas szczytu zapadną szczegółowe ustalenia dotyczące batalionów, które trafią do czterech państw flanki wschodniej; w ocenie Jonesa, decyzje w tej sferze będą "bardzo dobrą wiadomością" dla Polski.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 21.06.16, 19:56
   1. To trzeci stopień w czterostopniowej skali zagrożenia kryzysowego
   2. Powodem są utrudnienia na granicach w związku z protestem celników
   3. Odprawy celne prowadzą teraz także pracownicy Ministerstwa Finansów

   Szef służby celnej wprowadził trzeci stopień zagrożenia kryzysowego w czterostopniowej skali. Powodem są protesty celników. Pismo z odpowiednimi zaleceniami otrzymali wszyscy dyrektorzy izb i oddziałów celnych w kraju - informuje RMF FM. Ponadto około 200 pracowników Ministerstwa Finansów zostało oddelegowanych do prowadzenia odpraw celnych zdalnie, zza biurek - mają zastąpić funkcjonariuszy izb celnych, którzy protestują m.in. na granicach.

   Dowiedz się więcej:

   Dlaczego celnicy protestują?

   Celnicy protestują przeciw zapowiedziom ministra finansów Pawła Szałamachy, że od 1 stycznia 2017 r. służby celne, izby skarbowe i urzędy kontroli skarbowej będą działać w ramach jednej instytucji - Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Ma to - zdaniem rządu - usprawnić działanie służb skarbowych. Celnicy uważają, że oznacza to faktyczną likwidację Służby Celnej. Twierdzą, że Służba Celna powinna pozostać odrębną jednostką, gdyż wypracowuje dla budżetu około 100 mld złotych rocznie.

   Co jeszcze wzbudza niepokój celników?

   Celnicy obawiają się zmiany warunków zatrudnienia, ocen, którym będą poddawani, i przepisów emerytalnych - to jedyni mundurowi, którzy znajdują się w powszechnym systemie emerytalnym. W 2015 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że jest to niezgodne z konstytucją.

   Jak wygląda protest celników?

   Początkowo miał formę oflagowania urzędów celnych, lokalnych manifestacji i masowego wykorzystywania przerw śniadaniowych. Potem celnicy zaczęli brać zwolnienia chorobowe, urlopy na żądanie i wypoczynkowe. Według związkowców, w niektórych urzędach do pracy nie przychodzi nawet 80 proc. załogi. Stosowano również bardzo szczegółowe kontrole pojazdów na granicach. Spowodowało to kilometrowe korki na niektórych przejściach granicznych. .

  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 21.06.16, 21:46
   W połowie lipca w Żytnie odbędzie się czwarta edycja festiwalu ?Orle Gniazdo?. Chociaż od dawna wiadomo, że na imprezę ściągają neonaziści z całej Europy, polska policja nie reaguje.

   ?Największy polski festiwal muzyki tożsamościowej!? - eufemistycznie o ?Orlim Gnieździe? piszą na poświęconej mu stronie internetowej jego organizatorzy. Czym impreza jest w rzeczywistości? Największym w Polsce zlotem wykonawców i kapel neonazistowskich z całej Europy.

   Do Kępna koło Żytna - to tam odbywa się festiwal - zjeżdżają najbardziej znani wykonawcy neonazistowskiego rocka: niemiecka Kategorie C (wokalista Hannes Ostendorf w latach 90. był zamieszany w podpalenie ośrodka dla uchodźców w Bremie, natomiast jego brat miał powiązania z neofaszystowską partią NPD), włoska Gesta Bellica (wielokrotnie grali na memoriałach Iana Stuarta Donaldsona - hitlerowca, rasisty i frontmana zespołu Screwdriver, legendy nazirocka), a także rosyjski wokalista Sadko (były członek neonazistowskiego zespołu Kolovrat). Wszyscy są stałymi bywalcami neonazistowskiej międzynarodówki Blood & Honour (?Krew i honor? było mottem młodzieżówki NSDAP - Hitlerjugend).

   Policja od początku istnienia festiwalu monitoruje to, co się na nim dzieje. Przynajmniej tak brzmi oficjalna wersja. Tylko w latach 2014-15 wydała na ten cel 250 tys. zł. Duży nakład środków nie przełożył się jednak na skuteczność w zwalczaniu mowy nienawiści. A tej jest podczas festiwalu mnóstwo, bowiem zaproszeni wykonawcy w swoich utworach notorycznie prezentują poglądy faszystowskie, homofobiczne, ksenofobiczne i rasistowskie. Mimo tego, przez trzy lata nikt nie został z tego powodu pociągnięty do odpowiedzialności. Co innego mandaty dla nietrzeźwych kierujących czy za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym.
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 04:16
   natemat.pl/183037,polityczna-zemsta-pis-demoluje-orliki-nie-ma-pieniedzy-na-trenerow-i-animatorow
   PIS niszczy Orliki
  • mala200333 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 09:55
   Z Netu...Kolejny dzień, w którym dowiaduję się, że znajomi, dzieci znajomych, sąsiedzi zdecydowali się wyjechać z Polski. Jak słyszę, w każdym z tych przypadków powodem jest "dobra zmiana", jej wymachiwanie szabelkami i wynikające z tego obawy o przyszłość Polski, brak perspektyw dla czujących się Europejczykami młodych ludzi, coraz powszechniejsza nienawiść wynikająca z politycznych sympatii etc. Decyzję o emigracji podejmują najczęściej ludzie 30. i 40 letni, ale wczoraj dowiedziałem się, że i 50-latkowie. Już nie jadą w ciemno jak przed 20 laty. Fakt, że podjęli takie decyzje, że znaleźli pracę, mieszkanie świadczy nie tylko o ich desperacji, ale też o tym że są ludźmi przedsiębiorczymi. Większość z nich skończyła studia lub pracowała w poszukiwanych zawodach, są wśród nich dziennikarze, lekarze, pielęgniarki, mechanicy, informatycy, graficy, etc. Mimo to wolą pracować na niższych stanowiskach, w innych zawodach niż zostać w Polsce. Kiedy życzę im wszystkim powodzenia na obczyźnie to zastanawiam się kto ich zastąpi w kraju. Jak na razie nawet ci, którzy głosowali na p. Dudę zostali zagranicą mimo jego apelu by wracali. Quo vadis Polonia?
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 16:37
   Ustawa antyterrorystyczna podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę
   ? Krytykowana przez opozycję ustawa została uchwalona 10 czerwca
   ? Ma ona podnieść efektywność działania polskiego systemu antyterrorystycznego
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 17:09
   tvn24bis.pl/ze-swiata,75/tajny-uklad-ze-sion-tak-skonczy-sie-unia-europejska,654965.htmlhorror
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 17:18
   Cisza przed burzą, czyli co dla Polski i Polaków oznaczałby Brexit
   ? W czwartek w Wielkiej Brytanii odbędzie się referendum ws. Brexitu
   ? Na finiszu kampanii zwolennicy i przeciwnicy Brexitu idą łeb w łeb
   ? Co dla Polski oznaczałoby wystąpienie Wyspiarzy z Unii Europejskiej?
   ? Eksperci są zgodni, że dla naszego kraju byłoby to bardzo niekorzystne
   ? Zmieniłaby się sytuacja geopolityczna w naszym regionie - mówi WP prof. Wawrzyniec Konarski
   ? To wszystko przypominałoby powrót do czasów zimnej wojny - ocenia prof. Edward Haliżak
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 17:23
   W czerwcu mijają dokładnie 73 lata, odkąd charyzmatycznego szefa Armii Krajowej, generała Stefana Grota-Roweckiego wydali w ręce Gestapo konfidenci: Eugeniusz Świerczewski oraz małżeństwo Blanka Kaczorowska i Ludwik Kalkstein. Jednak tylko pierwszy ze zdrajców został przykładnie ukarany za swój czyn. Pozostała dwójka jeszcze przez długi czas donosiła Niemcom o poczynaniach polskiego podziemia. Co kierowało Blanką i Ludwikiem, którzy wcześniej współpracowali z niepodległościową konspiracją, a za swoje zasługi zostali nawet odznaczeni Krzyżami Walecznych?

   "Podczas II wojny światowej na okupowanych ziemiach polskich nie powstała żadna struktura ani polityczna, ani administracyjna, która kolaborowałaby z okupantem niemieckim. Była to sytuacja wyjątkowa w Europie zniewolonej przez III Rzeszę" - zauważa Andrzej Zasieczny, autor książki "Zdrajcy, donosiciele i konfidenci w okupowanej Polsce 1939-45". A trzeba pamiętać, iż w prawie wszystkich państwach podbitych lub wchłoniętych przez III Rzeszę w tym okresie, istniały kolaborujące z Niemcami lub ściśle przez nich kontrolowane rządy lokalne, albo struktury parapaństwowe. Polska była chlubnym wyjątkiem.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 18:44
   Do Budapesztu pojedzie tłumacz z węgierskiego, do Londynu ? krakowski radny z listy PiS, do Moskwy ? akademicki znawca Rosji. W MSZ trwa wielka wymiana ambasadorów. ? Wymiatanie elit ? mówią odwoływani.
   • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 18:46
    Radują się prości ludzie, bo wreszcie państwo o nich myśli. Tylko co będzie później i kto zapłaci za tę radość prostych ludzi?

    natemat.pl/183063,...rachunek-za-500
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 18:50
   Miotła w MSZ pojawia się po każdej zmianie rządu. Ale obecne zmiany to coś więcej ? to kompletna wymiana dyplomatycznych elit, ostateczna rozprawa z tym, co PiS nazywa ?korporacją Geremka i Bartoszewskiego?. Jak tłumaczy mi jeden z weteranów polskiej służby zagranicznej, ?zamiast zawodowych dyplomatów z wieloletnim stażem kluczowe placówki obejmować będą ludzie z naukowego zaplecza PiS albo drugiego garnituru MSZ?. Wszystko odbywa się w ramach zwyczajowej rotacji.
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 20:17
   Czy jedna z najważniejszych i zapewne najbardziej wyczekiwanych przez Polaków obietnic wyborczych PiS i prezydenta Andrzeja Dudy ? dotycząca obniżenia wieku emerytalnego ? właśnie została pogrzebana?
  • jutta_t Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 22.06.16, 20:18
   Spore emocje musiała więc wzbudzić podana dzisiaj przez "Gazetę Wyborczą" informacja o tym, że rząd Beaty Szydło wycofuje się z obniżenia wieku emerytalnego. Z artykułu "PiS wycofuje się z obiecanego w kampanii wyborczej obniżenia wieku emerytalnego i stawia dodatkowe warunki" wynika, że budżet państwa nie jest w stanie udźwignąć obciążeń, jakie niesienie za sobą realizacja tej obietnicy.

   Jak czytamy w gazecie: "w niedawno wysłanym do Brukseli wieloletnim planie finansowym rząd policzył, że obniżka wieku emerytalnego kosztowałaby państwo 8,6 mld zł w 2017 r., 10,2 mld zł w 2018 r. i 11,9 mld zł w 2019 r.".

   Obniżenie wieku emerytalnego miało oznaczać, że wiek 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, kwalifikowałby ich do przejścia na emeryturę. W związku z kosztami rząd ma skorygować plan, a ministerstwo zaleca wprowadzenie dodatkowego warunku ? aby przejść na wcześniejszą emeryturę, trzeba będzie dodatkowo udowodnić odpowiednio długi staż pracy. Tyle wynika z doniesień mediów. O stanowisko w sprawie zapytaliśmy Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
   • dunant Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 14.07.16, 02:09
    Kiedy Jarosław Kaczyński był premierem odbył 18 podróży zagranicznych. Był m.in. w USA, Iraku i Portugalii. Teraz prezes PiS bardzo nie lubi wyruszać za granicę. Co więcej, po katastrofie smoleńskiej obiecał swojej matce Jadwidze, że nie będzie latał samolotami. Ostatnio podróżował helikopterem, byle dotrzymać przyrzeczenia, a jako premier musiałby je złamać.

    Katastrofa pod Smoleńskiem była dla Jarosława Kaczyńskiego niezwykle traumatycznym przeżyciem. Równie trudne było ono dla matki braci Jadwigi Kaczyńskiej. Po tym wydarzeniu miała wymóc na Jarosławie, by ten jej obiecał, że więcej nie wsiądzie na pokład samolotu.

    • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 18.10.16, 16:10
     - W ministerstwie sprawiedliwości, z inicjatywy ministrów Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego, został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy, które powstały w związku z ogromną niesprawiedliwością, jaka się zdarzyła w Warszawie i także w wielu innych miejscach, z tymi nadużyciami i aferami (dotyczącymi reprywatyzacji) - powiedział Kaczyński we wtorek na konferencji prasowej. Pomysłem PiS na walkę z dotychczasową patologią jest m.in. powołanie komisji weryfikacyjnej.
     • seremine Re: ~~~~~~~~ Polska, Polska ~~~~~~~~~~~~ 04.02.17, 16:04
      Prof. Zybertowicz w RMF FM: pierwsi prezydenci wolnej Polski to TW Wolski, TW Bolek, TW Alek

      - Ci panowie zostawali prezydentami w momencie, gdy opinia publiczna nie wiedziała o ich związkach z tajnymi służbami PRL-u - mówił prof. Andrzej Zybertowicz w RMF FM. Gość Krzysztofa Ziemca stwierdził, że trzech pierwszych prezydentów wolnej Polski było tajnymi współpracownikami, "a część Polaków do dziś nie chce przyjąć tego do wiadomości".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka