Dodaj do ulubionych

Policjant wariatem?

19.11.19, 16:40
Mój klient przebywa na obserwacji w szpitalu, trafił tam w czwartek – w dniu zdarzenia. Taka była decyzja lekarza ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Koninie. Był transportowany karetką pogotowia. Bezpośrednio po zdarzeniu mój klient był przybity i roztrzęsiony. W mojej ocenie tego przesłuchania w czwartek nie należało przeprowadzić, bo mój klient nie był w stanie logicznie odpowiadać na pytania, przeżył silny wstrząs psychiczny - mówi Wirtualnej Polsce mec. Michał Wójcik.

- Może tak być, że będzie na obserwacji miesiąc bądź dłużej. Decyzja w tej sprawie należy do lekarzy prowadzących pacjenta – policjanta. To nie znaczy, że sprawy nie będzie. Sprawa będzie wnikliwie rozważona, jeżeli będzie to wydłużone, to nic się nie stanie. Świadek musi logicznie relacjonować i odtwarzać przebieg zdarzenia. Teraz jest to niemożliwe. Teraz taka czynność byłaby fikcją. Mogę z pewnością stwierdzić, że przesłuchanie nie odbędzie się w ciągu najbliższych dni. To znacznie dłuższa perspektywa - twierdzi mec. Michał Wójcik.
Obserwuj wątek
  • jane_doe_hej Re: Policjant wariatem? 19.11.19, 16:42
   Prawnik nie wyklucza, że prokuratura po zgromadzeniu materiału dowodowego, przesłuchaniu świadków i analizie nagrań z monitoringu może postawić zarzuty funkcjonariuszowi.
   Sytuacja procesowa może się zmienić

   - Cały czas zakładam, że mój klient w przypadku stwierdzenia, że użył broni zgodnie z przepisami ustawy o środkach przymusu i broni palnej, pozostanie tylko świadkiem w sprawie. Ustawa przewiduje szereg przypadków dozwolonego użycia broni. Opierając się jednak na swoim zawodowym doświadczeniu, nie wykluczam możliwości, że łódzka prokuratura przesłucha mojego klienta od razu w charakterze podejrzanego. Wtedy sytuacja procesowa się znacznie zmieni - twierdzi prawnik policjanta.

   - Rolą adwokata jest zapewnienie każdemu klientowi gwarancji realizacji jego wszystkich praw procesowych. Wiem, że ulica w Koninie wydała już wyrok, ale my nadal mamy w tej sprawie do czynienia ze świadkiem, na dzień dzisiejszy nikomu nie przedstawiono zarzutu. Materiały nadal są gromadzone, zobaczymy jakie będą decyzje na dalszym etapie postępowania - mówi nam mec. Michał Wójcik.
   • jane_doe_hej Re: Policjant wariatem? 19.11.19, 16:43
    Na razie wykonano sekcję zwłok, przesłuchano drugiego funkcjonariusza, który towarzyszył mojemu klientowi, dwóch niepełnoletnich świadków, którzy byli ostatni raz widziani z Adamem C. Został zabezpieczony monitoring. Będę miał dostęp do tych wszystkich materiałów, o ile status mojego klienta zmieni się ze świadka na podejrzanego. Wtedy jako obrońca podejrzanego taki wniosek złożę - ujawnia prawnik funkcjonariusza.
    Policjantowi pomaga związek zawodowy

    - Jestem przed wizytą u funkcjonariusza, o ile lekarze dopuszczą do takiego spotkania. Mieliśmy możliwość rozmowy jedynie w czwartek, kiedy funkcjonariusz udzielił mi pełnomocnictwa. Został objęty pomocą prawną związku zawodowego policjantów z Wielkopolski. Zarząd związku zwrócił się do mnie z prośbą o reprezentowanie policjanta - dodaje pełnomocnik policjanta.

    Przypomnijmy, w czwartek na jednym z osiedli w Koninie, podczas próby wylegitymowania przez policję 21-latka i dwóch 15-latków najstarszy mężczyzna zaczął uciekać. Według policji, Adam C. nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni. Zdaniem mundurowych, policjant utrzymuje, że był do tego zmuszony. 21-latek zmarł.
     • jane_doe_hej Re: Policjant wariatem? 19.11.19, 16:46
      Jack
      1 godzinę temu

      Jack do Prawda. To,że mu sie przydarzyło pierwszy raz to ma być usprawiedliwienie? Jak by mu się przydarzyło trzy razy to nie żyło by trzech. A tym od paralizatora też sie pewnie pierwszy raz przydarzyło i też chłopaka nie ma.
  • jane_doe_hej Re: Policjant wariatem? 19.11.19, 16:47
   sprawiedliwy36
   2 min. temu

   "Swiadkiem"?! i to mówi prawnik? sam chłopak sie zastrzelił??? szkoda słów i zdrowia na takich policjantów adwokatow i całą reszte ządnych tego świata i władzy absolutnej nad zwykłymi uczciwymi ludzmi.Nie zapominajmy że to stare SB ckie metody podżucania dowodów, białych proszków i tym podobnych żeczy aby siebie oczyscić, a obciązyć niewinnego chłopaka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka