Dodaj do ulubionych

~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~

• mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 05.07.20, 21:59
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/53717374_2158647277583202_3379821249688502272_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_ohc=6ZzgN2ItGoEAX9Xvpfm&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&_nc_tp=14&oh=0f6b765a2b04ed5afd7a0035dfb82907&oe=5F25DB69seremine napisała:

>
      >
      > W tej dramatycznej, epidemicznej sytuacji
      > - Sejm odrzucił niezbędne poprawki Senatu: ☹️
      > ❌20 mld zł ze środków UE na poprawę sytuacji finansowej służby zdrowia (zabezpi
      > eczenie medyczne, respiratory, dodatkowe wynagrodzenia),
      > ❌testy dla służb medycznych: lekarzy, ratowników, pielęgniarzy, laborantów, san
      > itariuszy, pielęgniarek
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 04:34
      Senator Bogdan Zdrojewski kilkukrotnie atakowany i zaczepiany

Senator Bogdan Zdrojewski Zdrojewski opisał nieprzyjemne zdarzenia zdarzenia. Nienawiść jaką pałali sympatycy Andrzeja Dudy Jest niewyobrażalnie ogromna.

Dziś wizyta PAD we Wrocławiu. Wcześniej inni organizatorzy zgłosili chęć manifestowania w rynku. Poszedłem zobaczyć tą konfrontację, ale też by naocznie przekonać się o dominujących nastrojach. Dominowali zwolennicy RT. To we Wrocławiu oczywiste.

Liczne incydenty nawet wokół wiecu Dudy

Ale liczne incydenty przerażające. Najpierw osiłek z orłem na piersi zaczepił nastolatkę. Nie podobały mu się skarpetki w kolorach tęczy. Musiałem zareagować. Tylko syknął „jak ona wyglada”. Potem straciłem maseczkę (zerwana niby żartem). To dzieje się poza miejscem spotkania PAD. Już na rynku starszy pan pyta za kim jestem. Odpowiadam:RT. Zaczyna krzyczeć „Ty zbrodniarzu, to ty zamknąłeś wszystkie żłobki i przedszkola we Wrocławiu”! Podjąłem próbę dialogu. Nieudaną. Agresja rosła. Potem kontakt z panią w średnim wieku, elegancko ubraną. Krzyczy mi na ucho, że jej wstyd, za mnie, że tylko Duda. Szepcze, że mi za nią nie wstyd, że nie za RT. Nie zrozumiała.

Potem kontakt z gościem, który próbował urwać mi fragment marynarki.

Przyjechał ze Śląska. Ma ochotę, jak wyznał „ każdemu wp…ć, kto nie za PAD”. Wyszedłem zdruzgotany. Wspólnym mianownikiem tych niesłychanych reakcji jest brak tolerancji dla odmienności poglądów i agresja. Poza tym Wrocław przeszczęśliwy z wielkości wsparcia dla RT. Hasło #MamyDość mocno wybrzmiało.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 06:48
      Andrzej Duda w pałacu prezydenckim to nieszczęście dla Polski.

To dalszy marsz na Wschód, dalej pełznący polexit. To także jeszcze bardziej dyspozycyjne sądy, jeszcze więcej przekrętów, dalsze rozwalanie oświaty, nauki, służby zdrowia, jeszcze więcej nieprzewidywalności w niemal wszystkich dziedzinach, jeszcze więcej pisanych na kolanie przepisów, jeszcze większa bezkarność coraz bardziej skorumpowanej władzy.
      To również jeszcze gorsze ośmieszanie Polski za granicą, jeszcze silniejsza cenzura w kulturze, jeszcze bardziej bezwstydne kupowanie Kościoła i dalsza degeneracja polskiego katolicyzmu, jeszcze mniej nowych mieszkań, jeszcze głupsze media, jeszcze więcej Zaradkiewiczów i Przyłębskich w sądach, jeszcze brutalniejsza policja, jeszcze słabsza armia itd itp.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 06:49
      Andrzej Duda w pałacu prezydenckim to nieszczęście dla Polski.

To dalszy marsz na Wschód, dalej pełznący polexit. To także jeszcze bardziej dyspozycyjne sądy, jeszcze więcej przekrętów, dalsze rozwalanie oświaty, nauki, służby zdrowia, jeszcze więcej nieprzewidywalności w niemal wszystkich dziedzinach, jeszcze więcej pisanych na kolanie przepisów, jeszcze większa bezkarność coraz bardziej skorumpowanej władzy.
      To również jeszcze gorsze ośmieszanie Polski za granicą, jeszcze silniejsza cenzura w kulturze, jeszcze bardziej bezwstydne kupowanie Kościoła i dalsza degeneracja polskiego katolicyzmu, jeszcze mniej nowych mieszkań, jeszcze głupsze media, jeszcze więcej Zaradkiewiczów i Przyłębskich w sądach, jeszcze brutalniejsza policja, jeszcze słabsza armia itd itp.
      • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 06:49
        Władysław Kosiniak-Kamysz i jego sztab wyborczy zapowiadają targowanie się z Trzaskowskim, nim mu udzielą poparcia. Gdyby chodziło o powołanie koalicyjnego rządu, byłoby to normalne
        Władysław Kosiniak-Kamysz i jego sztab wyborczy zapowiadają targowanie się z Trzaskowskim, nim mu udzielą poparcia. Gdyby chodziło o powołanie koalicyjnego rządu, byłoby to normalne
        Autor: Tomasz Gzell
        ŹRÓDŁO: PAP
        A jeśli - na co wszystko wskazuje - Donald Trump przegra listopadowe wybory, także jeszcze silniejsza izolacja na arenie międzynarodowej, która ostatecznie popchnie nas w ręce Kremla.
        To są wystarczające powody abym w niedzielny poranek 12 lipca zerwał się o świcie, by pobiec zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. I bez najmniejszego wahania każdemu, kto mnie pyta lub czyta, radzę, by zrobił to samo.
        • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 06:52
          Autor: Tomasz Gzell
          ŹRÓDŁO: PAP
          A jeśli - na co wszystko wskazuje - Donald Trump przegra listopadowe wybory, także jeszcze silniejsza izolacja na arenie międzynarodowej, która ostatecznie popchnie nas w ręce Kremla.
          To są wystarczające powody abym w niedzielny poranek 12 lipca zerwał się o świcie, by pobiec zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. I bez najmniejszego wahania każdemu, kto mnie pyta lub czyta, radzę, by zrobił to samo.

Nie dlatego, że nagle zapałałem jakąś niezdrową miłością do kandydata PO.
          Powodem jest to, że Duda i jego koledzy z PiS pełną parą prowadzą Polskę kursem na górę lodową, a prezydent Trzaskowski będzie mógł ten kurs zmienić lub przynajmniej spowolnić.
          To nie znaczy, że będę robił Rafałowi Trzaskowskiemu klakę albo że spodziewam się, iż będzie wielkim prezydentem. Może być, ale tego od niego nie wymagam i nie oczekuję.
          By oddać na niego głos, wystarczy mi pewność, że lepiej przysłuży się Polsce, niż człowiek Prezesa.
          A jeśli Trzaskowski wygra, będę twardo recenzował każdy jego ruch i każdą decyzję pod kątem zgodności z publicznym interesem.
          Jest nadzieja, że po jakimś czasie sprawowania urzędu uczciwie recenzowany, myślący i politycznie niezależny prezydent Trzaskowski dorośnie do swojej roli, jak wcześniej Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski. W przypadku Andrzeja Dudy takiej nadziei już nie ma.
          Dla każdego, kto woli demokrację od autorytaryzmu, praworządność od jedynowładztwa i Polskę raczej na Zachodzie, niż Wschodzie, to wszystko powinno być oczywiste.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 15:23
      Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - napisała europosłanka.

d2wkwth
      "Beata Mazurek - dobrze pani wie, że szerzy pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała w poniedziałek na Twitterze Georgette Mosbacher.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 16:19
      Wyzywali mnie od dziwek, lesbijek, pedałów. Popychali, grozili. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam - mówi Onetowi posłanka KO Magdalena Filiks, która ma konkretny dowód w postaci nagrania. Niektórzy widoczni na filmie sympatycy obecnego prezydenta mogą mieć teraz kłopoty, a działaczka opozycji zastanzawiązała sie czy ...
      ....zastanawia się też nad pozwem przeciwko Andrzejowi Dudzie.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 16:25
      Jakże oddalił się Pan w tym, co Pan robi, od ideału Pana mistrza i poprzednika, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Kaczyński cierpliwie tłumaczył, w jaki sposób decyduje o tym, czy zastosuje wobec kogoś prawo łaski, czy mu go odmówi – pisze do Prezydenta Andrzeja Dudy redaktor naczelna Faktu, Katarzyna Kozłowska.

Szanowny Panie Prezydencie,
      Mam 38 lat, urodziłam się w stanie wojennym w Polsce i tu wychowałam. Nigdy nie mieszkałam za granicą. To w Polsce pracuję i płacę podatki. To tu odnoszę sukcesy i ponoszę porażki. Od początku mojej drogi zawodowej jestem redaktorką. Dbam o teksty i o ich obiektywizm. Myślę, że Pan to wie. Mieliśmy sposobność rozmawiać.
      Niepotrzebnie wprowadza Pan ludzi w błąd. Komentując nasz piątkowy artykuł, krzyczał Pan na wiecu wyborczym w Bolesławcu: „Dzisiaj mamy kolejną odsłonę niemieckiego ataku w tych wyborach, bezpardonowej brudnej kampanii”. A potem: „Niemcy chcą wybierać w Polsce prezydenta? To jest podłość!”.
      Jak Pan tak może? Przecież Pan i Pana najbliżsi współpracownicy wiedzą, że w Fakcie nie ma ani jednej osoby z niemieckim paszportem. Że wszyscy jesteśmy polskimi dziennikarzami.
      Ten list piszę do pana jako redaktor naczelna Faktu, ale też jako polska obywatelka. Piszę, żeby przekazać Panu, że jestem Panem coraz bardziej rozczarowana. Zarzucam Panu pychę, z którą odnosi się Pan do wszystkich tych, którzy zamiast chwalić, zadają Panu pytania. Pana formacja Prawo i Sprawiedliwość zrobiła dla nas, Polaków, wiele dobrego. W 2005 roku wygraliście wybory na fali nadziei, którą wzbudziliście w ludziach, także w młodym pokoleniu. Obiecywaliście dynamiczną modernizację państwa i odcięcie się od toksycznego dziedzictwa epoki socjalizmu. Pokłóciliście się o stołki z Platformą Obywatelską i na wiele lat straciliście władzę, ale w 2015 r. odzyskaliście ją przebojem. Byliście pierwszymi, którzy przyznali, że Polska rozwija się tak wspaniale dzięki wysiłkowi i talentowi Polaków. Powiedzieliście wprost: Polakom należy się udział w gospodarczym sukcesie i rozpoczęliście proces redystrybucji, którego ja sama broniłam w każdej dyskusji. Ale też, szanowny Panie Prezydencie, popełniliście wiele błędów.
      Popełnia Pan błąd zwłaszcza teraz. Kiedy 30 czerwca „Rzeczpospolita” ujawniła, że dokonał Pan bardzo kontrowersyjnego ułaskawienia, w bulwersujący sposób próbował Pan uciąć dyskusję („gwałtu nie było”). Kiedy Fakt powiedział: „sprawdzam”, przystąpił Pan do ataku, zamiast przyznać się do błędu. Panie Prezydencie, ma Pan nade mną gigantyczną przewagę. Wraz z partią rządzącą dysponuje Pan całym aparatem państwa, który przez kolejne lata na Pana skinienie może mnie i moim kolegom z redakcji utrudniać życie. Ale świadomość tej przewagi Panu nie wystarcza. Uruchomił Pan wobec polskich dziennikarzy gigantyczną machinę nienawiści, wmawiając ludziom, że działamy na rzecz obcego państwa. Czy właśnie o to Panu chodziło – żebyśmy zamiast pracować, musieli czytać o sobie, że powinno się nas ogolić na łyso, zgwałcić i spalić?
      Jakże oddalił się Pan w tym, co Pan robi, od ideału Pana mistrza i poprzednika – śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Kaczyński cierpliwie tłumaczył, w jaki sposób decyduje o tym, czy zastosuje wobec kogoś prawo łaski, czy mu go odmówi. Tak mówił Łukaszowi Warzesze: „Ja uznaję ułaskawienie za środek nadzwyczajny. Może być zastosowany, aby ulżyć komuś w sytuacji, gdy kara wydaje się istotnie nieadekwatna do winy (...) Odrzucam z góry: gwałty czy rozboje, niezależnie od sytuacji osobistej sprawców. Z reguły nie ułaskawiam też sprawców przestępstw przeciwko rodzinie. Zabójstwa biorę pod uwagę tylko w sytuacji przekroczenia granic obrony koniecznej. W takich wypadkach zdarzały mi się ułaskawienia, także w postaci zmniejszenia wymiaru kary, ale chodziło o kobiety, które w desperacji zamordowały swoich prześladowców, czy to byli mężowie, czy konkubenci”.
      Katarzyna Kozłowska, redaktor naczelna Faktu
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 17:09

Ambasador USA do Beaty Mazurek: "Szerzy pani kłamstwo. Powinna się pani wstydzić"
      - Dobrze pani wie, że szerzy pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się pani wstydzić - napisała w poniedziałek na Twitterze, ambasador USA Georgette Mosbacher do Beaty Mazurek. Po chwili europosłanka PiS jej odpowiedziała: "Nie wie pani tego?".
      • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 17:11
        Reakcja ambasador USA Georgette Mosbacher to konsekwencja wpisu Beaty Mazurek, która skomentowała decyzję Rafała Trzaskowskiego. Kandydat KO na prezydenta zapowiedział, że nie pojawi się na debacie prezydenckiej organizowanej przez TVP.

Georgette Mosbacher: "To poniżej godności osoby, która prezentuje Polaków"

"Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - napisała europosłanka.

"Beata Mazurek - dobrze pani wie, że szerzy pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując, że TVN to WSI. Powinna się pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała w poniedziałek na Twitterze Georgette Mosbacher.

Bata Mazurek: "Panie tego nie wie?"

Po chwili odpowiedziała jej Beata Mazurek: "Nie wie pani tego? A. Macierewicz pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (taj. wsp. WSI), byłego dyr. FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL".

"Skandal dyplomatyczny, bo pisze prawdę? Polityk we własnym kraju musi skulic uszy, bo ambasador innego państwa warknął?" - taki wpis pojawił się na stronie Sejmu. Jednak potem został usunięty.

"Wstyd mi - jako posłance - za Kancelarię Sejmu. Kto odpowiada za opublikowanie tego skandalicznego wpisu dotyczącego pani Ambasador Mosbacher?" - napisała na Twitterze Wanda Nowicka.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 06.07.20, 20:12
      Gdynia, Grudziądz czy Tuchola. To ledwie kilka przystanków na trasie Mateusza Morawieckiego. – Premier wykonuje przede wszystkim obowiązki służbowe, a nie kampanijne i dlatego nie brał urlopu. Ludzie odbierają to jako kampanię, ale on walczy z kryzysem – w rozmowie z Interią zarzeka się Piotr Müller, rzecznik rządu. A przeciwnicy premiera, należący do szeregów PiS, mówią wprost: – To walka o polityczne życie.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-morawiecki-bez-urlopu-to-nie-kampania,nId,4595893#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.07.20, 19:49
      Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda ułaskawił zabójcę, dilera i kierującego po pijaku
      Ułaskawienie mężczyzny, który molestował własną córkę, to nie jedyna decyzja dotycząca aktu łaski prezydenta Andrzeja Dudy, która może budzić emocje. Okazuje się, że głowa państwa ułaskawiła także zabójcę, dilera narkotyków, członka zorganizowanej grupy przestępczej, a także osoby skazane za znęcanie się, rozboje i jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.07.20, 20:11
      ...., gdzie kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy, dziennikarka na chwilę zasłabła. Kandydat KO podszedł do niej ze szklanką wody. "Żałosna groteska" - oceniła dziś na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek. Wpis byłej rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z oburzeniem

I to kobieta napisała? Ze mężczyzna pomógł kobiecie gdy zasłabła? Wstyd! Wstyd Mazurek!
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.07.20, 20:17
      https://scontent-atl3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/107658396_3160038567386399_7158618388165349474_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=8024bb&efg=eyJpIjoibCJ9&_nc_ohc=UP7JrWP-wrsAX-JpKlM&_nc_ht=scontent-atl3-1.xx&_nc_tp=14&oh=5a73fe4a79c0981ee7d79f8bc206433c&oe=5F2AB278seremine napisała:

>
      >
      > ❌20 mld zł ze środków UE na poprawę sytuacji finansowej służby zdrowia (zabezpi
      > ❌testy dla służb medycznych: lekarzy, ratowników, pielęgniarzy, laborantów, san
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.07.20, 20:26
      https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/107075161_143580527342675_3495829335415876132_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=uvUKzEm1BKUAX9vqxG9&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=24f4e7b2c175133f5ebde85a006abe42&oe=5F297A8Bseremine napisała:

>
      >
      >
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 07.07.20, 20:45

O. Tadeusz Rydzyk nie od dziś krytycznie wypowiada się na temat obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Ostatnio zastanawiał się nad liczbą ofiar. – Dlaczego umiera dużo mniej ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się uśmiechnąć – stwierdził w Telewizji Trwam. Specjaliści załamują ręce.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-koronawirus-tadeusz-rydzyk-umiera-duzo-mniej-ludzi-przecieka,nId,4597840#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
    • mala200333 Re: ~~~~~~~POLSKA~~~~~~~……~~~~~~…………~~~~~~~ 08.07.20, 09:49
      Wybory 2020. - Zwracam się z apelem do prezydenta o ujawnienie informacji o ułaskawieniu 3 osób skazanych za handel narkotykami w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, trzech osób, które zostały skazane za znęcanie się nad rodziną, oraz jednej osoby skazanej za morderstwo. Opinia publiczna chce poznać informację, czy osoby ułaskawione były związane z Prawem i Sprawiedliwością, bądź wpłacały pieniądze na Fundusz Sprawiedliwości - mówił na briefingu w Trzciance Rafał Trzaskowski. Kandydat KO na prezydenta domaga się tych informacji do "czwartkowego wieczora".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka