Dodaj do ulubionych

Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet...

05.03.20, 20:20
Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet, takich jak właściwości antynowotworowe, mniejsze ryzyko chorób krążeniowych, większa gęstość kości, zapobieganie demencji i choroby wieńcowej, wspomaganie systemu trawiennego, właściwości przeciwstarzeniowe, jak również leczenie cukrzycy, kamieni żółciowych, kamicy nerkowej, osteoporozy i nadciśnienia tętniczego. Piwo działa również jak silny pogromca stresu i środek moczopędny.

Piwo jest napojem alkoholowym, które pije się do niektórych posiłków w Europie i Ameryce Północnej. Piwo zawiera więcej białka i witaminy B niż wino, a zawartość antyoksydantów jest równa w obu tych trunkach. Chmiel, główny składnik warzenia piwa jest bogatym źródłem flawonoidów, które są silnymi przeciwutleniaczami.

Piwo jest świetnym źródłem pewnych minerałów, które odgrywają ważną role w wielu procesach metabolicznych. Gdy pijemy piwo w umiarkowanych ilościach, zdecydowanie może ono poprawić nasze zdrowie na wiele sposobów
Obserwuj wątek
  • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:21
   Zalety zdrowotne piwa stają się znaczące, gdy spożywane jest ono w umiarkowanych ilościach. Niektóre z tych ciekawych korzyści to:

   Właściwości antynowotworowe: Związek flawonoidowy zwany ksantohumolem znajduje się w chmielu, który jest powszechnie używany do warzenia piwa. Odgrywa on znaczną rolę w zapobieganiu chorobom nowotworowym, takim jak rak gruczołu krokowego. Według biomedycyny, jest on również znakomitym źródłem polifenoli, dzięki ziarnom używanym do fermentacji. Udowodniono, że skutecznie walczy z rakiem, dokładnie tak jak czerwone wino.

   Obniżone ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego: Piwo zawiera witaminę B, która chroni przed chorobami serca poprzez zapobieganie gromadzeniu się związku, zwanego homocysteiną. Ma właściwości rozrzedzające krew i zapobiega tworzeniu się skrzepów, które blokują tętnice wieńcowe. Umiarkowane spożycie piwa również obniża ryzyko stanów zapalnych, które są podstawową przyczyną miażdżycy, która z kolei jest spowodowana gromadzeniem się cholesterolu i blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych i ścianach tętnic.

   Wzrost gęstości kości: Udowodniono, że umiarkowane spożycie piwa zwiększa gęstość kości, zmniejszając ryzyko złamań i osteoporozy.

   Cukrzyca: Badania powiązały umiarkowane spożycie piwa z niższym występowaniem cukrzycy typu 2.

   Zapobieganie anemii: Piwo jest świetnym źródłem witaminy B12 i kwasu foliowego, których niedobory mogą prowadzić do anemii. Witamin B12 jest również niezbędna do utrzymania normalnego wzrostu, dobrej pamięci i koncentracji.
   • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:21
    Nadciśnienie: U osób, które regularnie spożywają piwo zauważono niższe ciśnienie krwi w porównaniu do osób, które spożywają podobne ilości wina i innych trunków.

    Właściwości przeciwstarzeniowe: Piwo podnosi siłę działania i wpływ witaminy E, która jest głównym antyoksydantem w naszym organizmie. Jest to ważny element utrzymywania zdrowej skóry i spowalniania procesów starzenia.

    Kamienie żółciowe: Regularne picie piwa w umiarkowanych ilościach wpływa na poziom cholesterolu i obniża stężenie żółci, prowadząc do obniżonego ryzyka rozwinięcia kamicy żółciowej.

    Zapobieganie demencji i choroby wieńcowej: Spożywanie piwa również podnosi poziom „dobrego cholesterolu” o 10-20%, zmniejszając w ten sposób ryzyko demencji i chorób układu sercowo-naczyniowego.

    Wspomaga układ trawienny: Wykazano, że piwo ma wiele właściwości wspomagających trawienie, takich jak pobudzanie produkcji gastryny, kwasu żołądkowego, cholecystokininy i enzymów trzustkowych.

    Kamienie nerkowe i osteoporoza: Udowodniono, że piwo zawiera dużo potasu i mało sodu. Jest też bogatym źródłem magnezu, co skutkuje obniżonym ryzykiem kamieni nerkowych. Krzem obecny w piwie jest również z łatwością wchłaniany w organizmie, co wyjaśnia efekt zapobiegania osteoporozie.

    Pogromca stresu: Tak jak inne trunki alkoholowe, piwo obniża poziom stresu i wspomaga sen.
    • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:22
     Pogromca stresu: Tak jak inne trunki alkoholowe, piwo obniża poziom stresu i wspomaga sen.

     Środek moczopędny: Piwo działa jak środek moczopędny i znacznie wzmaga oddawanie moczu. To z kolei usprawnia wydalanie toksyn i odpadów z organizmu.

     Oczyszczanie przewodu pokarmowego: Piwo jest świetnym źródłem rozpuszczalnych włókien, które promują ogólne zdrowie. To obejmuje dobry wpływ na serce, ale również pomoc w oczyszczaniu układu pokarmowego.

     To wszystko podsumowuje korzyści zdrowotne płynące z picia piwa w umiarkowanych ilościach. Umiarkowane ilości również sprawią, że podaż kalorii z piwa nie wpłynie szkodliwie na zdrowie. Pamiętaj, że butelka piwa to od 170 do nawet 330 kalorii.

     Ostrzeżenie: Picie piwa w nadmiernych ilościach (uzależnienie) jest niebezpieczne dla zdrowia i może zaprzeczać wszelkim korzystnym właściwościom.
     • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:24
      Piwo jest produktem kalorycznym, co ma szczególne znaczenie dla osób, które walczą z nadwagą, ćwiczą próbując zrzucić zbędne kilogramy. Niestety nadużywanie złocistego trunku, nie sprzyja gubieniu wagi. Jeżeli jednak nie potrafimy obejść się bez smaku piwa, może warto sięgnąć po jego bezalkoholowy odpowiednik. W jego składzie znajdziemy to wszystko, co jest wartościowe dla organizmu, a brak procentów sprawi,że do woli możemy się rozkoszować jego walorami smakowymi.
  • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:30
   Dotychczas wszystkie zasługi za wspomaganie pracy serca zgarniało wino, ale okazuje się, że piwo w równym stopniu zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego. Włoscy badacze dowiedli, że picie piwa w umiarkowanych ilościach obniża o 42 proc. w porównaniu do osób niepijących ryzyko wystąpienia chorób serca. Idealną ilością zdaniem uczonych jest mniej więcej pół litra piwa dziennie (zawartość alkoholu powinna oscylować w okolicach 5 proc.).
   • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:31
    Chociaż jedno czy dwa piwa nie uczynią z nikogo geniusza, mogą - nawiązując do badania opublikowanego na łamach magazynu „Consciousness and Cognition” - znacząco podnieść kreatywność. W pewnym badaniu 40 mężczyzn obejrzało film podczas rozwiązywania zagadek słownych. Panowie, którzy mieli we krwi 0,7 promila alkoholu ukończyli zadanie kilka sekund wcześniej od swoich trzeźwych rywali.

    Piwo, oczywiście pite w rozsądnych ilościach i z rozsądną częstotliwością, wspomaga nasze zdrowie na wiele sposobów, m.in. zapobiega nadciśnieniu, wzmacnia kości czy zapobiega powstawaniu zaćmy.

    • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:31
     Holenderscy badacze przebadali 38 tys. pracujących mężczyzn i odkryli interesującą rzecz. Kiedy ci z badanych, którzy na co dzień pili bardzo sporadycznie zaczęli przez okres czterech lat spożywać umiarkowaną ilość piwa, stali się znaczniej mniej podatni na cukrzycę typu drugiego. Wzmożona konsumpcja alkoholu nie zmieniła natomiast ryzyka zachorowania u mężczyzn, którzy już wcześniej na co dzień lubili wypić kilka piw albo drinków.
     • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:33
      Każda butelka piwa, którą mężczyzna spożywa w trakcie dnia obniża ryzyko wystąpienia u niego kamieni nerkowych aż o 40 proc. - dowodzą fińscy uczeni. Badacze nie są wstanie wyjaśnić dokładnego związku między ilością spożywanego piwa a kondycją nerek. Przypuszczają jednak, że zwiększona ilość przyjmowanych płynów powoduje nie tylko częstsze wizyty w toalecie, ale również sprawia, że nerki pracują właściwie. Jedna z hipotez, jakie wysnuli mówi o tym, że chmiel znajdujący się w piwie spowalnia proces usuwania wapnia z kości, który potem może być absorbowany przez nerki w postaci kamieni nerkowych.
  • jane_doe_hej Re: Picie piwa ma wiele zdrowotnych zalet... 05.03.20, 20:35
   eśli wierzyć badaniom naukowców z Oregon Health & Science University, jedno czy dwa piwa dziennie wspomagają system odpornościowy i pomagają zwalczać infekcje. Uczeni zaszczepili laboratoryjne małpy przeciwko ospie, a potem podali części z nich alkohol, podczas gdy reszta piła wodę z cukrem. Małpy, które spożywały alkohol w umiarkowanej ilości zareagowały na szczepionkę lepiej od tych, które raczyły się wodą z cukrem. Najgorzej zareagowały na lek te zwierzęta, które przesadziły z ilością spożytego alkoholu (tutaj możecie sobie wyobrazić pijanego szympansa).
   10. Dobre piwo, mocne kości
   Kilka piw dziennie może istotnie wzmocnić nasze kości – zapewniają badacze z Tufts University. Osoby, które piły jedno albo dwa piwa dziennie miały nawet o 4,5 proc. większą gęstość masy kostnej od tych, którzy w ogóle nie pili piwa. Jednakże ci, którzy sięgali po więcej niż dwa piwa dziennie byli narażeni na spadek gęstości kości nawet o 5,2 proc. w stosunku do niepijących.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka