Dodaj do ulubionych

W sobotę przyznano Film Independent Spirit Awards

09.02.20, 19:43
W sobotę przyznano Film Independent Spirit Awards 2020, zwane także "niezależnymi Oscarami". Gala odbyła się w Santa Monica w Kalifornii. W kategorii najlepszy film międzynarodowy zwyciężył obraz "Parasite", który jest głównym rywalem"Bożego Ciała" Komasy w analogicznej kategorii do tegorocznych Oscarów. Publikujemy pełną listę zwycięzców.

--
Moje forum: forum.gazeta.pl/forum/f,99957,KSIAZKI_MUZYKA_i_Remarque.html
Obserwuj wątek
    • seremine Re: W sobotę przyznano Film Independent Spirit Aw 09.02.20, 19:44
      Z a nami 35. gala rozdania Spirit Awards 2020. Główną nagrodę zdobył obraz "The Farewell", statuetki dla najlepszych aktorów powędrowały do Renée Zellweger i Adama Sandlera. W kategorii najlepszy film międzynarodowy zwyciężył "Parasite". "Boże Ciało" Jana Komasy nie otrzymało nominacji

--
      • seremine Re: W sobotę przyznano Film Independent Spirit Aw 09.02.20, 19:44
        Spirit Awards 2020: pełna lista nagrodzonych

Najlepszy film: "The Farewell"
        Najlepszy reżyser: Benny Safdie, Josh Safdie – "Nieoszlifowane diamenty"
        Najlepszy pierwszy film: "Booksmart"
        Najlepsza aktorka pierwszoplanowa: Renée Zellweger – "Judy"
        Najlepszy aktor pierwszoplanowy: - Adam Sandler – "Nieoszlifowane diamenty"
        Najlepsza aktorka drugoplanowa: Zhao Shuzhen – "The Farewell"
        Najlepszy aktor drugoplanowy: Willem Dafoe – "The Lighthouse"
        Najlepszy scenariusz: Noah Baumbach – "Historia małżeńska"
        Najlepszy pierwszy scenariusz: Fredrica Bailey, Stefon Bristol – "Do zobaczenia wczoraj"
        Najlepsze zdjęcia: Jarin Blaschke – "The Lighthouse"
        Najlepszy montaż: Ronald Bronstein, Benny Safdie – "Nieoszlifowane diamenty"
        Nagroda Johna Cassavetesa: "Wolności!"
        Nagroda Roberta Altmana: "Historia małżeńska"
        Najlepszy film dokumentalny: "Amerykańska fabryka"
        Najlepszy film międzynarodowy: "Parasite"
        Nagroda Producentów: Mollye Asher
        Nagroda "Ktoś do pilnowania": Rashaad Ernesto Green – "Premature"
        Nagroda "Prawdziwsze od fikcji" - Nadia Shihab – "Jaddoland"
        Annual Bonnie Award: Kelly Reichardt

--
        • seremine Re: W sobotę przyznano Film Independent Spirit Aw 09.02.20, 19:45
          Spirit Awards 2020: Co to na nagroda?

Spirit Awards 2020 to nagroda przyznawana od 1984 r. dla najlepszych produkcji i twórców kina niezależnego. Nagroda przyznawana jest przez organizację non-profit Film Independent, zrzeszającą niezależnych twórców. Gala wręczenia nagród odbywa się na plaży w Santa Monica na dzień przed rozdaniem Oscarów.

Film Independent Spirit Awards przyznawane są produkcjom, których budżet nie przekroczył kwoty 20 mln dol.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka