Dodaj do ulubionych

Do rabunku doszło w poniedziałek rano w Hongkongu.

17.02.20, 18:15
Do rabunku doszło w poniedziałek rano w Hongkongu. Łupem trzech uzbrojonych i zamaskowanych sprawców, których zidentyfikowano jako członków gangu, padło 50 opakowań zawierających 600 rolek papieru toaletowego. Policja zareagowała natychmiast i aresztowała już 2 osoby.
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Re: Do rabunku doszło w poniedziałek rano w Hongk 17.02.20, 18:16
   Sprawa jest poważna. Papier toaletowy to jedno z tych dóbr materialnych, które w ostatnich dniach bardzo zyskały na wartości. Wszystko za sprawą epidemii śmiertelnego koronawirusa. W obawie przed zarażeniem mieszkańcy na potęgę wykupują towary ze sklepów. Chcąc minimalizować ryzyko zarażenia chorobą, próbują w domach gromadzić jak największe zapasy.
   Koronawirus. Gang dokonał skoku na dostawę papieru toaletowego

   Gang zaatakował przed jednym z supermarketów. Miała tam wtedy miejsce dostawa. Zamaskowani i uzbrojeni członkowie gangu ukradli 600 rolek papieru o wartości ok 1 tys. dolarów hongkońskich, czyli w przeliczeniu na polską walutę ok. 500 zł. Policja podkreśla jednak, że ze względu na wywołaną epidemią koronawirusa panikę, w ostatnich dniach towar ten stał się wyjątkowo cenny.

   Uderzyli o 6 rano w poniedziałek. W Polsce była to jeszcze niedziela. Sterroryzowali dostawcę i ukradli przywieziony przez niego towar zanim trafił do sklepowego magazynu. Policja zareagowała bardzo szybko. Już około południa w jej ręce trafiła dwójka rabusiów. Trzeci jest nadal poszukiwany. Służbom udało się także odzyskać skradziony towar. Papier toaletowy został ukryty niedaleko miejsca napadu.
    • jerzy_55 Re: Do rabunku doszło w poniedziałek rano w Hongk 17.02.20, 18:17
     Władze Hongkongu apelują do obywateli, by nie gromadzili w domu zapasów i nie pogłębiali paniki. Jak dotąd w Hong Kongu potwierdzono 57 przypadków zarażenia koronawirusem. Żaden z nich nie zakończył się jak śmiercią. W skali całego świata mówi się o 70 tys. osób zainfekowanych i 1800 ofiarach śmiertelnych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka