Dodaj do ulubionych

koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Australii

21.01.20, 18:31
Chiny. Tajemniczy wirus zabił już 6 osób. Dotarł do Australii
Wirus, który pod koniec grudnia zaatakował mieszkańców Wuhan w Chinach, wciąż się rozprzestrzenia. Wiadomo już, że jest to koronawirus, podobny do tego, który wywołuje SARS. WHO rozważa wprowadzenie stanu globalnego zagrożenia zdrowia publicznego.

--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 21.01.20, 18:32
      Już 300 osób jest zarażonych nowym koronawirusem 2019-nCoV. Liczba jego ofiar - jak podał burmistrz Wuhan - wzrosła do sześciu. Co najmniej 15 pracowników personelu medycznego zaraziło się wirusem od pacjentów - wczoraj podawano, że zarejestrowano dwa takie przypadki.

--
        • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 21.01.20, 18:33
          Władze Chin obawiają się, że wirus może w ciągu najbliższych dni dotrzeć do najdalszych zakątków tego kraju. Wszystko za sprawą księżycowego Nowego Roku, który Chińczycy tradycyjnie spędzają z bliskimi. Środki masowego transportu, to idealne miejsce do rozprzestrzeniania się wirusa.

--
          • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 21.01.20, 18:33
            Niestety, wirus już przekroczył chińską granicę. Stwierdzono go u chorych w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i na Tajwanie. Władze australijskiego stanu Queesland podały, że podejrzewają zakażenie wirusem 2019-nCoV mężczyzny, który niedawno powrócił z Chin. Był tam z wizytą u rodziny, która ma mieszkać w pobliżu Wuhan. Mężczyzna obecnie przechodzi badania w szpitalu w Brisbane.

Brytyjscy eksperci alarmują, że rzeczywista liczba zarażonych może być o wiele wyższa, niż podają chińskie władze. Szacują, że wirus mógł już zaatakować nawet 1700 osób. Przypominają, że podczas początkowej fazy epidemii SARS Chińczycy również zaniżyli liczbę chorych.

--
            • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 21.01.20, 18:34
              Nadal nie wiadomo, co było źródłem zakażenia. Badacze ustalili jedynie, że większość chorych pracowała lub robiła zakupy na jednym z targów owoców morza w Wuhan.

Zobacz także: Japonia: pierwszy zakażony tajemniczym wirusem z Chin

Z analizy kodu genetycznego nowego koronawirusa wynika, że jest on bliżej związany z SARS, niż jakikolwiek inny ludzki koronawirus.

Zaniepokojenie sytuacją w Chinach wyrazili już eksperci Światowej Organizacji Zdrowia. WHO rozważa wprowadzenie stanu globalnego zagrożenia zdrowia publicznego. Decyzję w tej sprawie ma podjąć w środę.

--
    • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 17:22
      Wciąż aktualizowana jest liczba osób, które zostały zarażone nowym typem koronawirusa rozprzestrzeniającego się w Chinach. Według raportu Reutersa chińskie władze poinformowały, że z powodu zakażenia zmarło już dziewięć osób, a ponad 440 jest zarażonych. Potwierdziły również, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka.

--
      • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 17:23
        Wiadomo też o przypadku zakażenia w Stanach Zjednoczonych. Centrum Kontroli Chorób poinformowało, że wirus 2019-nCoV został zdiagnozowany u rezydenta USA, który przyleciał do Seattle z Chin. Zakażony to 30-letni mężczyzna, który 15 stycznia przyleciał z Wuhan. Zakażenie nowym typem wirusa potwierdziły badania laboratoryjne. Z kolei w tajskim szpitalu przebywa w ciężkim stanie młody Brytyjski turysta, który prawdopodobnie również zaraził się wirusem podczas pobytu w Wuhan.
        Reakcje na sytuację w Chinach

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) reaguje na doniesienia o nowych zakażeniach. Wysłała do szpitali na całym świecie wytyczne dotyczące zapobiegania i kontroli zakażeń. Niektóre kraje, m.in. USA, Tajlandia, Japonia, Singapur, wprowadziły obostrzenia na międzynarodowych lotniskach – pasażerowie przybywający z Wuhan poddawani są badaniom lekarskim. Korea Północna czasowo zamknęła możliwość wjazdu do kraju dla zagranicznych turystów (źródło: Young Pioneer Tours 0 firma specjalizująca się w podróżach do Korei Północnej, mająca swoją siedzibę w Chinach).

Obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa wzrastają, ponieważ lada moment rozpoczną się obchody Chińskiego Nowego Roku, które przyciągają do kraju miliony turystów z całego świata.

--
        • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 17:24
          W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa na inne kraje istnieje prawdopodobieństwo, że dotrze również do Europy i Polski.

- Obecnie prawdopodobieństwo zakażenia osób podróżujących z Unii Europejskiej do Wuhan z pobytem na targu ryb i owoców morza jest uważane za umiarkowane, natomiast prawdopodobieństwo zakażenia podróżujących odwiedzających Wuhan, ale nie odwiedzających tych rynków, jest uważane za niskie. Ponadto prawdopodobieństwo przywozu przypadków 2019-nCoV do UE jest uważane za niskie, ale w obecnej sytuacji nie można go wykluczyć - tłumaczy dr n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz, krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii.

Jak zapewniał w rozmowie z PAP rzecznik lotniska Chopina Paweł Rudzki, port przygotowany jest na ewentualne zagrożenie epidemiologiczne. Jak podkreśla, na ten moment nie ma jeszcze żadnych zaleceń od Światowej Organizacji Zdrowia i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, ale z racji tego, że lotnisko Chopina jest lotniskiem międzynarodowym, służby na bieżąco monitorują sytuację.

- Zalecamy, żeby pasażerowie, którzy podróżują z Dalekiego Wschodu, głównie z Chin, kiedy poczują się gorzej, mając np. objawy grypopodobne, skontaktowali się czy to z personelem pokładowym, który poinformuje służby medyczne konkretnego lotniska, czy z nami po przylocie, wtedy zostanie udzielona pomoc takiej osobie – mówił Rudzki.

Na koronawirusa przygotowany jest też Główny Inspektorat Sanitarny. Jak mówił na konferencji prasowej zorganizowanej 21 stycznia Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny, służby graniczne i sanitarne będą właściwie reagowały na wszelkie niepokojące sygnały związane z nowym typem koronawirusa. Pinkas mówił także, żeby osoby, które mają problemy zdrowotne i które planowały w najbliższym czasie wyjazd do Chin, zrezygnowały z wycieczki. Jednocześnie podkreślił, że sytuacja w naszym kraju jest stale monitorowana i nie ma powodów do niepokoju.

- Nie róbmy tutaj żadnej paniki. Jesteśmy dobrze przygotowanym krajem. Mamy lekarzy zakaźników, dobrze funkcjonującą inspekcję graniczną i sanitarną w całym kraju. Najważniejsza jest edukacja i wiedza – mówił na konferencji Pinkas.

--
          • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 17:24
            Nowo odkryty wirus należy do tej samej rodziny wirusów co ten wywołujący SARS. Do tej pory lekarze myśleli, że wirus przenosi się tylko podczas kontaktu z zakażonymi zwierzętami, jednak już teraz wiadomo, że może przenosić się z człowieka na człowieka. Wśród wielu odmian koronawirusów, tylko sześć z nich atakuje ludzi. Ten odkryty w Wuhan może być siódmym.

- Dotychczasowe informacje kliniczne dotyczące potwierdzonych przypadków 2019-nCoV sugerują łagodniejszy przebieg choroby niż obserwowany w przypadkach SARS-CoV i MERS-CoV – mówi Paradowska-Stankiewicz.

Do objawów zakażenia nowym typem koronawirusa zaliczamy: gorączkę, kaszel, spłycenie oddechu i trudności z oddychaniem. Koronowirus rozwija się zwykle od 5 do 6 dni. Szefowa oddziału chorób nagłych przy WHO Maria Van Kerkhove powiedziała, że nie ma specyficznego leczenia nowego wirusa, ale zaleca się stosowanie leków antywirusowych, które już znamy.

--
            • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 17:25
              Zapobieganie polega m.in. na zachowaniu zasad higieny (mycie rąk, stosowanie chusteczek jednorazowych i ich właściwe usuwanie, zasłanianie twarzy i nosa przy kaszlu i kichaniu) oraz w miarę możliwości, unikaniu zatłoczonych pomieszczeń, zarówno przez osoby zdrowe, jak i chore. Palenie papierosów zwiększa ryzyko przenoszenia zakażeń dróg oddechowych. Dotyczy to zarówno chorych, jak i zdrowych, czynnych palaczy i osób niepalących narażonych na dym papierosowy – tłumaczy ekspertka.

Światowa Organizacja Zdrowia radzi również, aby ludzie unikali kontaktu z żywymi zwierzętami, dokładnie gotowali mięso i jaja oraz unikali kontaktu z osobami z objawami grypy lub przeziębienia.

--
    • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 23:44
      Władze chińskiego Wuhan chcą, by mieszkańcy nie opuszczali miasta od czwartku do odwołania. Zawieszony zostaje wszelki transport publiczny, którym można wydostać się z aglomeracji. To efekt rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, którego epidemia wybuchła w Wuhan.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-chiny-wladze-wuhan-zawieszaja-transport-publiczny,nId,4283546#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

--
      • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 23:45
        Tajemniczy wirus w Chinach zabił już 17 osób. Z najnowszych danych wynika, że zaraziło się nim już ponad 540 osób. Polskie MSZ apeluje, by osoby wybierające się w podróż do Azji śledziły bieżące komunikaty dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa 2019-nCoV.

--
        • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 23:50

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty również w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Hongkonku i USA
          Źródłem wirusa najprawdopodobniej jest jeden z marketów w Wuhan, gdzie nielegalnie handlowano mięsem dzikich zwierząt
          Pierwszy przypadek zarażenia wirusem odnotowano miesiąc temu
          Agencja RIA podała, że Rosjanie pracują nad szczepionką przeciwko nowej chorobie
          Polskie MSZ apeluje o śledzenie informacji dotyczących wirusa jeśli ktoś wybiera się w rejon Azji

--
          • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 22.01.20, 23:51
            Mieszkańcom miasta powiedziano, aby unikali tłumów i zminimalizowali liczbę zgromadzeń publicznych. Lotnisko i stacje kolejowe zostaną zamknięte dla pasażerów, którzy planowali opuścić miasto. Autobusy, metro, promy i sieci transportu publicznego zostaną zamknięte od godz. 10 czasu lokalnego w dniu 23 stycznia.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 24.01.20, 04:21
      Narodowa Komisja Zdrowia Chin podała w piątek, że liczba osób zakażonych nowym koronawirusem wynosi obecnie 830, a liczba jego ofiar śmiertelnych wzrosła do 25. Zamknięte pozostają trzy chińskie metropolie, a kolejny przypadek zakażenia stwierdzono w Japonii...

--
      Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
    • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 24.01.20, 20:56

WP Wiadomości
      Wróć na
      oprac. Violetta Baran
      13 min. temu
      Wirus z Chin dotarł do Francji. Dwa potwierdzone przypadki: jeden w Paryżu, drugi w Bordeaux
      Koronawirus 2019-nCoV dotarł już do Francji. Minister zdrowia tego kraju Agnes Buzyn poinformowała, że u dwóch chorych stwierdzono zakażenie tym wirusem. Jeden z nich jest w szpitalu w Paryżu, drugi w Bordeaux.

--
      • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 24.01.20, 20:57
        Pacjent z Bordeaux ma 48 lat, wrócił z Chin, był w Wuhan. Skontaktował się z lekarzem 23 stycznia - poinformowała mówi Agnes Buzyn. Jak dodała pacjent od wczoraj jest w izolatce w szpitalu w Bordeaux. Ustalono już, że od czasu przyjazdu do Francji utrzymywał kontakt z tuzinem ludzi.

Człowiek ten, jest z pochodzenia Chińczykiem. Na stałe mieszka w departamencie Żyronda. - W Wuhan był w podróży służbowej - stwierdziła minister Buzyn.

O pacjencie z Paryża wiadomo o wiele mniej. - Wiemy, że ta osoba pojechała do Chin, ale nie wiemy, czy była w Wuhan - powiedziała minister.

--
    • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 01:07
      Koronawirus z miasta Wuhan w Chinach zabił już 26 osób. Władze kraju informują, że odnotowanych zostało już 830 przypadków zakażenia. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak młoda Chinka zajada się tradycyjnym daniem, jedząc ugotowanego nietoperza. Naukowcy twierdzą, że to właśnie to zwierzę może być przyczyną rozprzestrzeniania się choroby.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 03:55

Ludzie mdlejący na ulicach, ciała porzucone na szpitalnym korytarzu i niezrozumiałe działania służb - m.in. takie sceny pojawiają się w nagraniach z Chin umieszczanych w mediach społecznościowych. Epidemia koronawirusa zabrała już życie co najmniej 26 osobom. Według oficjalnych danych zarażonych jest 830 osób.

--
      Jeżeli nap­rawdę nic nie można po­radzić, po co dop­ro­wadzać się do obłędu? ... Remarque
      • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 03:56
        Chiny podejmują działania, które mają na celu ograniczenie transmisji nowego koronawirusa. Odwołano wszystkie loty z miasta Wuhan, które jest epicentrum epidemii, oraz wstrzymano tam cały transport publiczny oraz dalekobieżny. Podobne środki ostrożności wprowadzono także w pobliskim mieście Huanggang. Pomimo tego publikowane w mediach społecznościowych materiały sugerują, że coraz więcej osób pada ofiarą choroby.

--
          • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 03:58
            Popularne w sieci jest również nagranie, na którym widać zakryte prześcieradłami zwłoki. Według głosu w nagraniu lekarze nie mają czasu, żeby się nimi zająć. Wideo zniknęło z kontrolowanego przez chiński rząd serwisu Weibo. Jego autentyczność potwierdził dziennikarz South China Morning Post Thomas Yau.

--
            • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 03:59
              Związana z "The New York Times" i "Financial Times" reporterka Xie Qing zamieściła na Twitterze nagranie, na którym widać prawdopodobnie zarażonego koronawirusem pacjenta w osobliwej tubie.

--
              • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 04:00
                Nowy koronawirus (oznaczany jako 2019-nCoV) powoduje objawy przypominające zapalenie płuc. Symptomy, które zaobserwowano u zakażonych osób, obejmowały gorączkę, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel oraz duszności. Wiadomo, że wirus ten może przenosić się z człowieka na człowieka, ale lekarze wciąż potrzebują informacji, aby móc w pełni ocenić zakres tego rodzaju transmisji.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 12:44
      Koronawirus doprowadził do śmierci 41 osób - wynika z najnowszych danych przekazanych przez chińskie władze. Wirus coraz bardziej się rozprzestrzenia. Nowe przypadki zarażenia zdiagnozowano we Francji i Australii.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 16:46
      Przypadek podejrzany:
      Za przypadek podejrzany o zakażenie lub zachorowanie należy uznać przypadek, który wystąpił po 9 stycznia 2020 r. i może charakteryzować się:
      temperaturą ciała > 380C
      objawami infekcji dróg oddechowych tj.:
      występowaniem jednego lub więcej objawów choroby układu oddechowego
      (np. kaszel, duszność, trudności w oddychaniu lub radiologiczne objawy zapalenia płuc lub ostrego zespołu niewydolności oddechowej – ARDS)
      związkiem z odbytą podróżą do obszarów występowania 2019-nCoV, w ciągu 14 dni przed wystąpieniem objawów

--
    • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 22:29
      Eksperci ds. zdrowia ze Stanów Zjednoczonych już wcześniej przewidzieli, że wirus może zabić aż 65 milionów ludzi w ciągu roku. Niepokojącą symulację przedstawiono w październiku i wydano ostrzeżenia, jednak te zostały zignorowane.

--
      • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 22:30
        Naukowcy z Centrum Bezpieczeństwa Zdrowia Johns Hopkins przedstawili niepokojące prognozy. W październiku pokazali symulację rozwoju pandemii i ostrzegli, że niedługo przewidywany scenariusz może wydarzyć się naprawdę.

Według przewidywań 65 milionów zginie w ciągu pierwszych 18 miesięcy. Wirus dotrze do każdego zakątka świata i wszędzie straty w ludziach będą ogromne. Eksperci, którzy zajmowali się tymi symulacjami, nie byli zdziwieni pojawieniem się nowego wirusa w Chinach.

Od dawna myślałem, że najbardziej prawdopodobnym wirusem, który może wywołać nową pandemię, będzie koronawirus. Nie wiemy jeszcze, jak bardzo jest zaraźliwy. Wiemy, że rozprzestrzenia się między ludźmi, ale nie wiemy w jakim stopniu- powiedział dla Business Insider Dr Eric Toner.

--
        • seremine Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 25.01.20, 22:33
          Jak dotąd choroba niszcząca Chiny zabiła 41 osób. Kolejne 1200 osób jest zakażona, ale eksperci przewidują, że może być ich nawet 10 tys. Nie u wszystkich mogą być rozpoznane objawy, lub jeszcze się nie pojawiły.

Nowa choroba z Chin nie jest uważana za pandemię, ale jej występowanie zgłoszono już w 12 krajach. Osoby chore są już w USA, Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie, Wietnamie, Singapurze, Hongkongu, Makau, Nepalu, Francji i Wielkiej Brytanii. 14 miast jest zamkniętych i odizolowanych lotniska są pod stałą kontrolą, nieczynnych jest wiele obiektów turystycznych

Koronawirusy to infekcje dróg oddechowych, które mogą prowadzić do zapalenia płuc. Jednym z takich wirusów był SARS, który na początku 2000 roku zabił niemal 800 osób i zaraził 8 tys.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 26.01.20, 11:09
      Zdolność koronawirusa do przenoszenia się jest coraz silniejsza, a liczba infekcji wywołanych nowym wirusem może nadal rosnąć - poinformował w niedzielę na konferencji prasowej szef chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny, minister Ma Xiaowei.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-szef-komisji-zdrowia-zdolnosc-przenoszenia-koronawirusa-cora,nId,4290572#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 26.01.20, 17:39
      Kolejne zarażenia koronawirusem z Wuhan stwierdzono w niedzielę poza granicami Chin. O trzecim takim przypadku poinformowano w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Japonii groźnym wirusem zaraziła się już czwarta osoba. Z kolei Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) podało, że od 30 grudnia ubiegłego roku do 26 stycznia na świecie zanotowano 2026 przypadków nowego koronawirusa. W wyniku zarażenia zmarło 56 osób.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-koronawirus-coraz-grozniejszy-kolejne-przypadki-w-usa-i-japo,nId,4290664#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 28.01.20, 02:59
      W...Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem.......
      koronawirusem. - Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia

--
      • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 28.01.20, 03:00
        Pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech

dzisiaj 00:28 aktualizacja 2:25
        Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
        FACEBOOK | 53
        TWITTER
        KOPIUJ LINK
        W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem. - Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.
        Niemcy: pierwszy przypadek koronawirusa Foto: Yuan Zheng / PAP
        Obszar w Wuhan zagrożony epidemią koronawirusa
        REKLAMA

‹ wróć
        Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjanta jest dobry. - Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia - zapewnił LGL.

Według LGL osoby, które miały bliski kontakt z pacjentem, zostały szczegółowo poinformowane o możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych.

Bawarskie ministerstwo zdrowia i LGL zapowiedziały na wtorek przed południem konferencję prasową, podczas której mają podać więcej informacji. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że obecnie - w ocenie służb medycznych i sanitarnych - ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie.

Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus.

Przypadki zarażenia nowym wirusem, który w Chinach zabił 82 osoby, odnotowano już w kilkunastu krajach - USA, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Korei Płd., Tajwanie, Nepalu, Malezji, Australii, Kanadzie, Francji. W samych Chinach chorych jest prawie 3 tys. osób.

Przeczytaj też: Koronawirus. Wstrząsające nagranie chorej osoby
        W Chinach potwierdzono już blisko ok. 4 tys. przypadków zarażenia nowym wirusem, który – jak się przypuszcza – pojawił się pod koniec ubiegłego roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei.By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze praktycznie zamknęły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan, uniemożliwiając wyjazd z miasta.

Eksperci o koronawirusie

Z dotychczasowych obserwacji wynika, że średnio co czwarty przypadek zakażenia koronawirusem Wuhan jest poważny, tzn. nie można go porównać jedynie do zwykłego przeziębienia – uważają eksperci. Na razie zakażenia te nie są jednak groźniejsze niż te, które wywołał SARS.

Koronawirus wywołuje zapalenie płuc, które w niektórych przypadkach bywa śmiertelne. Zakażenie to rzadko jednak powoduje katar i kichanie, tak jak przeziębienie.

Więcej o koronawirusie i objawach, jakie daje, przeczytasz tutaj.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 28.01.20, 16:05
      Pracownik niemieckiej firmy Webasto, u którego wykryto koronawirusa, nigdy nie był w Chinach. Zakaził się od swojej współpracownicy na szkoleniu firmowym w Bawarii. Kobieta zauważyła u siebie objawy chorobowe, gdy wróciła do Chin. Wcześniej do przypadku bezpośredniego zakażenia doszło w Japonii.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 28.01.20, 23:10
      Bill Gates przewidywał wybuch wirusa w Chinach rok temu, zauważając, że 33 miliony ludzi na całym świecie może umrzeć w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Założyciel Microsoftu ostrzegł, że nasza planeta jest zagrożona z powodu szybko rozprzestrzeniających się superpatogenów i powinniśmy się przygotować na wojnę z nimi.

Czytaj więcej na nt.interia.pl/news-czy-bill-gates-przepowiedzial-wybuch-koronawirusa,nId,4294484#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 28.01.20, 23:12
      W przypadku zagrożeń biologicznych nie ma poczucia natychmiastowej reakcji. Świat musi przygotować się na pandemię, tak jak przygotowuje się do wojny" - powiedział.
      Podczas swojego przemówienia miliarder - filantrop przedstawił obszerne badanie, które pokazało, jak szybko może rozprzestrzenić się nowa choroba. To wyjaśnia, jak niepostrzeżenie wirus może rozprzestrzenić się na cały świat i zabić 33 miliony ludzi.
      Rok później, kiedy stajemy w obliczu prawdziwego zagrożenia, liczba dotkniętych krajów prawie podwoiła się w ciągu jednej nocy. Wstępne badania dowodzą, że koronawirus został przekazany ludziom przez węże na targu rybnym w Wuhan.
      Według Światowej Organizacji Zdrowia prawie 3/4 potwierdzonych przypadków zgłoszono u osób w wieku powyżej 40 lat.

Czytaj więcej na nt.interia.pl/news-czy-bill-gates-przepowiedzial-wybuch-koronawirusa,nId,4294484#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 29.01.20, 16:18

Ministerstwo zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało o czterech członkach chińskiej rodziny, zarażonych koronawirusem. We wcześniejszym komunikacie była mowa o jednej osobie

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/swiat/news-koronawirus-w-zjednoczonych-emiratach-arabskich-zarazone-czt,nId,4296218#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 29.01.20, 16:23
      Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał rząd, ministerstwo zdrowia i chroniący prawa konsumentów urząd Rospotriebnadzor do uczynienia wszystkiego, co możliwe, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa w Rosji.

--
    • mala200333 Re: koronawirus zabił już 6 osób. Jest juz w Aust 29.01.20, 16:44

KOMENTUJ (187)
      We wtorek wieczorem do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku trafiło dwóch mężczyzn z podejrzeniem koronawirusa. Ich stan jest dobry

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-gdansk-dwaj-mezczyzni-z-podejrzeniem-koronawirusa,nId,4296549#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka