Dodaj do ulubionych

-----Swiat Islamski, terrorysci.....

07.04.18, 19:01
Do tragicznego zdarzenia doszło w niemieckim Muenster. Rozpędzony samochód wjechał w tłum przechodniów. Policja potwierdziła informację o trzech zabitych i ponad dwudziestu osobach rannych. Napastnik popełnił samobójstwo.
Obserwuj wątek
   • jane_doe_hej Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.04.18, 19:02
    Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel zapowiedział w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" "walkę kulturową" z islamistami i "zero tolerancji" wobec muzułmańskich kaznodziejów siejących nienawiść. Należy zamykać salafickie meczety, a duchownych wydalać - uważa szef SPD.
    islamiści terroryści isis
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.04.18, 17:09
   Policja w Berlinie zatrzymała 4 zamachowców. Chcieli zaatakować uczestników półmaratonu
   Policja w Berlinie zatrzymała 4 mężczyzn powiązanych z Państwem Islamskim. Jeden z nich chciał dokonać ataku podczas niedzielnego półmaratonu. Byli związani z Anisem Amrim, który dokonał zamachu na świąteczny market w grudniu 2016 roku.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.04.18, 17:10
    Niepokojące doniesienia z Berlina. Zatrzymano 4 mężczyzn. Jeden z nich planował atak podczas niedzielnego półmaratonu. Według "Die Welt" napastnik planował zaatakować nożem uczestników i widzów imprezy. Według organizatorów miała ona zgromadzić nawet 36 tys. osób.

    Wszyscy zatrzymani byli od dłuższego czasu obserwowani przez służby. To dlatego, że mieli powiązania z Anisem Amrim, bojownikiem Państwa Islamskiego, który dokonał zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w grudniu 2016 roku. Jego pierwszą ofiarą był polski kierowca, który został zamordowany. Według "Die Welt" atak na uczestników półmaratonu miał być odwetem za śmierć Tunezyjczyka, który został zastrzelony w Mediolanie.

    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jane_doe_hej Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 09.04.18, 17:57
    Zjednoczone Emiraty Arabskie wydały dzisiaj oświadczenie, że planowana inwestycja powinna zmusić skonfliktowany z sąsiadami Katar do spełnienia żądań arabskich sąsiadów. Kanał ma mieć 60 kilometrów długości i 200 metrów szerokości i ma powstać wzdłuż granicy Arabii Saudyjskiej z Katarem. Koszt realizacji przedsięwzięcia oblicza się na prawie 750 milionów dolarów a środki mają pochodzić od saudyjskich i emirackich prywatnych inwestorów. Nad kanałem powstanie także saudyjska jednostka wojskowa.
    • jane_doe_hej Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 09.04.18, 17:58
     Zlokalizowany na niewielkim półwyspie Katar pozbawiony zostanie w ten sposób jedynego połączenia z lądem. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt i Bahrain zerwały stosunki dyplomatyczne z tym państwem w czerwcu ubiegłego roku, zarzucając sąsiadowi wspieranie terroryzmu i zbyt bliskie relacje z Iranem.

     Emiracki minister spraw zagranicznych Anwar Gargash podkreślił dzisiaj, że Katar powinien jeszcze raz starannie rozważyć zmianę swojej polityki i załagodzenie konfliktu z sąsiadami. - Wzywamy Dohę, by wykazała się mądrością, rozsądkiem i opanowaniem - podkreślił minister. Katar nie skomentował dotąd planowanej inwestycji.
     • jane_doe_hej Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 09.04.18, 17:58
      Roman Leszczyński
      Pozory mogą mylić. Katar na tym więcej zyska niż straci. Ktoś odwali wielką i drogą robotę stawiając im zabezpieczenia w postaci takiej granicy. Jak już skończy Katarczycy wszystkich przeproszą i nastawiają hoteli po swojej stronie.:) Cwane bestie. To się nazywa gospodarność.
  • rawik-is-me Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 29.04.18, 20:30
   Samoloty atakują ostatnią twierdzę ISIS. Uchodźcy są zakładnikami islamistów
   O tej porze roku padać już nie powinno. Nagłe ulewy przyniosły ulgę ostatnim mieszkańcom obozu uchodźców pod Damaszkiem. Z nieba na kilka dni zniknęły bombowce. Teraz się wypogodziło i bitwa o jeden z ostatnich bastionów ISIS przybiera na sile.

   --
   Ulubione:
   forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • rawik-is-me Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 29.04.18, 20:31
    W ruinach można długo się bronić. Boleśnie przekonali się o tym Polacy szturmujący zbombardowany klasztor na Monte Cassino. Pod Damaszkiem to nie niemieccy spadochroniarze zbudowali twierdzę, tylko fanatycy z Państwa Islamskiego. Trzy lata temu, u szczytu potęgi ISIS, zajęli obóz uchodźców palestyńskich Jarmuk na południe od stolicy Syrii, którego teraz chcą bronić aż do końca.Ocenia się, że w ruinie leży nawet 60 proc. budynków w obozie. Kiedyś mieszkało 160 tys. ludzi. Teraz, oprócz gotowych na śmierć islamistów, pozostaje tam jeszcze kilkanaście tysięcy cywilów.

    Dwa tygodnie temu władze w Damaszku wydały rozkaz ostatecznego rozprawienia się z enklawą. Od tamtej pory gęsto zabudowane kwartały kilkupiętrowych domów są bombardowane przez syryjskie i rosyjskie samoloty oraz ostrzeliwane przez artylerię i rakiety. Żołnierze używają nawet sznurów do oczyszczania pól minowych, które, użyte w mieście, dewastują całe kwartały domów.

    W walkach uczestniczy też piechota. Obok żołnierzy doborowej 4 dywizji zmechanizowanej obóz atakują nieregularne oddziały palestyńskie. Pierwszy przełom nastąpił po kilku dniach krwawych szturmów, po których islamiści chwalili się zdjęciami ciał żołnierzy Asada i wraków spalonych czołgów. Nagle załamała się obrona całej, zachodniej części enklawy, a terroryści z ISIS porzucili kilka znajdujących się tam dystryktów i wycofali się w rejon najgęstszej zabudowy.

    --
    Ulubione:
    forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • rawik-is-me Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 29.04.18, 20:32


     REKLAMA

     Uchodźcy są żywymi tarczami ISIS

     Islamiści wielokrotnie pokazywali już, że gotowi są bronić się do końca bez względu na cierpienia cywili. Bezbronnych ludzi rozmieszczają nawet w kluczowych miejscach, aby chronili ich przed atakami. Tak było w Rakce i Mosulu. Z zamieszania spowodowanego nagłym przesunięciem się linii frontu skorzystało ok. 3,5 tys. ludzi, którym udało się wymknąć z potrzasku. Pozostali są skazani na dni, a może tygodnie bezlitosnego bombardowania i głodu.

     Jarmuk od 6 lat jest oblegany przez wojska reżimowe. Latami nikt nie interesował się losem zamkniętych w obozie Palestyńczyków. Szacuje się, że tylko w 2014 r. z głodu zmarło tam 180 osób. Nikt dokładnie nie wie, ile ofiar pochłonęły choroby i walki nie tylko między armią i rebeliantami, ale także między różnymi frakcjami powstańców i na skutek terroru wprowadzonego przez ISIS.


     --
     Ulubione:
     forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
     • rawik-is-me Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 29.04.18, 20:34
      – Wyślijcie mnie do Izraela! Żydzi mają więcej litości od Asada – krzyczał stary Palestyńczyk, któremu w ostatnich dniach udało się wydostać spod bomb w obozie Jarmuk. Porównanie arabskiego prezydenta do znienawidzonego wroga jest jednym z najgorszych zarzutów, jaki można usłyszeć na Bliskim Wschodzie.

      --
      Ulubione:
      forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 09.05.18, 16:49
   „Ciało Trumpa zamieni się w proch i stanie się pożywką dla robaków” – ogłosił ajatollah Chamenei w reakcji na wycofanie się USA z umowy JCPOA a irańscy parlamentarzyści spalili amerykańską flagę.

   Grupa irańskich deputowanych wykrzykując hasło „śmierć Ameryce!”, spaliła w środę na parlamentarnej trybunie flagę USA. – podaje agencja AP. Spalono także kartkę papieru mającą symbolizować umowę JPCOA ograniczającą irański program atomowy w zamian za zniesienie sankcji.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 10.05.18, 17:15
   „Gratuluje amerykańskiemu narodowi wycofania się z umowy nuklearnej” – ogłaszał szef Gwardii Rewolucyjnej. To była nie tylko złośliwa ironia. Irańscy twardogłowi są zachwyceni tym, co zrobił prezydent USA. Bo daje im to wielkie szanse na szybkie przejęcie władzy.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
   • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 10.05.18, 17:16


    „Gratuluje amerykańskiemu narodowi wycofania się z umowy nuklearnej” – ogłaszał szef Gwardii Rewolucyjnej. To była nie tylko złośliwa ironia. Irańscy twardogłowi są zachwyceni tym, co zrobił prezydent USA. Bo daje im to wielkie szanse na szybkie przejęcie władzy.
    Donald Trump
    fot. Thomas Padilla/MAXPPP / źródło: Forum

    31
    Tweetnij
    Zobacz

    Umiarkowany prezydent Hassan Rouhani jest głównym przegranym nowej sytuacji. Po wypowiedzeniu dealu nuklearnego wyszedł na naiwnego i słabego polityka. Podjął decyzję, żeby negocjować z Amerykanami. Po kilku latach okazało się, że Amerykanie go po prostu oszukali – tak to postrzega irańska ulica.
    REKLAMA

    Rouhani obiecywał, że dzięki zniesieniu sankcji irańska gospodarka podniesie się z zapaści. Zagraniczne firmy zaczną na potęgę inwestować, miliony bezrobotnych wreszcie zdobędą pracę i wydobędą się ze skrajnej biedy. Ale zniesienie sankcji nie wystarczyło. Bezrobocie wśród młodych nadal wynosi 30%. Ceny nieustannie rosną, system bankowy jest na granicy bankructwa, rial błyskawicznie traci na wartości (50% od zeszłego lata). Strajki wybuchają strajki we wszystkich zakątkach kraju. Susza od 5 lat pustoszy południowy i środkowy Iran.

    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
    • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 10.05.18, 17:17
     Zerwanie umowy przez Trumpa oznacza, że sytuacja stanie się jeszcze gorsza. Będzie jeszcze więcej biedy, bezrobocia, bankructw. I jeszcze więcej Irańczyków będzie wyjeżdżać z kraju – w pogoni za pracą. „Myśleliśmy, że nasze życie będzie lepsze. To już przeszłość. Boję się, że czeka nas nowa wojna. I bardzo żałuję, że nie posłuchałem mojej siostry, która namawiała mnie, żeby wyemigrował do Londynu” – mówił dziennikarzom pewien młody Irańczyk.

     Jeśli będzie tylko gorzej, jak długo dotychczasowe władze mogą się utrzymać? Twardogłowi mają bardzo silne argumenty- od samego początku ostrzegali, że Amerykanom pod żadnym pozorem nie można ufać. Mają do swej dyspozycji aparat bezpieczeństwa, system sądownictwa i państwową telewizję. Sprzyja im chwila: Irańczycy nie wierzą już w nic i ogromna część z nich jest gotowa pójść za każdym kto zaoferuje im nadzieję. Nawet najbardziej złudną. A konserwatyści już teraz oferują im taką nadzieję: „Islamska Republika Iranu wróci do swej nuklearnej aktywności – na skalę znacznie większą niż kiedykolwiek. Przyniesie to klęskę Ameryki i wszystkich jej sojuszników”– obiecywał jeden z przywódców frakcji ultrakonserwatywnej w parlamencie.

     Trump jest najlepszym sojusznikiem irańskich jastrzębi.

     --
     Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • jutta_t Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 13.05.18, 23:24
   Według świadków, sprawca który atakował przechodniów w Paryżu nożem krzyczał „Allahu Akbar!”.

   Jak informuje agencja Reuters, w sobotę w centrum Paryża miał miejsce atak nożownika, który zabił jedną osobę i ranił kilka innych.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:46

   Dziś 70. rocznica Al Nakby - Dnia Katastrofy
   Uzyskanie niepodległości przez Izrael 14 maja 1948 roku wywołało wojnę izraelsko-arabską
   Wojna doprowadziła do wypędzenia setek tysięcy Palestyńczyków z domów
   Potomkowie wypędzonych domagają się możliwości powrotu do miejsc, które określają jako swój dom
   Od półtora miesiąca na granicy Strefy Gazy i Izraela trwają protesty. W ich wyniku śmierć poniosło prawdopodobnie ponad 100 Palestyńczyków, a tysiące zostało rannych
   Wczoraj miały miejsce najbardziej krwawe zdarzenia. Zginęło prawie 60 osób


   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:47
    Właśnie tym dla Palestyńczyków jest Al Nakba - święto obchodzone 15 maja każdego roku. Nie przypadkiem dzień zbiega się bardzo mocno z datą powstania Państwa Izrael. To właśnie pojawienie się na nowo państwa żydowskiego na mapach świata 14 maja 1948 roku okazało się katastrofą dla Palestyńczyków. Setki tysięcy z nich musiały tamtego roku opuścić swoje wioski i domy.

    --
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:47
     Dziś populację palestyńską stanowią miliony ludzi rozsianych w diasporze. Dwa miliony żyją w Jordanie, prawie pół miliona w Libanie, tyle samo w Syrii. Około 800 tysięcy ludzi zamieszkuje Zachodni Brzeg, a prawie dwa miliony Strefę Gazy.

     Wielu z nich, szczególnie mieszkańców Strefy Gazy, chce jednego - powrotu do domu. I właśnie z tego powodu protestują, od 30 marca trwa tzw. Marsz Wielkiego Powrotu organizowany przez Hamas. Planowo zwieńczenie protestów wypada dziś, w 70. rocznicę Al Nakby. To właśnie dziś miał zakończyć się ten kilkutygodniowy protest. Czy w praktyce oznacza to rzeczywiście koniec krwawych wydarzeń na granicy?

     Wczoraj odbyła się oficjalna inauguracja amerykańskiej ambasady w Jerozolimie. Jest to pokłosie decyzji o uznaniu przez USA Jerozolimy za stolicę państwa żydowskiego, którą Donald Trump ogłosił 6 grudnia 2017 roku. Decyzja okazała się kontrowersyjna i wywołała szereg reakcji na arenie międzynarodowej. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło uchwałę, domagając się anulowania tej decyzji. Organizacja Współpracy Islamskiej oświadczyła, że uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela jest "jawną agresją".

     Taki obrót wydarzeń może sprawić, że finał protestów nie odbędzie się dziś - tak jak planowano. Możemy obawiać się wręcz eskalacji konfliktu. Szczególnie w kontekście wczorajszych zdarzeń, w których zginęło prawie 60 osób. To wynik reakcji Palestyńczyków na inaugurację ambasady. Protestujący ze zdwojoną siłą uderzyli w izraelskie zasieki, ale zostali także ze zdwojoną siłą odparci.

     --
     Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
     • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:47
      Tegoroczne kilkutygodniowe protesty okazały się nie tylko niespokojne, ale też bardzo krwawe. W protestach bierze udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a do incydentów dochodzi regularnie. Niestety, w większości z nich ginęli ludzie. Według niektórych szacunków, w ciągu półtora miesiąca mogło zginąć ponad 100 Palestyńczyków, a tysiące zostało rannych.

      Od 30 marca protesty przebiegały w charakterystyczny sposób. W odległości około 700 metrów od granicy Palestyńczycy rozstawili namioty. Każdy namiot jest oznaczony nazwą miasta bądź wioski, z której wydalono mieszkańców. Stanowią one swoistą bazę, w której protestujący śpią, jedzą, leczą się, ale także świętują, spotykają się. Żyją.

      Jednakże w niektóre dni protestu setki lub tysiące Palestyńczyków wkraczały w 300-metrową strefę zamkniętą przez izraelskie siły zbrojne. Tam protestujący przypuszczali atak za pomocą kamieni, koktajli Mołotowa, ale także bomb domowej roboty. Stałą metodą jest także palenie opon, których gęsty czarny dym pogarsza widoczność izraelskich snajperów. Cel jest jeden - wtargnąć na terytorium Izraela, do którego dostęp jest szczelnie zamknięty i silnie ochraniany.

      Izraelskie wojsko utrzymuje, że jest zmuszone do stanowczej ochrony granicy. Chodzi o to, by nie pozwolić agresywnie nastawionym Palestyńczykom, by rozproszyli się na terytorium Izraela. Uważają także, że za eskalacją konfliktu stoi Hamas, który np. zmusza firmy autobusowe do zwożenia ludzi na granicę oraz wypłaca rodzinom pieniądze, jeśli ich członkowie zostaną ranni lub zabici przez siły Izraela. Hamas jest także oskarżany o wykorzystywanie ludzi jako żywych tarcz. Szczególnie chodzi tu o dzieci pojawiające się blisko ogrodzenia, pomimo zagrożenia, jakie tam permanentnie panuje.

      --
      Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
      • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:48
       Izraelska odpowiedź na agresję jest zdecydowana - na granicy stoją żołnierze, snajperzy, czołgi. Używają gazu łzawiącego i gumowych kul, by odepchnąć napierający tłum. Gdy to nie wystarcza, sięgają po ostrą amunicję. Raporty prasowe ujawniają, że żołnierze mogą strzelać do uzbrojonych protestujących tylko wtedy, gdy ci znajdują się w promieniu 300 metrów od muru. Gdy protestujący zbliżą się na 100 metrów, wojsko może strzelać także do tych nieuzbrojonych. Same siły zbrojne oświadczyły, że żołnierze są poinstruowani, by pierwsze strzały były ostrzegawcze. Gdy to nie pomaga, mogą strzelać tak, by zranić, a w ostateczności zabić.

       Jednym z dni niosącym największą liczbę ofiar niewątpliwie była inauguracja protestu. 30 marca około 30 tysięcy ludzi wzięło udział w marszu. Większość nie zbliżyła się do granicy na tyle, by narazić się na niebezpieczeństwo, ale przynajmniej kilkuset młodych Palestyńczyków zignorowało zakaz i zaatakowało izraelskie pozycje. Tego dnia zginęły 23 osoby, a ponad 1400 zostało rannych. Nie wszyscy byli dorośli. Szacuje się, że nawet 70 rannych osób miało mniej niż 18 lat.

       6 kwietnia odbył się "dzień opony". To właśnie wtedy rozpoczęło się masowe palenie opon, generujące czarny, gęsty dym. Tego dnia nie obyło się bez starć. W ich wyniku zginęło dziewięciu Palestyńczyków, a ponad 1350 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych znalazł się m.in. 14-latek.

       Do walk dochodziło regularnie przez cały okres trwania tegorocznych protestów, jednak to właśnie wczoraj wydarzył się najtragiczniejszy dzień dla Palestyńczyków. Zginęło prawie 60 osób, a prawie trzy tysiące zostało rannych.

       Biorąc pod uwagę jakość obrony granicy Izraela, ale także wątpliwe zasoby militarne Palestyny, od początku było wiadomo, że "wielki powrót" nie ma szansy na sukces. Takiego zdania był dr Marcin Szydzisz, specjalista ds. Izraela i Palestyny, który w rozmowie z Onetem ocenił, że "nawet w świadomości tych Palestyńczyków wiadomo było, że nie są w stanie przebić się na terytorium Izraela ani realnie zagrozić Izraelowi. To świadczy o ich determinacji".

       --
       Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
       • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:49
        Życie w Strefie Gazy

        Skąd taka determinacja, by wrócić? Strefa Gazy nie jest miejscem dobrym do życia. Do największych problemów należy silny proces pustynnienia oraz notoryczne problemy z gospodarką wodną. Zasoby wody pitnej są ograniczone przez zasolenie i zanieczyszczenie. Bezrobocie w Strefie jest ogromne. Życie tam wywołuje raczej klaustrofobiczne odczucia. Nie pomaga fakt, że w Strefie Gazy rządzi Hamas - organizacja uznawana powszechnie za terrorystyczną. To m.in. dlatego region jest szczelnie zamknięty i kontrolowany przez Izrael.

        Dziś prawie dwa miliony Palestyńczyków zamieszkuje terytorium wielkości Krakowa. Strefa Gazy znajduje się na szóstym miejscu na świecie pod względem gęstości zaludnienia, licząc ponad 4118 os./km2. Warto dodać, że liczba Palestyńczyków w tym regionie stale rośnie, bo współczynnik dzietności wynosi pięcioro dzieci na jedną kobietę. Większość mieszkańców Strefy Gazy to potomkowie uchodźców, którzy opuścili swoje domy już podczas wojny izraelsko-arabskiej w 1948 roku.

        Wiele osób określa Strefę Gazy jako "największe więzienie na świecie". Właśnie dlatego kilkadziesiąt tysięcy Palestyńczyków postanowiło przez kilka tygodni bezpośrednio narażać się na utratę życia. I to pomimo braku większej szansy na sukces.

        --
        Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
        • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:50
         Piotr Mechir · Pracuje w firmie Agencja Artystyczna Pro Musica
         Nie ma dobrego rozwiązania. Przecież nikt nie zlikwiduje Izraela i nie wypuści luzem Palestyńczyków z Gazy i Hebronu. Zresztą zrujnowaliby wszystko, co zbudowali Izraelczycy.

         --
         Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 16:53
   Maria Koperska
   Jak wyrzucano Żydów z Palestyny i Judei, to przodkowie dzisiejszych protestujących szybko
   zajmowali ich domy i wtedy nikt nie protestował.W 1948 r. nikt Palestyńczyków nie wyrzucał,ale sami odeszli na wezwanie przywódców nieuznawanych przez inne państwa.A ,że zaraz tego pożałowali, to niczyja wina.Żydzi tylko wrócili na swoje ziemie i to bardzo okrojone.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 17:04
   USA zablokowały przyjęcie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ oświadczenia wzywającego do „niezależnego i transparentnego śledztwa” w sprawie zabicia przez izraelskich żołnierzy co najmniej 58 Palestyńczyków podczas poniedziałkowych zajść w Strefie Gazy. – dowiedziała się agencja AP.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 15.05.18, 18:53
   Niepokorny, szyicki duchowny wygrał wybory w Iraku. As Sadr sprzeciwia się USA i Iranowi
   Dawny wróg Polaków wygrał wybory w Iraku. Szyicki duchowny Muktada as-Sadr chce uwolnić kraj spod wpływów USA i Iranu. Do wyborów poszedł z komunistami. Teraz wzywa do utworzenia rządu ekspertów. Jego zwycięstwo jest dobrą wiadomością dla Iraku.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 03.06.18, 22:20
   Zdarzenie potwierdza berlińska policja na Twitterze. 53-letni mężczyzna awanturował się i groził nożem osobom, które znajdowały się świątyni. Na miejsce został wezwany patrol. Mężczyzna został postrzelony przez policjanta w nogę, jednak jego stan nie zagraża życiu.

   Podczas incydentu w katedrze znajdowało się około 100 osób, które zostały ewakuowane. Budynek otoczyła policja.

   Na razie nie są znane motywy działania 53-latka. Jak wynika z wpisów policji na Twitterze, zdarzenie nie zostało zakwalifikowane jako atak terrorystyczny.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:50
   Zabójstwo 14-latki z Moguncji. Policja szuka Irakijczyka
   14-letnia Susanna z Moguncji została zgwałcona i zamordowana. Podejrzanymi jest dwóch mieszkańców ośrodka dla uchodźców. Jednemu z nich udało się uciec.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
   • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:50
    Susanna zaginęła 22 maja. Nie wróciła z wieczornego spotkania z przyjaciółmi w centrum Wiesbaden. Poszukiwania trwały dwa tygodnie.

    Jej ciało policja znalazła na trudno dostępnym terenie w dzielnicy Erbenheim, przy torach kolejowych. 14-latka została zgwałcona i zamordowana - ujawniła prokuratura w Wiesbaden.

    Podejrzanymi są 20-letni uchodźca z Iraku i 35-letni obywatel Turcji - poinformował prokurator Oliver Kuhn z Wiesbaden. Obaj mieszkali w miejscowych ośrodkach dla uchodźców.

    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
    • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:51
     Turek został aresztowany, ale po Irakijczyku zaginął ślad. Według informacji komendanta policji Zachodniej Hesji Stefana Muellera, kilka dni temu mężczyzna wrócił.... z rodziną do Iraku.

     --
     Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
     • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:51
      Jak poinformował Mueller, iracka rodzina składająca się z matki, ojca i sześciorga dzieci mieszkała w ośrodku dla uchodźców w Erbenheim. Wszystko wskazuje na to, że rodzina wyjechała z Duesseldorfu do Stambułu, a stamtąd dalej do irackiego Erbilu. Na ich biletach lotniczych widniały inne nazwiska niż na dokumentach pobytowych w Niemczech.

      --
      Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
      • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:52
       Grupa miała przy sobie także tzw. dokumenty laissez-passer (czyli rodzaj paszportu w języku arabskim ze zdjęciami), które zostały wydane przez ambasadę iracką. Z dotychczasowych informacji wynika, że podczas odprawy na lotnisku porównano jedynie zdjęcia, a nie nazwiska.

       --
       Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
       • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:53
        Daro 367
        4h temu

        To samo u nas robia Ukraincy tylko nikt tego nie naglasnia tylko slychac jaka ta Ukraina biedna.
        A w jednej z dużych firm pod krakowem dwoch ukraincow przy kamerach zgwalcilo "kolezanke z pracy"

        --
        Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
         • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 07.06.18, 21:54
          syl
          15 min. temu

          G. Soros wtopił w Kalifornii ! Wydał dużą kasę na próbę zmiany prawa i promocję liberalnego (m.in. o anty-policyjnym nastawieniu) prokuratora okręgowego (district attorney) w Okręgu Sacramento. I dostał kopa od wyborców... Ale tego Interien i inne tego typu polskojęzyczne, pro-rosyjskie i pro-niemieckie portale przecież nie napiszą.. bo to nie ideowe...

          --
          Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 15:47
   Austria: siedem meczetów zostanie zamkniętych, a imamowie będą wydaleni

   dzisiaj 10:50

   Austria może wydalić nawet 60 imamów finansowanych przez Turków, a także ich rodziny. Wszystko w ramach rozprawy z politycznym islamem - ogłosiły autriackie władze.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 15:48
    Decyzja dotyczy również siedmiu meczetów, które zostaną zamknięte po niedawno przeprowadzonym dochodzeniu. Wykazało ono np., że w jednej z muzułmańskich świątyń zorganizowano inscenizację bitwy pod Gallipoli z I wojny światowej. W ich trakcie dzieci przebrane w historyczne mundury odgrywały rolę poległych żołnierzy, owiniętych tureckimi flagami. - Równoległe społeczeństwa, polityczny islam i radykalizacja nie mogą mieć miejsca w naszym kraju - powiedział kanclerz Sebastian Kurz z rządzącej Austriackiej Partii Ludowej.

    REKLAMA
    W kilku przypadkach rozpoczął się już proces wydalania imamów związanych z Turecko-Islamskim Stowarzyszeniem Kulturalnym (ATIB). Meczet, w którym wykorzystano dzieci w inscenizacji, był prowadzony właśnie przez ATIB. Organizacja potępiła przedstawienie, nazywając całe wydarzenie "godnym ubolewania".

    Stosunki Turcji z Austrią są od dawna napięte, a sam kanclerz Kurz jest przeciwny przyłączeniu się Ankary do Unii Europejskiej


    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 16:29
   Nadciąga nowa fala imigrantów. Kraje szlaku bałkańskiego alarmują
   Kraje położone na trasie szlaku migracyjnego wydały ostrzeżenie przed masowym napływem imigrantów z krajów Azji i Afryki Północnej. Apelują o zacieśnienie współpracy i wsparcie ze strony Unii Europejskiej.


   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 16:32
   Przedstawiciele rządów, policji i sił bezpieczeństwa ośmiu państw - Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowenii, Albanii, Grecji, Czarnogóry i Serbii, spotkali się na konferencji w Sarajewie, by ustalić plan działania wobec narastającego napływu imigrantów. Według Reutersa, w tym roku już 5,5 tys. osób przekroczyło granicę Bośni i Hercegowiny. O zwiększonej liczbie nielegalnych wjazdów w ostatnich miesiącach informowała też Słowenia. Większość uchodźców zmierza do bogatych krajów Europy Zachodniej, gdzie zamierza pozostać na stałe.

   - Sytuacja jest nadal pod kontrolą, ale wymaga większej współpracy między siłami policji w krajach szlaku - twierdzi przedstawiciel słoweńskiego MSW Bosztjan Szefic. Dyplomata prosił o wsparcie ze strony Unii Europejskiej, która, jego zdaniem, powinna zapewnić krajom szlaku bałkańskiego pomoc techniczną i finansową.

   Jednym z elementów planu kontroli ruchu imigrantów ma być utworzenie kompatybilnego z unijnymi systemami banku danych biometrycznych. - Musimy wiedzieć, czy te osoby przebywały już wcześniej w Europie - podkreślił szef ministerstwa bezpieczeństwa BiH Dragan Mektić.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 16:33


    Szef austriackiego Urzędu Policji Kryminalnej Franz Lang przypomniał, że UE nadal rozważa pomysł utworzenia poza unijnymi granicami ośrodków, w których migranci składaliby wnioski o azyl i czekali na ich rozpatrzenie. Jak dodał, w tym kontekście wymieniane były wcześniej Ukraina i Egipt.

    Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że przekaże Bośni i Hercegowinie pomoc w wysokości 1,5 mln euro na rzecz uchodźców. Wszystkie kraje Bałkanów Zachodnich otrzymały na ten cel w sumie 30,5 mln euro.

    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 16:37
     andrzej
     6h temu
     Jedynie kraje nadbałtyckie mogą przeciwstawić się imigrantom. Przecież to jest atak na Europę , bez walki. Niemcy i ich sojusznicy starej europy dali się na to nabrać i Niemcy, Francja i inne kraje starej unii to już w połowie islam

     --
     Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jane_doe_hej Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 08.06.18, 23:17
   Iracki uchodźca podejrzany o gwałt i zabójstwo 14-letniej dziewczynki z Moguncji został aresztowany na północy Iraku. Zatrzymania dokonali przedstawiciele kurdyjskich sił bezpieczeństwa na prośbę niemieckiej policji federalnej. O aresztowaniu poinformował szef niemieckiego MSW Horst Seehofer.
  • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 12.06.18, 18:51
   Paryż: uzbrojony mężczyzna wziął zakładników. Trwa akcja policji
   Napastnik twierdzi, że ma broń oraz ładunek wybuchowy. Na miejscu są policjanci z jednostki specjalnej. Trwają negocjacje z mężczyzną.

   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
   • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 12.06.18, 18:52
    Jak podaje Reuters, około godz. 16 napastnik wziął dwoje zakładników i oblał ich benzyną. Jedna z osób, po próbie ucieczki, została ranna. Natomiast francuskie radio publiczne mówi o trzech zakładnikach, z czego dwóm z nich, w tym kobiecie w ciąży, po około dwóch godzinach udało się uciec.

    Na razie nie jest znany wiek, wygląd ani narodowość napastnika.

    Jak informuje portal lefigaro.fr, mężczyzna zażądał rozmowy z przedstawicielem ambasady Iranu w Paryżu w celu przekazania wiadomości francuskiemu rządowi.


    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
    • jerzy_55 Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 12.06.18, 18:53
     Ale jaja allaha
     3 min. temu

     NARODOWOŚĆ I WYZNANIIE oczywiście nie jest znane tego porywacza terrorysty ale jednak do pośrednictwa negocjacji zaprosił muzłumanską Republikę Iranu?
     Dla kogo ta eufemistyka i zakładana poprawność...

     --
     Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • black_jotka Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 20.06.18, 21:07
   Federalny Urząd Ochrony Konstytucji ostrzegł, że w każdej chwili może dojść do ataku terrorystycznego z użyciem substancji takich jak rycyna.

   Ostrzeżenie wydano po tym jak w zeszłym tygodniu w Kolonii aresztowano 29-letniego Tunezyjczyka, który posiadał w swoim mieszkaniu znaczne ilości trującej rycyny. Prokuratura Federalna RFN z siedzibą w Karlsruhe oskarżyła Sief Allaha H. o świadome wytwarzanie broni biologicznej.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 22.07.18, 15:15
   Ruch austriackich władz jest ewidentnie wymierzony w Turków. Z egzaminów na prawo jazdy znika język turecki, ale pozostaje nie tylko niemiecki. W dalszym ciągu kandydaci na kierowców w Austrii będą mogli podejść do testu teoretycznego w językach: angielskim, chorwackim i słoweńskim.
   Oficjalnie powodem decyzji jest chęć ograniczenia kosztów egzaminów. Minister transportu argumentuje, że możliwość zdawania na prawo jazdy w obcym języku nadwyręża budżet resortu - podaje BBC News. Turecki jest drugim językiem pod względem popularności w czasie testów dla przyszłych kierowców.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: -----Swiat Islamski, terrorysci..... 24.07.18, 02:43
   Zgodnie z ofertą Moskwy irańskie wojska w Syrii miałyby stacjonować co najmniej 100 km od linii zawieszenia broni, czyli neutralnego pasa przebiegającego przez Wzgórza Golan, który oddziela granicę Izraela od terytorium Syrii. Reuters podaje, powołując się na przedstawicieli izraelskiego rządu, że Netanjahu przekazał Ławrowowi, iż Izrael "nie pozwoli, aby Irańczycy zainstalowali się nawet 100 km od jego granicy".

   REKLAMA

   Ławrow, któremu towarzyszy w podróży do Izraela szef sztabu generalnego generał Walerij Gierasimow, spotkał się z Netanjahu na prośbę prezydenta Rosji Władimira Putina, który kilka dni wcześniej zaproponował zorganizowanie spotkania na wysokim szczeblu, by omówić kilka kwestii, a nade wszystko - jak powiedział izraelski premier na spotkaniu swego gabinetu - sytuację w Syrii.

   Netanjahu zapowiedział podczas tego posiedzenia, które odbyło się wcześniej w poniedziałek, że ponownie wyartykułuje żądania dotyczące respektowania porozumienia pokojowego z 1974 roku, kiedy to między Izraelem a Syrią ustanowiono strefę zdemilitaryzowaną. Dodał, że Izrael będzie nadal robił wszystko, by nie pozwolić Iranowi na ustanowienie "stałej obecności wojskowej" w Syrii. Associated Press przypomina, że Rosja ostrzegła już wcześniej, że oczekiwanie, iż Iran w pełni wycofa się z tego kraju jest nierealistyczne. Netanjahu złożył 11 lipca wizytę w Moskwie i podczas spotkania z Putinem ostrzegł, że Izrael będzie stanowczo reagował na próby naruszenia swej granicy lądowej czy powietrznej.

   Wizyta Netanjahu stanowiła - jak podała rosyjska prasa - element jego zabiegów o wycofanie z Syrii walczących tam nieoficjalnie sił irańskich. Jednak Moskwa sygnalizowała już wcześniej, że nie zamierza wywierać presji na Teheran. Jedynym ustępstwem Rosji wobec Izraela jest to, że nie reaguje ona w sytuacji, gdy Izrael ostrzeliwuje w Syrii cele, które uzna za irańskie obiekty wojskowe.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka