Dodaj do ulubionych

Czerwone wino

08.10.18, 16:51
Wykazano, że wspomaga organizm w walce z rakiem, a także świetnie wpływa na ciśnienie i pracę mózgu. Co więcej, niewielka ilość wina wystarczy, aby zwiększyć szansę na pozbycie się dodatkowych kilogramów.

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:52
      Zdaniem duńskich naukowców spożywanie czerwonego wina w niewielkich ilościach (1 kieliszek dziennie) może mieć świetny wpływ na poziom cholesterolu w naszym organizmie. Zawarte w napoju polifenole, a przede wszystkim resweratrol – antyutleniacz, redukują zły cholesterol LDL. Co więcej, jednocześnie działają na wytwarzanie jego dobrego odpowiednika, czyli HDL.

--
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
      • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:52
        Czerwone wino pozytywnie wpływa na cały układ krwionośny. Dzięki zawartych w nim fibrynogenach unikniemy skrzepów w naczyniach krwionośnych. Z kolei resweratrol ma działanie rozkurczowe. Co ciekawe, zdaniem badaczy niewielka ilość czerwonego wina obniża ciśnienie. Osoby zmagające się z nadciśnieniem mogą więc pozwolić sobie na lampkę tego trunku do posiłku.

--
        • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:53
          Naukowcy stanowczo podkreślają, że resweratrol nie zapewni nam ochrony przed rakiem. Jednak badania przeprowadzone na myszach pokazują, że ten przeciwutleniacz może wpłynąć na redukcję komórek rakowych. U gryzoni ich liczba zmniejszyła się o 45 proc. Co ciekawe, zdaniem szwajcarskich naukowców, najskuteczniejszą drogą resweratrolu do płuc jest... nos. Jest to efekt badań, w których gryzonie otrzymywały ten przeciwutleniacz właśnie za pomocą inhalancji.

--
          • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:53
            Badania nad wpływem czerwonego wina na komórki nowotworowe wciąż trwają. Zdaniem jednego z amerykańskich ośrodków badawczych, resweratrol osłabia komórki rakowe, głównie przy nowotworze prostaty i skóry. Dzięki temu leczenie jest skuteczniejsze i szybsze.

--
            • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:54
              Powszechnie uważa się, że podczas stosowania diety odchudząjącej powinniśmy wyeliminować z naszego jadłospisu alkohol. Jednak zdaniem amerykańskich naukowców, wystarczą dwie lampki czerwonego wina przed pójściem spać, aby pomóc organizmowi w walce z otyłością. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda dowodzą, że kobiety, które spożywały niewielkie ilości alkoholu dziennie zmniejszyły ryzyko wystąpienia otyłości aż o 70 proc.

--
              • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:54
                Zdaniem badaczy to głównie zasługa resweratrolu, który wspomaga organizm w walce z tkanką tłuszczową. Co więcej, w czerwonym winie znajdziemy także kwas elagowy. Dzięki niemu przyspiesza metabolizm, a także zmniejsza się ilość komórek tłuszczowych.

--
                • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:55
                  Picie czerwonego wina może również pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Zawarte w nim antyoksydanty powodują, że nasza skóra, wciąż atakowana promieniami UV, będzie wyglądać młodziej i promienniej. Przeciwutleniacze znane są także jako substancje o właściwościach przeciwzapalnych i skuteczności w walce z wolnymi rodnikami.

--
                  • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:55
                    Ponadto wspomniany już wcześniej resweratrol pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Jednak we wszystkim trzeba znaleźć umiar. Pamiętajmy, że zbyt duże ilości alkoholu mogą popsuć nasz wygląd oraz przyspieszyć proces starzenia się organizmu.

--
                    • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:56
                      Zdaniem brytyjskich naukowców, resweratrol ma jeszcze inne, mniej oczywiste działanie. Wyniki badań wskazują, że ten zawarty w winie przeciwutleniacz ma pozytywny wpływ na nasz wzrok. Dzięki niemu mięśnie gałki ocznej są w dobrym stanie. Co więcej, hamuje powiększanie się naczyń krwionośnych w oku.

--
                      • mala200333 Re: Czerwone wino 08.10.18, 16:57
                        Badania wskazują, że picie czerwonego wina zmniejsza także ryzyko zachorowania na zaćmę. Zdaniem islandzkich naukowców, spożywanie tego trunku w niewielkich ilościach ogranicza pojawienie się tej choroby o aż 50 proc.

--
    • mala200333 Re: Czerwone wino 21.01.19, 18:25
      Niektorzy sa nan uczuleni...

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka