Dodaj do ulubionych

~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~

19.05.18, 03:38
https://scontent.fatl1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/28660884_2742755575766535_5729777973657503797_n.jpg?_nc_cat=0&oh=80dd3262b4d4adb7aa412cd305a0183f&oe=5B8E49E3
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 15:26
   Pławił się w luksusach. Postawili mu 54 zarzuty
   48-letni mężczyzna usłyszał zarzuty wyłudzenia około 8 milionów złotych. Zdaniem śledczych, przez kilka lat wyszukiwał bogate osoby, chcące powierzyć mu pieniądze na rzekome inwestycje giełdowe. Co robił ze zdobytą gotówką
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 15:31
   W latach 2008-2016 sądy wydały wyroki skazujące 42 funkcjonariuszy policji w 28 postępowaniach. Chodziło m.in. o używanie prywatnych paralizatorów, polewanie wodą i rażenie paralizatorem w okolice miejsc intymnych
   Kluczową sprawą jest przestrzeganie procedur i wiedza o tym, jakie przysługują osobom zatrzymanym prawa
   Kolejną ważną kwestią jest przeprowadzanie badania lekarskiego osoby zatrzymanej przed umieszczeniem jej w miejscu odosobnienia
   Istotną rolę w całym systemie odgrywa jakość organizacji pracy samej policji
   Obecność tortur w XXI wieku to wstydliwy problem naszej cywilizacji - napisała Justyna Zarecka, pracownik Zespołu "Krajowy Mechanizm Prewencji" w Biurze RPO
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 17:04
   Były mąż Meghan Markle ma dość. Trevor Engelson uciekł
   Podano, że Trevor Engelson, eksmałżonek Meghan Markle, opuścił USA. Podobno był zmęczony zainteresowaniem jego osobą. Ślubny weekend producent telewizyjny spędzi w Ameryce Południowej.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 17:46
   Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego walczy o Złotą Palmę. Emocje sięgają zenitu
   Krytycy są jednogłośni. Złota Palma powędruje w ręce polskiego reżysera. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, Pawlikowski wraz z ekipą w trybie pilnym poleciał do Cannes.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 18:06
   Dziewczyna wychodzi za mąż za ortodoksyjnego żyda.Przed ślubem ona spotyka się z rabinem i on jej mówi:
   Jak za pewnie wiesz nasza wiara jest specyficzna, kobieta i mężczyzna nie mogą wiele rzeczy robić razem. W synagodze musza siedzieć oddzielnie. Nawet tańczyć nie wolno razem...
   Ona (opuszczając oczy) pyta:
   - A seksem można się zajmować?
   - Można.
   - A oralnym?
   - Można.
   - A na boczku?
   - Można.
   - A na siedząco?
   - Można.
   - A na stojąco?
   - Nie wolno!
   - Dlaczego rebe?
   - A to dlatego,że powoli możecie zacząć tańczyć...
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 18:19
   Wspomnienie z PRL
   Przed sklepem stoi tłum ludzi. W pewnej chwili jakiś mężczyzna zaczyna pchać się do drzwi. Ludzie krzyczą:
   - Gdzie się pchasz?! Na koniec kolejki!
   Po chwili mężczyna atakuje drzwi ponownie, ale znowu zostaje zepchnięty na koniec. Staje więc z boku i rozgoryczony mówi:
   - Jeśli tak, to mam was gdzieś i sklepu dziś nie otwieram!
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 19:30
   Marek Bukowski się rozwodzi. Spełnił marzenie żony
   Aktorska para postanowiła wreszcie zakończyć swoje małżeństwo. Ewa Bukowska nalegała na rozwód już w 2014 r. Niestety aktor wplątał się wówczas w aferę narkotykową i sprawa przycichła na kilka lat.
   • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 19:31
    Ich małżeństwo od prawie dziesięciu lat było fikcją. Aktorzy prawie w ogóle nie spędzali ze sobą czasu. Regularnie dochodziło między nimi do kłótni. Marek miał blokować zawodowy rozwój Ewy. Ostatecznie kobieta postanowiła złożyć pozew rozwodowy. Niestety, zbiegło się to w 2014 r. z zatrzymaniem jej męża przez policję i postawieniem mu zarzutów posiadania narkotyków.

    Aktor poprosił wówczas żonę o to, by wycofała pozew do czasu, aż zamieszanie wokół niego przyciśnie. Ewa przystała na jego propozycję i dała mu czas. Choć między nimi od dawna nie było miłości, nie chciała rujnować kariery męża.

    Minęły cztery lata i sprawa wreszcie trafiła na wokandę. Jak dowiedział się "Super Express", w najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwsza rozprawa. Wiele wskazuje na to, że parze uda się otrzymać rozwód już podczas pierwszego posiedzenia. Ewa i Marek porozumieli się już w sprawie podziału majątku.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 19:38
   Policjanci przygarnęli psa. Śledztwo wykazało, że... to kojot
   Mieszkaniec Bartlett w stanie Illinois, znalazł na ulicy zagubionego i wycieńczonego szczeniaka. Zaniósł zwierzę na miejscowy posterunek, gdzie natychmiast zdobyło sympatię policjantów.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 19:41


   Byliśmy bardzo podekscytowani. Niecodziennie masz okazję trzymać na rękach kojota - opowiadał Kyle Rybaski z policji w Bartlett.

   Matka zwierzęcia prawdopodobnie zginęła. Ponieważ kojot jest bardzo młody i prawdopodobnie nie poradzi sobie sam na wolności, policjanci zdecydowali, że przekażą go do miejscowego schroniska dla dzikich zwierząt.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 20:20
   Największy w historii sukces polskiego reżysera
   Nie było w historii polskiego kina reżysera, który odniósłby taki sukces. Najpierw Oscar za „Idę” dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, teraz nagroda za najlepszą reżyserię filmu „Zimna wojna” w Cannes. Paweł Pawlikowski potwierdza status najważniejszego współczesnego reżysera znad Wisły.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 21:19
   Zakończyła się ceremonia rozdania nagród na 71.Festiwalu Filmowym z Cannes. O główną nagrodę - Złotą Palmę - walczyło 21 filmów. Jury pod przewodnictwem Cate Blanchett za najlepszy film uznało "Shoplifters" w reż. Hirokazu Kore-eda, a Pawła Pawlikowskiego nagrodziło za najlepszą reżyserię ("Zimna wojna"). - To dobre wieści dla mojego kraju, co jest rzadkością - powiedział Pawlikowski. Nagroda jury trafiła do Nadine Labaki ("Capernaum").
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 21:55
   Awantura na pokładzie Frontier Airlines. Pasażer uderzył pięścią głuchoniemą kobietę w ciąży
   Pasażera lotu z Colorado Springs do Orlando na Florydzie rozzłościł pies opiekun dwóch głuchoniemych osób na pokładzie. Mężczyzna zaatakował fizycznie parę i ich zwierzę.
  • jane_doe_hej Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 19.05.18, 21:58
   Karczewskiemu żal, Szydło apeluje. Politycy PiS o proteście w Sejmie
   Trwa kolejny tydzień protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Do tej pory przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów nie znalazła czasu na to, by spotkać się z nimi. Zamiast tego, Beata Szydło po raz kolejny wystosowała apel, by zakończyli protest. Do sprawy odniósł się również marszałek Stanisław Karczewski.
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 20.05.18, 04:52
   Tegoroczny festiwal w Cannes z pewnością będzie szczególny dla Polaków. Krytycy i zagraniczni dziennikarze docenili produkcję Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Jedną z głównych ról w filmie zagrała Joanna Kulig, której gratulacje złożyła sama Julianne Moore.

   Polska aktorka w tym roku skończy 36 lat. Widzowie mogli podziwiać ją w takich filmach jak "Ida" (produkcja nagrodzona Oscarem), "Disco Polo", "Pittbull" czy "Sponsoring". Za rolę w tym ostatnim otrzymała prestiżową statuetkę Orła w kategorii "Najlepsza aktorka".
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 20.05.18, 05:09
   "Zimna wojna" jest w tym kontekście filmem symptomatycznym. Pawlikowski sumuje nim dotychczasowe doświadczenia. Opowieść o rodzicach łączy się z autobiograficznymi sekwencjami z życia emigranta, a także z losem Polaków dotkliwie doświadczonych przez historię, łamanych ideologicznie i materialnie
  • jerzy_55 Re: ~~~~~~~~Tak to sobie~~~~~~~~~ 20.05.18, 10:22

   W prognozowaniu przyszłości oceanicznych stref przybrzeżnych może pomóc... Bałtyk. Bo już teraz jak w soczewce skupiają się w nim problemy, które w oceanach dopiero dadzą o sobie znać: ocieplenie, zakwaszenie, eutrofizacja, ubytek tlenu - mówią naukowcy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka