Dodaj do ulubionych

Dzisiaj Dzien Pocałunku!

28.12.19, 18:35
Całujmy sie!

--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
Obserwuj wątek
    • mala200333 Re: Dzisiaj Dzien Pocałunku! 28.12.19, 18:54
      Dwa światy. Jeden dom

Minęła północ. Z wieżowca naprzeciwko spogląda na mnie dwadzieścia okien. Przypominają dziesięć par oczu zasypiającej betonowej hydry, nocnego włochatego pająka. Osiemnaście oczodołów już śpi. Tylko w dwóch widzę światło. Po prawej na piątym piętrze rozpoznaję znajomy kształt choinki. Światełka kokieteryjnie mrugają różnymi kolorami. Zupełnie jakby chciały zwabić i omamić zagubionego wędrowca, który sam jeszcze nie wie dokąd zmierza. Wewnątrz, poza choinką, nie widzę nikogo. Pustka nocy przesyca się sobą.
      Po lewej na trzecim piętrze, jakiś cień zapala kolejne świeczki na dziewięcioramiennym świeczniku. Światło nie pada na twarz. Widzę tylko zarys sylwetki. Zastanawiam się kim jest człowiek, który chce innym wskazać drogę. Cień przystaje i obraca się w moją stronę. Przez chwilę patrzymy na siebie nie widząc swoich oczu. Mimo chłodu czuję jak robi mi się ciepło. Jakbym w zamieci spotkał kogoś, kto jest tylko rozmytym wspomnieniem wpisanym w jedno podwórko. Ja i cień. I nasze miejsce na ziemi.

--
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka