Dodaj do ulubionych

------------Polska -------------- Polska --------

16.09.18, 23:51
Brexit był następstwem wieloletniego szczucia Brytyjczyków na Unię Europejską przez elity Partii Konserwatywnej
Do tego dołożyły się jeszcze rosyjska propaganda i arogancja Davida Camerona
W Polsce wszystkie analogiczne elementy również niestety występują - uważa Witold Jurasz
Z jednej strony wątpliwe jest, by celem PiS było wyprowadzenie Polski z UE. W partii rządzącej narastają co prawda ciągoty autorytarne i nacjonalistyczne, ale nadal jest to ugrupowanie, któremu trudno przypisywać świadomą chęć doprowadzenia do polexitu.
--------------

--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
  • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 16.09.18, 23:52
   Z jednej strony wątpliwe jest, by celem PiS było wyprowadzenie Polski z UE. W partii rządzącej narastają co prawda ciągoty autorytarne i nacjonalistyczne, ale nadal jest to ugrupowanie, któremu trudno przypisywać świadomą chęć doprowadzenia do polexitu.

   REKLAMA

   Równocześnie jednak warto pamiętać, że Brexit nie był wcale celem premiera Davida Camerona, który do niego doprowadził i w efekcie przejdzie do historii jako najbardziej karykaturalny, niepoważny i nieudolny premier Zjednoczonego Królestwa od dziesięcioleci.

   Brexit był następstwem po pierwsze, wieloletniego szczucia Brytyjczyków na Unię Europejską przez elity Partii Konserwatywnej, a po drugie, jeśli nie romansu Torysów ze skrajną prawicą, to w każdym razie zabiegania o jej wyborców. Do tego dołożyły się jeszcze rosyjska propaganda i arogancja Davida Camerona, który był tak zadufany w sobie, że sądził, iż wezwanie w ostatniej chwili do głosowania przeciw brexitowi coś da - po tym, gdy przez lata każde niepowodzenie jego partia zrzucała na Brukselę.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 16.09.18, 23:53

    W Polsce wszystkie wyżej wymienione elementy również niestety występują. Oto PiS zaczyna obsesyjnie już szczuć przeciw Komisji Europejskiej, Paryżowi i Berlinowi. Nieudolność PiS w koniecznej reformie sądownictwa, niewątpliwie utrudnionej przez postawę kasty sędziowskiej, której refleksja i chęć samonaprawy są bliskie zeru, stała się powodem do ogłoszenia KE wrogiem. Nieumiejętność kierowanej przez PiS dyplomacji do skutecznego blokownia niekorzystnych dla nas rozwiązań dotyczących przyszłej struktury i kształtu UE stały się powodem do permanentnej kłótni ze skądinąd postępującymi coraz mniej lojalnie i grającymi bardzo brutalnie Paryżem i Berlinem.

    Powyższe w połączeniu z realizmem magicznym, który każe elitom PiS grać tak, jakby dysponowały już alternatywnym układem sił (mitycznym Trójmorzem, które póki co jest przecież ledwie projektem) tworzy bardzo niebezpieczną mieszankę. Zachowanie PiS jako żywo przypomina to, co robił Józef Beck przed wojną, a co Stanisław Cat-Mackiewicz skwitował w "Polityce Becka" słowami: "Beck dążył do stworzenia obronnego systemu państw naokoło Polski, i to mogło być słuszne, gdyby nie to, że Beck antydatował wypadki i nie mając jeszcze tego systemu obronnego, zresztą nieprawdopodobnie trudnego do zrealizowania, postępował tak, jakby on już istniał".

    "Nie mając sił realnych, Beck imaginował je sobie, grał w polityce zagranicznej tak, jakby te siły posiadał".

    Sytuacja jest naprawdę groźna. Dewocyjna część Prawa i Sprawiedliwości lubuje się w podkreślaniu, jakim to zagrożeniem dla moralności jest Zachód. Prorządowi propagandziści z telewizji nazywanej dla niepoznaki publiczną, nawet przy okazji nieznacznych w skali całego państwa wydarzeń, jak wydanie niemieckiej wizy narodowej Ludmile Kozłowskiej, wpadają w histeryczne tony sugerując, że oto odradza się pakt Ribbentrop–Mołotow.

    Liderzy PiS żyją w przekonaniu, że na prawo od PiS lada dzień może urosnąć potężny ruch narodowy, który w rzeczywistości, niczym UKIP w Wielkiej Brytanii, jest silny głównie silą trolli w internecie, a jego realne znaczenie polityczne jest żadne. Skoro jednak samo już istnienie ruchu narodowego zmieniło polską politykę zagraniczną na kierunku ukraińskim, a kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego partia daleko już odeszła od tzw. dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego, to wszystko jest możliwe. Jeśli można równocześnie Lechowi Kaczyńskiemu stawiać pomniki i zerwać z jego testamentem politycznym na kierunku wschodnim, to można to zrobić i na kierunku zachodnim.

    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 16.09.18, 23:55

     Jedna strona wmawia ludziom, że UE to "wyimaginowana wspólnota", druga mówi o przepijaniu 500+

     Atmosfera staje się gęsta. Prorządowe trolle w internecie budują atmosferę, że oto dla Polaków ważne jest wstawanie z kolan, a nie rozwój i wzmacnianie państwa. Liberalna opozycja, która mogłaby się przeciwstawić antyeuropejskiej paranoi będącej udziałem coraz szerszych mas zwolenników PiS korzysta z okazji, by okazać swoją wyższość, a czasem co gorsza również i pogardę wobec zwykłych ludzi.

     Wspierający opozycję celebryci, których poziom intelektualny jest skądinąd zatrważający, co kilka dni w mediach społecznościowych wspominają naprzemiennie o tym, jak to Polacy przepijają 500+, jak to nie można znaleźć sprzątaczki albo jak to w Warszawie nie było przecież żadnej afery reprywatyzacyjnej.

     Jedna więc strona gra w grę, której istotą jest wmawianie ludziom, że UE to jakaś "wyimaginowana wspólnota" reprezentująca jedynie nadęte, złodziejskie elity, a elity ze wszystkich sił starają się do tego dorzucić swoje kilka groszy. O ile jednak prawica gra w tę grę świadomie i cynicznie, to już zachowanie elit sprawia wrażenie najczystszej, niczym niezmąconej głupoty politycznej.

     Albo się jest w UE, albo w rosyjskiej strefie wpływów

     Prezydent RP nie okazał się być ani poważnym aktorem na scenie politycznej, ani tym bardziej mężem stanu, na którego moderujący głos można byłoby liczyć nie tylko zresztą w tej, ale i w jakiejkolwiek innej sprawie. Otoczenie Andrzeja Dudy też nie daje jakichkolwiek nadziei na to, że urząd prezydenta okaże się czynnikiem przeciwdziałającym staczaniu się Polski w kierunku Rosji. W Europie bowiem tak się składa, że o ile nie jest się Norwegią bądź Szwajcarią, to jest się albo w UE, albo w rosyjskiej strefie wpływów (alternatywnie: toczy się wojnę z Rosją).

     Stany Zjednoczone, które do tej pory były poważnym czynnikiem stabilizującym, prowadzą własną grę obliczoną na osłabienie UE. Można liczyć w zasadzie tylko na polski biznes, dla którego obecność w Unii jest kwestią być albo nie być. Biznes póki co jednak wybiera układanie się z władzą, albo trzymanie się z dala od polityki.

     Jeśli do wszystkich tych elementów dodać aktywność prorosyjskich trolli w internecie i to, że władza staje się coraz bardziej arogancka i przekonana, ze socjotechniką może wyczarować wszystko, to mamy już wszystkie elementy układanki, które doprowadziły do brexitu i uczyniły z mocarstwa, jakim jest Wielka Brytania, chorego człowieka Europy.

     Polska tymczasem jednak nie jest ani mocarstwem, ani wyspą, nie ma też broni nuklearnej. Z Wielką Brytanią łączy nas tylko jedno. Głupota elit politycznych. Elity PiS, ale i opozycji, muszą jednak pamiętać, że David Cameron uchodzi dziś za błazna. W Polsce od lat trwa polowanie z nagonką na "ruskich agentów". Byłoby zabawną klamrą zamykającą pewien etap historii, gdyby zamiast "ruskich agentów" znaleziono "ruskich błaznów".

     --
     Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jerzy_55 Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 05.11.18, 23:49
    Czy zniesienie celibatu rozwiązałoby wszystkie problemy dzieci i partnerek księży? Bo jeśli księża mieliby traktować kobiety tak, jak traktują zakonnice, to to niczego nie rozwiąże. Dla mnie odczarowaniem tej sytuacji byłoby wyrównanie pozycji kobiet. To jest możliwe tylko w jeden skuteczny sposób. Poprzez wprowadzenie kapłaństwa kobiet. Żaden inny - mówi Marta Abramowicz w rozmowie z Emilią Padoł.

    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
  • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 05:02
   SZANSA NA SUKCES?

   Z każdą minutą programu "Poczuj się jak Małgosia Rozenek" wzrastało we mnie poczucie, że gospodyni sama na siebie kręci ten bat. Jeśli tak wygląda jej życie i sprowadza się do tego jak wyglądać i w co się ubrać, to pogratulować. Jedyne co może przynieść ten program Małgorzacie Rozenek to poczucie u widza, że ta pani nie ma nic do powiedzenia. Jeśli takie było zamierzenie autorów "dzieła", to gratuluję. Pełen sukces.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 15:02
   Niepokojące doniesienia ws. Polski. Nieoficjalnie: o krok od pozwu do TSUE
   Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans przygotował pozew do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym - wynika z nieoficjalnych informacji. Ostateczną, oficjalną decyzję unijni komisarze mają podjąć w środę.


   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 15:05
    Ksiądz zgwałcił dziecko, Kościół zapłaci milion. "Kasia będzie mogła opłacić terapię"
    Milion złotych odszkodowania – tyle poznański sąd przyznał Katarzynie, którą w dzieciństwie gwałcił ksiądz Roman B. – Ona ma teraz 24 lata, podejmuje prace, ale cały czas wymaga terapii. Do końca życia. Te pieniądze zapewnią jej odpowiednią opiekę specjalistów – mówi Wirtualnej Polsce Marek Lisiński, prezes Fundacji "Nie lękajcie się".


    --
    Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • black_jotka Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 15:58
    Sąd w Poznaniu przyznał ofierze księdza pedofila 1 mln zł odszkodowania i 800 zł dożywotniej comiesięcznej renty. Odszkodowanie i rentę ma płacić kościół, w którym ksiądz pedofil sprawował seksualną posługę.

    Rewolucyjny wyrok czy precedens? Jedno jest pewne, sędzią, który wydał taki wyrok zajmie się osobiście min. Ziobro, kościół złoży apelację, Ziobro dyscyplinarnie sędziego ukaże i sprawę księdza pedofila pod dywan zamiecie.

    --
    Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • black_jotka Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 15:59
     Sąd w Poznaniu przyznał ofierze księdza pedofila 1 mln zł odszkodowania i 800 zł dożywotniej comiesięcznej renty. Odszkodowanie i rentę ma płacić kościół, w którym ksiądz pedofil sprawował seksualną posługę.

     Rewolucyjny wyrok czy precedens? Jedno jest pewne, sędzią, który wydał taki wyrok zajmie się osobiście min. Ziobro, kościół złoży apelację, Ziobro dyscyplinarnie sędziego ukaże i sprawę księdza pedofila pod dywan zamiecie.     --
     Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 17:21
   Stoją dwie strony nieruchomo i nic się nie dzieje. Kto ma być arbitrem, kiedy Polską rządzi trzech facetów? Pierwszy to jest prezydent, który jest jakimś narcyzem, upaja się sobą i opowiada bzdury. Premier jest mitomanem, a trzeci siedzi za kurtyną - powiedziała Nurowska. - Chciałabym, żeby Polska była szczęśliwa, piękna i we wspólnocie narodów, a wszystko idzie w inną stronę - stwierdziła pisarka.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 17.09.18, 17:45
   Stefan
   5h temu

   Towarzyszu Prezesie, jeżeli Polska ma być jak Holandia, to proszę żeby pan jak najszybciej usunął się wraz ze swoją świtą od rządzenia w Polsce i oddał władzę tym Polakom, którzy rzeczywiście chcą żyć w demokratycznej a nie bolszewickiej, praworządnej i wolnej Polsce i w UE. Dziękuje z góry.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 18.09.18, 01:07
   Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zapytała Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, czy wie, „że krążą plotki, iż Adam Mazguła i jego koledzy z wojska mają po przegraniu wyborów przez PO, na hasło opozycji o »sfałszowaniu wyborów przez PiS«, wyprowadzić wojsko z koszar...?”. W kolejnym wpisie na Twitterze Krystyna Pawłowicz zapewniła, że „usłyszała taką plotkę od poważnych osób”. „Ale chyba wszystko jest pod kontrolą?” – zapytała szefa MON. Mariusz Błaszczak na razie nie odniósł się do tych doniesień.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • seremine Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 18.09.18, 01:47
   Słuchając jeremiad Morawieckiego, człowiek ma wrażenie, że premier przyleciał z jakiejś odległej planety
   Data publikacji: 17.09.2018, 19:45 Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018, 19:56
   Jakub Majmurek
   JAKUB MAJMUREK
   Tymczasem przez prawie dwie dekady Morawiecki był częścią elit tak teraz krytykowanej przez siebie III RP – najpierw jako młody samorządowiec, zasiadający w sejmiku województwa dolnośląskiego z ramienia AWS, następnie jako jeden z najbardziej prominentnych, udzielających się publicznie menadżerów sektora bankowego.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • black_jotka Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 18.09.18, 15:53
   "Gazeta Wyborcza" ujawniła przełomowy wyrok, wydany w styczniu 2018 r. na księdza Romana B., który podstępem zabrał od rodziców i wielokrotnie zgwałcił trzynastoletnią Kasię. Koszmar dziewczynki opisała we wstrząsającym reportażu Justyna Kopińska. Kluczowe w wyroku były dwie rzeczy: milion złotych odszkodowania plus 800 zł dożywotniej renty dla dziewczynki od jego zgromadzenia zakonnego – Towarzystwa Chrystusowców. Nie od księdza Romana, a od jego przełożonych - Kościoła. Kluczem była wykładnia art. 430 kodeksu cywilnego, który brzmi tak:
   „Kto na własny rachunek powierza wykonanie czynności osobie, która przy wykonywaniu tej czynności podlega jego kierownictwu i ma obowiązek stosować się do jego wskazówek, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną z winy tej osoby przy wykonywaniu powierzonej jej czynności”.
   Art. 430 KC

   REKLAMA

   Przekładając na język potoczny: Kościół (w tym wypadku Towarzystwo Chrystusowe) zgodnie z prawem kanonicznym powierzył księdzu Romanowi B. sprawowanie mszy, udzielanie sakramentów etc. Oraz nauczanie religii w szkole i kontakt duszpasterski z młodzieżą. Zadaniem sądu było sprawdzenie, czy ksiądz skrzywdził Kasię "przy wykonywaniu powierzonych mu zadań". Czyli czy wykorzystał to, że był księdzem - i to pracującym z dziećmi.

   --
   Lubię forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 18.09.18, 21:18
   Prezydent Duda zapewnił, że Polska będzie płaciła USA miliardy dolarów za stałą bazą naszych wojsk, więc rozważymy to – mówi Donald Trump. - Nawet bogate kraje oczekują od nas obrony, ale nie wypłacają nam pieniędzy. Polska jest tu pięknym przykładem – dodaje.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 18.09.18, 21:41
   42 proc. wyborców chce głosować na PiS, a 20 proc. na PO - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. To najwyższy wynik partii rządzącej od stycznia tego roku i wzrost o sześć punktów procentowych w porównaniu z poprzednim badaniem.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:23
   Duda oblał test z lojalności. Na konferencji z Trumpem pokazał, że UE to dla niego "wyimaginowana wspólnota"
   Kiedy plują na twoją rodzinę, to jej bronisz. Andrzej Duda uważa inaczej - kompletnie nie zareagował na głupoty wygadywane przez Donalda Trumpa na temat Unii Europejskiej i wymiany handlowej. Przysłuchiwał się atakom prezydenta USA, tak jakby one nie dotyczyły nas.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:27
   Kiedy prezydent Andrzej Duda chlapnął o "wyimaginowanej wspólnocie", politycy PiS na wyścigi przekonywali, że tak naprawdę chcemy być w Unii Europejskiej. Jednak konferencja prasowa prezydentów Dudy i Trumpa pokazała, że - przynajmniej mentalnie - polski prezydent już dawno Unię opuścił. Bo kiedy Trump atakował Unię, której Polska jest jednym z największych członków, polski prezydent milczał z szerokim uśmiechem na twarzy. Tak, jakby padał deszcz, chociaż z nieba leci coś innego.

   - Zostaliśmy okradzeni przez Chiny, zostaliśmy okradzeni przez - proszę mi wybaczyć, panie prezydencie - Unię Europejską, której jesteście częścią. Zostaliśmy oszukani przez wszystkich - stwierdził Trump, na co Duda kompletnie nie zareagował, choć ten moment, gdy Trump zwrócił się bezpośrednio do niego był ku temu doskonałą okazją. Polski prezydent milczał także, gdy dalej Trump kpił nieco z szefa Komisji Europejskiej i z samej Unii, opisując błyskawiczny przyjazd Junckera, kiedy tylko zagroził mu zerwaniem dotychczasowych porozumień handlowych.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:28
    Duda miał też okazję odciąć się od błędnych tez i poglądów Trumpa na handel międzynarodowy kiedy amerykański dziennikarz spytał go o wypowiedź Trumpa i o stanowisko Unii. Chciał też wiedzieć, czy Duda przywiózł do Waszyngtonu jakąś wiadomość z Brukseli. Polski polityk nie odniósł się do tego ostatniego wątku, za to płynnie wszedł w narrację Trumpa. Przekonywał, że rozumie jego hasło "America first", a sam jako prezydent Polski wyznaje zasadę "Poland first".

    Nie podjął jednak nawet próby wyjaśnienia, że gospodarka to nie gra o sumie zerowej. Że wolny i otwarty handel, nieobwarowany cłami, jest korzystny dla obu stron - także dla Amerykanów. A na wojnie handlowej tracą obie strony. Bo przecież ceł nie płacą Chiny czy Unia, tylko płacą je amerykańscy konsumenci, kupujący obłożone cłami towary. Jeśli ich potrzebują, będą musieli zapłacić więcej. I nawet jeśli niektóre firmy zyskają (na przykład huty stali), bo ich produkty zdrożeją, to inne stracą (producenci, którzy stal wykorzystują, na przykład do produkcji samochodów).

    Andrzej Duda sprawiał wrażenie jakby był zachwycony samym faktem, że został zaproszony do Białego Domu. Że w czasie kampanii wyborczej będzie mógł się pochwalić zdjęciem z Trumpem. Sprawiał wrażenie nie partnera, a petenta/klienta (szczególnie, że jednym z tematów było kupienie obecności amerykańskich wojsk w Polsce). Zupełnie inaczej zachowywał się chociażby premier Holandii Mark Rutte. Kiedy Trump mówił o porozumieniu handlowym z Unią, wyraził przekonanie, że nawet jeśli nie zostanie osiągnięty konsensus, "będzie dobrze". - Nie, nie będzie. Musimy wypracować porozumienie - odparł spokojnie, acz stanowczo Rutte.

    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:29
     Polskiemu prezydentowi albo zabrakło refleksu, albo cywilnej odwagi, by stanąć w obronie wspólnoty, której jesteśmy członkiem. A może Andrzej Duda uznał, że nie warto kruszyć kopii o Unię - mogłoby to rozzłościć antyunijny elektorat, do którego chyba jest mu coraz bliżej.

     --
     Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:31
   suweren
   2h temu

   Przecież nasz notariusz zachowywał się tak jak maleńkie dziecko które dostało nową zabawkę niestety to wstyd i hańba, tylko czekałem kiedy rzuci się całować rączki trampowi, nie potrafił trzymać na wodzy ekscytacji że w końcu dostąpił takiego zaszczytu i wyszło tragicznie i śmiesznie. to niestety kolejny dowód na to że nie dorósł do funkcji.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:33
    Marat
    2h temu

    Może PiS to pożyteczni i dioci, może to ludzie opłacani przez Moskwę - pewnie w tej partii są jedni i drudzy, ale efekt będzie taki że za parę lat na linii Bugu będą stały rosyjskie czołgi i wtedy Putin będzie się dogadywał z USA i UE na temat tego, że tym g łupim Polakom, których nikt w Europie nie potrzebuje, to Rosja może najlepiej zagwarantować bezpieczeństwo.
    I Europa i USA się zgodzą - bo broni się tych sojuszników, których się potrzebuje, a my już dziś jesteśmy sojusznikiem programowo sprawiającym kłopot, sojusznikiem skłóconym z państwami, na których pomoc liczymy. Tylko taka uwaga: procedura występowania z rosyjskiej strefy wpływów, jeśli kraj już się w niej znajdzie (tzn jeśli Rosja jednostronnie uzna, że jakiś kraj jest jej wasalem), wygląda dziś w taki sposób, jak to widać na wschodniej Ukrainie.

    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 14:51
   Miło ze strony prezydenta Trumpa, że się trochę przesunął, bo nasz prezydent musiałby dokument podpisać na kolanie – napisał korespondent RMF FM Paweł Żuchowski. - Podpisywałem wiele takich dokumentów. Wszystko jest ustalane w najdrobniejszych szczegółach. Strona polska nie dopilnowała i postawiła prezydenta w fatalnej sytuacji. (...) - dodał na Twitterze były szef MON Tomasz Siemoniak.

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 15:18
    Papież Franciszek wywołał prawdziwą burzę. W niesamowicie ostrych słowach zaatakował ojca Rydzyka, a stanowczość, z jaką to zrobił i słowa, których użył sprawiły, że o wypowiedzi mówi się już na całym świecie.


    Franciszek mówił o ubóstwie, o tym jak powinni żyć księża i jak powinno się pomagać innym. W pewnym momencie jednak nie wytrzymał i brutalnie zaatakował księży, którzy tak jak Rydzyk jeżdżą drogimi limuzynami.
    Papież potępia duchownych pławiących się w luksusach


    Ku zdumieniu zebranych, papież powiedział, że na taki widok chce mu się wymiotować.
    – Gdy widzę (…) księdza, który jeździ nowym, markowym samochodem, to chce mi się wymiotować – grzmiał papież!


    Wiek papieża
    Papież Franciszek urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires. Pomimo tego, że głowa kościoła katolickiego ma już 81 lat nadal jest w bardzo dobrej kondycji.

    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 15:19
     Stanisław Szukalski Nasz drogi Papieżu Franciszku - daj sobie spokój z "naszymi ojcami dyr. biskupami", bo to może źle się skończyć! Oni wyznają jakąś dziwną ideologię materializmu (doczesnego), która z Jezusem ma tyle wspólnego co jazda rowerem na księżyc!

     --
     Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 15:42
   Jak powszechnie wiadomo, od 2016 roku postępuje marginalizacja Polski w Unii Europejskiej i innych organizacjach międzynarodowych. Dalekie od dobrych są stosunki Polaków z najpotężniejszym sąsiadami zza Odry. Krytyka władzy w Warszawie co jakiś czas napływa nawet z trumpowskiego Białego Domu. Polska na arenie międzynarodowej "pewnego" sojusznika ma dziś tylko na Węgrzech....z netu

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
  • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 18:49
   Policja złoży do marszałka Sejmu wniosek o zgodę na ściganie posłanki Joanny Schmidt
   W środę Joanna Schmidt została przesłuchana w sprawie wwiezienia na teren Sejmu RP dwóch osób w bagażniku swojego samochodu. Policja zwróci się teraz do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o zezwolenie na ściganie posłanki.


   I co Ukrainiec Kuchcinski teraz zrobi?

   --
   Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
   • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 18:51
    Rzeczniczka rządu ujawnia temat rozmowy Morawieckiego z Gersdorf
    Reforma sądownictwa i relacje z UE były tematami rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z prof. Małgorzatą Gersdorf. Nieuznawana przez PiS prezes Sądu Najwyższego nie chciała ujawnić wcześniej szczegółów spotkania.

    --
    Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
    • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 18:52
     Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prof. Gersdorf w siedzibie Sądu Najwyższego przed południem. Rozmowa trwała ok. pół godziny, a po jej zakończeniu ani I prezes SN, ani rzecznik tej instytucji nie chcieli powiedzieć, o czym dyskutowano. - Spotkanie nic nie zmieniło - powiedziała Gersdorf dziennikarzom.

     Bardziej szczegółowe informacje, choć bardzo ogólnikowe, przekazała po spotkaniu Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu. Potwiewrdziła, że rozmowy dotyczyły reform sądownictwa.

     - Polski rząd jest otwarty na dialog z Komisją Europejską, Radą Unii Europejskiej. Rozmawiamy również w kraju na temat reformy, którą przeprowadzamy - powiedziała Kopcińska.

     --
     Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
      • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 18:53
       bulw
       3h temu

       Jeżeli mucha twierdzi, że pracami SN kieruje DZawistowski to dlaczego pinokio-mateuszek się spotkał akurat z prof. Gersdorf? A prawda mucha jest od adrianka "kant stołu na stojaka"...
       pinokio-mateuszek spotkał się żeby poszło w świat przed Brukselą, że się jednak stara... jakby się naprawdę starał to by się podał do dymisji...

       --
       Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
       • jutta_t Re: ------------Polska -------------- Polska ---- 19.09.18, 18:54
        DOL
        2h temu

        Nie doczytałem do końca, nie wytrzymałem!!!! Pani rzecznik Rządu nie
        przeczytała Konstytucji, czy też jest na tyle odważna (czytaj bez szczelna)
        gdyż twierdzi, że reforma sądownictwa jest zgodna Z Konstytucją i standardami
        europejskimi.Konstytucja mówi przecież, że kandydatów na sędziów wybierają
        sędziowie sądów wszystkich instancji sądownictwa powszechnego ( SN włącznie)
        oraz sądów wojskowych i oczywistością jest, że z pośród siebie, a nie przez Sejm
        (za pośrednictwem KRS którą stworzył ze "swoich") do SĄDU NAJWYŻSZEGO
        wybiera prokuratorów, radców prawnych i chyba nawet urzędników MS i to jest
        zgodność z Konstytucją i standardami? Kadencja I Prezes SN wg Konstytucji trawa
        6 lat, a co robi PiS każdy widzi. Dość tych kłamstw i dziecinnie śmiesznych
        interpretacji prawa jakby PiS wierzył, że nikt inny a tylko oni mają prawo do jedynie
        słusznej interpretacji Konstytucji i prawa i nikt w Polsce jak również w całej UE
        widzieć nasza rzeczywistość inaczej niż chce PiS.

        --
        Bywam w ... forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka