Dodaj do ulubionych

.... TAK SOBIE .......

• jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 27.06.19, 16:45
      "Nabrałem przekonania, że miłość może się rozwinąć tylko na bazie jakiejś różnicy, że ludzie do siebie podobni nie mogą się w sobie zakochać; wiele jest różnic, które w praktyce mogą tę sprawę załatwić: jak wiadomo, duża różnica wieku może wzbudzić niesłychanie gwałtowną namiętność, różnica ras nadal nie traci na skuteczności, przydaje się nawet zwykła różnica narodowości czy języka. Nie jest dobrze, kiedy zakochani mówią tym samym językiem, nie jest dobrze, kiedy mogą się naprawdę porozumieć, wymieniać poglądy, gdyż mowa nie służy do tworzenia miłości, lecz do tworzenia podziałów i nienawiści, z każdym wypowiadanym słowem ludzie się od siebie oddalają, podczas gdy bezkształtna, bezrozumna paplanina zakochanych, mówienie do swojej kobiety lub swojego mężczyzny tak, jak zwracałoby się do ulubionego pieska, tworzą znakomity podkład dla trwałej i bezwarunkowej miłości. Gdybyśmy jeszcze potrafili ograniczać się do tematów przyziemnych i konkretnych – gdzie są klucze od garażu? o której przychodzi elektryk? – dałoby się wyżyć, ale wszystko, co ponad to, prowadzi do rozłąki, utraty miłości, rozwodu"
      / M. Houellebecq, Serotonina /

--
      Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 27.06.19, 17:53

Nie żyje Billy Drago. Pamiętacie go ze sławnej sceny w "Nietykalnych"
      Aktor słynący z grania drugoplanowych ról gangsterów i bandytów zmarł w Los Angeles w wieku 73 lat - informuje "Variety". Z informacji, które pojawiły się w sieci, przyczyną śmierci były komplikacje po wylewie.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 27.06.19, 17:54
      Drago urodził się w 1945 roku w Hugoton w stanie Kansas. Jego prawdziwe imię i nazwisko to William Eugene Burrows. Przyjął jednak pseudonim od nazwiska panieńskiego babki, by ludzie nie mylili go z Williamem S. Burroughsem, autorem powieści "Nagi lunch".

Był aktorem, producentem, piosenkarzem muzyki country, djem, modelem i kaskaderem. Swoją telewizyjną przygodę rozpoczął w wieku 30 lat. Wystąpił wówczas w dramacie "Żadna inna miłość" ("No Other Love") i serialu westernie "Rodzina Chisholmów" ("The Chisholms"). Potem przyszedł czas na większe role, m.in. w westernie "Opowieść skrzydlatego wiatru" ("Windwalker") i dramacie kryminalnym "Sposób Cuttera" ("Cutter's Way"). Ciągnęło go jednak na srebrny ekran - pojawił się więc w licznych serialach, m.in. "Klinika w Teksasie" ("Cutter to Houston") z Shelley Hack i Alekiem Baldwinem.

U boku Grace Jones pojawił się w filmie "Wamp" ("Vamp"), ale największą popularność przyniosła mu rola Franka Nittiego - złośliwego zwolennika i prawej ręki Ala Capone'a - w "Nietykalnych" ("The Untouchables") Briana De Palmy.

Wystąpił również w teledysku zespołu Mike and the Mechanics "Silent Running (On Dangerous Ground)" oraz wideoklipie Michaela Jacksona "You Rock My World".

Billy Drago w 1980 roku poślubił trenerkę aktorstwa scenicznego Silvanę Gallardo, która w 2012 roku zmarła w wieku 58 lat. Osierocił syna, Darrena Eugene'a, również aktora.

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 27.06.19, 17:55
        Zmarł Max Wright. Aktor był głównie znany z serialu „Alf”. Wright miał 75 lat. Zmarł w swoim domu na skutek długotrwałej choroby nowotworowej. Informacje o jego śmierci potwierdziła rodzina w rozmowie z portalem TMZ.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 27.06.19, 17:58
      Udało się usunąć właz do tunelu technicznego, który niedawno został znaleziony w kompleksie bunkrów w Mamerkach koło Węgorzewa na Mazurach. Rosnące przy włazie drzewo i gruba warstwa ziemi wskazują, że to miejsce nie było otwierane od czasów II wojny światowej. "Wygląda, że nikt od czasu II wojny światowej jej nie otwierał" - mówił tuż po otwarciu włazu Bartłomiej Plebańczyk z muzeum w Mamerkach. Dodał, że choć żadnego skarbu nie znaleziono, emocje były ogromne.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-wlaz-do-tunelu-w-bunkrach-w-mamerkach-otwarty,nId,3066093#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 27.06.19, 18:27
      Wulkan Ulawan (Ulawun) wybuchł. Tysiące ludzi uciekają
      Wulkan Ulawan (Ulawun) jest zaliczany do najaktywniejszych i najbardziej niebezpiecznych na świecie. Gdy zaczął pluć popiołem i lawą około 5 tysięcy osób musiało uciekać z domów. Wulkan Ulawan leży w Papui-Nowej Gwinei.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 28.06.19, 17:04
      Jak wynika z ustaleń Wirtualnej Polski, trójmiejscy śledczy od dwóch miesięcy nie otrzymali wystarczających dowodów, które wskazywałyby na winę Jarosława Bieniuka. W sprawie zarzutów, które przedstawiła mu modelka Sylwia S., nie ma żadnego przełomu – informuje prokuratura.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 28.06.19, 18:40
      Floryda. Szczątki człowieka znalezione obok gigantycznego aligatora
      Biuro szeryfa hrabstwa Polk na Florydzie prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci mężczyzny, którego szczątki znaleziono w kanale w pobliżu aligatora.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 28.06.19, 19:51
      Woda odsłoniła pałac tajemniczego imperium. Sensacyjne odkrycie
      Gdyby nie susza, pałac sprzed 3,4 tysiąca lat nie wyłoniłby się z wody. Należał do starożytnego imperium Mittani. Naukowcy twierdzą, że to jedno z najważniejszych archeologicznych odkryć w Iraku.

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 28.06.19, 19:51
        Pałac został odkryty w rejonie Mosulu w Iraku. Według zespołu kurdyjskich i niemieckich archeologów budowla ma około 3,4 tys. lat. Natrafiono głównie na fragmenty malowideł ściennych w odcieniach czerwieni i błękitu. Oprócz tego odszukano co najmniej 10 glinianych tabliczek klinowych. Wyniki prac opublikował Uniwersytet Karola Eberharda w Tybindze.

W czasach, z których pochodzi pałac, malowidła ścienne były prawdopodobnie typową cechą pałaców na Bliskim Wschodzie. Rzadko jednak udaje nam się je odnaleźć – powiedziała Ivana Puljiz z uniwersytetu w Tybindze.

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 28.06.19, 19:52
        Odkrycia dokonano dzięki suszy. Ruiny wyłoniły się z wody, której poziom znacznie opadł. Naukowcy mieli niewiele czasu na badania. Musieli zdążyć, zanim poziom wody znowu nie wzrósł.

Odkrycie jest jednym z najważniejszych w ostatnich dziesięcioleciach i ilustruje sukces współpracy kurdyjsko-niemieckiej - powiedział Hasan Ahmed Qasim, kurdyjski archeolog z Dyrekcji Antyków w Duhok.

--
        • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 28.06.19, 19:53
          Pałac należał do imperium Mittani. Państwo to założone przez Hurytów w północnej Mezopotamii i północnej Syrii. Według naukowców lud ten jest jedną z najmniej zrozumiałych starożytnych cywilizacji. Do tej pory nie zidentyfikowano nawet stolicy imperium. Naukowcy podkreślają, że znalezione ruiny są zaledwie cząstką całego królestwa.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 29.06.19, 19:50
      Francuski sąd kasacyjny unieważnił decyzję Sądu Apelacyjnego, na mocy której nakazano wstrzymać procedurę uśmiercania Vincenta Lamberta. To ostateczny wyrok, która rozstrzyga spory o to, czy niepełnosprawny powinien zakończyć życie. Mężczyzna od ponad 10 lat jest w stanie wegetatywnym.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-usmiercanie-niepelnosprawnego-vincenta-lamberta-zapadl-ostat,nId,3069696#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 29.06.19, 19:52
      W dość nietypowy sposób Barbara Kurdej-Szatan zyskała popularność medialną. Aktorka wystąpiła w reklamie sieci telefonii komórkowej i stała się "ulubioną blondynką Polaków". Role w M jak miłość, a później w serialu W rytmie serca podbiły serca widzów. Basia sprawdziła się też w prowadzeniu programów telewizyjnych takich jak Kocham cię, Polsko czy The Voice of Poland. Ostatnio widzowie mogli oglądać ją w formacie Dance, dance, dance.

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 29.06.19, 19:52
        Telewizja Polska postanowiła jednak pożegnać się z Barbarą. Podobno powodem zwolnienia aktorki miały być odmienne od władz telewizji poglądy.

Zobacz: Barbara Kurdej-Szatan wylatuje z "The Voice"! To kara za jej POGLĄDY POLITYCZNE

Kurdej-Szatan wydała oświadczenie, w którym nie tylko nie przeczy tym doniesieniom, ale też wbija szpilę TVP:

Angażowałam się maksymalnie, dawałam z siebie, ile tylko mogłam! Przeżywałam razem z uczestnikami, starałam się dodawać otuchy, cieszyłam się z nimi i martwiłam się o nich. I podchodziłam do wszystkiego bardzo poważnie i profesjonalnie zarazem - czytamy. (...) Dziękuję również władzom TVP, że mimo mojej niepokorności politycznej (zawsze uważałam, że powinnam żyć w zgodzie ze swoim sumieniem) dawaliście się namówić przez te parę lat producentom i reżyserom, którzy chcieli ze mną pracować i pozwalaliście na kontynuowanie mojej pracy. Natomiast nie dziękuję za sposób pożegnania się ze mną. Chyba po paru latach prowadzenia tylu programów i bycia jedną z "twarzy TVP"- jak mnie określono - można było zrobić to w bardziej elegancki sposób niż jeden informacyjny telefon wykonany przez kolegę z produkcji. No trudno. Tak czy siak - było wspaniale! - zaznaczyła.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 29.06.19, 22:58
      Glifosat w prawie każdym piwie i winie
      farmer.pl
      Sobota, 29 czerwca (06:00)

Tweetnij
      451
      Skomentuj

Przeprowadzone w USA i Niemczech badania wykazały, że w większości marek piwa i win znaleźć można pozostałości glifosatu. Testy obejmowały również gatunki napojów uznawane za ekologiczne.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl/wiadomosci/news/glifosat-w-prawie-kazdym-piwie-i-winie,2620493,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 29.06.19, 22:59
        Glifosat jest głównym składnikiem aktywnym popularnego środka chwastobójczego, który od kilku lat znajduje się na cenzurowanym. Ekolodzy opierając się na niezależnych badaniach przekonują, że glifosat jest substancją rakotwórczą. Opinię tę podzielają amerykański stan Kalifornia i Światowa Organizacja Zdrowia, które uważają, że glifosat ma związek z powstawaniem nowotworów i innymi problemami zdrowotnymi.

Tym większym szokiem dla konsumentów w USA były wyniki przeprowadzonych testów najpopularniejszych gatunków win i piwa. Jak informuje portal Polaku lecz się sam, raport amerykańskiej grupy PIRG ds. Nadzoru Publicznego ujawnił, że większość piw i win w Stanach Zjednoczonych jest zanieczyszczona glifosatem.

Badaniom poddano 5 popularnych marek wina (m.in. Beringer, Barefoot i Sutter Home) i 15 marek piwa (z browarów: Budweiser, Coors, Miller Lite, Sam Adams, Samuel Smith Organic i New Belgium). Wśród łącznie 20 zbadanych napojów alkoholowych, glifosat stwierdzono w 19. W testowanej grupie znalazły się 4 napoje sprzedawane jako ekologiczne, tymczasem w 3 z nich wykryto pozostałości glifosatu.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl/wiadomosci/news/glifosat-w-prawie-kazdym-piwie-i-winie,2620493,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 30.06.19, 23:02
      Luc Besson, specjalista od filmowych silnych kobiet, odkrywca talentu Anne Parillaud, Natalie Portman i Milli Jovovich wprowadza na kinowy firmament kolejną gwiazdę - Sashę Luss jako "Annę". Paryska supermodelka uwikłana w międzynarodową walkę wywiadów podejmuje grę, w której stawką mogą być losy świata. "Anna" od 28 czerwca w kinach.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 30.06.19, 23:09
      Tomasz Kot jest idealnym przykładem na to, że przełom w karierze aktora może nastąpić właściwie w każdym wieku. Dzięki roli w Zimnej Wojnie Pawła Pawlikowskiego filmowy Wiktor Warski zyskał gigantyczny rozgłos, a wpływowi hollywoodzcy filmowcy nagle zaczęli się bić o udział Polaka w swoich produkcjach.

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 30.06.19, 23:10

Na fali sukcesów aktorowi zaproponowano angaż w filmie biograficznym Ananda Tuckera opowiadającym o genialnym serbskim naukowcu, Nikoli Tesli.

Tomasz jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w Zimnej wojnie, nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę - powiedział Tucker.

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 30.06.19, 23:12
      Zdolnemu gwiazdorowi zaproponowano również udział w niszowym projekcie popularnego brytyjskiego zespołu The Chemical Brothers. Tomasz zgodził się wystąpić w wizualizacjach wyświetlanych w trakcie światowej trasy elektronicznej grupy.

Jakiś czas temu do współpracy zaprosił mnie zespół The Chemical Brothers - wyznał. Znalazłem się w grupie brytyjskich performerów, tancerzy i aktorów. Tworzyliśmy wizualną stronę ich trasy koncertowej. Chłopaki ruszyli w świat i sprawia mi to wiele satysfakcji.

Efekt pracy artystów mieli okazję zobaczyć na własne oczy uczestnicy festiwalu Glastonbury na sobotnim koncercie słynnego duetu. Zdjęcia Kota wyświetlanego na gigantycznych telebimach pojawiły się na profilu instagramowym Karoliny Korwin Piotrowskiej.

Tomasz Kot na Glastonbury z Chemical Brothers - napisała. To się dzieje naprawdę.

Pod postem pojawiła się lawina komentarzy, w których wielbiciele talentu gwiazdora nie kryli dumy, gratulując mu kolejnego imponującego osiągnięcia.

"Wow! Nasz Tom Cat. Bardzo mocno kibicuję temu Panu!", "W Polsce osiągnął już chyba wszystko, czas na podbój świata...", "Zasłużył sobie na karierę w Hollywood. Wielki talent i pokora!" - pisali.

--
    • mala200333 Re: .... TAK SOBIE ....... 01.07.19, 04:54
      MIKOŁAJ KUNICA
      Wielkoprzemysłowa produkcja mięsa. "Powinniśmy od tego szybko odejść"

9 godzin temu
      - Wielkoobszarowe rolnictwo i produkcja mięsa to jest coś, od czego powinniśmy jak najszybciej odchodzić - powiedział w programie "Biznes Mówi" Mirosław Proppe, prezes WWF Polska. - To jest wielka emisja metanu. A żeby na tak wielkich fermach zwierzęta nie chorowały, karmi się je non stop lekami, które my potem zjadamy. Proppe dodał, że do utrzymania takich hodowli konieczne jest karczowanie wielkich połaci lasów.Zwiń

--
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 01.07.19, 23:09
      Czasami ...

Czasami czuję się dotknięta,
      a nawet więcej, urażona ...
      To ludzkie, ja nie jestem święta,
      normalne przecież, jak obrona.

I wątpliwości mi zostają,
      myśl o nich w sercu koroduje
      Niekiedy tak się pogłębiają,
      że bez zamiaru coś się psuje.

Niekiedy słowa, jak besztanie
      odczuwam, nie wiem, czy powody
      są i czy jakiś pozostanie
      czy smutku mego to dowody.

Długa znajomość nie okrzepła.
      Są we mnie dziwne odczuwania.
      Ja pragnę więcej, pragnę ciepła.
      A może dość mam wciąż czekania?

Tak samą siebie 'porządkuję'.
      Może to tylko koniec roku?
      A może czegoś oczekuję
      Powiem ci kiedyś, krok po kroku.

A może nigdy się nie dowiesz
      o tych przypływach i odpływach
      A może sam mi o nich powiesz?
      Niekiedy przecież też tak bywa ...

Nie wiem, czy martwić się i smucić,
      czy znajomością tą się cieszyć?
      Może zapomnieć, wszystko rzucić
      A może ...wcale się nie spieszyć?
      *
      Alexander Czartoryski /2010-02-05 /
      &Art Colony Independent Publisher
      London 2014 ISBN 978-83-927905-9-4
      Darmowy ebook: /poz59. Czasami .../

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 01.07.19, 23:16
        Żaden dzień się nie powtórzy,
        nie ma dwóch podobnych nocy,
        dwóch tych samych pocałunków,
        dwóch jednakich spojrzeń w oczy."

Wisława Szymborska

--
    • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 02.07.19, 18:01
      Podobnie jest w przypadku popularnej aspiryny. Kwas acetylosalicylowy, przyjmowany zarówno doraźnie: przeciwbólowo lub przy przeziębieniu, jak i na stałe (w mniejszych dawkach): jako profilaktyka przeciwzawałowa, może być przyczyną wysypki po ekspozycji na słońce. Również dziurawiec, popularne zioło, pity przy problemach trawiennych lub przyjmowany jako antidotum na depresję, znacznie zwiększa wrażliwość na słońce i zwiększa ryzyko wystąpienia alergii.

Czytaj więcej na mamdziecko.interia.pl/zdrowie/news-alergia-na-slonce-jak-przezyc-z-nia-lato,nId,3074561#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
      • jutta_t Re: .... TAK SOBIE ....... 02.07.19, 18:06
        Osobom uczulonym zaleca się suplementację selenu, który ma działanie ochronne i przeciwutleniające oraz beta-karotenu: barwnik i przeciwutleniacz, który pochłania promieniowanie UV i chroni komórki przed jego działaniem.

Czytaj więcej na mamdziecko.interia.pl/zdrowie/news-alergia-na-slonce-jak-przezyc-z-nia-lato,nId,3074561,nPack,2#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka