Dodaj do ulubionych

Kilka osób zostało zabitych i rannych podczas...

20.02.20, 04:31

Kilka osób zostało zabitych i rannych podczas strzelaniny w mieście Hanau pod Frankfurtem nad Menem. "Bild" informuje o co najmniej ośmiu ofiarach śmiertelnych i pięciu rannych. Według informacji gazety, policja aresztowała podejrzanego o udział w strzelaninie w Hanau, policja nie komentuje tej informacji. Zdaniem "Bilda" atak był skierowany przeciwko Kurdom
Obserwuj wątek
  • seremine Re: Kilka osób zostało zabitych i rannych podczas 20.02.20, 04:33
   Informację o zabitych i rannych potwierdziła lokalna policja. Strzały padły w dwóch lokalach z fajkami wodnymi - tzw. shisha bar - w dwóch różnych częściach miasta - podaje Deutsche Welle, powołując się na lokalne media.

   Sprawcy mieli najpierw otworzyć ogień w jednym z barów w centrum miasta, zabijając trzy osoby. Następnie mieli pojechać do dzielnicy Kesselstadt, gdzie w drugim z lokali zastrzelili pięć osób - informują niemieckie media.

   Motyw ataku nie jest jasny. Jak podaje "Bild", ofiarami są Kurdowie. Sprawcy strzelaniny są na wolności, policja z pomocą helikopterów przeczesuje dzielnice, w których doszło do tragedii. Do miasta skierowane są dodatkowe oddziały policji.

   Media informują, że sprawcy strzelaniny poruszali się czarnym samochodem. Pojawiła się też hipoteza, że sprawcą był jeden człowiek.

   Hanau to 100-tysięczne miasto położone ok. 25 km na wschód o Frankfurtu nad Menem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka