Dodaj do ulubionych

"1917" to jeden najważniejszych filmów roku.

16.01.20, 17:09
"1917" to jeden najważniejszych filmów roku. Osadzona w czasach I wojny światowej historia rozgrywa się w kwietniu 1917 r., podczas operacji Alberyk mającej na celu wycofanie się znacznych sił niemieckich z niebezpiecznego rejonu nad Sommą i Oise.

Film śledzi losy dwóch młodych brytyjskich żołnierzy stacjonujących we Francji, którzy muszą dostarczyć wiadomość o planowanej przez Niemców zasadzce, nim będzie za późno.

Żołnierze ruszają w podróż przemierzając kilometry okopów, mijając zwłoki zabitych przez niemieckie wojska ludzi, krążąc po labiryntach bunkrów i ruinach płonącego miasta. Kamera nie odstępuje ich na krok. Okazuje się, że ta prosta, ale mocna historia, oparta jest na faktach.


--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
  • seremine Re: "1917" to jeden najważniejszych filmów roku. 16.01.20, 17:10
   Gdy reżyser filmu był dzieckiem, jego dziadek Alfred H. Mendes, który walczył po brytyjskiej stronie podczas I wojny światowej, opowiedział mu o swoich przeżyciach. Wnuk postanowił na ich podstawie zrealizować film.

   Alfred Mendes był człowiekiem niewielkiego wzrostu, dlatego został wyznaczony na posłańca na froncie zachodnim. Jego sylwetka sprawiła, że był zwinniejszy niż inni. Zgłosił się na ochotnika na niebezpieczną misję zlokalizowania żołnierzy rozproszonych po bitwie pod Passchendaele.

   --
   Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka